Bellavita 2011 márc. 12. - 14:00:55
(326/486)
A filmet most láttam. Hát mit mondjak, egészen más filmet képzeltem el, de összességében tetszett az alkotás. Egy film,mely mer szakítani a hagyományokkal. Eleve nem divat a háborús film mostanság- hát a rendezõ csinált egyet!Összességében tetszett, h szereplõibõl nem csinál szirupos hõsöket, nem emeli magaslatokra õket, hanem megmuatja emberi hiányosságaikat is.A félelmeket, a parát, a belsõ feszültségeket- s azt is, hogy ez a állandó pengeélen táncolás mit hoz ki az emberekbõl. Fú, az nagyon kemény jelenet volt, amikor a néger csávesz felveti, hogy "véletlenül fel kellene robbantani" a csapatvezetõjüket. A saját életét féltette, s attól tartott, hogy a vezetõ felelõtlensége a halálba viszi.S utána, amikor megtámadják õket, micsoda gesztus, hogy a narancslevet a csapatvezetõ nem magának kéri, hanem annak aki pár perccel azelõtt halálra ítélte gondolatban.Ezekért a pillanatokért érdemes megnézni a filmet.
Nincs történet, nincs ív, valóban. A film nem is egy történetet akar elmesélni, hanem bepillantást adni az iraki katonák életébe- dokumentarista jelleggel. EZ nem egy háborús film. Ez a film a háborúban dolgozó, életüket nap mint nap kockára tevõ katonák életérõl és jellemérõl szól. Arról, hogy hogyan lehet élni amikor életed minden percében dacolsz a halállal.
Tetszettek a jelenetek. Nem egy klasszikus amerikai robbantásos-hatásvadász megközelítést tükröz, hanem próbál az emberi oldalról közelíteni. A jelenetek ezért olyan élethûek, mintha az ember maga is ott lenne. Tele feszültséggel. Tele izgalommal.
Nálam a film 7/10.
6/10
tyrichie 2011 márc. 03. - 22:08:21 6/10
(325/486)
Átlagos háborús film semmi több.
Manstein 2011 febr. 24. - 15:32:05 Előzmény Viki1080
(324/486)
Az Iraki háború részben az ország haderejének megsemmisítésért tört ki.A felmorzsolt hadsereget pedig az USA fogja "rehabilitálni" F-16-os vadászgépekkel, Abrams tankokkal stb.Ergo azzal hogy szétverték az iraki hadsereget megfelelõ kereskedelmi teret csináltak maguknak a közel keleten és ebben óriás pénzek vannak.

Másfelõl ezzel megerõsítették izrael helyzetét a közel keleten.Irak már biztos nem fogja õket zargatni...legalábbis nem mostanában.

Végül pedig a jól ismert iraki kõolaj készletek lapulnak a háború kitörésének okai mögött.

Ahoz hogy egy országot le lehessen rohanni kell egy ideológia pl: irak vegyi és biológiai fegyverekkel rendelkezik ( nem rendelkezett, a meglévõ készletek még az öbölháborúban megsemmisültek).Az emberek beetetése általában elég könnyen megy hiszen a legtöbbjük tudatlan és könnyen manipulálható...aki nem az majd az MKULTRA program továbbfejlesztett metodikái miatt fog megtörni.
4/10
Batyumadzag 2011 febr. 07. - 12:22:41 4/10
(323/486)
Ez a film meg sem közelíti azt az alkotást, amely sajnos nem vitte el a legjobb rendezés oscar-t. Szóval ez a film - annak ellenére, hogy nem a legrosszabb, amit láttam - nem érdemelt volna ennyi díjat. De az aktuális díjkiosztónak is sajnos megvan a maga koncepciója. 2010-ben ennek a Cameron ex-feleségnek kellett nyernie, ennyi. Ez korábban is hasonlóan mûködött más filmeknél. Ritkán dönt az ésszerû igazság.

4/10
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 23. - 23:30:53 Előzmény Viki1080
(322/486)
rosszul tudod, nem olajért és végkép nem Saddamért mentek:)
6/10
Viki1080 2011 jan. 23. - 13:56:54 6/10
(321/486)
Én isten igazából nem értem,hogy nyerhetett ez a film ennyi oscart....
Nálam spec 6nál semmiképp sem jobb szal érthetõ az ennyire alacsony pont:)

Azt sem értem hogy indulhatott egy 2008as film a 2010es oscaron...jahh de mert 2008ban k*rvára semmi de semmi esélye sem lett volna elnyerni egyetlen oscart sem.

Nahh most hogy kipuffogtam magam jöhet az elemzés...
Elegem van abból h az amcsik folyton jönnek ezzel jaj minket ölnek irakban dologgal...minek mentek egyáltalán oda?
Tudom az olajért meg Saddamért de azt már megszerezték más elrabolható doldog ott már nincs,nem is értem.,.pláne ebbõl filmet...
Az effektek jók,a színészek pocsékak,a rendezés se hû de nagy,pláne nem oscart érõ,az alapötlet nem lenne rossz,de spec engem nem izgat h mit is csinál egy amcsi bombaszakértõ.
Szal számomra a 6os is túlzás,majd jól át is gondolom h leveszek belõle por csillagot
Bigiboy74 2011 jan. 17. - 19:15:23
(320/486)
Pajti!Ne haragudj rám de 8-nál semmiképpen semm jobb!De a 6.8 az tényleg durva.
RachmanyinoooV 2011 jan. 14. - 16:34:07
(319/486)
6,8??? Normálisak vagytok ti?? Ez egy iszonyatosan jó film. Minimum 9, de talán 10/10.
10/10
scoobylee 2011 jan. 12. - 17:49:54 10/10 Előzmény gerintel15
(318/486)
Szerintem nem!!
Persze vannak jobb filmek, de azér nem volt akkor nagy sz@r!
10/10
scoobylee 2011 jan. 12. - 17:47:39 10/10 Előzmény laptop12
(317/486)
Igen, jobb mint Cameron avatarja....
Elõször én is az Avatarra szavsztam volna, de most, mikor újra megnéztem.... A bombák földjén.
Remek film!

Amikor visszament a James Amerikába, nagyon jól megmutatja, hogy milyen a háborúból visszatérni.
Felesége telipakolva, míg õ csupán egy olcsó löttyöt vesz... és amikor mondja neki a felesége, h menjen vissza gabonapehelyért, és õ csak áll, és mereven bámulja a rengeteg Corn Flakest...
És a végén visszamegy a drogmámorba.

Bár pont nemrég néztem meg a Sólyom végveszélybent... azt mondanám, h ez a film annak a filmnek a tökéletesítése, ugyanis majdnem ugyanaz a történet, bár kevesebb a halál, de a vér ugyanannyi.

Számomra az volt a legdurvább rész, amikor belenyúl a fiú testébe, és kiveszi a bombát... nagyon véres pillanat és undorító, és persze megrázó is!
9p.!
10/10
laptop12 2011 jan. 02. - 11:00:19 10/10 Előzmény Hodori33
(316/486)
Egyetértek. Remek film volt.
6/10
idõjós1010 2010 nov. 23. - 13:06:36 6/10
(315/486)
Szerintem korrekt volt ez a film, csak speciel túl kevés volt ez a sztori ahhoz hogy komolyan lekössön.
5/10
pezmaag 2010 nov. 11. - 17:55:22 5/10
(314/486)
***SPOILER-t is tartalmazhat***
A hibák engem is nagyon zavartak, amitõl hiteltelen lett az egész film! Nem az zavart, hogy a csávó milyen vakmerõ volt, mert az na... még oké, belefér. De pl. mikor a tartálykocsi felrobbant õk elindultak arabokra "vadászni" - pffff persze, mert ez csak úgy megy a hadseregben, hogy mindenki megy amerre akar. Vagy mikor a sivatagban találkoznak a 4 fejvadásszal - az a rész is csomó helyen sántított. Olyan érzésem volt, mintha nem is katonák lettek volna!
8/10
Hodori33 2010 nov. 06. - 11:42:59 8/10
(313/486)
Nem igazán tartoznak a kedvenceim közé az ilyen témát feldolgozó filmek. Azonban ez az elejétõl a végéig lekötött. A saját kategóriájában mindenképpen egy jó filmnek találtam. 8/10
1/10
bbauer 2010 nov. 05. - 17:56:53 1/10
(312/486)
Ezért a hulladék filmért oscar dijat adni... megörült a világ.Nem volt jó. Kész.
Grafitti 2010 okt. 24. - 18:03:40
(311/486)
-Kõkemény film, bár állitólag sok helyen látszik, hogy egyes jelenetek nem igazán élethûek!
-A vége pedig rendesen elcsúszott, mivel nem a háború az ember szenvedélye, hanem a háború teszi az embert függõvé!:PP
1/10
gerintel15 2010 okt. 06. - 18:25:01 1/10
(310/486)
EZ EGY AKKORA KALAP SZ@R esküszöm, 3x igen, 3x megnéztem az egész sz@rt, és akkora gixerek vannak a storyban, meg a filmben, csak néhány szó a rendezõnek khmm: ***moderálva*** (szidkozódás vége)
Na, télleg nem bírom ezt a filmet, és TÉNYLEG NEM ÉRTEM HOGY MI A FAX VAN EBBE AMI JÓ?
Mondták hogy próbáljam meg úgy nézni hogy szórakoztasson, és ne törõdjek a hibákkal. DE EZT ÚGY NEM LEHET MEGNÉZNI, EZ EGY ROHADTNAGY KALAP SZ@R, senkinek sem ajánlom, meg ne nézzétek, 2 óra az életetekbõl amit bánni fogtok.
1/10
xshampster 2010 szept. 21. - 09:31:31 1/10
(309/486)
azért kapott ennyi díjat mert nem volt ellenfele háborús mûfajban
7/10
Sadenal 2010 szept. 20. - 22:43:02 7/10
(308/486)
Hát nem tudom, hogy vagytok vele, de szerintem is túlértékelt a film. Abban az évben azért az Egek ura jobban kiérdemelte volna. Azt hittem nagyobbat fog szólni, ( az effektek jók voltak benne, meg kell hagyni, meg 1-2 jelent is) de mindvégig vártam a katarzist, a csattanót és nem volt. Sejtettük, hogy az egész újra kezdõdik. És az egész film olyan arabellenes volt...Tényleg napalmot kéne szórni annak a kur*a arabokra feeling-es....:D (azért nem minden arab országban ilyenek pl.: Jordánia, Egyiptom, Arab emírségek). Egyszer nézhetõ, és a vége se rossz...

7/10

SPOLIER

A delta osztag.........365 nap múlva...:D
k.patrick90 2010 aug. 18. - 04:01:16
(307/486)
Üdv Mindenkinek!

Meg kell mondjam, hogy a film láttán egyszerûen LEESETT AZ ÁLLAM...

Most néztem meg itthon, kíváncsian, teljes nyugalomban.
Mellesleg tegnap volt szerencsém látni a The Box c. filmet is, szóval mélyenszántó gondolatokra, velõs mögöttes tartalomra teljesen felkészülten vághattam neki ennek a mozinak is.

A filmrõl nem tudtam semmi elõzményt, körülményt, csak fogtam itthon egy DVD-t és betettem. Mint utóbb kiderült, rossz döntés volt.

Magáról a filmbéli cselekményrõl, történésrõl nem szeretnék szót ejteni, azon túl hogy nincs, kesze-kusza és értelmetlen. Egyszerûen szörnyülködve néztem végig a filmet, DE végignéztem, mert minden filmnek megadom az esélyt/lehetõséget, hátha az utolsó percekre tartogatják a lényeget. Ahogy történt az ebben az esetben is, de ez csak csekély mértékben javított az összképen, végeredményben ugyanaz a vontatott, iszonyatosan gagyi (és itt nem az alacsony költségvetésbõl eredõ hiányosságokra gondolok), értelmetlen jelenetekkel "tarkított" alsõ 'B' kategóriás film maradt, mint amilyennek indult.

A fejemet végig fogtam, egész film alatt, pedig nem vagyok sem háborúszakértõ/tûzszerész, sem pedig filmkritikus, de egyszerûen FÁJT nézni, ahogy velem együtt õk is szenvednek. Az azért számomra felfoghatatlan, hogy miért hagynak ott az ellenállók egy fél városrész kiírtására alkalmas bombát a saját szülõvárosukban, azért, hogy jöjjön egy háromfõs brigád és jól felrobbannak velük együtt. Szóval ez azért sok, és nem egyedüli eset. A testbomba meg csak hab a tortán...

Az unalmas jelenetek újra és újra fel-fel bukkannak: hívás jön, csapat megy, faszagyereknek nem kell robot, õ megy, "pucéran" hatástalanít.
Külön érdekesség az elején amikor jön a dandártábornok (nem tudom ki) az elsõ bevetése után , és olyanokat kérdez kb., mint egy piromán kisgyerek. Ez szintén felfoghatatlan.
A 'Túl a barátságon' szereplõit megszégyenítõ narancslé-itatás a film elején sokat dobott a hangulatomon szerencsére, és a kezem a fejemrõl egy darabig a hasamra került.

A friss élményekbõl fakadó indulat hatására csak elpazaroltam három bekezdést a cselekményre, de most jöjjön ami még a filmnél is jobban fájt.

(Azt tudni kell rólam, hogy nem nagyon követem figyelemmel a különbözõ filmszemléket, díjátadókat. Mint ahogy zenei ízlésem is, úgy filmbéli ízlésem is különbözik a nagy átlagtól, és általában pont a nagy visszhangot keltõ, mindenkit megosztó filmek azok, amik igazán tetszenek).

Tehát a nagy meglepetés akkor ért, mikor filmet befejezvén szokásos módon megtippelem, vajon mennyit kaphatott port.hu-n, és feljövök ide, látom 6,7, rendben van, nálam mondjuk 3/10 de nem vagyunk egyformák, persze hogy másiknak tetszhet is, valakinek még nálam is kevésbé. DE ahogy görgetek lefelé, látom hogy mennyi és mennyi jelölés, sõt díj... elsõ gondolatom az volt hogy biztos kisebb, kevésbé rangos filmszemlék jelölései mondjuk 'legjobb fényképezés' kategóriában. De látom hogy OSCAR, 10(!) jelölés, amibõl 6-ot meg is nyert, köztük a 'legjobb film'(?!) díját is.

Na ez volt az a pont, ahol LEESETT AZ ÁLLAM és éreztem úgy hogy elõször most írnom kell egy véleményt. Persze tudom, jön a kérdés: "Miért kell hogy tetszen neked egy oscar-díjas film?"
Nem kell, hogy tetszen, de annak ellenére, hogy nem éppen populáris a stílusom, meg tudom ítélni egy filmrõl, hogy kb. hol lehet a helye azon a bizonyos ranglistán és ahogy volt ez az Avatar esetében is (ahol mellékesen a túlságosan nagy hírverés volt az ami miatt eleve fentartásokkal kezdtem bele a nézésébe, ami a végén be is igazolódott - de ez csak mellékszál) voltak olyan elemek, melyek miatt ott lehetett a legjobbak közt.
A bombák földjén esetében nem véltem felfedezni ilyet.

Kíváncsian olvastam az eddigi hozzászólásokat is, és látom azért nem vagyok teljesen egyedül.