zuzuzu777 júl. 23. 14:44:44 Előzmény mihenike
(955/1115)

Most már csak azért is! Harmadszor írom!
Ezeket, amiket 2-3 éve néztem, bizony "külföldiesül" néztem. (Itt a kortárs nyelvújító)
Akkor még se híre, se hamva nem volt, hogy magyarul is meg fog jeleni.
A szinkron rendezők néha olyan borzasztó szinkron hangokat választanak, hogy falra lehet mászni tőle.
Pl. Bele-bele nézek este a Yasak elmába 5-7 percet. Nem elég, hogy a neveket is elferdítik, (mint a Hercai-ban, csak egy példa Aslanbey = magyarul Aszlabi, stb) hanem még a szinkron hangok is, pl. egy mély öblös rekedtes női hang mint majdnem szoprán jelenik meg! No ez is egy ok, hogy külföldiesül nézd!
1. Nagyon találó az AZIYSE! Gratulálok!
2. Amennyiben ilyen könnyen lemondana A. a bosszúról, akkor be is fejezhetnék a sorozatot. Bosszú van, csak a bosszú tárgya változott! Nem a Sadogluk, hanem a botos!
4. Emlékszem kétszer is visszanéztem, hogy az orvos a zsebéből elővesz egy fecskendőt, beadja, szétnéz és visszateszi a zsebébe az üres fecskendőt.
6. Handant, (vipera anyja kígyó), már az első megjelenésével olyan bajkeverőnek könyveltem el!
10. Pedig szegény Miránom várhat az utolsó bölümig, mert addig nem bocsájt meg Aziysének.

Most már sokkal rövidebb lett, de nem merek kockáztatni!
Amit nekem kívánsz Téged érjen utol.
zuzuzu777 júl. 23. 14:24:16
(954/1115)
Ujj rebben billentyű felett
Tétován csusszan az egér
Hibára fut kontent helyett
Tartalmat hiába remél

A gép hibázott? Az ember?
Ön vagy bárki más?
Linknek bizonyult itt
E hiperhivatkozás.

Volt itt valami?
Semmi sem örök.
E cím a semmibe mutat
Ez a link itt eltörött.

Törött e link, sírni volna jó
Az oldal nem található.
offtopic
zuzuzu777 júl. 23. 14:04:35 Előzmény malvinkicska
(953/1115)
Megtaláltam ezt az olaszt, de a Balaton Tv. sugározza!
Nekem van vagy 500 adóm, de Balaton, az nincs!
Lehet a 3. grácia(?) tudja!!! Tudja???
mihenike júl. 23. 13:49:33 Előzmény zuzuzu777
(952/1115)
Szia :) igen … lätom nem marad mäs hätra, mint elöre … es eredeti nyelven, felirattal kell neznem…

1. Azize es Nasuh megmentik Hazar eletet, vagyis inkäbb Azize, mert Naush futäs közben rosszul lesz es Aziyse(Azize+Ayse) (-haha) egyedül er oda… :) itt läthattunk egy nagyon szep pärhuzamot, ahogy fiatalkoräban probälta megmenti "Mesutkät'" es ahogy most megmenti Hazart :) Közben Ö is megserül, Ismet megeg a keze….
2. Hazar persze nem erti, hogy miert mentette meg…. es az apjänak Sem hisz, hogy Aziyse lemonodott a bosszurol :)
3. Közben Miranom is utoleri az apjät, de megint csak összebalheznak.
4. Szultän es Gönül sirdogälnak a korhäzban (persze Sultän csak megjätsza magät…) majd Azat is megjelenik a korhäznäl es Gönül a nyakäba borul - köszönjük Allahnak, hogy összehozza öket :)
5. Cihan nem akarja elfogadni Mirant, a häzat is leromboltatja, de nem sunnyog, hanem bevallja Hazarnak, hogy mit tett, igy a ket testver Ismet összeveszik…
6. Handan figyelmezteti Zehrät, hogyha ennyire vedi Mirant, akkor a häzassäga is veszelybe kerülhet.
7. Yaren nagyon örül neki, hogy vegülis behäzasodott az Aslanby csalädba…
8. Nasuh szetveri az anyja sirjät, amiert az elvette töle a szerelmet es Aysetol a fiät
9. Azize elmondja Esmänak, hogy Hazar az ö fia es igy Miran valoban az unokäja :) JUHU :) es Aziyse mosolyog :) :) :)
10. Miran elmegy Aziysehez, hogy szämon kerje Hazar miatt. A. elmondja, hogy lemondott a bosszurol es ätadja neki Dilsah dolgait, amit mostmär Miran a sajät gyermekenek adhat oda! Megkerdezi, hogy M. meg fog-e neki valaha bocsätani es a välasz rä, hogy "mivel nem tudod visszaadni az Anyämat, igy nem fogok megbocsätani" - ekkor felcsillan Aziyse szeme, hiszen most akarja visszahozni Dilsaht :) :) :)

Kellemese hetveget
malvinkicska júl. 23. 12:53:13 Előzmény zuzuzu777
(951/1115)
Köszönöm nem láttam nekem sokszor nincs időm mostanában, mert nálunk amúgy is sok dolog van, mikor a fiam dolgozik én etettem a sok jószágot, és azokkal sok a gond. Aztán annyira megváltoztam, nem nagyon van inyemre főleg ha olvasni kell, most már unom, és egy kis szünetet tartok annyi film van fent, a neten , lehet választani. Most is megfürödtem az etetések után pihenek egy kicsit , mert fáradt vagyok.
offtopic
zuzuzu777 júl. 23. 11:52:13 Előzmény malvinkicska
(950/1115)
Köszönöm, próba - cseresznye! Lehet, jövő héten elkezdem és szólok!
A "HADI be OGUM"-ot láttad ? Csak 100 perces. Azt hiszem magyarul: Gyerünk fiam!
3-4 x láttam és megint meg fogom nézni!
malvinkicska júl. 23. 11:27:00 Előzmény zuzuzu777
(949/1115)
Ezt nem láttam őszinte leszek nem találkoztam vele még, pedig sok Olasz sorozatot láttam, meg ha találok nézem is.
offtopic
zuzuzu777 júl. 23. 11:18:42 Előzmény malvinkicska
(948/1115)
Jó, ez "csak" egy költői fricska volt.
Te láttad az olasz RICOMINCIARE Újrakezdést? Amennyiben igen adsz róla 1 pindurka, de nagyon pindurka infót, hogy belekezdjek-e. Wikit nem leltem!
zuzuzu777 júl. 22. 19:39:32 Előzmény mihenike
(947/1115)

Nem is olyan nagy, elég alacsony!! ha-ha-ha
Pedig akkor nagyon egyszerű a dolgod: beírod az eredeti címet és megkeresed külföldiesül.

mihenike júl. 22. 15:10:13 Előzmény zuzuzu777
(946/1115)
OFF 1.
Fernando Colunga - a nagy mexikoi szinesz :)
OFF 2.
Megneztem 2 reszt a Meryemböl, mert mär a Nagykövet länyät Sem tudom megnezni külföldröl, nem csak a Szerelem izet NEM … :( ugyhogy mostmär valamit tennem kell, mert ez szörnyen bosszanto… :(
A Meryem ugy lätom, hogy egy könnyen emeszthetö es sablonos Török telenovella :) - szoval lehet közben fözni es takaritani :)
OFF
mihenike júl. 22. 15:06:45 Előzmény zuzuzu777
(945/1115)
Szia :) igen, igen, persze tudok en mindent, csak költöi kerdes Volt :) Ma meg nem Volt szerencsem/szerencsetlensegem öket megnezni :)
offtopic
zuzuzu777 júl. 22. 11:53:13 Előzmény mihenike
(944/1115)
Ki az a Colunga?
zuzuzu777 júl. 22. 11:52:07 Előzmény mihenike
(943/1115)

Tudom, hogy csak költői volt, de:
Amennyiben Füsünt nem hozzák a képbe, akkor hogy fog A. 180 fokot fordulni, ha meg dilis D. nem jön vissza, akkor hogy tartják kordába Azizét? Tudod, most F. a főgonosz!!!
1. Ugye már írtam, hogy A.A. nem halt meg, mert Sz. lefizetett egy orvost, aki beadott neki egy injekciót, amitől tetszhalottá vált. Utána elmennek abba a kisvárosba, ahol születtek a fiúk. Úgy emlékszem, hogy nem jönnek vissza a sorozatba. Erre írtad az álmodat, hogy, A.A. átoperáltatta magát Miránná és adtam egy szerintem frappáns választ erre! Ide írd a spoileres tartalmat

mihenike júl. 21. 13:32:16 Előzmény zuzuzu777
(942/1115)
OFF
Oh valoban, az Ezel nem neked valo, tul sok benne az eröszak ... elnezest
Akkor marad Colunga… haha :) csak vicceltem
OFF
mihenike júl. 21. 13:31:01 Előzmény zuzuzu777
(941/1115)
Szia!!!!!
Vegre minden titokra fenyderült… de akkor minek kellett Füsunt behozni a kepbe es feltämasztani Dilsaht????? most vege lehetne a sorozatnak :)!!!!

1. Aslan meghalt, Szultän örjöng es Azize elindult az utolso "utjära". Esmät is felszabaditotta, mär nem kell öt szolgälnia…
2. Reymir otthon bäjolognak, nagy a boldogsäg. Hazar is megjelenik, vitt valami ajändekot, tojäsokat, Dilsah gyürüjet es Dilsah kazettäit…
3. Firat es Zeynep meglepetessel keszülnek az Olajfäknäl Reymirnek, nagyon aranyosak együtt :) Közben Firat szerzett egy Retro magnot, ahol le tudjäk hallgatni Dislah kazettäit es ugy tünik, hogy Miran elfogadja Hazart… legaläbbis mosmtmär el tudja hinni, hogy ö az apja…
4. Harun bevallja, hogy hazudott az egesz Sadoglu csalädnak… mindenki kiborul Yarent kiveve… Yaren nagyon örül neki, hogy ö is egy Aslanby es meg azt is kepes mondani, hogy szereti a ferjet… haha :) indul a buli Yaren es Harun körül…
5. Aslan haläl hire mindenkit megräz… (P.S. Sultän nagyon jol jätszik….)
6. Vegül, de nem utolso sorban Azize/Ayse talälkozora hivja Nasuht, miközben Mahmut elkapja Hazart es felgyujta… Na szoval szämomra talän a 200 epizod alatt ez Volt a legmeghatobb jelenet, ahogy Ayse es Nasuh visszaemlekeznek es Nasuh räjön, hogy nem halt meg a nagy szerelme es Ayse felfogja, hogy a sajät fiät gyülölte evtizedeken keresztül… meg az arcvonäsai is megvältoztak es a hanglejtese is megenyhült, ahogy elindulnak Nasuhval, hogy megmentsek a fiukat… :) :) :) - komolyan a ket öreg hitelesebb mint ReyMir :) :) :)
malvinkicska júl. 20. 11:45:40 Előzmény zuzuzu777
(940/1115)
Valóban én sem tini vagyok már 70-en fölül.
offtopic
zuzuzu777 júl. 20. 00:11:01 Előzmény mihenike
(939/1115)
Bocsánat, de 142 rész?
Max. 70-ig nézek, sajnos a YEMIN kimerítette a tűréshatáromat!
Ráadásul bajusz, szakáll, ármány, pisztoly, kés, bosszú, megcsalások?
Köszönöm neeeeem!
zuzuzu777 júl. 19. 23:20:04 Előzmény mihenike
(938/1115)
Guadalupei Szent Szűzanya! Ennyire öregek vagytok? ha-ha-ha!
zuzuzu777 júl. 19. 23:18:15 Előzmény mihenike
(937/1115)
Amennyiben nagyon muszáj!!! Megnézem a wikijét és döntök!
offtopic
mihenike júl. 19. 22:23:13 Előzmény malvinkicska
(936/1115)
Ferdando Colunga szintèn végig kísérte a kislány koromat 😃😃😃😃 rengeteg sorozatban játszott 😆😆😆😆😆 és akkor még Thalíáról nem is beszéltünk… A Maria-Trilógia és a Rosalinda… :)

Kicsit késöbb a 2000-es évek vége és 2010-es évek elejèn a nyálas telenovellák után készítettek néhány „pszichonovellát“ is… Nekem azok is tetszettek 😁😁😁😁😁