kevinspéci 2008 máj. 13. - 10:12:57 Előzmény Moldávia bánata
(15/115)
Eh, szívembõl szóltál. Ez azon kevés filmek közé tartozik, amelyeket nem tudtam végignézni.

1. A fényképezés és a vágás borzasztó. 5 perc után elment a kedvem az egésztõl. De tovább néztem.

2. A történet gyér.

3. Ezen gyér történet filmrevitele tré. Nyüzsögnek benne az érthetetlen, következetlen történések.

Pl.:

***SPOILER***

A. Manuskám élete végéig éldegélt volna Mandulaszemûsuttyófalván, ha békén hagyták volna.

B. A rosszfiúk profi akciót hajtanak végre sikeresen - DE HOPPPSSSZI - egy ujjlenyomat mégis ott marad a tetthelyen. Persze senki sem furcsállja a "Hivatalnál", hogyan lehettek ily gondatlanok.

C. Mikor a pengeeszû Dzsézn kiszúrja a kocsiban a rá vadászó bérgyilkost, aszongya az anyósülésen helyet foglaló csajnak, bukjon le. Könyörgöm MINEK? Attól még õ simán látható volt, amint vezeti a jármûvet. Nah, mindegy elkezdenek menekülni (MINEK?), a száguldó autóban fél másodperc alatt képesek egymással helyet cserélni, majd egy ponton mégis úgy gondolja a derék fõhõsünk, illik szembeszállni a gonosz bácsival (EZZEL KELLETT VOLNA KEZDENI). Viszont mire gondoltamenetileg ide eljut, a csajt a csúnya bácsi 3 kilométerrõl kilövi mellõle (MÉR' ÕT, NEM TUDOM. Tán tévesztett.). De miután a kocsi a lágy habokban talál végsõ nyughelyre, esze ágában nincs megvárni, hogy esetleg túlélõ bukkan a felszínre, s beleeresszen egy tárat. Szépen elbatyog a megbízóhoz, aki bizalmatlanul megkérdezi tõle, végrehajtotta-e a feladatot. A válasz "igen". El is hiszi... Kifizet egy vagyont.

Ezek olyan idegesítõ baromságok, olyan jelentõs számban, hogy ez a film nálam is kiérdemel egy tükörfényes EGYEST. A Káosz címû filmmel voltam még így múltkoriban.

Köszönöm a figyelmet.
criss81 2008 máj. 12. - 14:26:16 Előzmény fuzz9
(14/115)
Egyáltalán nem tudok egyet érteni azzal hogy nehezebb Bourne viselkedésével azonosulni... Talán hagyta volna zsebretett kézzel, hogy megölik, aztán meg nyakába varnak el nem követett gyilkosságokat, mig a tettesek vigan élnek a lopott pénzbõl?
quimba 2008 máj. 12. - 10:49:16
(13/115)
Idegbeteg rendezõ,operatõr és vágó hagymázos ámokfutása ez a film. Megfájdult a fejem,a szemem,soha többé álmomba se jöjjön elõ.Pedig lehetett volna ebbõl az anyagból jó filmet csinálni.
Moldávia bánata 2008 máj. 11. - 21:42:20
(12/115)
Ez a film hányinger sz.r! Bocsánat a kifejezésért, de akkor még finom is voltam!
Már elnézést, de be volt rúgva az operatõr, hogy állandóan mozog a kép? Ugrál, mint kecskesz.r a deszkán az egész!
Így akarták "mozgalmassá" tenni a filmet mi? Hogy minden mozog összevissza, ugye? Szánalmas... Szá-nal-mas!

Borzasztóan mérges vagyok, mert fél órával a vége elõtt le kellett kapcsolnom, mert megfájdult a fejem ettõl a kamerakezeléstõl. Ez nem vicc!

Szóval ezért ez a film egy hatalmas egyes!
bcsab 2008 máj. 11. - 18:05:21
(11/115)
nagyon jó kis akciós film, szeretem mind a 3 modern részt (láttam a Chamberlaines változatot is: az is perfekt, de nem ennyire pörgõs), egy percig sem lehet unatkozni, persze mint általában a többrészes filmeknél, itt is talán ez az elsõ a legjobban sikerült
yoyo444 2008 máj. 11. - 17:48:15
(10/115)
A régit nem láttam, de az újból mind a 3-at és szerintem az elsõ volt a legjobb.
könnycseppek 2008 máj. 11. - 17:35:22 Előzmény fuzz9
(9/115)
Érdekes, hogy ezt mondjátok.
Én úgy láttam a filmben, hogy végülis Õ nyugodtan élt volna Indiában, ha nem akarták volna megölni és nem kennek rá egy gyilkosságot. Ezek után még jó, hogy ki akarja bogozni a szálakat és meg akarja tudni, miért nem hagyták békén, illetve tisztázni akarja magát.
Szerintem nem bosszúért ment, hanem a 'miért'ek miatt.
1/10
Tamaas 2008 máj. 11. - 17:24:56 1/10
(8/115)
Az eredeti Bourne (gondolok itt elsõsorban a Richard Chamberlain-es verzióra) fordulatos volt, nem lehetett tudni ki kivel van és ki mit akar. Ezek pedig szimpla akciófilmek lettek amikben valaki végigkerget valakit másfél órán keresztül. Unalmas, akárhányat robbantanak, lövöldöznek, vagy kergetõznek benne. És szomorú is.
fuzz9 2008 máj. 04. - 18:48:17 Előzmény kharon
(7/115)
Igazad van Bourne viselkedésével kapcsolatban. Az elsõ részben még õ a szimpatikus áldozat a kisfiús arcával-mosolyával, de itt már, és méginkább a 3. részben ez teljesen eltûnik, helyét egy kemény, bosszúálló figura veszi át, akivel sokkal nehezebb azonosulni. Nagyon sajnáltam, hogy így alakult :(
kharon 2008 márc. 05. - 18:36:24
(6/115)
Közel sem olyan jó, mint a Rejtély, hiányzik belõle valami... talán a folyamatos üldözés. a Rejtélyben nem Bourne irányított, hanem õt üldözték, és csak alkalmazkodott.
Myrael 2007 júl. 18. - 00:34:35
(5/115)
véleményem szerint is jobb, mint az elsõ, kifejezetten jót tett a filmnek a rendezõváltás. nagyon tetszett, hogy valóban élethûre sikerült az egész, mintha tényleg ott állnék és nézném, miket csinál Bourne.
kellemes csalódás az elsõ részhez képest, bár nekem az is tetszett.
Noncsa 2007 jún. 09. - 21:27:34
(4/115)
szerintem is jobb, mint az elsõ rész! a történet sokkal izgibb, az üldözéses részek tartották a szintet, bár mintha a bunyós jeleneteknél jobban rángatták volna a képet, de szentem nagyon jó lett a folytatás
Redfield 2007 ápr. 15. - 15:40:16
(3/115)
Nekem nem jött be. Lehet, hogy részben Matt miatt. Meg alapból... talán a régi filmet kellene megnéznem, hátha az jobban tetszene. Ezek így valahogy... áh. Nem bírom az olyan filmeket, amikben az akció is meg a politika is sok akar lenni. Vagy az egyik, vagy a másik. A kettõ valahogy hülyén jön ki. Amit bírtam ilyesmibõl, az már régi: a Keselyû három napja.
reaper 2006 febr. 14. - 19:03:38
(2/115)
Egyet értek veled. Az egyik kedvenc filmem.
10/10
goettchen 2006 febr. 14. - 11:41:03 10/10
(1/115)
Jobb, mint az elsõ rész. Nagyon látványos, izgalmas, a szereplõk nagyon jók.