1/10
cellasto 2014 ápr. 06. - 11:35:23 1/10
(102/122)
kb ennyi,minek kellett ezt megcsinálni nem értem.
1/10
Újvállalkozó 2014 ápr. 06. - 01:34:15 1/10
(101/122)
Unalmas, vontatott, csalódás... mint akciófilm 5/10. Mint Bourne film 1/10.
Véleményem 2013 dec. 30. - 21:46:13
(100/122)
Attól függetlenül hogy a motoros jelenet "kissé" meseszerûre sikerült nem volt rossz.
10/10
ccunt 2013 júl. 30. - 12:06:25 10/10
(99/122)
detto :)
jani-wan 2013 máj. 21. - 14:15:29
(98/122)
Megnéztem a filmet és az elsõ gondolatom ez volt:
"Hát ez mi a túró volt?"

Oké, én nem olvastam el elõtte, hogy ez a Bourne film nem is igazán Bourne film, viszont így pénzlehúzásnak tûnik az egész.
A film egyébként nem rossz, de nem is jó.
Egyszernézõs.
Közepes.
mondjuk 6,5 pont
7/10
Rahar 2013 ápr. 07. - 00:24:03 7/10
(97/122)
Vegyes érzéseim és gondolataim vannak a filmrõl. Egyrészt nekem tetszik a történet és a cselekményvezetés, attól függetlenül, hogy az elõzõ részekben nem volt szó az emberi testet erõteljesen befolyásoló szerek használatáról. Ami zavart: az akciójeleneteket a film végén már erõs túlzásnak érzem.
A drónok használatát nagyon életszerûen mutatják be, illetve mivel én még nem láttam a valóságban ilyent, ezért inkább úgy fogalmazok, hogy én is így képzelem el. Több mûben is olvastam már a tudatmódosító technikákról, új személyiség létrehozásáról, végre láthattam egy filmet, illetve ez a második, az elsõ A mandzsúriai jelölt volt, ahol ezt valóban be is merték mutatni.
Összességében én a jó kategóriába sorolom be, egyszer mindenképpen érdemes volt megtekinteni, 7 pontra értékeltem. Bár sajnos a nagyok közé nem tudott bekerülni, egyszer elég is volt belõle, többet nem fogom megtekinteni.
9/10
deljuve 2013 márc. 27. - 04:33:28 9/10
(96/122)
Nem értem ezzel a filmmel mi a bajuk a nézõknek???!!Nagyon-nagyon jó film!!!
Pörgös,trükkökkel teli,csavaros,jól forgatott,jó vágások...!!!
Az elözõekhez képest új, és szimpatikusabb...a többi rész(2,3-as)már erõltetetnek tûnt a végén,ez egyszerûen egy szuper film!
9-est adtam,és külön is elmegy..nem mint Bourne részek folytatása...most az alkotók aztán oda tették maguk rendesen!hja és még 2 dolog Jeremy Renner(a fõszereplõ)nagyon hasonlit Gerard Butler-re :)
és ennek lesz folytatása(r.em)mert a vége nem volt tisztázva...
1/10
hunga9 2013 jan. 12. - 15:22:01 1/10
(95/122)
Bourne filmekhez képest nagyon rossz lett sajnos. :/
8/10
beo71 2013 jan. 10. - 10:43:32 8/10 Előzmény pillangókisasszony
(94/122)
Ne törõdj vele, ha támadnak, mindig vannak olyanok, akik csak e miatt jönnek erre az oldalra.
Én szerintem jókat írsz, többnyire egyet is értek veled, de ha nem, az sem baj.A filmek szeretete kell, hogy összekösse e fórum tagjait, én leginkább az egymondatos véleményfröccsenésekre akadok ki, akit nem köt le a filmnézés az mi a frásznak ül le elé.
Szóval a legfontosabb, amit egy rendezõ nyilatkozott egyszer : Ha egy filmet nézek, azt akarom érezni, hogy a készítõk mindent beleadtak, szeretettel és igyekezettel álltak a dologhoz és jó dolgot akartak kihozni belõle, ha ez érezhetõ , akkor már megbocsájtható minden hiba.
A hozzászólásokkal is így vagyok, bár néha én is elragadtatom magam.
Nem tudom ki bántott, de egy Pillangót, aki ráadásul még kisasszony is, nem illik betámadni.
További jó filmezést!
6/10
havajj 2013 jan. 10. - 09:51:46 6/10
(93/122)
hát ezzel a filmmel mi történt? idõ vagy pénz nem volt befejezni rendesen? pedig egyébként nem lenne olyan nagyon rossz
10/10
Paccar 2013 jan. 06. - 20:29:29 10/10
(92/122)
Én nem értelek titeket :) A sztori mindig is zavaros volt, a szálak összevissza kuszálódnak, de itt már nem is ezt kell nézni. Ha így nézzük, akkor már a 3. rész is sok volt. Viszont aki egy pörgõs, viszonylag realista elsõ osztályú akciófilmet akar, az nyugodtan nézze meg :) Én megnéztem másodjára is :)
hrrtyy 2013 jan. 06. - 01:11:23
(91/122)
Bourne rajongók messze kerüljék el ezt a filmet. Nekem hatalmas csalódás volt a film.
pillangókisasszony 2013 jan. 04. - 01:08:55
(90/122)
Nekem ez nem nagyon tetszett. :(
Nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban, mert én alapból nem tudtam megbarátkozni azzal a gondolattal, hogy ez egy Bourne film Matt Damon - Jason Bourne nélkül.Mindez ellenére persze megnéztük a családdal,Bourne trilógia fanok lévén, érdekelt minket.
***SPOILER***
Nem tudtuk kisilabizálni, hogy az idõben hol járunk.Sokáig meg voltunk gyõzõdve arról, hogy nagyjából a trilógia 3.részének az idejében lehetünk, mivel 2 alkalommal is említik, hogy Jason New Yorkban van, és el kell kapni ,de mind ez a végén megcáfolódott, mikor a Noah Vosen azt mondja,hogy 6 éve történt a New Yorki dolog.(ha még egyszer megnézném nagyobb figyelemmel, biztosan kiderülne számomra, de annyira meg nem jó, hogy újra lássam, szóval ez számomra rejtély marad.)
Az elõzõ részekben szó sem volt semmiféle gyógyszerektõl, vírusról.Nem igazán tetszett.Nekem kicsit lerombolták a varázst.Mindig úgy gondoltam, hogy rengeteg munkának,tanulásnak,kemény kiképzésnek köszönhetõ az ügynökök ennyire profik,intelligensek,gépiesek.De ez csak az én dilim, nem a film hibája.
A fõszereplõ pasi annyira nem lopta be magát a szívünkbe.Nem tudtuk megkedvelni a karaktert,sem sajnálni.Nem voltam képes arra,hogy izguljak érte.Jobban tetszett Jason gépies harci mozgása(ilyet jó ha egyszer láttunk Aron-tól),profizmusa,kisfiús bája.
Az akció jelenetekkel is volt gondunk.Ez a baromi idegesítõ kamera rángatás.Semmit nem látni, van nagy csitt-csatt dirr-durr, hol egy kipufogó, hol egy hajköteg, hol egy kerék, hol egy kézfej ugrik be a képbe.
***SPOILER vége***
Szerintem ez a film nem nagyon szólt semmirõl.Amolyan se eleje, se vége.Nem volt érdekes a történet.Teljesen felesleges volt az elkészítése, az elõzõ 3 film nyomába sem ér.
u.i.:Kérek mindenkit ne támadjatok.Akárhányszor leírom a véleményem egy filmrõl,kapom a pocskondiázást.Neked tetszett,nekem nem.Üdv!
7/10
Aleksandr 2013 jan. 03. - 12:44:32 7/10
(89/122)
Valahogy lehetett rá számítani, hogy a 4. rész már nem lesz ugyanaz. De hogy ennyire... Abszolút más, mint az eddig 3 rész, aki hasonló jellegû folytatást vár, ki kell ábrándítsam. Jeremy Renner még csak-csak jó választás, Edward Norton viszont túl jó színész egy ilyen kis "semmi" szerephez. A film maga nekem is kissé összecsapottnak tûnik, helyenként logikátlan, már zavaróan. Egyszer megnézhetõ, de kár volt erõltetni egy újabb részt így.
Leginkább a vége volt az, ami egyáltalán nem méltó a Bourne filmekhez.
8/10
beo71 2013 jan. 01. - 10:12:49 8/10
(88/122)
Kicsit kivártam ezzel a filmmel, már meg volt egy ideje, de nem álltam neki.Sokan porrá zúzzák a filmet, amivel nem értek egyet.
A Bourne sorozat nagy kedvenc, fõképp amiatt, hogy mindhárom rész igen magas színvonalon szórakoztat és nem kell pironkodni vagy magyarázkodni egyik darab miatt sem.
Tény, hogy ez a film nem ér fel hozzájuk, de elvonatkoztatva a Bourne világtól ( és kicsit Matt Damon-tól is )önmagában egy jó és szórakoztató akció-krimi, néhol feszültséggel és kiváló akció jelenettel.8/10.
Az irodai meló és feszültség most nem jött át, még Ed Norton ellenére sem ( pedig õ jól nyomja általában) valahogy ez a része nem mûködött, viszont Alaszka és az utcai jelenetek nagyon jók, semmiképpen sem mondanám közepesnek.Jó film.
10/10
Paccar 2012 dec. 30. - 15:03:34 10/10 Előzmény Anti12
(87/122)
Nyilván olyan film nincs, ami teljesen, 100%ban valósághû, "realista". De vannak fokozatok, pl a die hard 4 ehhez képest egy full mesefilm.. Autóval leszedi a helikoptert, meg táncol a repülõ szárnyán(vagy az nem is tudom melyikbe volt), ugyanmár kérem.. De a sok hülyének ez kell.
" Meghajlok elõtted, biztos sokat dolgoztál mondjuk a CIA-nak, hogy ennyire tudod milyen reális a film"
Biztos te is.. A Bourne ultimátumban is voltak túlzások, sztem több is mint ebben. De ezzel együtt az a film is nagyon bejött, és ez sem volt semmivel sem rosszabb. Ahogy mondtam, én itt már nem csak a sztorit nézem, sõt, fõleg nem azt, hanem a cselekményt. A sztori adott 3 rész óta, és sztem sokkal többet már nem lehet róla lehúzni, mert unalmas lesz.
6/10
Anti12 2012 dec. 30. - 08:53:37 6/10 Előzmény Paccar
(86/122)
Az elalvással gondolom rám céloztál. :) Nem gond, vagy is de, valszeg az én gondom. Tudok vele együtt élni azt hiszem. :) Tiszteletben tartom a véleményed,örülök hogy neked tetszett a film, de azért az a kijelentés hogy, idézem, "nincsenek benne brúszwiliszes túlzások", azért ez egy kicsit túlzás. Elég csak a farkasos jelenetre gondolni. Aki látta a filmet az tudja hogy mirõl beszélek. Azért ott elmosolyodtam egy kicsit. És hát ha valaki állt már egy kifejlett farkassal szemtõl szembe, az szintén így tehetett. De tény hogy ötletes megoldás és nem ezek a dolgok miatt nem tetszett a film. A mesik dolog ami azért megakasztott a hsz olvasása közben az a következõ kijelentés volt: "mindkét oldalt realistán mutatja,. ahogy irányítanak az irodából, és ahogy a terepen zajlanak az események." Meghajlok elõtted, biztos sokat dolgoztál mondjuk a CIA-nak, hogy ennyire tudod milyen reális a film. :D No de mindegy, nem akarok én kötözködni, nem is szoktam, csak azért na, maradjunk a földön kérem.
1/10
Catherine Boyd 2012 dec. 29. - 22:55:01 1/10
(85/122)
1/10

:Spoiler:

NO MORE

:Spoiler vége:

A spoileren belül leírtak fejezik ki leginkább a véleményem a filmrõl. A többit nem is szükséges elolvasni. :)
Szerintem ennek a filmnek nem sok köze volt az elõzõ 3hoz. Más a megközelítése, mint az eddigiek. Én - és szerintem sok más emberrel együtt, akik látták a Bourne trilógiát, és tetszett nekik - nem ezt vártam. Az elõzõ részekben is sok rejtély maradt még, amire a nézõ kíváncsi, gondoltam lesz valami azokból, de nem.
Eddigiek jók voltak, ez nem.
A záró zene meg fõleg szíven ütött. Az már tényleg sok volt....
10/10
Paccar 2012 dec. 27. - 21:18:29 10/10
(84/122)
Tegnap láttam. Kicsit tartottam tõle, mert sokan lefikázták, és a történet is már kicsit elcsépelt, de nagyon jó volt :) Akinek ez a film nem jön be, meg elalszik rajta, azzal egészen biztosan komoly gondok vannak.. A legjobb akciófilm, amit az utóbbi pár évben láttam(bár nem sûrûn filmezek). Semmivel sem rosszabb mint a Bourne ultimátum, sõt. Végig pörög a film, abszolút realista, nincsenek benne brúszwiliszes túlzások, mindkét oldalt realistán mutatja,. ahogy irányítanak az irodából, és ahogy a terepen zajlanak az események. A fim második fele gyakorlatilag végig pörög, az ember még nézné tovább. Szerencsére úgy lett vége, hogy lehet még folytatás, várom :) Ebben a filmben már nem is annyira a történet a lényeg, hanem a cselekmény, én így álltam neki nézni.
Nálam 10/10.
6/10
Sadenal 2012 dec. 26. - 20:38:25 6/10
(83/122)
Azért örültem volna, ha benne lesz egy Matt Damon cameo, ami elmaradt ugyan és a filmen is párszor bealudtam. Nem volt egy óriási akciófilm.


6/10