9/10
offtopic
cellasto 2014 febr. 19. - 18:46:25 9/10
(137/157)
itt még legalább nem rángatták szarrá a kamerát,hogy az ember fejfájással jöjjön ki a a moziból :D
Dolphus Lundgrennus 2013 szept. 30. - 15:19:46 Előzmény Hisztini
(136/157)
Álszerény véleményem szerint igencsak potens a Franka..sokkal kellemesebb õt nézni ebben a szerepben, mint egy szétsztárolt amerikai celebet...nekem a Démonnal sincs bajom - pont az tetszett benne, hogy nem rí le róla az kilométerekrõl, hogy õ a faszagyerek (vö: izomagy), aki mindenkit kapásból lekaratézik...
Hisztini 2013 szept. 03. - 01:15:56
(135/157)
Köszi a filmajánlót, és hogy ilyen terápiás gonddal foglalkoztál a kis eszmefuttatásommal!:))) Pontosítok: Franka Potentetõl és az õt szinkronizáló Kiss Eszter hangjától általában véve és minden filmjében égnek áll a hajam. De ez tényleg nem a színészek hibája ..., hanem az enyém. :))) (ugye mondtam/írtam, hogy OFF-gyanús:)
6/10
-greghouse- 2013 szept. 02. - 09:15:12 6/10
(134/157)
Franka Potente eredetileg német (mûvész)filmek színésznõje. A haja a "védjegye", mint Julia Roberts lágoló vörös lobonca, stb. Szándékosan színezi mindig a haját mindenfélére.
Ha igazán jó filmjét akarsz látni, nézd meg Tom Tykwer "Lola rent" (Run Lola Run, magyar címe (elég szerencsétlenül) A lé meg a Lola), ahol végigrohanja Berlint idegesítõ padlizsán színû hajjal... nem mondom el, miért, látni kell. A csaj õstehetség, még ha nem is tipikus szépség (mert nem az, pedig félig olasz), de elképesztõ erõvel játszik mindent, ha hagyják.. ebben a filmben nem hagyták. Õ mindig dinamikus, erõs csajokat játszik, és nagyon jól. Európában már összeszedett pár díjat, és még fog is. Ne hagyd magad befolyásolni az idegesítõ külsejétõl és viselkedésétõl,nem te vagy az egyetlen, akinek elõszörre ez jön át. Sajnos ez filmtõl is függ, és ez a film tipikus "miscast" angolul, tehát teljesen rossz a szereposztás, kezdve Matt Damontól Franka Potenteig, egyikhez sem illik a szerep. Ezért sem olyan jó ez a film. De ez nem a színészek hibája szerintem.
Hisztini 2013 szept. 02. - 00:57:49
(133/157)
...ja, és mégegy: nem tudom miért, de Franka Potentetõl is és az õt szinkronizáló Kiss Eszter hangjától is égnek áll a hajam. A '80-as években érzem magam tõlük, ami (hiába a szép tinikorom:)) olyan ósdi érzés. De ez már egy kicsit OFF volt, bocs!
Hisztini 2013 szept. 02. - 00:39:10
(132/157)
Szégyen, nem szégyen, most néztem csak meg elõször elejétõl végéig a filmet. Három gondolatom róla: a sztori jó (végül is egy bestsellerbõl készült), a zenéje viszont csapnivaló (még 2002-höz viszonyítva is), a harmadik pedig, hogy hiába próbáltam beleélni magamat: Matt Damon egy (Good) Will Hunting, nem pedig egy szuperügynök (pedig a kockás hasa megvolt hozzá:))).
Killbox 2013 szept. 02. - 00:38:21
(131/157)
Ez a film nekem annyira nem tetszett,hogy soha nem néztem végig,csak nagyjából a feléig,meg néha láttam belõle egy-két késõbbi jelenetet.De most végignéztem.Ezért most elnézést kérek mindenkitõl a negatív kritikák miatt,amikkel fõleg Matt Damon-t illettem,merthogy azt hittem,hogy Robert Ludlum regényhõsérõl, Jason Bourne-ról mondok véleményt. De tévedtem.
Ennek a filmnek csak alapjaiban van köze Ludlum regényéhez,de ez csak a vége felé derül ki,addig nagyjából úgy történik minden,mint a könyvben.Aztán teljesen más dolgok derülnek ki Bourne-ról,legalábbis amik ebben a részben kiderülnek,ami által egy teljesen más történet kerekedik ki.Korábban írtam egy hsz-ben egy rövid összefoglalót a regény tartalmáról,de senki nem szólt,hogy "hé ember,ez a film nem is errõl szól,te meg mit néztél???"
Mindezek ellenére továbbra sem tetszik,fõleg az nem,amit csináltak belõle,ráadásul Ludlum közremûködésével.Persze haladni kell a korral,meg a mai igényeknek megfelelni,aktualizálni.
Úgy tûnik,én már nem haladok a korral,nekem az eredeti tetszik.
6/10
-greghouse- 2013 szept. 01. - 21:42:28 6/10
(130/157)
Csak Franka Potente miatt érdemes nézni, aki talán az egyik legjobb európai színésznõ ma. (Az egyik.)
Kár, hogy ebben a filmben... mi is a dramaturgiai szerepe? Hogy a hõs ne saját magának beszéljen, mint egy hülye?
Hm. Tehetségvesztegetés.
Dolphus Lundgrennus 2013 szept. 01. - 21:16:33 Előzmény Sonic8
(129/157)
Oh, Liebe Gott....szeretnél Te ilyen 'potente' lenni...
9/10
Újvállalkozó 2013 jún. 30. - 00:52:15 9/10
(128/157)
Jó film volt, izgalmas, pörgös, rakhattak volna bele több akciójelenetet. Viszont, ami volt benne, az jó volt. Ha sorrendbe kellene rakni a sorozatot, akkor: 3. rész, 1. rész, 2. rész. Az elsõ résznek a története, a 3. résznek pedig az akció jelenetei tetszettek jobban. Érdemes megnézni az extrákat, van bennük pár érdekes dolog, kihagyott jelenetek, alternatív befejezés. Viszont az nem tetszett, hogy ugyanazt a poént itt is elsütötték (Pam fáradt), mint a másodikban.
7/10
Sonic8 2013 máj. 05. - 10:31:14 7/10 Előzmény fo.ma
(127/157)
Kellemes kis krimi volt.Még régebben láttam de semmire nem emlékeztem.A filmnek volt egykét alap problémája.Az egyik hogy sokszoros jelleggel leülepedett a story.Matt játéka itt ott szintén lefagy és az a nõ valami borzalom minden értelemben.
A másik hogy ez az öldöklés kicsit le lett egyszerûsítve fõleg Clive Owen egybõl kinyírása.Ennek ellenére izgalmas volt számomra nagyon.Ja még az, hogy elég sok mindenre nem kaptunk választ! Ezekre remélem kapunk valamit a többi részben.
Nézem is a 2. részt!

10/7
10/10
fo.ma 2013 ápr. 20. - 20:16:32 10/10
(126/157)
Jó kis film, nekem tetszik! Sõt, én Matt-nek is hiszek.
Killbox 2013 ápr. 04. - 02:34:31
(125/157)
Damon hiteltelen a szerepben,nem hiszem el neki,hogy õ az a Jason Bourne,akit Ludlum papírra vetett.Most is emlékszem még,amikor a regényt olvastam,ahogy elképzeltem a valóságban a történést:õ egy igen véres háborút megjárt veterán! Matt Damon egy kisfiú ehhez a karakterhez képest.
9/10
offtopic
cellasto 2013 ápr. 03. - 22:50:00 9/10
(124/157)
javaslom akkor:
nézd a barátok közt-öt..az aztán felvillanyozza az embert..tele óvodás karakterekkel :)
Killbox 2013 ápr. 03. - 21:25:06
(123/157)
Nekem az a bajom a filmmel,hogy Matt Damon egyedül egy nagyra nõtt óvodást tudna hitelesen eljátszani.

***SPOILER***

David Webb történelem tanár Jason Bourne-ná alakul,aki egy õrült mészáros volt a wietnam-i háborúban,hogy így csalják csapdába és vadásszák le Carlost,de aztán egy baleset folytán emlékezetét veszti,s nyomozni kezd saját maga után,hogy kiderítse, ki is õ....Õ lenne Matt Damon??? Röhejes színészválasztás...
9/10
cellasto 2012 dec. 02. - 17:16:22 9/10
(122/157)
a filmmel nem is volt bajom,csak chamberlein nem illett vhogy bele :D
de ez nézõpont kérdése.
mindent összevetve:nekem tetszett mindkét adaptáció :)
bár a bourne rejtély folytatásaitól nem voltam elragadtatva
a legújabb riméktõl meg pláne nem :D
jani-wan 2012 dec. 02. - 16:32:20
(121/157)
Szerintem nézõpont kérdése, de szerintem Chamberlain pont azt hozta ami a könyvben írva vagyon, Damon meg inkább azt hozza ami a könyv magyar kiadásának borítóján látható. :)
hogy a kor követelményeinek jobban megfeleljen.
9/10
cellasto 2012 dec. 02. - 15:52:54 9/10 Előzmény jani-wan
(120/157)
a régi film inkább követte a könyvet,viszont a fõszereplõ(Richard Chamberlain)nem hozta olyan jól Bourne karakterét,mint Damon.
Viszont,ha már a producere volt Ludlum ennek a filmnek,akkor talán érdemes megnézni mindenkinek,akinek a könyv tetszett.
Kicsit más a koncepció,viszont egy tényleg lendületes pörgõs akciófilm kerekedett belõle :)
Ricsi70 2012 szept. 26. - 15:24:05
(119/157)
Találtam egy tök jó cikket a Bourne-rejtélyrõl a Skip magazinban! Aki esetleg nem látta a filmet, ezekután biztos kedvet kap majd:) Keressetel rá, online elérhetõ és teljesen ingyenes!
jani-wan 2012 szept. 07. - 20:38:01 Előzmény lotto
(118/157)
Én is láttam az eredetit, és az új verzió nagyjából ugyanaz a sztori, kivéve hogy az eredetiben az amnéziája kicsit jobban összekuszálja Bourne-t, és kevesebb az akció jelenet.
Viszont a könyv (Robert Ludlum: A Fantom /A Bourne-rejtély), ami miatt megnéztem anno a filmet az nagyon jó.
Messze felülmúlja bármelyik filmes feldolgozást.