10/10
marisál 2021 dec. 28. - 00:54:15 10/10
(115/115)
Nagyon jól sikerült film, izgalmas, többször láttam már. Matt Damon nagyot alakít benne, kiváló színész.
Brierley 2021 júl. 22. - 07:59:29
(114/115)
Szerencsére nem lett rosszabb, mint az elődei. Matt Damon még mindig kedvelhető benne, ahogy keresi önmagát.
4/10
21Vick 2021 márc. 20. - 18:21:01 4/10
(113/115)
Nagyon uncsi volt, mintha a 2. reszt ismeteltek volna meg. Baromi unalmas 3 reszen keresztul meg mindig azt talalgatni, ki ez a fickó és mi a múltja. Már nem érdekelt a végére.
Drizari 2020 nov. 04. - 17:16:59 Előzmény olahmiki1959
(112/115)
A lényeg: ez a rész 3 Oscar-díjat kapott 2008-ban. Másik lényeges: nem az kifogásolható, amiket leírtál, hanem hogy a történet szerint a CIA szervezetén belül elindíthatnak titkos programokat, amikben akár a saját állampolgáraikat is legyilkolhatják. Csak úgy. Állambiztonságra hivatkozva. Nem tiltakozott és nem perelt emiatt a CIA? A jelek szerint nem, sőt, ez a rész kapott 3 Oscar-díjat 2008-ban!
3/10
Dörflinger 2020 aug. 21. - 21:22:21 3/10
(111/115)
Ez a rész egy hatalmas bugyuta katyvasz. A zenei aláfestéssel akarták a filmet izgalmassá tenni, ami számomra szinte idegesítő volt. Csihi-puhi mindenkit lelövök és elverek film. Nem tetszett. 3/10
7/10
666444 2020 aug. 01. - 09:44:25 7/10
(110/115)
Tisztára olyan mit az előző rész, nem jobb, nem rosszabb
6/10
puding140 2017 máj. 21. - 22:35:14 6/10
(109/115)
Egyértelmûen a jobb akciófilmek közé sorolom mind a három részt. Viszont ezzel együtt erõsen túlértékeltnek tartom az egész sorozatot. Nagyon egysíkú, sokszor unalmas volt számomra. Indokolatlanul nyújtották el ezt a sztorit 3-4 részre.
10/10
kiskusi 2016 márc. 20. - 23:39:39 10/10
(108/115)
Lesz új része 2016-ban, Matt Damon lesz a fõszereplõ.
10/10
kiskusi 2016 márc. 20. - 23:24:30 10/10
(107/115)
Nálam mind a három rész 10/10
yoz007 2016 márc. 20. - 20:12:48
(106/115)
Mind a három rész nagyon jól van megcsinálva.
Egyetlen percig sem lehet unatkozni.
10/10
offtopic
Pásztory Roland 2016 márc. 19. - 21:17:22 Előzmény Soscini
(105/115)
Nézz szulejmánt... Az hátha elég fordulatos neked...
1/10
Soscini 2015 aug. 26. - 21:53:31 1/10
(104/115)
Olyan ez a film mint egy CBA párizsi...jó szar, de legalább egyenletesen az(nem csak imitt amott)...a nulladik perctõl próbál rendkívüli feszültséget, izgalmat teremteni, de egy óvodás is rájöhet 2 perc után h itt bizony a fõhõs ledarál mindenkit...semmi íve nincs a filmnek, csõbuta végig.
proklima 2015 ápr. 04. - 01:55:21
(103/115)
Szerintem érdemes idõt szánni a trilógiára.
Bourne-rejtély, Bourne-csapda, Bourne-ultimátum.
S hogy "kerek" legyen a történet, "A Bourne hagyaték"-ra is.
Én elõször könyvváltozatban olvastam (Fantom-trilógia).
Szerintem így-"nem keverve, rázva"- kellemes idõtöltésnek nézhetünk elébe.
Nálam a 10-es skálán 10 pont (ts:10)
Charlie Sheen 2014 szept. 02. - 17:03:51
(102/115)
Hát nyilván a filmre itt ott átkomponálták a zenét, vagy mint mondtad felgyorsították az alapverziót, sokszor csináltak már ilyet, más filmekben is.

Pl a Shooter c. film (Az orvlövész) végén is az alap Otis Taylor szám elsõ két percét csak úgy levágták, és lett ebbõl: https://www.youtube.com/watch?v=zRzq7UoPA9E
ez: https://www.youtube.com/watch?v=34742rmQbAI
offtopic
cellasto 2014 szept. 01. - 18:33:43
(101/115)
igen,az elsõ végén ez volt:

https://www.youtube.com/watch?v=nBB2bPwKWVg

amit lejjebb linkeltek,abban mintha más lenne az énekes,vagy csak az én fülem csal?
Charlie Sheen 2014 szept. 01. - 14:57:23 Előzmény abisztriczky
(100/115)
Teljesen korrekt befejezése a trilógiának, többször nézhetõ az egész! :)

A részek végén lévõ zene meg fõleg jó! :)

https://www.youtube.com/watch?v=Vsm9g316h6Y

10/8
abisztriczky 2014 máj. 24. - 10:27:50 Előzmény Castia
(99/115)
Matt Damon fel sem fog tûnni a 4. részben (mint pl. Michael Dudikoff az Amerikai Nindzsa 3. részében)??
olahmiki1959 2014 máj. 24. - 02:41:59
(98/115)
Sajnos, nekem - az elsõ két résszel ellentétben - ez a harmadik rész már nem tetszett annyira.
Nagyon sok kisebb-nagyobb hibát, életszerûtlen mozzanatot, hihetetlenséggel határos történést vettem észre benne.
Vannak emberfeletti képességekkel rendelkezõ képregényfigurák, és velük készített szuperfilmek, - Batman, Superman, Pókember - akiknél nem probléma, ha kézzel megállítják a robogó vonatot, leugranak a felhõkarcoló tetejérõl, vagy puszta kézzel megfojtanak egy támadó hímoroszlánt...:)))
És vannak elképesztõen jó fizikai adottságokkal bíró ügynökök, kémek, volt kommandósok, - Rambó, James Bond, vagy a Jason Statham által alakított figurák, - akik el tudják hitetni velünk, hogy valóban úgy tudnak verekedni, lõni, autót vezetni, hogy leesik az állunk.
És volt Jason Bourne, aki két filmben testesítette meg hitelesen a szuper módon kiképzett titkos ügynököt, kõkemény volt, minden mozdulata abszolút profizmusról árulkodott, a filmjei pedig logikusak, lendületesek, feszültek, egy pillanatnyi üresjáratot sem tartalmazó, igazi "nagy" filmek voltak.
Ez a harmadik rész az elsõ kettõnek a nyomába sem jön.
Ha leszámítjuk belõle a hihetetlen technikai apparátust felvonultató CIA, mint szervezet bemutatását, - az egész világot behálózó kamerarendszert, a számítógépes hálózatot, azt, hogy bárkirõl bármit egy perc alatt ki tudnak deríteni, az adatait, a tartózkodási helyét, a bankszámláját, a cipõméretét, - akkor egy nagyon kusza, sok helyszínes, adatokkal telezsúfolt valamit kapunk, de ami ennél sokkal jobban zavart, hogy az akciójelenetek tele voltak teljesen hihetetlen, bosszantó, vagy éppen megmosolyogtató hibákkal.

SPOILER - nem tudom, kell-e ide.
(Kérem tisztelettel, európai ember soha az életben nem fog tudni úgy tájékozódni egy közel-keleti város arab negyedében, (Rabat), hogy sikátorokban, kanyargós utcácskákban menekülve, tetõkre felrohanva, majd onnan nyitott ablakokon keresztül lakásokba leugorva, mindig pontosan tudná, hogy hová érkezik, közben mindvégig szemmel tudná tartani, akit üldöz, de megpróbálna eltûnni azoknak a szeme elõl, akik õt üldözik, közben mellékesen túlélné egy mellette felrobbanó autó detonációját, majd feltápászkodva, különösebb sérülések nélkül tovább tudna rohanni, - ehelyett a valóságban az elsõ percben tökéletesen eltévedne, mindenkit egy pillanat alatt eltévesztene szem elõl, és a fejét ide-oda forgatva állna egy ismeretlen város utcáján, a fel-alá hömpölygõ közel-keleti embertömeg kavalkádjában, aztán legyintene egyet, és beülne a legközelebbi sarki kávézóba, egy kávéra meg egy süteményre.)
SPOILER VÉGE

És ilyen példákat a londoni pályaudvar embertömegében való tájékozódás lehetetlenségérõl, vagy a new york-i - egyébként nagyon látványos, de teljesen irreális - autós üldözési jelenetrõl, és másokról is tudnék még mondani.

Megint SPOILER - kezdem unni...
A CIA fõhadiszállására csak "úgy" be lehet sétálni, anélkül, hogy bárki megállítaná az illetõt, be lehet menni az egyik vezetõ irodájába, ott meg lehet szerezni fontos iratokat, és nincs õrség, nincsenek belsõ kamerák (vagy nem mûködnek jól), sõt, a legnagyobb poén,
A CIA ÉPÜLETÉBE AZ ABLAKOKON KERESZTÜL BE LEHET LÁTNI, ÉS EGY JÓ TÁVCSÕVEL MÉG AZ IRATOK CÍMÉT, VAGY A PÁNCÉLSZEKRÉNY KÓDJÁT IS LE LEHET OLVASNI???
Nincsenek sötétített ablaküvegek az irodákban, mint a maffiózók autóin, hogy kifelé lehessen látni, de belátni lehetetlen legyen???
A CIA épületében?
SPOILER VÉGE

Ha ez a valóságban is így van, akkor a CIA épületét nyugodtan dózerolják le, a szervezetet számolják fel, az alkalmazottak meg menjenek el cukorkát és képeslapot árulni a Central Parkba...

Jó alapötlet, két jó filmmel, és egy kifáradt, szinte csak látványosságra épülõ, de hibákkal teli, harmadik résszel, amely teljesen egyértelmûen már csak az anyagi bevétel reménye miatt készült el.
Duccs 2014 máj. 24. - 01:09:34
(97/115)
Minden szempontból a sorozat legjobbja.
-greghouse- 2013 szept. 16. - 11:34:50
(96/115)
Nyilván sokan szeretik ezt a mûfajt, nekem dögunalom az, ha harminc percen át csak rohannak, futnak, verekednek, lõnek, ugranak, rohannak futnak autósüldöznek, verekednek, lõnek...és félórán át két szó sem hangzik el. Az üldözés a kungfu meg a lövöldözés nekem nem cselekmény, hanem mozgó díszlet. De aki szereti, nézze.