10/10
Huánka 2008 aug. 04. - 00:27:20 10/10
(55/115)
Féltem ettõl a filmtõl amikor még megnéztem,milyen is lesz,hogy is lesz.Nem kellett volna mert abszolut nem okozott csalodást szeretõs film ugy mint az elõzõ 2.
Todd 2008 aug. 02. - 13:35:50
(54/115)
Megtudná valaki mondani,hogy egy másik ügynök James Bondnak mi volt a fedõcége,fedõfoglaklozása a filmjeiben,amivel etette a külvilágot hogy leplezze titkosszolgálatos melóját?
8/10
Jucis 2008 aug. 02. - 13:03:01 8/10
(53/115)
Az eseményeket valóban nehezen lehet követni, de azért aki figyel annak megy :D

Sztem ennek a résznek van a legtöbb mondanivalója, viszont akcióban talán jobb az elsõ kettõ.

És sztem damon nem néz ki olyan jól mint az elsõ két részben... De miért??

Plusz kicsit dühít h eléggé közepes szépségû nõket választottak (Potente, Stiles), sztem Joan Allen viszi a pálmát.

10/10
10/10
Guile 2008 júl. 31. - 17:07:43 10/10
(52/115)
A trillógia legjobb része. Vagy mindegyik ugyanúgy tetszett?! Nem is tudom. Szerintem elkezdõdik a 10-es skálán a 10-essel az 1. résszel, s csak egyre növekszik pontozás az újabb részekkel.
Azt gondoltam nem lehet fokozni, de lehetett. Nagyon jó film. (Mind a 3)! A zenéje pedig K...a jó ( trillógiával egyetemben )!
eugénia22 2008 ápr. 18. - 16:45:12
(51/115)
Én úgy emlékszem,ez másik jelentbõl is kiderûl,fõlösleges jelenet.
angelina 2008 ápr. 18. - 16:39:35 Előzmény eugénia22
(50/115)
szerintem annyiból van jelentõsége annak a jelenetnek, hogy Bourne-t furdalja a lelkiismeret, mert miatta halt meg a lány
eugénia22 2008 márc. 11. - 10:33:31
(49/115)
Az elsõ részt nem láttam.De ez tetszett.Nekem idegesítõ volt,hogy a kép folyton mozgott,de nyilván ettõl lett mozgalmas, viszont sokszor mutatták közelrõl a színészek arcát az tetszett.Egy fölösleges jelenetet véltem feldezni benne, igaz csak egyszer láttam.

***SPOILER***

Bourne teljesen feleslegesen beszél a barátnõje testvérével.Szerintem nincs semmi folytatása, vagy valami ami miatt fontossá válna a beszélgetésük.Kiderül, hogy a nõt lelötték,de az ugyan úgy kiderül amikor a fejesek pont az elõzõ, vagy következõ jelenetben beszélnek az asztalnál,szinte ugyanazt mondják el.Csak gondoltam megosztom az észrevételemet.Szerintem amikor a csajt üldözi az a férfi akinek megkell ölnie,az feleslegesen hosszú.Van egy két jó jelenet, pl.: a verekedés a csaj üldözése után, az látványos.Az is jó,hogy több városban játszódik.A színészi játék lehetett volna erõsebb,de nem ront a film színvonalán.Végülis tetszett, nem gondoltam,hogy rossz film lesz,és nem volt egy rossz film.10-bõl adok egy 8-ast.Ezt nyilván az is bizonyitja,hogy a TK-ban, volt valami hat példány kirakva, és csak egy volt benn.Szóval tetszett,de a befejezés tetszett nagyon, mutatják a csajt mosolyogni, aztán mutatják Bournet ahogy úszik.Szerintem jó befejezés.
Delonge 2008 jan. 27. - 21:33:24 Előzmény Goszi777
(48/115)
miböl gondolod hogy nem ismerte fel? sztem felismerte... mivel amikor a bombát lerakta, akkor sem nagyon lepödött meg hogy ott van Bourne...
9/10
Goszi777 2008 jan. 22. - 17:30:18 9/10
(47/115)
Szia!

Persze, igaz, meg az is furcsa volt, hogy a kis marokkói bérgyilkosnak "lefaxolták" a fényképét, elkezdte õt követni motorral elég közelrõl, a marokkói a tükörbe nézett és mégsem ismerte fel, hogy õ jön mögötte?
9/10
Goszi777 2008 jan. 21. - 14:52:30 9/10 Előzmény Zotyipotyi
(46/115)
Sziasztok!

Tegnap néztem meg a filmet! Mivel az elsõ részt kb 10xer láttam, a másodikat meg 3-4xer így már nagyon vártam a folyatást, bár azért tartottam tõle egy kicsit.
Ha a filmet önmagában, mint akciófilmet nézem, akkor nagyon jó, ötletes, izgalmas. Azonban nekem még mindig toronymagasan az elsõ rész vezet.
Az sokkal inkább egy thriller volt, ami végig feszültség alatt tartott, annak ellenére, hogy sokkal több párbeszéd, és jóval kevesebb akciójelenet volt benne. Az elsõ rész azért sikerült olyan jól szerintem, mert nem ismertük a karaktert, és õ magát sem, végig elõttünk bontakozott ki, hogy mire is képes igazából. Nem láttuk még verekedni, vezetnim nyelveket beszélni stb... õ maga is annyira meglepõdött ezen, mint a nézõk.
Azon felül amiért nagyon tetszett, hogy roppant hiteles volt, szinte sehol egy elképesztõ, idétlen hollywoodi "movie flick" semmi, talán a végén, amikor leugrik a bérház folyósojáról és ráesik az egyik ügynökre. Végig azt adta, amit egy ennyire profin képzett ember nyújtana ha ilyen helyzetbe kerül. És pont ezért jó Matt Damon, mert belõle senki nem nézné ki, hogy mire képes, és ez az életben is így kell legyen. Feltûnõ, agyongyúrt ügynököt egybõl kiszúrnának, vagy egy koktélozgatós James Bond tipust is sportkocsival.

Szerintem az identity a legjobb akció-thriller, amit valaha is gyártottak, bár azért ezt tudom, hogy sokan vitatnák.

Ezek az új részek pedig egyre inkább elmennek a tömény akció irányába. Míg a második részben is kb kétszer annyi akciót zsúfoltak, és azzal arányosan csökkenteték a karakterek szerepét és a thriller elemeket, a harmadik rész már semmirõl nem szól, csak egy eszeveszett nagy rohanás az egész. Tömény másfél óra üldözés. De azért nagyon jó, meg egyedi és ötletes, de nagyon olyan érzésem van, hogy muszáj volt megcsinálni a pénz miatt és tegyünk bele annyi akciót, amit csak lehet, mivel a sztorit már nem lehet tovább csavarni.
És sajnos már nagyon elment abba az irányba, hogy az ember csak legyint, hogy ez még mindig nem sérült meg. Szerencsére azért nem egy XXX vagy James Bond film lett, de közelebb áll azokhoz, mint az elsõ rész hitelességéhez.

Ezt a részt valószínûleg nem fogom max mégegyszer megnézni.
Zotyipotyi 2008 jan. 04. - 16:31:40 Előzmény molnibalage
(45/115)
Számomra valahogy közelebb hozta az egész filmet a kézikamerás felvétel, és engem nem zavart, hogy nem lehet "mindent" látni (meg hát a látás nem pixelrõl pixelre való leképezése a környezetünknek, így senki se láthat mindent:)). Nálam viszont pl. az veri ki a biztosítékot, amikor egy filmben több részre osztják föl a képet (talán a 24 c. sorozat volt az, ahol elõször láttam ezt a böszmeséget)! De hát ízlések és pofonok
molnibalage 2008 jan. 01. - 16:37:38 Előzmény Zotyipotyi
(44/115)
Egyedi ízt??? A Ryan közlegény megmentése óta, ez már az egymilliomodik olyan film ami ezt használja, ráadásul olyan sz*rul, hogy a bunyóból nem lehet látni semmit. A Transformers filmben is olyan "látványosra" sikeredett, hogy azt se lehetett tduni, hogy ki kit üt. Gratula.

Összességében nem rosszak a filmek, de az 3. részben már a tököm tele volt az x-dik autós üldözéssel. Miért nem lehetett volna pl. vonatról vonatra ugrálni vagy bármi mást. Lenne ötletem bõven erre... A házetõs jelenet az viszont kirány volt Tanger-ben. Engem mindig is vonzott a házakon való ugrálás. Az elsõ részben is az a kedvenc jelenetem, mikor lemászik Bourne a nagykövetség tetejérõl.
10/10
Kese83 2007 dec. 30. - 11:20:21 10/10
(43/115)
Jah még egy kérdés. Ki az a "szakember" akit Bourne életben hagyott(2x is)?
Válaszokat elõre is köszi, akár mailcímre is. :) BUÉK
10/10
Kese83 2007 dec. 30. - 11:17:05 10/10
(42/115)
Nekünk nagyon tetszett, igazán jó lenne egy 4. rész is. ;-)
Zotyipotyi 2007 dec. 28. - 12:35:00
(41/115)
A trilógia többi részét nem láttam, de ez a rész nagyon tetszett. Végig pörgõs, nincs benne egy másodperc üres járat se, és a kézi kamerás felvétel és egyedi ízt ad a filmnek. Kitûnõ akciófilm
violh 2007 dec. 26. - 01:44:34
(40/115)
Hú ez a Bourne trilógia a világ legjobb akciófilmje(i)!!!!!!!!!!!!
Nagyon király!!!!!!!!! És az ultimátum méltó befejezõrész volt!
PokFun21 2007 dec. 20. - 11:07:53
(39/115)
Nekem is nagyon bejött ez a trilógia. Autós üldözés kicsit sok volt, ezt aláírom. De a bunyók nagyon jók. El tudok képzelni egy 4. részt, de nagyon nem szeretnék csalódni. Bond filmeket egyébként nem szerettem ennyire.
Egyszerre kell megnézni mind a három részt egymásután. Úgy a klafa sztem!
sipka 2007 dec. 06. - 21:12:29
(38/115)
BOLDOG MIKULÁST!!!!!!!! :)
Noncsa 2007 nov. 29. - 20:36:55
(37/115)
sztem nagyon izgi, pörgõs, bár néha már sok volt a menekülés, de az elsõ kettõvel együtt nagyon jó! talán ez tetszett a legjobban, de mind1ikben van vmi kiemelkedõ, és a vége sem rossz :)
Ludvik Jahn 2007 nov. 24. - 23:48:49
(36/115)
Csak a második részt láttam ezen kívül, de el kell mondjam, csalódtam egy kicsit.
Greengrass realisztikus ábrázolása a második részt egyedivé és rendkívül élvezhetõnvé tette, a jelenlegi folytatás viszont már kezd abba az irányba elmozdulni, amitõl a rendezõ eddig következetesen távol tartotta magát, nevezetesen a James Bond-féle szuperügynök "sose halok meg, mindent megúszok, minden sikerül" típusú ábrázolásától.
A történet is meglehetõsen sekélyes, az pedig fõképp idegesítõ, hogy ismét ugyanazokat a jeleneteket (lásd: autós üldözés: hõsünk limuzinban menekül, ellenfele, a gonosz bérgyilkos terepjárója pedig megint felkenõdik a betonra)illeteve ugyanazokat a karaktereket (Brian Cox alias Albert Finney) próbálják nekünk eladni.
Mindezek ellenére vitathatatlan, hogy az akciófilmek között ismét magasra sikerült tenni a lécet a verekedésekhez használt extrém eszközök és a menekülõs jelenetek hossza/filmidõ tekintetében.
Remélem, 4. rész már nem lesz, mert azt már tényleg nem lenne mire építeni....