6/10
o-l-i 2014 okt. 08. - 00:09:08 6/10 Előzmény Metalherceg
(73/93)
Csak én látom, hogy a "fõgonosz" iszonyatosan ripacs volt? Olyan messze volt ez a jó színészi játékhoz, mint Makó Jeruzsálemhez. Épp, hogy túljátszotta. Majd figyeljétek meg, messze túlmimikázza az egészet. Ez színmûvészetin egy gyenge kettes. Teljesen hiteltelen volt. Szerintem.

Amúgy a film tökéletesen egyszer nézõs. Nem rossz. Persze a logikátlan sallangokat leszámítva. 10/6
5/10
Mathos75 2014 szept. 27. - 01:30:27 5/10
(72/93)
Ez a film egyáltalán nem horror. Egyszer mindenképpen meg lehet nézni és az alapötlet nagyon jó...bár ha elkezdesz gondolkodni rajta rájössz, hogy egy ilyen henteselést lehetetlen lenne kivitelezni, de ezeket a pontokat már leírták elõttem sokan, így hülyeség lenne ismételni. Az az egy járt végig a fejemben, hogy nem létezne olyan gát ami megakadályozná, hogy valaki 6.59 után is gyilkoljon. Tuti, hogy lennének túlórázók, akik nem vennék a 7 órát annyira komolyan, pláne akkor nem, ha erre nincs tanú.
Nagyban lehetett volna növelni a film valószínûségét, ha a gyilkolászást keretek közé szorították volna, fõleg földrajzi értelemben. Az ugyanis ha egy egész országban ezt mûvelték volna összeomlott volna a teljese infrastruktúra.

3 millióból jót hoztak ki. Ha 30 lett volna sokkal jobban húzom a szám. Azért ez még így is csak 10/5
9/10
Metalherceg 2014 júl. 28. - 10:10:35 9/10
(71/93)
Szerintem marha jó kis horror! Nekem pont az alapötlet nem jött be, úgy volt hogy meg sem nézem aztán itt olvastam a sztorit és mondom - egész jónak tûnik! :D aztán megnéztem és egy feszültségben (fõleg abban!) izgalomban, fasza színészi játékokban gazdag horrort kaptam, melyben nagyon kellemeset csalódtam. A fõgonoszt alakító Rhys Wakefield egyszerûen zseniális volt, õt még csak a Sanctumban láttam eddig, de mostmár figyelni fogok rá!
(kinek jutna eszébe egy harvardos egyenruhába bújtatott nyálasképû strébertõl félni? hát itt lehet baszki, olyan már a tekintete is mint egy pszichopatának :D)
Még annyit, hogy néhol tényleg kiszámítható, meg lehetett volna véresebb és valósághûbb a végkifejlet, de így is kiemelkedik a horror mezõnybõl és legalább emészthetõ az átlagfogyasztóknak is.
Alucard31 2014 júl. 16. - 21:09:40 Előzmény kleavenae
(70/93)
Mondjuk a Spárta-példa pont egyáltalán nem állja meg a helyét. (Azért nem, mert az általad leírtak már bizonyítottan hamis történeti tények.) Hitleré és Sztálinéra már igen. Egyébként valóban, ezzel a koncepcióval sokat lehetett volna kezdeni, de a vége csupán egy feledhetõ film lett. Na meg egy olyan gyerekkarakter szerepeltetése, aki véleményem szerint maga a Sátán. Mondjuk a többi családtag sem piskóta.
kleavenae 2014 jún. 07. - 22:48:07
(69/93)
Az alapötlet jó, és nem irreális. Vegyük Spártát: gyerekkoruktól harcra edzik a gyerekeket, és ránézésre döntik el, hogy életrevalók-e, a felnõtt korba lépéshez pedig ölni is kell. Nem nagy a különbség. Hitler és Stálin uralmára is azt mondják, hogy eltorzult eszme, de akkor abban is hittek.
Viszont a film itt hibádzik. Ahelyett, hogy felvetné az ötletet és a következményeit, egy mondatban elmondja az eszmét, majd mindenkit õrültnek állít be, aki hisz benne. Ez így nagyon szubjektív. Kár érte, tényleg átment B kategóriás horrorba. Mondjuk annak meg kevés kicsit.
7/10
offtopic
gabeyramone 2014 máj. 02. - 15:36:06 7/10
(68/93)
segítség, hogy lehet beállítani hogy a nevem mellett látszódjon, hogy hány csillagot adtam egy filmre? :D

és a bejelentkezés után hol találom meg a fórumos hozzászólásaimat?
7/10
gabeyramone 2014 máj. 02. - 15:25:32 7/10
(67/93)
Egyszernézõs, valóban sablonba fordult film, aminek a gondolatfelvetése tetszik: most akkor valóban van értelme 364 napig békében élni, ha mindenki 1 nap alatt bepótolja a többit?

Akik az alapsztori irrealitását kritizálják: ez ugyanolyan, mint az idõutazós, testcserés filmek, vagy ahol a szereplõ hirtelen 30 vagy megint 17 lesz, elméleti problémafelvetés; aminek az alapja egyébként helytálló szerintem: ha valóban 1 százalékra csökkenne a munkanélküliség, akkor lehet, hogy azzal párhuzamosan a bûnözés is drasztikusan esne.

Az emberiség történelme pedig a sex & violence véget nem érõ sorozata, a legnépszerûbb sorozatok pedig - Trónok harca, Róma, spartacus pedig ezt és szinte csak ezt a kettõt tartamazzák. Az emberi természet tehát õsidõktõl fogva "fogékony" volt erre a kettõre, ez van, szeretjük a vért. De kérdés (és nagyon amerikai filmesen, idealizált szereplõkkel teszik fel), hogy nem azért vagyunk-e emberek, különbek az állatoknál, hogy ilyen jellegû ösztöneinkön felülkerekedjünk?
5/10
ForexFish 2014 ápr. 26. - 12:42:48 5/10
(66/93)
Rengeteg filmben bemutatták már milyen az, amikor a liberalizmus túlburjánzik és egy teljesen más társadalom jön létre, itt pedig azt láthatjuk milyen az, amikor a konzervatív eszméknek nem szabnak gátat. Ebbõl egy nagyon jó filmet ki lehetett volna hozni, de elmentek a B kategóriás horror irányba és annyi az idegesítõ hiba benne, hogy megfájdul az ember feje a film végére:S

az alapötlet 10es a megvalósítás 1es szóval 10/5
7/10
Dyrtyho 2014 ápr. 14. - 01:58:24 7/10
(65/93)
Én is csak azt tudom mondani, amit elõttem már páran leírtak itt, mert tényleg nem egy rossz alkotást ez azért, egyszer mindenképp érdemes megnézni, és az az ötlet hogy 2022-ben évente 1x ilyen "partykat" rendeznek, jó ötlet....de többet is ki lehetett volna hozni belõle, na mindegy. Amúgy mindenképp megfogom nézni a folytatását, hiszen emiatt is néztem meg ezt a filmet. 7 pontot adok a filmre, már csak Ethan Hawke miatt is.

7/10
7/10
m3246 2014 ápr. 09. - 13:02:37 7/10
(64/93)
Nos elég érdekes alapötletbõl indul ki a film, ami elsõre elég groteszk hisz emberek vagyunk, másodszorra akár hihetõ is hisz emberek vagyunk... Ettõl függetlenül elég nehéz elhinni, hogy valaha hasonló lehetséges lenne, de ez csak egy dolog, hisz a film szempontjából ez nem számít, ez adottság... Ötletlen nem rossz :) Bevallom volt pár üresjárat a filmben, de összességében én nem találtam sem unalmasnak sem rossznak.
Spoiler:
Szerintem a házban történõ gyilkolászós jelenetek abszolúte jók, nagyon tetszettek. A fater helyében és az idióta kölyköt is kitettem volna az utcára :) Az pedig kifejezetten idegesítõ volt, fõleg a reggeli 7 órás "zárásnál" :) hogy ki mondja meg, hogy 6:58-kor lõtték szét a törpiek fejét, vagy 7:01-kor... ez a rész szörnyen gagyi volt :) amúgy egy átlagos élvezhetõ film, ami kissé nehezen hihetõ alaptörténetre épül, egyszer azért érdemes megnézni... 7/10
6/10
Sadenal 2014 márc. 27. - 13:53:52 6/10
(63/93)
Érdekes alapötlet de hemzsegett a logikai bakiktól amiket lentebb sokan felsoroltak. Azért ennek ellenére megnézem majd a folytatást. Ennyi erõvel egész évben sportolhatnának valamit, elvégre civilizált emberek vagyunk nem kell pusztítanunk még azon az egy napon sem. Hawke és Headey is mondják, hogy persze megtehetnék, de nem teszik mert nem olyanok.


6/10
James Uram Benson Madame 2014 márc. 09. - 22:33:56 Előzmény betty405
(62/93)
Szerintem nem derült ki róla. Hiszen a végén sem tudjuk meg, ki õ. Folytatás mondjuk akkor sem kéne, ha akkor kiderül.
betty405 2014 febr. 28. - 18:46:49 Előzmény James Uram Benson Madame
(61/93)
a népirtás nem arról szólt, hogy kimész az utcára, és akit csak érsz kinyírod, hanem arra, hogy ez azokra irányuljon, akik haszontalanok az emberiség számára. lesz folytatás amúgy, és abban majd elutaznak, válasz arra, hogy miért nem utaztak el :)
betty405 2014 febr. 28. - 18:44:17 Előzmény James Uram Benson Madame
(60/93)
a fekáról kiderült, hogy egy parazita, és nem hasznos tagja a társadalomnak, ezért irtják ki, tehát ez a miértre a válasz.
James Uram Benson Madame 2014 febr. 02. - 22:18:12 Előzmény begamary
(59/93)
"Ha annyira a népességirtást akarta bemutatni ez a film, akkor én biztos nem szarakodtam volna egy emberrel. Mentem volna tovább az utcán és akit érek, lövök. De ez a házban sétálok és lesem az áldozatomat, aki egy szál feketebõrû csöves, engem idegesített :) "

Lehet hogy a korábbi irtások alkalmával az már megvolt, idén másra vágyott a társaság, besurranó tolvajt akartak játszani. Kimondottan érdekes amúgy, hogy az a figura Patrick Bateman-re emlékeztet.
James Uram Benson Madame 2014 febr. 02. - 22:15:21
(58/93)
TALÁN SPOILER

Én is végig azon gondolkoztam, hogy MIÉRT NEM UTAZNAK EL??? OK hogy sok volt a munka, de 2022-ben nem hinném, hogy a "papírmunkát" egy vezetõ beosztású valaki csak este otthon tudja megcsinálni.

Szerintem a ki nem fejtett dolgok és a következetlenségek direkt vannak. Sokkolni akart a film, bemutatni, hogy a társadalom mennyire elmebeteg. Megoldást nem kínálhat. A szereplõk valóban szinte kivétel nélkül ellenszenvesek, de hát emberek. Az anya 6:59-es akciója mondjuk hatalmas :) Az mondjuk én is vártam volna, hogy a fekáról kiderüljön valami.
alan 2014 jan. 26. - 22:43:03
(57/93)
Érdekes alapsztori, egyszer meg lehet nézni, nem rossz film! 10/7
3/10
puding140 2014 jan. 19. - 23:32:52 3/10
(56/93)
harmatgyenge
10/10
peti2006 2014 jan. 14. - 14:26:33 10/10
(55/93)
Én horrorfilmként kaptam hozzá kedvet, de ez nem az. Ennek ellenére a mai tucatfilmekbõl igencsak kiemelkedõ alkotáshoz volt szerencsém. Az alapötlet is eredeti, a színészek jók. Így minden megvan hozzá, hogy egy maradandó élményt adjon.
10/10
phabe 2013 nov. 30. - 21:48:44 10/10
(54/93)
Az alaptörténet jó! Bõségesen el lehet gondolkodni! Nem kell leragadni az apró dolgokon és megmagyarázni benne mindent. Elég körbenézni a jelenbe. Vajon merre tartunk?! ("Knockout Game") Az emberi reakciók, a féltékenységre, az irigységre, a másságra (minden értelemben)... Eszméletlen ahogy elborul az emberek ítélõképessége és elállatiasodnak. Gondolok itt a szintén Amerikából ismert fekete péntekre (Black Friday). Hálaadás és szeretet ünnepe mi?! Hát szerintem inkább ez a lényege ennek a filmek. Sokkal inkább a valóságból van merítve, mintsem a fantáziából. Nekem éppen ezért, nagyon nagyon tetszett!