Téma: A bűnös

1/10
kinguci18k 2019 márc. 08. - 17:56:04 1/10
(26/66)
Hogyha valaki nagyon unatkozik talán egyszer végig lehet szenvedni.
De ez fílmnek manapság már kevés,gyenge,unalmas és gagyi.
Ennél többet kell azért látványra is nyújtani már.
Nem elég egy jó történet.
0/10
7/10
pihes 2019 márc. 08. - 14:37:46 7/10
(25/66)
Lelkiismeret kérdés terén, nem egy könnyű munkakörről van itt szó!
Nem egy látványos film ez, de sokat mondó!
Elég jól sikerült!

7/10
10/10
Gollam24 2019 márc. 08. - 12:33:41 10/10
(24/66)
Már önmagában az a tény, hogy dán film és thriller szinte garancia arra, hogy az ember most valami igazán jó filmet fog látni......és úgy is lett.
2O18 egyik legjobb filmje.
10/10
The Cortez 2019 febr. 10. - 12:36:49 10/10
(23/66)
Egyedi kamaradráma, ami mellesleg egy olyan erőteljes thriller, amely feszültségkeltésben talán még a legnagyobb klasszikusokat is felülmúlja.
A kamera szinte végig a főszereplőre fókuszál, aki köré egy állati izgalmas, székhez szegező sztorit írtak. A cselekmény egy percre sem ül le, a bűnügy megoldásával párhuzamosan, apránként csepegtetik a tudnivalókat a főhős múltjáról meg a magánéletéről egészen a fináléig, ahol egy kerek képet kapunk róla. Időnként pár poén is befigyel, de nem válik tőlük komolyan vehetetlenné vagy súlytalanná a film. A végére egy ütős csavart vártam, amit meg is kaptam, pont abban a formában, mint ahogy azt elképzeltem – és ez igen merész húzás az alkotók részéről, tekintve, hogy skandináv alkotásról van szó.
A rendőrt játszó Jakob Cedergren nagyszerű munkát végzett, valamint a folyamatosan őrá zoomoló operatőr is. A történetben leginkább csak a főkarakter feszült telefonbeszélgetései láthatóak-hallhatóak, tehát a vonal túlsó végén lévő szereplők ominózus élményeiből nem mutatnak semmit, de még így is megrázó az alkotás. Zenét kizárólag a lezárásnál, illetve a stáblista alatt nyomatnak!
Egy ilyen erős, nagy hatású film után én is mindjárt hívom a segélyhívót, hogy bejelentsem az elrabolt spoiler gombokat.
7/10
rajdi 2019 jan. 29. - 14:36:56 7/10
(22/66)
Könyvolvasó embereknek való film. Hiperaktív figyelemhiányosok unni fogják...
8/10
Thorezine 2019 jan. 13. - 17:06:00 8/10
(21/66)
Nagyon jó kis film, végig izgalmas leköti az enbert!
7/10
raverguy 2019 jan. 05. - 22:35:58 7/10
(20/66)
A túl sok jó kritika után úgy tűnik túl nagy elvárással néztem meg a filmet, mert nálam nem talált be. Nem rossz, de közel sem olyan kiemelkedő, mint amiket a kritikák sejtetnek. A főhős őrlődése és egyes cselekedetei utáni állapotváltozásai tényleg jók.



Vártam a nagy csavart a végén és mikor nem volt, akkor nagyon meglepődtem.
Biztos voltam benne, hogy a főszereplő vallomására megy ki az egész játék, aztán mégsem.
Az vajon akkor hiba, hogy Michael telefonját egyszer a férfi utána, mikor már a csomagtérben van Iben veszi föl?


10/10
nagyattilaferenc23@gmail. 2018 dec. 30. - 21:47:47 10/10
(19/66)
De jó film volt!
Edmond Dantes 2018 dec. 22. - 22:22:35
(18/66)
A film fő erénye pontosan a lentebb felsorolt, többnyire igazságtalan kifogásokban rejlik: egy térben, kevés mozgással felvett, hallatlan feszültséget teremtő és fenntartó alkotás. A telefonos-filmes monodrámáknak (vagy csaknem-monodrámáknak) jelentős hagyománya és állománya van. Hirtelenjében és többek közt Lucille Fletcher Téves kapcsolása, Halle Berry filmje, A hívás és valamennyire Colin Farrell Fülkéje jut eszembe és még egy film, amit pár éve láttam, a címére már nem emlékszem, és amiben a főszereplőnek egy autóból telefonálva kell éjnek évadján elhárítania egy másnapi építkezési katasztrófát. Ezt a filmet sem fogom egyhamar elfelejteni, nem csoda, hogy Gyllenhaal máris lecsapott rá remake-elni. Itthon, színházi előadásban is bőven megállná a helyét.
6/10
tesz-vesz 2018 dec. 04. - 11:10:40 6/10
(17/66)
nagyon jól indul a film, a feszültség, a jó színész megvan a történethez, jól is épül fel a film, jó benne az a kis humor, és jó benne a dráma is, komolyan veszi magát a film, de a végén a csavar inkább frusztráló klisé lesz, semmit valódi történet.
ezt a korábbi ügyet, meg a bírósági tárgyalást is inkább fárasztó volt hallgatni, mintsem a történetet mélyítette volna.

SPOILER - RONTÓC

nem értem miért kell egy ilyen fokon elborult elmebeteget ennyire sajnáltatni. aki ilyenre képes, az már sose lesz a normális társadalom része, azt semmilyen módszerrel meggyógyítani nem lehet, a pszichológia "tudománya" jelenleg csak szedálni tudja az ilyet. azt a golyót amit az elején Asger ígérget, azt még ugyanúgy meg kéne kapnia a gyilkosnak. nem pedig sajnáltatni kéne

és a csavar frusztrálósága abban áll, hogy amikor kiderül minden a végén, akkor nem értesíti a járőröket Asger, nehogy lelőjék, csak néz maga elé...
nagyon művi, mesterséges hogy a telefonban korábbról semmi nem derül ki, egy utalása nincs a feltételezett elkövetőnek a helyzetre... így a vége is inkább fárasztó, mintsem katarzis. nagyon messze áll bármiféle katarzistól a tömény unalom. nem tudok sajnálni egy elmebeteg gyerekgyilkost. hiába próbálják meg sajnáltatni.
5/10
Szeniii 2018 nov. 16. - 21:44:06 5/10
(16/66)
A sztori jó,de egy szobás film.
MadDogs 2018 nov. 12. - 19:15:45
(15/66)
Egész kellemes volt. A sztoriban nincsenek nagy meglepetések, és nem is szeretem a kamaradarabokat. Rém erőltetett, hogy végig egy térben akarnak maradni, mert az úgy művészi - ennél még az is jobb, ha a költségvetésből nem futja többre.
De a főszereplő itt jól megoldotta a feladatát (végig őt kellett bámulnunk), és ami szintén pozitív, hogy logikus volt az egész, gyakorlatilag minden passzolt mindenhez, nem vetették el a sulykot hülyeségekkel.

Egyetlen konkrét kritikám az, hogy egy ilyen call center-szerűségben, ilyen jellegű hívásoknál biztos, hogy van valami kontroll - rögzítik a hívásokat és visszahallgatják őket, belehallgatnak élőben, vagy legalább a kollégákra fülelnek, hogy miket mondanak a telefonba, tehát ezt így biztos nem kivitelezhette volna a saját szakállára a főszereplő karaker. Ráadásul az egész elkerülhető lett volna, ha megadja a saját számát ill. a mobiljáról indít minden kínosabb hívást.

Végül volt bennem egy kis csalódottság, hogy nem valami komplexebb sztorit találtak ki, de mivel a film nem untatott - ami egyre ritkábban fordul elő - jár a pont.

7/10
1/10
Izabelly 2018 nov. 05. - 13:18:12 1/10
(14/66)
Előrebocsátom, hogy nem Marvel-filmeken szocializálódtam, kifejezetten szeretem a sksndináv alkotókat, és mégis lesújtó véleményem van a filmről. A sokat emlegetett feszültségből semmit sem éreztem, viszont kifejezetten kiszámítható, életszerűtlen és unalmas volt. Mind a forgatòkönyv, mind a megvalósítás gyenge. Ez a vérszegény történet mellékszálként állná csak meg a helyét egy C kategóriás krimiben. Óriási csalódás volt.
jn 2018 nov. 04. - 23:19:04
(13/66)
Ez egy teljesen ütős film nem várt csavarokkal és nagyon jó színészi játékkal, minden volt, csak unalmas nem. Egy helyszín, egy szemszög, nincs jó vagy rossz, valahol inkább dráma, mint thriller...aki szereti az ehhez hasonlókat (pl. A hely is kicsit hasonló hangulatú volt nekem), az kap egy remek mozit, akinek csak az 1.0-ás sztorik és fröcsögő véres akciójelenetek okoznak élvezetet, annak dögunalom :)
8/10
Trivia Showtime 2018 nov. 01. - 23:56:30 8/10
(12/66)
Nem volt ez rossz... Kicsi pubik, nektek nem való !
sogam 2018 nov. 01. - 21:36:29
(11/66)
Sajnos nem olvastam végig az értékeléseknél a véleményeket. Ez egy kis költségvetésű, dög unalmas, egy szereplős, ràdió jàtéknak mondanàm egy szobàban. Nem tudom mire kapott ennyi dijat? Tömören megfogalmazva kidobott idő! Agyment alkotàs!
1/10
Enikő77 2018 nov. 01. - 19:57:07 1/10
(10/66)
Sokkolt a film! Még most, egy órával a vége után is a hatása alatt vagyok. Életem legrosszabb másfél órája volt. Kiszámítható unalmas történet, a párbeszédek, mint egy paródiában, egyáltalán nem volt életszerü. Kedvenc részem: fél óráig nézi, ahogy pezseg a tabletta a pohárban. 0/10
4/10
blood.1 2018 okt. 31. - 02:27:03 4/10
(9/66)
Én ostoba hallgattam az értékelésekre és izgatottan ültem be moziba.
Lapos, kiszámítható történet. Miután elment 3/4 óra a semmivel, gondoltam beindul a film, de ahogy folytak a semmilyen események még unalmasabbá vált.
10/10
Camu 2018 okt. 30. - 14:30:04 10/10
(8/66)
Ettől feszültebb nem nagyon lehetett volna a film, és egyetlen perce sem volt unalmas. 10 pont.
6/10
kakafej13 2018 okt. 30. - 11:52:28 6/10
(7/66)
Az előzetes alapján jobbra számítottam, izgalmasabbra, egyáltalán nem tartja fenn végig az izgalmat, nem annyira fokozza a feszültséget, néha kifejezetten unalmas. Utólag el lehet gondolkodni rajta, kinek mi a szerepe, mibe van/lehet beleszólása, meddig merészkedhet el..