Téma: A Bura alatt

offtopic
Lex Ikon 2015 febr. 25. - 01:44:28
(284/324)
Kedves lizbell!
Elõször is nem a stílusát mentegettem, ahogy ti sem amiatt oltogattátok.
Másodszor, meg mint a kirobbant vitából leszûrhetõ, annyira azért nem magánügy, ha valakinek elrontjátok a szórakozását a ki nem írt spoiler miatt.
Pl. én se láttam még a 2. évadot csak összegyûjtöttem, hogy majd alkalomadtán megnézzem. Így köszönöm neked, hogy ennyire magánügynek tartod, hogy belerondítottatok mások szórakozásába. Remélem, veled is történik hasonló és akkor majd tudni fogod, most mirõl beszélünk.
breeder 2015 febr. 25. - 00:10:42
(283/324)
Így van! Akkor értetted, amit írtam.
De amúgy meg én is osztom azt, hogy egy SPOILER szó még nem a világ teteje, hogy valaki egy adott téma elé odailleszti, vagy odaírja, hogy ne lõje le a poént. Ezt legfõképpen azért kell megtenni, mert valaki gyorsan olvas, így ha az nem veszi észre idõben a SPOILER szót, akkor nagy valószínûséggel elolvassa a történet tartalmát is, ami elég bosszantó lehet filmnézés elõtt.
Manapság már én is rögtön a bekezdés elé teszem, ugyanis régen elõfordult, hogy véletlenül a szövegben hagytam. :S
jani-wan 2015 febr. 25. - 00:03:42
(282/324)
***SPOILER***
annyira azért nem is olyan ütõs ez a sorozat, de Stephen King és Steven Spielberg úgyhogy reménykedtem.
***SPOILER vége***


ui.
Nahát, nem tört le a kezem, és a billentyûzet sem ment tönkre.
jani-wan 2015 febr. 25. - 00:00:37
(281/324)
Igazság szerint egyáltalán nem olvastam ezt a topikot korábban, csak megláttam hogy nem kell Spoiler mert csak, és azt nem szeretem, így viszont a meggyes süti receptjét sem tudom sajnálatos módon:(
Na nem mintha én sütnék valaha is férfi létemre :D
Egyébként meggyõzõdésem, hogy a meggyes süti receptje elé nem kell odaírni hogy SPOILER, ugyanis még olyat nem láttam, hogy egy jó meggyes süti elrontotta volna bárkinek is a szórakozását. :)
jani-wan 2015 febr. 24. - 23:55:48
(280/324)
Összekavarodtál, ugyanis nem veszekedés, hanem vélemény. A kettõ nem ugyanaz.
Az meg tök mindegy milyen szinten tárgyalod ki, akkor is oda lehet írni a legelejére, hogy

SPOILER

utána meg azt írsz amit akarsz, már nem cseszel ki senkivel. Ennyi az egész. Vagy olyan nehéz? Letörik a karod vagy mi? Tényleg nem értem mit kell ezen hisztériázni.
breeder 2015 febr. 24. - 23:52:46
(279/324)
Apropó:
A moderátorokat megkérem, hogy itt a port-on a sorozat címében szereplõ Bura szót hosszú Ú-ra javítsák át, mert most rövid U-val szerepel, és így egy totál értelmezhetetlen cím jön ki belõle!

Köszönettel:
breeder
breeder 2015 febr. 24. - 22:19:22
(278/324)
OFF
Ne butáskodj már, ilyen sorozatfilmes topikokban a meggyes süti receptjét szokták leírni, nem azt hogy X vagy Y szereplõvel mi történt! XD

Ha jó SPOILER-t akarsz látni, akkor tessék, itt megtekintheted :
http://www.angelfire.com/nc2/mycoffeecan/page3.html :o)

ON
A sorozatot ugyan még nem láttam, de a cím alapján inkább gondolnék egy fodrászkodós, hajvágós valóságshow-ra, mint egy ütõs sci-fi szériára! :)
lizbell 2015 febr. 24. - 20:37:43
(277/324)
Hiába veszekszel velem, akkor is ez folyik itt! Napi szinten kitárgyalni, eszmét cserélni véleményt mondani az épp lement aktuális részrõl! Egy mozinál mondjuk nyilván más, de egy napi sorozatnál elég íntenzíven átbeszélik, átbeszéljük a történteket! Mi miért tetszett, mi nem, mi volt jó fordulat akár, mi volt hülyeség! nem lehet, sõt egyenesen kivitelezhetetlen a spoiler szót alkalmazni!
De ha valaki már látta eredetiben, mert türelmetlen volt és belenézett a neten (mint ahogy gyakran én is) akkor igenis leírja, leírjuk, hogy spoiler! Úgyhogy ezzel kár vagdalkozni, szó nincs róla hogy " van pár ember, akinek a szokásaihoz kell mindenkinek igazodni"
Miután kiforgatod a mondandómat és úgyis csak elbeszélnénk egymás mellett, részemrõl lezártnak tekintem az eszmecserét! meggyõzni úgysem tudsz, én meg téged nem is akarlak!
jani-wan 2015 febr. 24. - 20:11:20
(276/324)
Én pl. nem láttam anno sem a Twin Peaks sem az X-akták végét a tévében, mert külföldre mentem. Tavaly jutott eszembe amikor megláttam hogy adják.
A Twin Peaks valamikor nyár végén ment de a mai napig nem néztem végig az összes részt, pedig felvettem DVD-re mindet. Most akkor kerüljem a Twin Peaks fórumot mert van aki nem hajlandó leírni azt a szót hogy SPOILER? Na ne vicceljünk már!

A Bura alatt-ot például angolul néztem a neten azonnal ahogy lehetett. Hamarabb mint aki magyarul nézi, nézheti. Akkor én irkálhatok bármit spoiler nélkül, mert már leadták azt a részt? A te elveid alapján akkor miért kellene nekem figyelembe venni bárkit aki nem beszél angolul?
Kivéve hogy én nem tehetem meg mivel ha jól értem akkor van egy pár ember akinek van egy szokása és azt hiszik, hogy mindenkinek hozzájuk kell igazodni, de õk másokat nem hajlandóak figyelembe venni?
Hát ez esélytelen.
Én inkább mindenkit figyelembe veszek, és nem törik le az ujjam ha leírom hogy SPOILER.

Szóval szerintem nem mondhatod senkinek hogy ne fórumozzon, mert az neked kényelmetlen, és nem várhatod el azt sem hogy téged figyelembe vegyen bárki is, ha te nem veszel figyelembe másokat.

Szerintem a SPOILER az amely információ elronthatja más szórakozását. Ezáltal ez nincs idõhöz kötve sem.

És abba még senki sem halt bele hogy leírt egy szóval többet.
lizbell 2015 febr. 24. - 18:44:01
(275/324)
Errõl beszélek, hogy Nico korrekten odaírta!
De továbbra is fenntartom, az már nem spoilerezés hivatalosan! Vagyunk itt régóta sokan összeszokott társaság, rendszeresen átbeszéljük napi szinten a sorozatainkat amiket nézünk! Jól néznénk ki, ha minden megnyilvánulás elõtt feltüntetnénk hogy spoiler, csak mert hátha valaki még nem látta! Az ne jöjjön csacsogni addig a fórumra!
jani-wan 2015 febr. 24. - 17:27:40
(274/324)
De SPOILERezés, mivel van aki videóra veszi, ill. van aki csak az ismétlést nézi meg, esetleg több év múlva, és az sem szeretné megtudni a részleteket!
Különben is milyen nehéz már leírni azt az egy szót hogy SPOILER?
Tönkre ne menjen már bele a billentyûzet!
Egyébként Nico 71 odaírta ami elvárható:
"A következõkbe a cselekmény részleteire utalok, aki nem látta még a 2 évad összes részét, nem olvassa el!"
Aki ezt nem érti az már tényleg a saját hibája.
9/10
Nico71 2014 nov. 11. - 13:17:56 9/10
(273/324)
***SPOILER PÓTOLVA***

Az alapsztori jó!
A könyvhöz nagyon minimális köze van. (még nem jutottam a végére, de Király Istvánra azaz Stephen Kingre jellemzõen az véresebb)

Avval egyetértek, némelyik szereplõ eléggé irritáló. Kiábrándító, hogy megölték a két legjobb csajt, Angie-t (Britt Robertson) és Lindát a rendõscsajt (Natalie Martinez). A fizikatanárnõ nagyon antipatikus számomra, de Elinore (Mackenzie Lintz) se lett a kedvencem!

A következõkbe a cselekmény részleteire utalok, aki nem látta még a 2 évad összes részét, nem olvassa el!

A legnagyobb, hogy hozzák az amerikai hülyeséget, melyet számtalan hálivúdi alkotásban tapasztalok, ruhán keresztül köti be a sérülteket. :-) pl.: Julia Shumway két-három részen keresztül próbál bicegést imitálni, farmernadrágon keresztül bekötött lábával. :-D Elképzelem, amint a kellékes rávarrja a nadrágra a gézt, melyet a gyengécske színésznõ újra és újra felvesz. :-)
Ellenben a férfiak sérüléseit nem kötik be, azt közszemlére teszik. pl.: Barbie nyak, fej, stb. sérülésit.
A sorozat néhány napot dolgoz fel, de ezen idõ alatt néhányan súlyos sérülésekbõl villámsebességgel gyógyulnak fel. :-)
Még két megjegyzés: Hol vannak a télikabátok, téli ruhák. Mínusz 20 fokos fagyban, miért nem szedték össze a városban fellelhetõ téli öltözékeket, miért cidriztek ingben, pólóban, kardigánban? Ráadásul, miért a legnagyobb légterû fûtetlen iskolában gyûltek össze... Másik: A búra zsugorodásánál, miért nem húzta össze, túrta fel a fal elé kerülõ talajt, tárgyakat, stb.?
Bob19 2014 okt. 25. - 10:08:54 Előzmény Teréz anyu
(272/324)
Szerintem meg épp az volt benne a jó, hogy a vége felé nyírtak ki mindenkit és nem számítottál rá, nem úgy mint a kiszámítható napi magyar sorozatoknál, ahol még az ajánlóban le is lövik a másnapi rész poénját, hogy még véletlenül se érjen meglepetés, nehogy izgulni kelljen. Ha meg valaki meg fog halni akkor tudod elõre, mert 2 hónappal elõtte beharangozzák, hogy xy távozik a sorozatból.:) Szánalmasak... Félreértés ne essék, nem akarom ezt a sorozatot összehasonlítani a magyar sz*rokkal, csak ez most így eszembe jutott.:D
Mellesleg a misztikus sorozatok azért is jobbak, mert ha egy ilyen sorozatban megölnek valakit az még nem jelenti azt, hogy késõbb nem térhet vissza a sorozatba valamilyen formában.
Bob19 2014 okt. 25. - 09:55:44 Előzmény Keló Scofield
(271/324)
Nem mondtam, hogy közel van hozzá, de azért arra hajaz.
A Szökést sajnos még nem sikerült megnéznem.:(
Teréz anyu 2014 okt. 14. - 19:28:47
(270/324)
A Szökés elsõ évada, nálam is viszi a prímet. Viszont a Lost, nem lesz attól összetett, hogy folyamatosan írták a forgatókönyvet, tehát nem volt elõre kitaált sztori, így teljesen össze-vissza kavarták.
Na abban viszont meghaltak olyan szereplõk, akik már a szívemhez nõttek, az nagyon fájt is, hiszen az ember nincs hozzászokva, hogy egy sorozatban meghalnak a fõszereplõk.

Talán Nagy Jim szimpatikus egyedül nekem ebbõl a soriból, csak kár, hogy olyan gnóm az alkata, a többiek abszolút antipatik.

***SPOILER PÓTOLVA***Örülök, hogy meghalt a leszbi csaj, mert nagyon okádtam a b*zi száltól.***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***

Na áttérek valami más sorira, hátha találok valami jobbat.
Keló Scofield 2014 okt. 14. - 18:55:02
(269/324)
Azért ez nagyon messze van a Lost-tól, bár szerintem a "Szökés" a legjobb sorozat, de a legösszetettebb a "Lost" és valószínûleg az is marad.
Bob19 2014 okt. 14. - 12:17:04 Előzmény Teréz anyu
(268/324)
Tényleg olyasmi mint a LOST, én például ezért nézem. De a Lost-tal ellentétben itt tényleg nincsenek szimpatikus szereplõk. A Lost-ban én például jóformán mindenkit kedveltem még a fõ gonoszokat is.:) De itt valahogy rossz lett a szereplõválogatás, meg nincs is benne annyi dráma mint a Lost-ban. És a Lost leginkább a drámai hatásoktól volt jó.
Teréz anyu 2014 okt. 14. - 09:00:35
(267/324)
Mindenképpen csalódtam az öreg Kingben, akár õ írta ezt a hihetetlenül egyszerû, ostoba és ifjúsági sorozatokra hajazó gyenge történetet, akár átírták az eredetit és õ nevét adta hozzá.

Teljesen illogikus dolgokat találtak ki a fiatalok, amit csak azért tudtak, mert a forgatókönyvben benne volt.

Ha elvonatkoztatunk a sztoritól, az emberek teljesen másképp reagálnának egy ilyen búrás cuccra.

Iszonyú sokan meghalnak a sorozatban, de milyen érdekes, minket senki halála nem ráz meg, mert azon túl, hogy ember nincs aki szimpatikus tud lenni számunkra, olyanok halnak meg, akik nem is fontosak a sorozat szempontjából.

Engem abszolút a LOST-ra emlékeztet, ott is nagy titokzatosság volt és egy maroknyi ember és teljesen logikátlan események sorozata történt benne mindig, aztán az ember elunta és abbahagyta, ahogy én teszem ezzel a sorival.

Komolyan van szereplõ, aki bárkinek is szimpatikus????
Bob19 2014 okt. 12. - 11:42:08
(266/324)
Spoiler

De irritáló volt már megint ez a fizika tanárnõ: "Én állítottam el a savas esõt a víz semlegesítésével mindössze fél perc alatt!" És még komolyan el is hisz, hogy nem a búra állította el. Egy fizika tanár sosem állítana ilyen marhaságot, tisztába lenne vele, hogy nem percek alatt változna meg az esõ ph értéke, hanem órák esetleg 1-2 nap alatt (ha addigra el nem állna).
Keló Scofield 2014 okt. 04. - 23:03:34
(265/324)
SPOILER

Lehet hogy nem õk irányítják a dolgokat(!). Így bármi lehetséges.