offtopic
Humpy 2008 júl. 29. - 22:19:12 Előzmény oldindianboy
(18/38)
Örülök, hogy Te is megpróbáltad a véleményedet elmondani. A legelsõ, ami Bunuel filmmel érdemben foglalkozik, ha nem tévedek.
Ha a hsz-odat sikerül egyes szám elsõ személyben megfogalmaznod, gondolom ennek nincs akadálya, akkor szívesen válaszolok a kérdéseidre.
Az általad említett Bunuel rajongók pedig hadd fogalmazzák meg a saját véleményüket külön-külön, mindenki örömére.:))
oldindianboy 2008 júl. 29. - 15:19:40
(17/38)
Kedves Humpy!
Nekünk, akik láttuk ezt a zseniális filmet örömteli újra és újra felidézni a legremekebb jeleneteket.
Viszont azok kedvéért akik még nem látták, kérlek ne másold már ide az egész forgatókönyvet, mert lehet, hogy szeretnék megnézni a filmet!
Bár tény, hogy leírva annyira nem ütnek ezek a poénok, úgy az igaziak, ha közben látja az ember a szereplõk gesztusait, reakcióit, mimikáit.
A püspök valóban zseniális figura, a megbocsátó képességénél már csak a földrajz tudása nagyobb!:))
Humpy 2008 júl. 29. - 10:05:19
(16/38)
Hát legyen. Az igényes közönséget, álljon akár egy fõbõl, ki kell elégíteni. :))

A film legszórakoztatóbb figurája a püspök, aki hol reverendában, hol kertész öltözetben vagy akár polgári viseletben látható.
------------
Senechal asszony beszél a kertben szorgoskodó püspökhöz:
- Gyönyörûek a virágok. Még sohasem volt ilyen gondozott a kert.
- Nagyon megtisztel, asszonyom. Megteszem amit tudok. Ha megengedi, javasolnám, hogy ültessünk két sor hortenziát ott a kert kapu mellett. Volna szíves odajönni, megmutatnám.
- Hogyne.
------------
Egy hintó érkezik a kapu elé és leszáll róla egy cseléd forma nõ.
- Jó napot. Tessék mondani, hol találhatnék errefelé egy papot?
- Egy papot? Azt hiszem, jobb ha a plébánián próbálkozik.
- Mme Senechal, megbocsásson, de magam is pap volnék!
- Óh, igen!
- Mirõl van szó?
- Egy öreg embert kellene meggyóntatni. A végét járja szegény.
- Várjon egy percet. Mindjárt jövök.
-------------
A hintó megáll egy udvar közepén, leszáll róla a cselédnõ és a püspök, most már papi ruhában.
- Plébános,úr, elmondanék egy dolgot.
- Beszéljen, leányom.
- Én mindig is gyûlöltem a Jézus Krisztust. Ki nem állhattam kislány koromtól kezdve.
- No de, lányom, Jézust, aki olyan jóságos? Hogyan lehetséges ez?
- Meg akarja tudni, hogy miért?
- Most megnézem a beteget aztán folytatjuk a beszélgetést. Jó lesz?
- Két zsák répát kell házhoz vinnem. Aztán visszajövök ide és elmondom magának.
--------------
Akik meg szeretnék tudni, hogy mi a vallás leglényegét érintõ beszélgetés vége, azoknak meg kell nézni az egész filmet. Akik jól ismerik Bunuelt, azok már amúgy is sejtik...
*Bátorszív* 2008 júl. 28. - 23:29:21 Előzmény Humpy
(15/38)
Ne csigázz tovább minket...!;) Epekedve várjuk azt a bizonyos jelenetsort...; :)
Humpy 2008 júl. 26. - 22:11:18 Előzmény *Bátorszív*
(14/38)
Kösz, hogy figyelemre méltattál és a jelek szerint végigolvastad a hsz-omat.
Valóban nagyon élvezetes ez a film, talán még azokat is elszórakoztatná, akik nem mindig figyelnek oda az apró részletekre: pl. az álmok jelentõségének hangsúlyozása extrém helyzetekben (is), a vágyak gyakori kielégíthetetlensége, a halál közelsége, valamint Bunuel jól ismert vonzódása az ismétlõdésekhez.

Van még egy szenzációs jelentsor (dialógus) a filmben, azt is be tudnám írni a következõ hsz-omba, ha van rá közönség igény!! (Többet nem ígérek, mert a tízujjas gépelés nem megy és a sok javítgatás elég fárasztó tud lenni.)
*Bátorszív* 2008 júl. 26. - 01:15:37 Előzmény Humpy
(13/38)
Nem vagyok biztos benne, hogy akit az 'Öldöklõ angyal' nem fogott meg az feltétlenül csak egy újabb abszurd vizió't lát a 'Burzsoázia diszkrét bájá''ban, és mint ilyenre ab ovo legyint egyet...- mondván, hogy egyik lilább, mint a másik...,- és ezek után Bunuel minden alkotását nagy'ívben elkerüli...,( Persze ilyenek is vannak, ezt nem vitatom; de ezen nézõk minden bizonnyal nem igazán fogékonyak az elvont mûvészfilmekre., vagy talán csak Bunuel szürrealista világa áll túl messze tõlük...,)

Egyébként egyetértek...,

Az idézett jelenetecske, pedig akár a film kurta szinopszisa is lehetne...,
...gratulus...
Humpy 2008 júl. 25. - 01:19:20
(12/38)
Igyekezzetek beszerezni ezt a remek filmet amíg nem késõ.
Íme egy üde jelenet a sok közül:

Rafael, a Mirandai Köztársaság franciaországi nagykövete és a francia hadsereg ezredese beszélgetnek koccintás után.
- Olvastam, hogy Miranda tartja a világrekordot az egy lakosra esõ gyilkosságok számában. Igaz volna ez?
- Dehogy, ezredes úr. Önt megtévesztették.
- Korántsem. Állítólag minden szíre-szóra elsül ott egy puska. Legalább 30 hulla naponta.
- Ugyan, ezredes úr. Az a gyanúm, hogy Ön meg akar engem sérteni.
- Hogy én? A világ minden kincséért sem. Azt mondom, amit tudok. Nemrégiben olvastam egy hivatalos felmérésben.
- Ha megengedi, én kétségbe vonom a szavait.
- De nem. Ismétlem, jól tudom. amit tudok.
- Ha nem lennék az Ön vendége, ezért most elégtételt kérnék.
- Nem is tudtam, hogy ez a lovagi szokás még ma is ilyen nagy becsben áll az Önök fél-vad pusztaságain.
- Kedves uram, Ön csúnyán meggyalázta a Mirandai Köztársaságot.
- Köztünk maradjon, annyit sem törõdök Mirandával, mint a kapcámmal.
- Én pedig szarok a maguk hadseregére. A maga összességében.
Ekkor elcsattan egy pofon. A vacsoratársaság meghökken és megpróbálják csitítani a két összeszólalkozó felet.

Természetesen Miranda nem létezik. Mindenki helyettesítheti egy tetszés szerinti másik országgal.

És a nagypolgári baráti társaság újra meg újra szótlanul sétálgat egy országúton ismeretlen céljuk felé.
oldindianboy 2008 júl. 24. - 10:35:06
(11/38)
Rossz a link, a lényeg, hogy az alexandra.hu-n vannak fönn!
oldindianboy 2008 júl. 24. - 10:31:33 Előzmény marabu
(10/38)
Itt olcsóbb, de siessetek, mert utolsó példány!
http://www.alexandra.hu
A Vágy Titokzatos Tárgya is fönn van ugyanannyiért!
Én már beszereztem mindkettõt...:)
Humpy 2008 júl. 24. - 10:02:38
(9/38)
Akinek 'Az öldöklõ angyal' sem tetszett, az semmiképpen ne nézze ezt meg! Tele van képtelenséggel, és mindez habselyembe csomagolva, nehogy bárki is valami iszonyatosan elvont gondolatot keressen 'A burzsoázia diszkrét bájában'.
Viszont kacagni és kuncogni fog az, aki Bunuel-lel együtt magasról tesz a társadalmi konvenciókra és mindenféle tabut lesöpör az asztalról.

10/10, csak mert nincs jobb osztályzat.
10/10
marabu 2008 jún. 24. - 16:31:47 10/10
(8/38)
10/10
verdeleth 2007 okt. 10. - 17:01:25 10/10
(7/38)
végre megvan nem hiszem el!!!!!!!!
10/10
verdeleth 2007 okt. 09. - 22:00:35 10/10
(6/38)
az e mail cimemre is küldheted de jó privátba is
*Bátorszív* 2007 okt. 09. - 20:13:58
(5/38)
Okaj! Akkor hamarosan küldöm is a listát. :)
(Ez igazán kedves Tõled !)
Köszi :)
10/10
verdeleth 2007 okt. 08. - 23:04:29 10/10
(4/38)
esetleg ird le mi kellene nagyon hátha megvan nekem
*Bátorszív* 2007 okt. 08. - 00:00:13
(3/38)
Sajnos Nekem sincs meg. :( Pedig nagyon hiányzik a filmtáramból.;
Ha tudok, a jövõ héten feltétlenül utánanézek. Egyébként is már több nagy film van a listámon amit nagyon szeretnék megkaparintani...;
Amennyiben a tékákban sehogysem találnék rá, megpróbálom online úton...;
De ahogy meg lesz megüzenem Neked.;
10/10
verdeleth 2007 okt. 07. - 22:33:35 10/10
(2/38)
nincs meg véletlenül Annak idején tékából vettem ki és azóta sem tudom megszerezni
10/10
verdeleth 2007 máj. 10. - 00:38:39 10/10
(1/38)
Kész.Letaglóztam Ez igazi Bunuel Hihetetlen mikre nem képes Az ötletek zseniálisak (sok fontos monológ direkt nem halllatszik valami zúgás miatt) Az álommotivum is kitünõ ahogy az egész történet Fricska az egész burzsoáziának, de nemcsak errõl szól Hát ez bizony kötelezõ