offtopic
Heathcliff 2009 márc. 01. - 01:14:08
(47/107)
"az nem egy hibás önkép én vagyok az atyauristen"
:D Orvos látott már? Tegnap egy skizofrénnel beszélgettem, de ezt õ se gondolja magáról :D
zb70 2009 márc. 01. - 01:04:27 Előzmény sszhm
(46/107)
Talán arra gondolt a kedves személyiségre utaló hogy nem lehet tanulni belõle, és arra utalt hogy mert nem cigány :-)
Mikor vége lett a filmnek most elolvastam a címet mi is volt ez "A cigányok ideje" és véletlen hozzáolvastam magamban : "lejárt" félreolvastam kicsit :-)

Egyébéként tényleg nagyon élethû volt és amit nem látott pont emiatt volt ennek egy természetes szépsége, nem csak egy száraz társadalomrajz volt hogy lopnak ,csalnak ,hazudnak. Hanem mert az nem egy hibás önkép én vagyok az atyauristen hanem az önérzet és az valóban csillágaszati magasságokban van -irígylésre méltó, ezért olyan eredetiek.
10/10
kicsi idus 2009 márc. 01. - 00:47:20 10/10
(45/107)
Nagyon tetszett! Én is ajánlom annak, aki kicsit is fogékonyabb azokra a filmekre, amik egy más világot mutatnak be!
szotske 2009 febr. 28. - 22:32:08
(44/107)
alapmû
zsouzs 2009 febr. 28. - 20:57:58 Előzmény feeco
(43/107)
:-)
10/10
tacsus 2009 febr. 28. - 20:07:53 10/10
(42/107)
Nagyon tetszett a film, ajánlom mindenkinek, AKI egy kicsit igényesebb filmre vágyik.
Jellemformáló, ami sajnos nagyon sok magyar emberre ráfér!/természetesen már akinek van is "olyan"/
asub 2009 febr. 28. - 12:41:54
(41/107)
Ja és van egy rosz hírem! Nem tudom mennyi idõs vagy, de ha eddig nem fejlõdött ki a személyiséged, akkor már nem is fog:)))
asub 2009 febr. 28. - 12:37:42
(40/107)
Teljesen igazad van, ilyen hülyeséget csak egy személyiségi jegyektõl mentes ember tud összehordani!:)))) Beépíteni a személyiségbe? Egy vértõl bûzlõ karaktert, vagy egy hollywood-i csöpögõs románcot? Szállj már le a földre könyörgöm!:)))Egy mûvészfilmet, fõleg amelyik ekkora siker, és fantasztikus jellemrajz egy társadalomról, úgy nézni, hogy mi lenne ha én is ilyen lennék.....abszurd! Az illetõ inkább figyelje a korrajzot, a rendezést, a vágóképeket, és mindent ami egy Kusturica filmre jellemzõ! Nem mondom, hogy felhõtlen szórakozás, de egy fantasztikus gyöngyszem!
feeco 2009 febr. 28. - 12:34:32
(39/107)
..és mit csinál a Pingvinek vándorlása után? tojást rak?? (bocs, Fõnök, nem piszkálni akartalak..)
feeco 2009 febr. 28. - 12:33:00 Előzmény csaj
(38/107)
Igen, Kusturica ritkán hibázik..

Egyébként a legújabb Kusturica film témája lehetne a mai magyarországi helyzet.. Nem is kéne sokat agyalni a forgatókönyvön..
pacica 2009 febr. 28. - 12:31:47
(37/107)
elképzelem ahogy beépít a személyiségébe egy zombi karaktert.
brixxi 2009 febr. 28. - 11:58:44 Előzmény sszhm
(36/107)
"Én viszont a filmeket úgy szoktam elsõsorban nézni, hogy mi az, amit be tudok építeni a személyiségembe"

Hát már meg ne haragudjál de ekkora baromságot én sem hallottam még. Arra még kíváncsi lennék hogy akció filmek szereplõitõl mit tanultál?
10/10
csaj 2009 febr. 28. - 04:09:58 10/10
(35/107)
a világ egyik legszebb filmje!!!
(ez most csöpögõs volt, de így van:)
tvtvtv 2009 febr. 26. - 15:01:40
(34/107)
Kusturiczát én is becsülöm - de gyakorta,harminc éven át megfordultam azon a vidéken,ahonnan a film
származik - és tanusíthatom,hogy ha mûvészileg is,de
teljes valóságban tükrözi e megnevezett csoport
életét és életmódját.Ott csak egyféle - bár igen színes és változatos - magatartás-forma létezhet.
Javító,változtató szándék bajosan érvényesülhet.
A jószándéku közeledést is idegen,beolvasztani,
integrálni akaró,ezért ellenséges lépésnek
fogják fel.Amit adsz, elfogadják, de téged soha.Ez
olyan,mint a túlsó oldal fogalma: innen az,onnan ez.
A film eléggé megterhelõ "szórakozás" de jobb,mint a
valóság "odaát".
zsouzs 2009 febr. 23. - 21:18:16 Előzmény sszhm
(33/107)
"a filmeket úgy szoktam elsõsorban nézni, hogy mi az, amit be tudok építeni a személyiségembe. Ebben nem találtam ilyet.."

Szûzmárjiám!! Sok mindent várok egy filmtõl, de hogy beépítsen" bármit is a "személyiségembe".. ?!....hát ez vhogy eddig nálam nem volt szempont, és bele sem merek gondolni, mi lenne, ha ilyesmi történne..:-))
10/10
Jagdglück 2009 febr. 21. - 14:39:54 10/10
(32/107)
Nagyon tetszett a film, ajánlom mindenkinek, aki egy kicsit igényesebb filmre vágyik.
7/10
sszhm 2008 dec. 12. - 13:08:52 7/10
(31/107)
Mint film, nem rossz, jól meg van rendezve, föl van építve a sztori. Én viszont a filmeket úgy szoktam elsõsorban nézni, hogy mi az, amit be tudok építeni a személyiségembe. Ebben nem találtam ilyet, pedig tényleg voltak pontok, amikor már-már azt hittem, tudok azonosulni némelyik szereplõ bizonyos cselekedeteivel. Sokminden benne van, ami miatt nem szeretjük a cigányokat - nem minden -, de azon kívül, hogy abszolút negatívan lefest elénk egy képet, ami megmutatja, hogy na, ilyenek ne legyünk, nem tud sokkal többet nyújtani. Az meg nem visz elõrébb, hogy azon morfondírozok, hogy hát igen......ezek a cigányok nem tudnak mást, csak a csillagokat is lehazudni az égrõl, dobálózni a szavakkal és persze munkának nevezni a lopást. Mindenesetre, ha kicsit sarkítva is, de élethûen mutatja be a putriscigányokat, akik aztán a lopásból meggazdagodva azt hiszik magukról, hogy õk az Atyaúristen. Pedig semmit nem tettek le az asztalra.
hegyjáró 2008 nov. 07. - 13:44:39
(30/107)
Na ennyire nem, kösz. Épp a napokban jutott eszembe, két echte népies hölgyrõl, miket is gyûjtenek a néprajzosok: néhány gyöngyszem az archaikus beszédmódjukból: ***moderálva*** Egyelõre inkább várok a cigány eredetmondával.
Na jó, ne sértõdj meg, nem komolyan írtam:)
offtopic
Moldávia bánata 2008 nov. 07. - 12:05:30
(29/107)
Érdekes, hogy a cigányoknál, már akik tényleg a Romani Kris (bár tudja a fene, nem értek hozzá) szerint élnek, olyan pl. hogy válás, szinte teljességgel elképzelhetetlen.
Az erkölcsi törvényeik sokkal erõsebbek, mint pl. a magyaroké.

Más kérdés, hogy a nagyobbik részükkel sok gond van, ezernyi okból kifolyólag.
Obránszky Ármin 2008 nov. 07. - 12:00:17
(28/107)
Még nem volt szerencsém a filmhez, de az fix, h a cigány kultúrából nem hiányoznak a mûvészi igénnyel megormált eredetmondák és hõseposzok. Nagy Olga foglalkozott például mostanában az Erdélyben még mindig élõ mesemondó hagyománnyal, ha gondolod, címeket is tudok neked ajánlani. Az Új Magyar Népköltési Gyûjtemény keretei között biztosan találsz tõle valami a témában. Érdemes utánanézni, ha érdekel a téma!