dash 2008 jún. 05. - 00:22:53
(101/221)
Aranyos kis film, pár színvonalas poénnal, bár nem értem, hogy mért rajonganak érte ennyien. A Junohoz tudnám hasonlítani a hangulatát, azzal a különbséggel, hogy az a film sokkal jobban megfogott. Láthattunk már mind hasonlót kicsit szerényebb színészi gárdával. Ha osztályozni kéne 7/10.
10/10
Redfield 2008 máj. 24. - 16:55:24 10/10
(100/221)
Üdv újra köztünk! :)
Reeca 2008 máj. 12. - 08:24:12
(99/221)
Ennyire egy unalmas filmet rég néztem. Nekem is az jutott eszembe, hogy elvesztegettem az életembõl másfél órát:( és valakinek ez a kedvenc filmje?! Óóóó vagy ááááááááá
1/10
JollyR 2008 márc. 12. - 16:05:29 1/10
(98/221)
Nem tudom ki volt az a nagyon okos, aki ezt vígjáték kategóriába rakta... Szánalmasan gyenge egy film, folyamatosan azt néztem, mikor lesz már vége. Értem én, h. volt benne egy adag társadalomkritika, de ez akkor is borzalmas volt. A magyar szinkronhangokról pedig ne is beszéljünk! Szokás szerint kritikán aluli...
1,5 órát elvett az életembõl!
mandina 2008 márc. 04. - 01:11:58
(97/221)
felelmetesen szar film.
boszme 2008 márc. 04. - 00:58:18
(96/221)
azon gondolkodom, hogy láttam-e már ennél rosszabb filmet..
pillanatnyilag egy sem jut eszembe...

:S
Obránszky Ármin 2008 jan. 02. - 17:38:24
(95/221)
Hidd el, az a cél, h kínosan érezd magad! ;-)
Ez is azért van, h elõkészítsék a katarzist.
Amúgy a két gyereknél annak ellenére, h nagyon hasonló a jelenet teljesen más az indíttatás és az is, amit ezzel szimbolizálni akarnak az alkotók. Marcusban tudja, h égni fog a Killin' me softlyval, de mégis bevállalja, mert az hiszi, h ez segít az anyján. Hülyeség? Végülis, ha valaki nem vallásos, akkor a mártír szenteket is nézheti komlett idiótának, a látszólag értelmetlen haláluk miatt...
A kislány viszont abszolút nincs tudatában annak, h ebbõl óriási égés lesz, hiszen õ Miss California igézetében él. Ha a többiek nem mennek fel bohóckodni, akkor viszont megtudta volna (ez már közös pont).
Szerintem abszolút pozitív minkét film mondanivalója, annak ellenére, h A család kicsi kincsébõl márcsak egy megerõszakolt lány kellett volna, h felvonultassák az összes nyomorultságot. :-)
5/10
zee944 2008 jan. 02. - 15:05:44 5/10
(94/221)
Abszolút kielégítõ a válaszod. Õszintén megmondom, nem vagyok biztos benne, hogy ilyen frappánsan ki tudtam volna fejezni a film mondanivalóját, ha egy órán gondolkozom rajta, akkor se. A lényeg lejött, de a metafórákon eddig nem gondolkodtam el. Gratulálok.

Ettõl függetlenül én kínosan éreztem magam színpados jelenetnél, és cseppet sem tartom viccesnek az ilyen filmeket. A lejjebb említett Egy fiúról c. filmben is azt az egy jelenetet utáltam, amikor Marcus csakazértis elõadja a Killing me softly-t. Nekem tényleg az a bajom, hogy nem szabad idáig eljutni, nem lehet olyan hülye, hogy ne vegye észre, hogy nem oda való, és csak csúnyán meg fogja égetni magát.
Obránszky Ármin 2008 jan. 02. - 13:41:41
(93/221)
Dramaturgiai szempontból evidens, h el kell jutni a szépségversenyre, h annak a visszásságait bemutassuk (és ezen keresztül a torz társadalomét is, amely a gyerekekkel ezt mûveli). Háborúról sem lehet megrázó filmet készíteni anélkül, h a fõhõst bedobjuk a dolgok sûrûjébe. De gondolom nem ezzel van problémád, hanem a szereplõk hozzáállásával.
Hát, mint párszor már említettük közel sem tökéletes emberekrõl van szó a filmben. Mindenki gyõztes akar lenni, ez a társadalmu(n)k sajátossága. Márpedig a szereplõink hiába különcök mégiscsak részét képezik annak. Mivel jól látható, h a család nem épp szakavatott ebben a modellvilágban (nagypapa tanítja be a kislány), szerintem fogalmuk sincs, h mi az ára a gyõzelemnek...
Minden road movie sajátossága, h a valós utazással párhuzamosan lejátszódik egy másfajta utazás is, amelynek során eljutnak a szereplõk valahova. Ebben a filmben a végállomás annak a felismerése, h társadalmi elvárásoknak nem szabad az egyéniség feladása árán is megfelelni és a másság nem feltétlenül rossz. A film remek voltát igazolja az is, h az ember észre se veszi, de õ is beül a kisbuszba, h megtegye azt az utat, amit Dwayne, aki az elején csak szánalmas, idióta veszteseket lát maga körül, de a végére rá kell döbbennie, h bizonyos szempontból ezek az emberek normálisabbak, mint a felnõtt módra sminkelt kislányok vagy a szüleik (õk jelképezik a mindenáron megfelelést).
Remélem, kielégítõnek találod a válaszomat! :-)
5/10
zee944 2008 jan. 02. - 12:42:23 5/10
(92/221)
Ez egy jó indoklás. De nekem már eleve azzal van bajom, hogy egyáltalán eljutnak odáig, hogy a kislány felálljon a színpadra.
Obránszky Ármin 2008 jan. 02. - 12:32:02
(91/221)
Bizonyos mértékig SPOILER

"A gyerekszépségversenyen való részvétel egyenes út a személyiségtorzuláshoz, pl. ahhoz is, hogy át akarja majd szabatni a s*ggét, ha nem dobogón végez."
A gyerekeknek rendezett szépségverseny igazából csak egy válságtünet, ha a filmben a leglátványosabb is. A teljesen irreális elvárásokat testesíti meg. Gyakorlatilag ez a film központi problémája, ahogy Dwayne mondta az élet is egy ki****ott szépségverseny. A film ad is a problémára egyfajta választ, ami ugyan nem eredményezi azt, h a kislány megnyerje a versenyt -ez a vesztesek filmje-, de mégis nagyon felemelõ. Ha megnyerné, azzal legitimizálni ezt az idomárversenyt.
Amikor a többiek, elsõként pont az addig a gyõzelemrõl papoló apuka csatlakoznak hozzá a színpadon az arról szól, mint az Egy fiúrólban, amikor Hugh Grant is elkezdi énekelni a Killin' me softly-t, h a kislány érdekében legyõzik a félelmeiket, lámpalázukat és ezzel segítenek abban, h a kislányban annyi maradjon meg, h más volt, mint a többiek, ne pedig az, h vesztes. Szerintem elég felemelõ mondanivaló, ha esetleg sablonosnak is találod. És hogy mindezt ilyen egyszerre nagyon vicces és szívmelengetõ módon hozták össze feledtedte velem az apróbb hibákat.
Nagyon fontos üzenet ez egy olyan világban, ahol szinte teljesíthetetlen elvárásokkal szembesül az ember!
10/10
Redfield 2008 jan. 02. - 10:43:31 10/10
(90/221)
ÉRTEM, CSAK TALÁLGATTAM, AZT SZABAD???!!!
Egyébként már értem, hogy mit próbálsz felvázolni, amirõl nagyon nagyon nem biztos, hogy jó ötlet lenne vitatkoznunk, mert nagyon más felé terelõdne a téma, és jönne pár ember, akik lehet, hogy ránk szólnának. De nem gondolod, hogy ha tíltod a gyereket ezektõl a (valóban személyíségi elkorcsosulásba vezetõ dolgoktól), mert te nem tartod ezeket helyesnek, és azt akarod, hogy õ jó ember legyen, akkor félresiklik a dolog? Köztudott, hogy a gyerek sokkal kíváncsibb arra, amitõl tiltják, és ha nem õ tapasztalja meg a maga kudarcait, úgy, hogy valaki áll mögötte, és nem tíltja, csak elkapja, ha felé esik, akkor a szülõvel adott konfliktusok folytán, már csak büszkeségbõl is folytatja a "rossz" dolgokat, mert fél kiszállni. Csak azt magyarázom, (gondolom tudod már), hogy amíg a szülõ fejében él egy kép a gyerekrõl, hogy milyen legyen, és milyen ne legyen, és ehhez foggal körömmel ragaszkodik, addig a kapcsolatuk lassan elhal és fõleg õ megy tönkre benne, mert úgy láthatja, hogy a szülõ nem õt szereti, hanem azt, amit elképzel róla.
5/10
zee944 2008 jan. 02. - 10:30:46 5/10
(89/221)
Ez nem átlagember-felfogás, hanem az igazi balf*sz- ill. alkalmatlan szülõ-felfogás. Bocs, de így gondolom. A gyerekszépségversenyen való részvétel egyenes út a személyiségtorzuláshoz, pl. ahhoz is, hogy át akarja majd szabatni a s*ggét, ha nem dobogón végez.
Jó lenne, ha nem adnál olyasmit a számba, amit nem mondtam, és megpróbálnád megérteni, amit írtam. Szó sincs "erõsebb kutya b*szik"-elvrõl, sem természetes kiválasztódásról. Nincs "fent", a gyerekszépségverseny az mindenképp "lent", akármilyenek is a kislányod adottságai. Ha ezt nem érted, akkor tök felesleges vitatkoznunk.
10/10
Redfield 2008 jan. 02. - 10:17:59 10/10
(88/221)
Az átlagember azzal kezdi, még mielõtt gyereke lenne, hogy: õ mindent meg fog neki adni, amit csak tud, hogy jó élete legyen. Ha a gyerek gyerekszépségversenyre akar menni, valszeg a legtöbb szülõ úgy gondolkodik, hogy ISTENEM, de legalább nem lövi még magát, és a s*ggét se akarja átszabatni. Ami a filmben megjelenik az teljesen átlagos felfogás, még a szülõk se nagyon vágják a dolgot, csak látják, hogy a gyerek boldog, és viszik, hogy mégboldogabb legyen. Te akkor ezt az erõsebb kutya b*szik elvet tartod szem elõtt, úgy állsz hozzá a dolgokhoz, hogy természetes kiválasztódás, valakinek lenn a helye, van akinek fenn, és mindenki csak maradjon a helyén, és ne ugráljon? Nem provokálni akarlak, nem kiforgatni a szavaidat, de számomra, és sok más ember számára is a vége egyenlõ volt a sírva röhögéssel, és komoly tartalmat látunk bele. Te... neked milyen az életszemléleted, ha ezt valóban szánalmasnak és kiborítónak találod?
5/10
zee944 2008 jan. 02. - 10:00:38 5/10
(87/221)
Nem azt mondtam, hogy nem tûnik valóságosnak. Egyszerûen csak engem nem szórakoztat az, hogy egy csapat lúzer nagyon is valódinak tûnõ szerencsétlenkedését nézzem. Nem vicces, ennyi. Ahol viszont tényleg kilóg a lóláb, az a vége: a gyerekszépségverseny teljesen beteges dolog, de a szülõk nem tartották eléggé annak, mert végül nem akadályozták meg, hogy fellépjen a kislány. Sõt, õk vitték oda. Szerintem épelméjû ember nem engedné ilyesminek még a közelébe se a lányát. Ezekkel a karakterekkel azonosuljak?
10/10
Redfield 2008 jan. 02. - 09:45:09 10/10
(86/221)
Nem tudom, mi jöjjön le, mert ennek a humorával szerintem nem volt semmi gáz.
10/10
Redfield 2008 jan. 02. - 09:44:33 10/10
(85/221)
A színpados jelenet meg nem volt szánalmas, max te állsz hozzá kicsit karótnyelten. Valamiért neked bajod van ezzel a filmmel, valami más, eddig nem közölt ügy miatt, mert el nem tudom képzelni, hogy miért találod ilyen rossznak? Ez tényleg egy család története, és miért ne ábrázoljon mindenkit szánalmas szerencsétlennek, ha az életben is mindenki felfogható annak? Megmutatja: nem az számít, hogy mások milyennek akarnak téged tudni, hanem hogy te milyen vagy. Igazi értékeket villant fel, és nem, egyáltalán nem viszi túlzásba, nem hajt el hollywood-ba. Úgy gondolod, hogy nem elég valóságszerû? Mert hogy a valóság nem ilyen? Meg az emberek azok vagy jobbak ezeknél mind, vagy ha ilyenek is, úgyse változnak, és nem lesznek boldogok se? Egy másik topicban már tele lett a tököm az emberek valóság-képével, és jól össze is balhéztam egy ismerõssel. A valóság olyan, amilyennek mi látjuk, vagy látni akarjuk. És habár a legtöbb ember nem olyan, attól mi még lehetünk. Mindenki magának eldönti, és amíg valaki mondjuk a valóságban is inkább vállalja önmagát, az már úgy is van, független attól, hogy szerinted, vagy az emberek nagy százaléka szerint hülye, vagy nem.
5/10
zee944 2008 jan. 02. - 09:35:33 5/10
(84/221)
Neked tényleg ez jön le? Ember...
10/10
Redfield 2008 jan. 02. - 09:29:29 10/10
(83/221)
Olyan hamburgerbe szarósan, házibuliban hányósan vicceset? :)
5/10
zee944 2008 jan. 02. - 09:21:32 5/10
(82/221)
Az amerikai álom kifigurázása tényleg találóbb leírás, mint ahogy én próbáltam körülírni. Hát, köszönöm a válaszokat, ezek szerint nincs mélyebb jelentésréteg. Nálam ez a film megbukott. Ha nem lenne az a vérciki színpados jelenet, akkor is halálra untam volna magam. Lehetne ilyen témáról tényleg vicces filmet is csinálni.