9/10
debii 2014 márc. 11. - 17:17:33 9/10
(201/221)
a díjakon kicsit meglepõdtem... de nagyon tetszett a film. a maga komolytalanságában. a karakterek szerintem el lettek találva, nincsenek végletekig eltúlozva. a poénok meg... :D hát én többször hangosan röhögtem fel! :D
fc.kenyér 2014 jan. 11. - 09:05:09
(200/221)
SPOILER:

Olyan szép, ahogy a végén nézik az üres csomagtartót...
lucy1211 2013 dec. 02. - 15:26:05
(199/221)
Tetszett a film. Voltak vicces, poénos jelenetek is. Nincs rossz véleményem róla. Régen láttam a filmet, de tudom hogy nem utoljára. 10/8
Morghulis 2013 márc. 28. - 03:11:57
(198/221)
/offoff bocs sushi, nem neked címeztem :)
Morghulis 2013 márc. 28. - 03:10:37 Előzmény sushi
(197/221)
Aki látta tudja hogy van mondanivalója, és vannak benne jó poénok is, családi film egy kis extrával.
De mondja már meg valaki mi ebben olyan nagy hogy jobb mint mondjuk egy 4-5 pontos(imdb, itt sok minden túlzottan le/fel van szavazva, ott meg pont fordítva) film? + Oscar jelölések, sõt még a mellékszereplõ és forgatókönyv is vitte. Hihetetlen...

Negatívumként a sikítozást, a srác túlzott kirohanását, és hypergyors megbékélését tudnám megemlíteni. Nem hiszem el hogy egy éles szúrós hangú sikítozást bárki is pozitívumként fogadna be, attól függetlenül hogy így szimpatikus a szereplõ.

/off Távolabb a filmtõl: a vége egyenes undorító. Egyes elmebeteg szülõk minek ki nem teszik a gyerekeiket. Aztán mindenki csodálkozik milyen a világ. 'Merikába az ilyen 'szépségversenyek' már teljesen hétköznapiak.
8/10
sushi 2013 jan. 20. - 01:30:46 8/10
(196/221)
Nagyon tetszett a film:) vicces ugyanakkor mondanivalója is volt. Nekem különösen tetszett a témája. A család és a szépségverseny. Teljesen jól megfogalmazták a filmben, hogy milyen a mai világ, nagyon kedves és aranyos eszközökkel bemutatva:) Mindenkinek ajánlom.
debut27 2013 jan. 02. - 10:14:24
(195/221)
Nagyon aranyos szórakoztató vígjáték nekem nagyon tetszett.Mindenkinek ajánlom,aki könnyed szórakozásra vágyik.
6/10
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 26. - 10:06:01 6/10
(194/221)
Kövezettek meg de nekem nem tetszett annyira.Voltak jó poénok,azt aláírom..
Kifejezetten idegesítõ volt a kis csaj és az apa jelenléte és játéka..
Toni Collette jól alakít,õ nagymértékben közre játszik,hogy a film ennyire nagynak számít.
6/10
8/10
matesz88 2011 okt. 31. - 19:08:12 8/10
(193/221)
Az aki ezt a filmet lehúzza (1 pontos hozzászólókra célzok) azok igen csak ingerszegény emberek lehetnek és baromira nem látják a fától az erdõt! Hihetetlen mód, nem azt állítom, hogy az évszázad filmje, nem fogom magasztalni sem, a lényeg nem ez. De a sok VALÓBAN HULLADÉKTELEPRE VALÓ film közül ez messze toronymagasan a legjobbak közt van. A filmnek van mondanivalója és aki ezt mondanivalót nem értette meg, fusson neki még egyszer (hátha leesik)! A film zseniálisan valósítja meg a hétköznapi családok egyszerû kis életben zajló problémákat és amikorra úgy tûnik, hogy feladják: mégis tovább mennek! Ez az a pont amin szerintem amin megakadtak sokan, mindenki azt várta volna h jaj akkor most síró-csöpögõ véget kapunk és húha meg húhha lesz. Hát nem, a film ennél jóval több: csak sajnálni tudom azt aki végig se nézte (és így mond véleményt) vagy akinek nem mondott semmit. Ui: ízlések és pofonok, akinek NEM INGE NE VEGYE MAGÁRA! Köszönöm :)
Ryonen 2011 szept. 03. - 18:36:11
(192/221)
Számomra kész csoda volt, hogy ráakadtam erre a filmre, mert minden csak a tipikusan kommersz "cukorkák és bárányok", vagy a elsõ(egyben az utolsó)filmes rendezõk mûveivel van tele.
Steve Carellt én itt szerettem meg (csak késõbb láttam a frenetikus Office-t), ebben üde, életszerû, nem túllihegett
filmben. Nem sírva nevetõs, de olyan nevetõs, amin érdemes elgondolkodni.
Nálam 10/10, a kedvenc filmjeim közé tartozik, Abigail Breslin pedig fantasztikus alakítást nyújt, fõleg így "dundira" párnázva.
10/10
mushi 2011 aug. 19. - 02:07:02 10/10
(191/221)
Nem tudok mást mondani, mint hogy ez volt talán a legtüneményesebb, legszerethetõbb film, amit valaha is láttam!! Elgondolkodtató és vicces is egyben. Egy kicsit talán mindenki a magáénak érzi ezt a családot; megvannak a veszekedések, méghozzá eléggé állandó jelleggel, (majdnem) mindenki morog valami és valaki miatt.. Mégis hihetetlenül összetartóak és szeretik egymást, bármi is történjen. És elfogadják a másikat. Úgy, ahogy van. Csodás film tényleg, csak ajánlani tudom mindenkinek. Steve Carellt pedig eddig utáltam, talán mert minden filmjében valami rémgagyi embert alakít, de ebben a szerepben zseniális volt! Ment a 10/10

*** SPOILER ***
A legjobb jelenetek az autótolósak, ahogy mindenki ugrál be útközben.. :)
8/10
kritiza 2011 júl. 19. - 16:53:01 8/10
(190/221)
Kedves, szerethetõ film, jó poénokkal, de drámai felütéssel. Bizonyos mondatait hetekig idéztük még a barátaimmal. Steve Carell-t pedig nagyon jó volt más szerepben is látni, mint az Office Michael-je. Mindenkinek ajánlom, aki szeret úgy mosolyogni, hogy közben gondolkodik is.
10/10
zora 2011 jún. 10. - 07:42:29 10/10
(189/221)
Pont amiatt, amire rámutattál, a film mondanivalója NEM szomorú!:
"Marad tehát annyi, hogy egyetlen értéküknek örüljenek: a családnak."
Ha a világ ellened fordul, minden rosszul sül el az életedben, de ott van a családod: akkor mindened van! Ez a legfontosabb!!!
10/10
M.Zs.F 2011 máj. 05. - 23:48:23 10/10
(188/221)
Tényleg frenetikus, és tényleg abszolút szerethetõ a film. Abigail-nek én ezért a kezébe nyomtam volna az Oscart, annak ellenére is, hogy nem vagyok hive annak, hogy tinik kapják a szobrot, de Õ egyszerûen fantasztikus a szerepben. Lubickol benne, és olyan mintha nem is szinészkedne, hanem abszolút "ott" van. Láttam már másik filmben is a kisasszonyt, és az az egyik kedvenc filmem (Mindenképpen, talán), és ott is imádtam, de itt sokkal-sokkal jobb. Elképesztõ!

És a film egyébként is nagyszerû úgy unblock. Az egész alatt mosolyogtam, és azért volt pár rész, amikor visitottam a röhögéstõl. És hát a vége: amit nyomnak a szinpadon......áhhh kész!
És azért azt is hozzáteszem, hogy példaértékû, amit a családi összetartásról, és a konfliktuskezelésrõl mutat a film.

10/10
10/10
Sadenal 2011 márc. 30. - 23:48:32 10/10
(187/221)
Frenetikus film, szerethetõ karakterekkel és kitûnõ alakításokkal. Meg is lepõdtem, mikor megláttam Carell-t benne, akit az Office-ban ismertem meg. Tud komolyan is játszani...:D Az volt a jó benne, hogy nem jellemzõ rá az a hállivúdizmus ami sok filmet magába szív. Nem túl hosszú, így nem untam egyetlen percét sem. Mondjuk az a tánc a végén....:D De az a duda, meg Alan Arkin beszólásai...:D Meg mikor leszakad az ajtó.....:)


SPOLIER

Az ember azt hinné, hogy ha már idáig utaztak és mindenen keresztül mentek, megnyeri a kislány, mégsem. Mégis boldogak vagyunk, ahogy száguld a kis sárga kombi a beragadt dudájával.....

10/10
10/10
zora 2011 márc. 14. - 07:52:09 10/10 Előzmény tothbalint88
(186/221)
SPOILER, mert hátha valaki még nem látta.

Én úgy vettem észre, hogy a legtöbb tipikusan bárgyú amerikai gagyiság úgy végzõdik, hogy a fõszereplõ rút kiskacsa hattyúvá válik/ mindenki megbocsát neki mindent/ nyer a vetélkedõn/ az Elnök személyesen mond neki köszönetet a világ megmentéséért - lehet folytatni. Itt aztán egyik sem történt! Mindenki elnyeri a méltó jutalmát, büntetését, megtalálja a helyét a világban, a halandók halnak, az életben maradottak csetlenek-botlanak, hibáznak. Számomra EZÉRT nem tipikusan bárgyú gagyiság ez a film.
tothbalint88 2011 márc. 14. - 01:36:24
(185/221)
Egy darabig nagyon élveztem a filmet...de a végére egy tipikusan bárgyú amerikai gagyiság lett belõle...nem értem,hogy lehetett egy ilyen filmre bárkinek is oscar díjat adni...
fishie 2010 dec. 16. - 12:23:04
(184/221)
Szerintem ennek a filmnek tananyagnak kéne lennie az amerikai filmmûvészeti egyetemen (ha van ilyen egyáltalán :) ), mind forgatókönyvírói, mind rendezõi, mint színészi szakon; hogy "Gyerekek, lehet így is filmet csinálni!" A film erényeit már kivesézték az elõttem szólók, meglepve láttam, hogy volt olyan is aki unta. Erre passzolok...:) 3x láttam már ezt a filmet, és idõnként újra meg újra elõ fogom venni, mert annyira különös és mégis életszerû, annyira emberi és szórakoztató egyben. A végén amikor a kislány elõadja a nagypapával betanult produkciót, minden alkalommal hahotázva nevettem, miközben potyogtak a könnyeim a meghatottságtól. Szerintem ezt nem sok amerikai film tudja...
G-x 2010 nov. 28. - 14:12:47
(183/221)
Amennyire életszerû, annyira különös is. Amennyire hétköznapi, annyira fura is. Amennyire vígjáték, annyira dráma is. Valahogy így lehet jellemezni ezt a filmet, amelybe az alkotók rengeteg érzést és komoly mondanivalót sûrítettek. 9/10
delfinoraptor 2010 nov. 28. - 13:03:54
(182/221)
Az benne a legjobb, hogy nincs még egy ilyen film. Kicsit dráma, kicsit vígjáték, kicsit roadmovie, kicsit családi film, de egyiknek sem hordozza az unalmas kliséit. Tök jó, hogy néha még az amerikaiak is csinálnak ilyet. Kár, hogy 500 filmet kell megnézni ahhoz, hogy ilyet találjon az ember, de így legalább megbecsüljük :)