bori4 2017 jan. 25. - 08:44:17
(675/715)
Valóban - az eredeti változat hosszú perceket idézett vissza az ifjúkori tengerparti jelenetbõl - mintegy jelképként az elkövetkezõ kettõs életre... kit is szeretett és követett Nyang aztán életében valójában?
Majd lemaradt a következõ felirat :
"A filmsorozat Ki császárné elképzelt életét mesélte el. 1368-ben Jüan összeomlott, Ki császárné Jingcsangba menekült. A fia, Ajusiridara 1370-ben megörökölte a trónt."
bori4 2017 jan. 25. - 08:35:57
(674/715)
Az eredetiben ettõl a férfitõl kérdezi a császárné, hogy a katonák készen állnak-e Korjó királya ellen? - miközben a TV változatban korjói koronahercegként van bemutatva, akit éppen hazaküld Ki.

A legnagyobb eltérés azonban az volt, hogy a császár halála után a TV változatban Ki és Aju párbeszédét halljuk, amiben a császárné közli a fiával, hogy neki már Jüan a hazája, de reméli, egy napon Korjó büszke népe egy napon felszabadul és önálló ország lesz.... No, ez egyáltalán nincs benne az eredeti videóban....
8/10
napraforgó 2017 jan. 25. - 08:32:45 8/10
(673/715)
Nyangnak voltak testvérei? Igaz, valamikor az elején volt szó róla, hogy Ki Dzsao parancsnoknak volt családja, gyerekei, de Nyang egyiket sem ismerte.... És a végén meg számonkérte a halálukat?
bori4 2017 jan. 25. - 08:28:32
(672/715)
Az utolsó rész jócskán eltért a TV változat az általunk évekkel ezelõtt látott változattól. Ezen a tényen a TV változat elegánsan átlépett....
Igaz, a két testvér részt vett a korjói király elleni lázadásban ....
Ezt nem tûrvén Ki csapatokat küldött Korjó ellen.....
8/10
napraforgó 2017 jan. 25. - 06:24:51 8/10
(671/715)
Nekem a Korjó szabadságáért, függetlenségéért lenyomott szpícs kicsit sok volt, és a végérõl is kivághattak valamennyit, mert nekem úgy rémlik (lehet persze, hogy tévedek, de majd utánanézek), hogy a végén a lovaglós jelenetnél bevághatták a teljes jelenetet, Vangjut is, aki hívta Nyangot, hogy üljön mögé, és a lány már akkor Togont választotta... nyilván nem szerelembõl, hanem mert rá volt bízva, hogy megvédje, de azért mégis... ez egy kicsit ellentmond Tankviszi azon állításával, hogy "te csak a második választása voltál....."
Csinos volt a fiatal császár, sajnos a valóságban csúnya volt és kövér, 50 évesen halt meg Észak-Mongóliában, ahová elmenekült az 1368-as sikertelen eunuch és budhista papi lázadás után 2 évvel.
http://koreaifilmdrama.blog.hu/2016/11/15/ki_csaszarne_filmen_es_a_valosagban
https://hu.wikipedia.org/wiki/Togon_Tem%C3%BCr_mongol_k%C3%A1n
9/10
K. Judit 2017 jan. 24. - 22:28:35 9/10
(670/715)
Szerintem tegnap is kivágtak belõle legalább 9-10 percet (sokkal elõbb lett vége), utólag talán abból a részbõl, amikor Togon és Wangju vív, valahogy túl hamar leszúrta Togon Wangjut.
A Duna tévé arra nem volt képes, hogy ugyanabban az idõben tûzze mûsorra a filmet, sokszor késtem 10-15 percet, de volt, hogy fél órát is. Persze megnézhettem volna, hogy azon a napon épp mikor kezdik vetíteni, de úgy csinálták, hogy rászoktattak a fél háromra, aztán egyszer csak váratlanul jóval korábban indították. Egy csomó részt újra kéne néznem. Bár most, hogy már tudom a végét, nem biztos, hogy lesz kedvem.
Zseniális ötlet volt, de tulajdonképpen becsaptak az elsõ epizóddal, ami sokszor segített abban, hogy annyira ne izguljunk, végül is ott volt mindenki életben ... Aztán majdnem mindenkit megöltek :((
Látom a Hwajungot meg végtelenítették, lehet, hogy egész évben az fog menni ...
Cafee. 2017 jan. 24. - 16:20:48
(669/715)
Na, vege, csak ez a fulpiszkalos jelenet nem hianyzott ide.
Kivaghattak egy reszt, amikor halalra kovezik Yeomot, az se artott volna, ha felsoroljak, milyen bunoket kovetett el.
Korjo szabadsaga meg meg varatott magara nehany evszazadot..

A valosag: Ki es Togon gyereke tronra kerult es Vangjunak / korjoi Chunghye kiralynak/ is volt fia, aki ot kovette a tronon.
Ki pedig eltunt kesobb, miutan eszakra menekultek.
ferrata 2017 jan. 24. - 10:54:02
(668/715)
Valóban Seder Gábor. Nagyon köszönöm a választ mindenkinek.
iriszke1 2017 jan. 24. - 01:17:30
(667/715)
Üdv mindenkinek.

Itt beazonosíthatod, igen Seder Gábor a hangja. Kedveltem én is Tál Tált, nagyon okos.

https://www.youtube.com/watch?v=_B-vRf--ewk

De sajnáltam, hogy meghalt Vang Ju. Az utolsó percig reménykedtem, hogy kinyitja a szemét.
De már annyi meglepetés volt ugye.
Imádtam ezt a filmet kár, hogy vége lesz.
Megszerettem a koreai filmeket.
10 pontot adok.
reay 2017 jan. 23. - 23:03:27
(666/715)
Seder Gábor. Az alattam lévõ nick jól írta.
mamucili 2017 jan. 23. - 22:24:58
(665/715)
Egy másik helyen Seder Gábort írják, nem tudom, én sajnos hang alapján nem tudok azonosítani.
ferrata 2017 jan. 23. - 12:09:58
(664/715)
Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy ki szinkronizálta Tal-Tal-t? Elõre is köszönöm.
10/10
Papp Sándorné 2017 jan. 23. - 11:18:16 10/10
(663/715)
Ha pasit kellene választanom a sorozatból, az Tat-Tal lenne. Okos, a körülményekhez képest általában helyesen dönt, és még jóképû is. Bár úgy fest, hogy szerelmes Kí úrnõbe!
8/10
napraforgó 2017 jan. 22. - 05:20:36 8/10
(662/715)
Tankviszi végre meghalt, Nyang sündisznóvá nyilazta, de azért volt még annyi ereje, hogy elárulja a császárnak Maha származásának titkát. És megmérgezte a lelkét azzal a mondattal, hogy "te csak Nyang második választása voltál". (kvázi ha ló nincs...)
Az özvegy császárnéval vajon mi lesz most? Már összefogott mindenkivel, akivel csak lehetett, de már nincs több lehetõség, több frakció, már minden föl lett számolva, a császárné, Bajan, Tankviszi... Egyedül meg nincs olyan hatalma, amivel megdönthetné a császárét. Kí úrnõ ügyesen felszámolta minden ellenfelét, bizosítva ezzel fia trónöröklését. Én elküldeném egy buddhista kolostorba elmélkedni.
reay 2017 jan. 19. - 17:02:11
(661/715)
Bayan nagycsalódás, bár sejtettem, hogy negatívan fog változni, mert nagyon nyomatékosították El Temür szavait hozzá, illetve ugye ott volt a Taltalnak intézett mondata, hogy végezzen vele, ha õ is olyanná válna mint El Temür. Gondoltam, hogy ezt fogják kihozni a karakterébõl. Ami viszont nagyon taszító lett benne, hogy nyoma sem maradt a büszkesége szülte sportszerû vonalnak, a csúcspont a Wang Yu-s küzdelme volt. Nem kár érte.

Más! A Sasok házának feje engem meglepett, álmomban nem gondoltam volna, hogy Kolta lesz az, ez remek húzás volt a forgatókönyvíróktól. Pláne, hogy nem tudom eldönteni, hogy õ most akkor mennyire támogatja a császárt, vagy inkább jókora hátsószándék vezérelheti. Szerintem ha a császár kábszert kap, az is Kolta jóvoltából történik. Bár lehet, hogy erre/ezekre már kitértek a sorozatban, sajnos alig van olyan rész, amit nyugodtan tudnék nézni, elég egy telefon, és már pár percet ki is hagytam a sztoriból. :-S
8/10
napraforgó 2017 jan. 19. - 16:08:17 8/10
(660/715)
A helyzet meg egyre csak fokozódik....
9/10
K. Judit 2017 jan. 19. - 13:06:06 9/10
(659/715)
Most elszállt egy hsz-em, de én is kb. ilyesmiket akartam írni, ill. azt, hogy náluk a család (még mindig) a nagy család, a klán. Tehát nagynénik, nagybácsik, unokatesók, szülõk testvérei, azok gyerekei stb., stb. Tehát az ilyen középkori vérzivataros idõkben a járványok és más betegségek, plusz a háborúk miatt mindig akadtak egy nagy családban árvák, félárvák, akiket valakinek fel kellett nevelni, el kellett tartani.
Cafee. 2017 jan. 19. - 12:40:17
(658/715)
Kinaban nem, de Csoszunban meg gyereket is orokbefogadhattak, lanyt vagy kasztralt fiut
Cafee. 2017 jan. 19. - 12:37:48
(657/715)
Igen, El Temur legalabb okos volt, Bayan buta es kuldetestudatos. Taltal volt az esze, amig hallgatott rá.
8/10
napraforgó 2017 jan. 19. - 12:24:33 8/10
(656/715)
No igen. De saját családon én a leszármazottakat értem, nem a távolabbi rokonokat. És ugye gyermekeik nem lehettek, a házasság ellenére sem.... a kis fogyatékosságuk miatt...