Texas Bill 2015 dec. 24. - 15:13:09
(15/715)
A dramago-n. Tudom, hogy lefordítottátok magyarra. Minden elismerésem! Az a helyzet, hogy legalább így olvasok egy kicsit angolul - persze tudom, hogy eléggé egyszerû a szöveg és ettõl nem leszek sokkal nagyobb tudású, de mégis, a semminél jobb.
Rhubarb 2015 dec. 23. - 22:11:06
(14/715)
Örülök, hogy tetszik!

Hol, hogyan nézed?
Texas Bill 2015 dec. 23. - 21:31:31
(13/715)
Hú, ez a Shine or go crazy egy nagyon jó sorozat. Azt a kutyafáját, kezd pont olyan lenni, amilyet szeretek.
Texas Bill 2015 dec. 22. - 20:25:51
(12/715)
Nagyon profi. Sokat dolgozhattatok vele. Nem is tudom, mi inspirálja a fodítókat. Honnan van bennük ennyi lelkesedés?
Micsoda történelmi marketing ez! Ha mi csak ötévente készítenénk egy 20-30 részes, magyar témájú történelmi tévéfilmsorozatot (és persze élvezhetõt), már akkor is azt hinném, csoda történt. Attól félek, nem a pénz hiányzik hozzá elsõsorban, hanem a tálentum.
bori3 2015 dec. 22. - 17:04:54
(11/715)
Egy kis setgítség - hátha találsz azért még jó sorozatot ...
(ráadásul idõrendben nézheted) :)))))

http://hotspicyramen.blogspot.hu/2015/09/tortenelmi-dramak-idorendi-tablazata.html
Texas Bill 2015 dec. 22. - 12:27:23
(10/715)
Jó, jó, értem én. Az a helyzet, hogy a fõszereplõ lány nekem már a Damóban, meg a gésás sorozatban sem volt túl szimpatikus. Itt ebben pedig úgy látom, hogy férfi ruhában nõiesebb, mint lánynak öltözve - szóval nem a zsánerem. Másrészt olyan furcsa az egész, királyok, de közben eléggé alantas módon élnek - az elsõ részben ezt láttam, és ez zavart. Meg olyan valószínûtlen, hogy több mint egy évtized alatt senkinek nem tûnt fel, hogy a lány az lány.
Azt hiszem ezzel még nem szpojlerkedtem nagyon.
Amúgy elkezdtem egy másik sorit, valami Ragyogj, vagy õrülj meg a címe. A Koreo dinasztia elsõ, második, harmadik uralkodójáról szól. Ez sem egy nagy durranás, a fõszerepló férfi - a kártyás sorozat Goni-ja - mérhetetlenûl túljátsza a szerepét, a poénok pedig ritkán jók benne.
Szóval vagy már én öregedtem meg és már semmi sem jó, vagy ezek már nem olyanok mint a Jumong, meg a Jumong folytatása, meg a YiSan, meg a Seodeongyo, meg stb. volt.
bori3 2015 dec. 21. - 12:53:11
(9/715)
Pont ezt akartam mondani.... tudható volt a címbõl is, hogy császárné lesz. Na de hogyan, miért és milyen áron? Annyira összetett sorozat ez, igazi kalandfilm, hogy szerintem vétek abba hagyni. :)
Rhubarb 2015 dec. 21. - 12:32:32
(8/715)
:)
Már a cím is elég sokat mondó, nem?
Történelmi személyiség életét dolgozza fel.
Adj neki még egy esélyt!
Texas Bill 2015 dec. 20. - 07:39:38
(7/715)
Megnéztem az elsõ részt. Nekem csalódás volt. Tény, hogy a koreai sorozatok lassan bontakoznak ki, de az a megoldás, hogy az elején már szinte tudjuk a késõbbi lényeget, nagyon helytelen. Miért izguljak, ha tudom kb. a harmadik-negyedik másodpercben, hogy a sakálból mi lesz??? Tudom, közepébe vágó kezdés, de a közepébe vágást mondjuk nem a sztori lelövésével kellene megoldani.
Texas Bill 2015 dec. 13. - 20:22:12
(6/715)
Köszönöm!

Amit írtam, azt nem véletlenül írtam, ez a szemlélet érvényesül.
Volt szerencsém beszélni, egy a sorozatokkal foglalkozó szakíróval - ilyen is van. Magyarázta, hogy ilyen, meg olyan sorozatok vannak. Országok és sorozatfajták szerint sorolgatta. Koreait nem említett. Rákérdeztem. Erre: Ja, igen vannak olyanok is, azok kb. olyasmik, mint a török sorozatok, pl. a Szulejmán, alacsony színvonalú, de mégis népszerû szappanoperák.
Hát ez van!
Lesajnálják a koreai sorozatokat.
Méghozzá úgy sajnálják le, hogy vélhetõen egyet sem néztek végig.
Rhubarb 2015 dec. 13. - 08:48:50
(5/715)
Igen, ez is lehet.
De én attól félek, hogy direkt nem adnak ilyen sorozatokat, mert ezek azért értéket is közvetítenek.

Több fórumozóval együtt néztük a koreai vetítéssel egy idõben.
Nagyon élveztük!


Jó szórakozást hozzá!
Texas Bill 2015 dec. 13. - 07:37:11 Előzmény Rhubarb
(4/715)
Ne is reménykédjetek.
Úgy hiszem, hogy a programösszeállítók - tudatlanságukból eredõen - méla megvetéssel kezelik a koreai sorozatokat.
Egyszerûen a leggyengébb mexikói telenovellákkal teszik egy szintre, azzal a negatív többlettel, hogy azt hiszik, a magyar nézõk nem tudnak különbséget tenni az ázsiai arcok között, meg nem értik az idegen szokásokon alapuló fordulatokat, ezért úgyis képtelenek követni a történeteket.
Persze ha vennék a fáradságot, és végignéznének egy-két sorozatot, lehet, hogy kiderülne a tévedés, de ez igazán nem várható el...
Rhubarb 2015 dec. 12. - 14:18:56
(3/715)
Ó, én is azt hittem hirtelen, hogy nálunk fog menni.
Nagyon jó, de más, mint a Jumong.
Mara60 2015 dec. 12. - 14:07:42
(2/715)
Egy pillanatra úgy megörültem, azt hittem nálunk fogják adni.
Nekem jobban tetszett, mint a Jumong.
Texas Bill 2015 dec. 12. - 13:29:29
(1/715)
Ezt a koreai történelmi sorozatot most adja a lengyel tévé. Sok jót írnak róla. Belenéztem az elejébe, hát majd meglátjuk, lehet, hogy rászánom magam. Egy fõrumozó a Jumonghoz hasonlítja, az nagyon magas mérce, félek, csalódást fog okozni.