Téma: A csempész

7/10
tesz-vesz 2019 febr. 03. - 20:31:42 7/10 Előzmény duffrose
(19/59)
igen, jobb lett volna a nyomozós mondatoddal

de a lánya a temetés után, meg akkor enyhült meg amikor a nyammogó mama meghalt.szerintem ez hihető volt


4/10
gizmoboy 2019 febr. 03. - 17:53:13 4/10
(18/59)
Életem egyik legunalmasabb, legvontatottabb filmje volt. Csodálkozom, hogy senki nem ment ki a teremből. 2 óra alatt kb. 2 évet öregedtem :D A legvégén legalább volt egy poén, ezért adok neki 4 pontot 3 helyett :))
duffrose 2019 febr. 03. - 16:28:25 Előzmény tesz-vesz
(17/59)
Ezzel teljes mértékben egyetértek.
duffrose 2019 febr. 03. - 16:26:42 Előzmény tesz-vesz
(16/59)
Nagyjából egyetértek.


Nekem az is tetszett volna, ha kicsit jobban kidolgozzák, ahogy a nyomozó "csalódik" az öregben. Viszont ahogy a lánya meg a család többi tagja egy csapásra befogadta az nekem olyan okozat nélküli volt.


De összességében, nagyon tud az öreg!
7/10
offtopic
tesz-vesz 2019 febr. 03. - 14:36:23 7/10 Előzmény Morten
(15/59)
nekem se tetszik a vége, de mi volt a logikátlan? mármint szerinted?
7/10
tesz-vesz 2019 febr. 03. - 14:34:26 7/10 Előzmény zuluzulu
(14/59)
itt a porton most már ez divat, hogy minden krimire ráírják, hogy misztikus. a Keresésre is ezt írták. nem tudják a jelentését. az Angyalszív az misztikus, az X-akták az misztikus, a Falu az misztikus , a pocsék Anyám! misztikus, úgy érzem ki kéne már rúgni valakit onnan.

a misztikus az emberi elme számára megmagyarázhatatlannak látszó (dolog, jelenség, hely)
7/10
tesz-vesz 2019 febr. 03. - 14:23:16 7/10 Előzmény funfun
(13/59)
"más kérdés, a drogszállítás és az emberi tartás mennyire férhet össze. De a film árnyaltabb az ilyen egyszerű kérdéseknél"

nem nevezném árnyaltságnak, hogy kell neki a pénz. a film egyértelműen azt mondja hogy belefér a drogszállítás, de ha lebukunk akkor van csak gáz. de emberi tartással bűnösnek mondhatjuk magunkat, de csak akkor ha lebukunk. szóval az üzenet elég káros. ettől nem lesz jobb a társadalom morális állapota
7/10
tesz-vesz 2019 febr. 03. - 14:19:37 7/10 Előzmény duffrose
(12/59)
igen és amikor már rosszabbak lesznek a körülmények, akkor meg már nem tudjuk, nem mutatják miért vállalja el a többi fuvart. az unoka iskoláztatására, oké, és a többi?
7/10
tesz-vesz 2019 febr. 03. - 14:18:20 7/10
(11/59)
Nagyon jó film, magyar felirattal, eredeti szöveggel. jó volt benne az a 2-3 poén, de a vége hatalmas csalódás.

végig emeli a feszültséget, kiélezi a konfliktust , de elmaradt az összetűzés, a párbaj, pedig valami akció a végének jót tett volna. nagyon kellett volna bele, áldozatokkal, tulajdonképpen mindegy is, ki hal meg, a kartelltagok, vagy Bradley vagy Clint, de a dráma nélkülözhetetlen lett volna, hogy komolyan vegyünk a filmet. ahogy a Gran torino végén is van áldozat, hogy hatással legyen a nézőre. itt nincs áldozat, elmarad a katarzis is, az érzés, hogy feláldozza az életét, hogy a feleségével legyen, már mindjárt el is múlik, pedig ettől hős a hős (kicsit sok volt a szájcupoggás a nőnél, kizökkentő színészi játék volt), valahogy nem illik a képbe, hogy a nagyon gonosz kartelltag, aki szigorúbb az előzőnél is, aki kinyír mindenkit, fontosabbnak tartja annak a feleségének a temetését, akit korábban elég durván megfenyegetett, mint a több milliót érő árut. pedig elég primtitíven adta elő magát. nem nézek ki belőle ekkora empátiát. ez nagyon nem illett ide.
akkor őt kellett volna legalább kinyíratni, legalább ezt kellett volna mutatni, hisz mondta neki a főnöke, hogy az ő felelőssége mostantól.

és ugyanúgy mehetett volna clint a börtönbe kertészkedni.
szóval elmarad a végéről a konfliktus, a katarzis, a felgyülemlett feszültséget egy akcióval kellett volna levezetni a végén. hatalmas csalódás


duffrose 2019 jan. 24. - 07:10:41
(10/59)
Üdv mindenkinek!

Szerintem nagyon jó film volt.
Nagyon tetszett Earl karaktere. Talán az egyetlen zavaró tényező az volt, hogy valamiért kicsit motiválatlan volt. De tény, egy 90 éves tata nem akar minden helyzetben nagyívű színpadiasságal jelen lenni.
Nagyon emberi léptékűek voltak a karakterek, ez kifejezetten kellemes volt. Nem volt a nyomozó sem a könnyes szemű idealista.

8,5-9/10
8/10
funfun 2019 jan. 16. - 19:32:19 8/10
(9/59)
8 pont. Engem eléggé zavart az exfeleség (SPOILER) modoroskodó haldoklása, közben a hanghordozása, ezért nem adok több pontot.

A film szórakoztató, jó gegekkel, az öregkori tartás egy válfajának ábrázolásával - amikor már vesztenivaló nincs, csak esetleg nyerni lehet még valamit, ami nem anyagi. Ja, és természetesen a félelem nélküli tartásról is szól, más kérdés, a drogszállítás és az emberi tartás mennyire férhet össze. De a film árnyaltabb az ilyen egyszerű kérdéseknél.
8/10
arika 2019 jan. 14. - 16:48:57 8/10
(8/59)
A film nem a legnagyobb alkotása, de tagadhatatlan, hogy egy zseni. Aki rajongó az biztosan nem hagyja ki a filmet. Az tény, hogy megöregedett és egy idős embert látunk a vásznon. Számomra ez nem volt zavaró, miért is lenne, nem reklám filmet láttunk ahol fiatal, gyönyörű, tökéletes embereket kell csodálni, idealizálni. Mindenki megöregszik (jobb esetben), számomra csodálatos a teljesítménye, mert legtöbb ilyen korú ember csak vegetál már többnyire már sok-sok éve.
7/10
zuluzulu 2019 jan. 14. - 16:05:09 7/10
(7/59)
mitől volt ez misztikus? Amúgy nem rossz.
10/10
UncleSam 2019 jan. 13. - 20:57:22 10/10
(6/59)
Nagyon szép és jó film. 10/10.
Ha valaki érzelmileg nem elég érett annak nem való.
3/10
Morten 2019 jan. 13. - 20:26:57 3/10
(5/59)
Szomorúan kell leírnom...mert a Eastwood az egyik legnagyobb rendező szerintem évtizedek óta, de ez a film valami borzalom volt. Sőt bátran állítom a legrosszabb filmje amit valaha készített. Tele valószínűtlen logikai hibákkal...Pocsék színészi alakításokkal, elvarratlan szálakkal, életszerűtlen jelenetekkel... Sehonnan sehova nem vezet...Megmosolyogtatóan naiv és szájbarágós...borzalmas giccs! Pedig imádom minden filmjét...de itt minden perc kínlódás volt!
6/10
Deodato 2019 jan. 13. - 18:36:43 6/10 Előzmény krisztamozi
(4/59)
Igazad van, már a Párizsi vonatból sem tudta kihozni, amit szeretett volna...amúgy meg ez a film mitől misztikus?
9/10
Hocus Pocus 2019 jan. 12. - 21:26:13 9/10
(3/59)
Clint Eastwood ismét érzelmekkel, jellemábrázolással varázsolt. A felkavaró érzelmek, a jellemi antinómák ábrázolása egyik legnagyobb mestere. Ő akkor készít filmet, ha úgy érzi tud adni a filmezéssel a nézőnek. Most is sikerült. Aki filmet. Klasszikus emberi érzéseket, érelmeket akar látni az ne hagyja ki a filmet. 88 évesen, 90 éves személyt játszott el. Aki a korával foglalkozik az sem őt, sem a filmjeit, de az emberi lelket sem ismeri. Ők reménytelenek a filmművészet megértése és értékelése szempontjából.
6/10
berto49 2019 jan. 10. - 23:48:00 6/10 Előzmény krisztamozi
(2/59)
Nagy igazság! Tiszteletből én magasabbra értékeltem, de szerintem is abbahagyhatná már a filmkészítést. Élvezze a kiérdemelt nimbuszát, meg örüljön a lánya sikereinek. Sok jelenetben úgy éreztem, hogy jajj, most össze fog esni. Szép(?) dolog az öregség, csak nem filmvászonra való.
3/10
krisztamozi 2019 jan. 10. - 07:37:51 3/10
(1/59)
Borzasztó lassú film. Ami érdekes lehetett volna filmben, az emberi kapcsolatok nincsenek rendesen kidolgozva egyáltalán. Pedig idő lett volna rá ahelyett h órákig azt néztük h gurul a kocsi. S annak ellenére h minden tiszteletem Eastwoodé úgy gondolom h ennyi idősen már nem tudott úgy dolgozni az arcával ahogy kellett volna. Alig vártam h vége legyen.