10/10
Heathcliff 2008 nov. 20. - 00:31:47 10/10
(5/45)
Sajnálom, hogy olyan régen olvastam az eredeti regényt, hogy abból már semmi sem maradt meg - így a film számomra teljesen új volt. Így, önmagában, tetszett is. Sajnos nem érzékeltem az eredeti sztori lerontását, de még csak azt sem, hogy egy merõben hatásvadász filmet néznék. Nekem megállta a helyét, minden szereplõje jól teljesített, Brendan Frasert is beleszámítva.
Jobban tetszett, mint a Jó reggelt, Vietnám! Azt nem bírtam hová tenni.
Newcastle United 2007 jan. 30. - 10:17:41
(4/45)
Azért szerintem ez túlzás. A könyv Greene legjobb írásai közé tartozik ez tény, de azért találkoztunk sokkal rosszabb adaptációkkal is. Caine szerintem meggyõzõ, inkább Brendan Frasert cseréltem volna le.
trix1 2007 jan. 30. - 02:55:41
(3/45)
Sajnos, valóban elég hangulatszegényre és feszültségmentesre sikerült ez a film. M. Cain se olyan átütõ... Indokínai hangulathoz ötleteket vehettek volna A szeretõbõl, a politikai feszültség megteremtéséhez meg A veszélyes élet évébõl.

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=2333
http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=8689

Az utóbbi film szerintem remek! Igaz, hogy nem Vietnamban, hanem Indonéziában, s nem az 50-es, hanem a 60 évek elején játszódik, de tökéletesen érzékelteti az egykori dél-kelet-ázsiai gyarmatok háború utáni, hatalmi harcokkal teli, zûrzavaros átalakulását.

Persze, ebben is van szerelmi szál, de szerencsére nem telepszik rá az egész filmre. Az eseményekbõl nem sokat értõ, tébláboló újságírót a kb. 25 éves Mel Gibson játssza! Akkor még ilyen jól nézett ki!
kispalissaci 2007 jan. 29. - 17:38:51
(2/45)
Pedig ma még mindig ez ígérkezik a legjobbnak. Meg fogom nézni, kíváncsi vok.
katalin_k 2007 jan. 29. - 15:03:40
(1/45)
Figyelmeztetném a könyv olvasóit, hogy ne próbálják megnézni a filmet, káros az egészségre. Jómagam néhány éve olvastam, és annyira tetszett, hogy egybõl utána megszereztem kazettán ...végül nem is bírtam végignézni.
Aki még nem olvasta, annak úgyszintén nem ajánlom, hogy megnézze, inkább olvassa el. :-)