7/10
pb69 2015 ápr. 21. - 17:41:25 7/10
(210/230)
Ez a rész már jobb volt, mint az elsõ, de nem sokkal. Eléggé hajszálon múlt így is. A régi trilógia 1. részéhez nálam még mindig nem ér fel. A film elsõ fele gyakorlatilag kuka, számomra semmit nem nyújt. Utána se egy díszmenet, de az már felhúzza a dolgot.

Ami jó, hogy Pókember itt már más szerepben tetszeleg, nem a képességeit felfedezõ, esetlen, épp csak hõssé válni készülõ strébergyerek. Pontosabban nem ez a jó, hanem a színész ehhez már jobban passzol, hitelesebben játssza.
A szülõkkel kapcsolatos szál is jórészt tetszik, bár a megvalósításba kerültek gyerekes elemek, de belefér. A nagynénivel ápolt viszony terén is sikerült némileg elõrelépni és hihetõbben visszaadni a kapcsolatot.
Ami még jó volt, az a zene, remek munka. Valamint a látványvilág is egész jóra sikerült.

SPOILER!
Amiben nálam igazán nagyot dobott a film, az Gwen halála. Mindig üdítõ látni, ha a készítõk felmerik vállalni egy fontosabb pozitív szereplõ halálát is és így nem a mézesmázos happy-end van. Általában az van, hogy a jó nem hal meg, a fõhõs úgyis mindig megmenti, így aztán nincs meglepetés és izgalom se igazán. Na most volt.

Ez a szál ráadásul minden tekintetben jól lett megcsinálva. Remek volt az elõkészítés (Londonba költözés, szeretlek üzenet, Elektro közös legyõzése, az apa kísértése stb.) és a megvalósítás is. A lány zuhanásakor izgul az ember, aztán a fonal célt ér, de az erõhatás nagy. Peter tartja a lányt és mindvégig ott a feszkó, hogy vajon magához tér-e, hisz benne van a pakliban. Aztán jön a dráma kicsúcsosodása, ugyanis nem, tényleg meghalt.

Aztán az utózönge is szépen lett megoldva, a temetés, a temetõbe való visszajárkálás és a búcsúbeszéd meghallgatása. Ez adott egy komolyabb mélységet az egész kapcsolatnak és Pókember karakterének is. Mellette hordozott némi tanulságtartalmat is, ami eddig nagyon hiányzott ebbõl a szériából. Azt kell mondjam, hogy ez profi munka volt. Ha a film többi részét is hasonló minõségû lenne, akkor akár 9-10 pontos is lehetne.

Sajnos azonban nem ez a helyzet. Alapvetõ gondok vannak sok téren. A szereplõk viselkedése logikátlan és gyermeteg, a poénok erõltetettek, a jelenetek és a párbeszédek is bugyuták, a színészi játék is hagy kívánnivalókat maga után. A történetvezetés felszínes és ritmustalan, ill. helyenként felesleges vargabetûket ír le.

A szerelmi szál megint nyálas és negédes, tele kínosan bugyuta jelenetekkel. Na meg ha valami nem hiányzott ebbe a pókemberes filmsorozatba is, akkor az a szerelmesek huzavonája. Se veled, se nélküled, ez kimaradhatott volna. Minden ugyanúgy mûködött volna, ha maradnak együtt és boldogan, költöznének közösen, de beüt a krach. Sõt, akár jobb is lett volna a végsõ dráma is.

A gonoszok megint elég elcseszettek lettek. Elektro nekem ugyanúgy nem tetszik, ahogyan Homokember vagy Gyíkember se, egyszerûen már sok. A motivációját meg nem értem. Ugyan miért utálta meg ennyire Pókembert? Elég kidolgozatlan ürügy volt ez a nemezisségre. Miért kellett neki egyáltalán korábban Pókember rajongójának lenni? Ha ezt a vonalat kihagyják, akkor megint sok felesleges holtjátéktól kíméltek volna meg minket.
Harry Osborn megint érthetetlen. Meghal az apja, õ meg örökli a betegséget. 20 éves koráig nem is tudta, nem volt semmi érdemi baja, aztán hirtelen annyira elkezd haldokolni, hogy már napokat se tud várni, mert fogytán az ideje? A fater hosszú éveket betegeskedett a halála elõtt, nehogy már a kölyök ne érjen rá kicsit. Az is jó, hogy aztán csak hozzájut a pókszérumhoz, belövi vele magát és jól beszopja, ahogyan azt Pókember jósolta neki. Erre bosszút akar állni rajta, miközben bebizonyosodott, hogy benne tényleg kárt tesz a cucc.

Mégis ami a legszembetûnõbb gond, az a túljátszottság. Egyszerûen a jelenetek és a szerepek 90%-a totálisan túl van játszva és egyáltalán nem valószerûek vagy hitelesek. Elég Pókember humorizálásaira, a szerelmesek párbeszédeire, Peter és Harry "barátságára" vagy Elektro jeleneteire gondolni.
Az adott karakter jellemzõire, érzéseire, motivációjára stb. én szeretnék rájönni. Írjanak olyan cselekményt, hogy a szereplõk tetteibõl tudjam felépíteni a szitut és levonni a következtetést. De nem akarjanak már mindent elõre megrágni helyettem majd a számba öklendezni a végterméket.
Ha van egy zseniális mérnök, akit kihasznál a cége, miközben mindenhol mindenki semmibe veszi, akkor tegyenek erre utalásokat itt-ott, de ne kelljen már ehhez egy tök idióta balfék szerencsétlenkedéseit, magában beszélését és tükör elõtti parádézásait néznem. Ez ugyanúgy vonatkozik Pókemberre vagy Harry-re is.
Komolyan mondom, hogy néha már vártam, mikor toppan be a következõ jelentben úgy a szereplõ, hogy a pólóján felirat formájában látható a szálának kiindulási alapja. Vagy ennyi erõvel kis buborékokkal is jelezhették volna az illetõnél, hogy mi a szitu. Ez a túljátszás pedig a színészi játékokra is ugyanúgy vonatkozik. Sok az erõlködés, erõltetettség és ripacskodás.
9/10
mro26 2015 ápr. 20. - 20:56:44 9/10
(209/230)
Eddig jó a jelmez és a szöveg is :D
Még1x a youtube-os link : https://www.youtube.com/watch?v=RZ1urzF56aY
9/10
mro26 2015 ápr. 20. - 20:52:13 9/10
(208/230)
SPOILER!!!

Egyenlõre ennyit látni az új marvel féle Pókarcból ;) http://cinestar.hu/bosszuallok-ultron-kora-kiszivargott-a-stablistas-jelenet/
9/10
mro26 2015 ápr. 20. - 19:20:30 9/10
(207/230)
Ha a végére értem megmondom nekem hogy feküdt :D
9/10
mro26 2015 ápr. 19. - 15:38:43 9/10
(206/230)
Igen, ennek örülök is,(meg annak is ha lezárják a karaktert, nem erõltetik tovább) elkezdtem nézni a sorozatot, kicsit vontatott, de nézhetõ a jelmez meg elég jó lett :)
9/10
mro26 2015 ápr. 19. - 15:37:15 9/10
(205/230)
OFF:

Lehet velem van a baj, de nekem a Daredevil is tetszett mint film (lehet a nosztalgia miatt elég fiatal voltam mikor az ment a mozikban), meg én nem vagyok elragadtatva Bale Batmanétõl.
Hozzáteszem a filmeket elismerem hogy nagyon jók még a Rises is, a Begins a 2. kedvenc Batman filmem (az elsõ helyen a két Burton féle film van én azt egy kalap alá veszem, mert talán az áll legközelebb a képregényekhez), de Bale maga az ANTI-BATMAN,
mikor eredeti nyelven nézem feliratoznom kell Batman jeleneteknél mert nem értem mit mond. A Begins-nél ott érdekes módon ez nincs jelen, de a többiben túlzásba vitte, meg egyszerûen nem az igazi, lehet mert Batman alapvetõleg képregény hõs és nem fekszik annyira ez a realitás ami a filmeknél jelen van (pedig magát a filmet szeretem).
Számomra eddig úgy tûnik a BvS-ben lévõ Batman lesz a legközelebb a képregényekhez (jelmez, testfelépítés, még a hang is jónak tûnik), de ez majd kiderül.
9/10
mro26 2015 ápr. 19. - 15:31:52 9/10
(204/230)
Igen, amúgy én is csak lestem hogy kiket hallgattak meg/hallgatnak meg. De én addig nem mondok semmit még nem látom a filmben.
Amúgy simán választhatnának 20 vagy a feletti színészt is, az még hihetõ...
Amíg meg nem jelenik Garfield Pókembere lesz a legjobb, aztán majd kiderül.

Tény hogy jobb Stark nem igen lehet RDJ-on kívül. De õ nagyobbat is alakított a szerepében, mint Garfield.
Úgyhogy nagyon remélem hogy nem lesz új szereplõ Vasemberre inkább ne is legyen, de ha lesz kíváncsian várom.
A képregényekben is volt olyan hogy kiderült az eredeti Tony-rõl hogy összedolgozott végig egy fõgenyóval és igazából a rossz oldalon állt, legyõzték majd egy másik unvierzumból/vagy a múltból (már nem emlékszem régen olvastam) egy fiatalabb Stark lett Vasember. Ezt is bejátszhatják akár. A lehetõségek végtelenek, csak jól kell élni velük és a Marvel ehhez nagyon ért.
A Galaxis Õrzõi nem a legismertebb legnagyobb példányszámban elkelt képregényük, mégis egy remek mozit hoztak ki belõle, a kb. Zs kategóriás képregényeikbõl Bosszúállók szintû mozit hoztak össze...szóval van ok a bizalomra a stúdióval szemben.
9/10
mro26 2015 ápr. 19. - 15:15:36 9/10
(203/230)
Kinézem ;) mert ilyen volt a régi Ultimate képregényekben is.
Azért vagy gyerekes, mert konokul ragaszkodsz ehhez a Garfield gyerekhez, hogy helyette csak sz*r lehet a következõ színész, mikor még fogalmad sincs milyen lesz igazából, ez a GYEREKES (mint az Affleck fikázók, megszállott Bale rajongók akiknek igazából fingjuk nincs a képregényes Batmanrõl, azért tetszik nekik az az Anti-Batman, pedig nem is látták még Affleck-et akcióban, láthatatlanba fikázódnak, ami gyerekes)
Nekem is eddig Garfield jött be legjobban (ami nem nagy szó mivel eddig rajta kivül 1 valaki játszotta filmben, illetve volt egy tv sorozat) de a filmek viszont nem voltak az igaziak, az elsõ csodálatos még elment, de ez a második...gyenge, ezért sem folytatják (hála égnek). Viszont elismerem hogy ebben a filmben volt a legpókemberesebb pókember, a jelmez is tökéletesen jó volt, a szereplõk kapcsolata is jó volt, a többi kukába való.
9/10
mro26 2015 ápr. 19. - 14:52:44 9/10
(202/230)
...és most neked ettõl jobb? :) Szerelmes vagy a csávóba, vagy mi van hogy így oda-vissza vagy tõle, mikor még nem is láttad a marveles pókembert, de csak szar lehet? Ez tipikus naiv és gyerekes hozzáállás.
9/10
mro26 2015 ápr. 19. - 14:41:20 9/10
(201/230)
Mert egy 30 éves csávó jobb volt hogy 18-at játszott ;) haha
Légy már komoly
9/10
mro26 2015 ápr. 19. - 14:23:31 9/10
(200/230)
Most leolvaszották róla ;)
Eddigi filmes adaptációk közül õ volt a legjobb ez tény, de egy közepes és egy sz*r filmben...
Marvel meg eddig csak jókat hozott össze, szóval így lesz a legjobb
(Nehogy megsértõdj itt is, ne vedd személyesnek a dolgot haha )
sznúp 2015 márc. 22. - 19:46:15
(199/230)
Szerintem ez a film tökéletesen visszaadta a képregényt. A régi szériából nagyon hiányoztak Pókember poénjai, ebben ez megvolt, a nem túl eszes, bugyuta ellenségeken át, a szerelmi évõdésig. Gwen és Peter szerelmes-szellemes csacsogását a legjobb romkomok is megirigyelnék és elhisszük nekik, h tényleg oda vannak egymásért, mûködik a kémia. Az akció része is rendben van, bár úgy érzem Electro-val egy kicsit kibabrált az élet, dehát a valóság sem mindig tejfel és a képregényben is legtöbbször egy alapjában jó emberbõl lesz késõbb gonosz. Harry felbukkanása már annyira nem hiányzik a filmbe szerintem, dehát aki végnézi, tudja, hogy miért kellett. Mondjuk az fura, h 8 éve nem találkoztak éa mégis milyen jóbarátok lettek újra, 8 éve ugye 12 évesek lehettek(mivel most érettségizett Peter). De ez részletkérdés. Összegezve úgy érzem visszaadták a képregényt nekem és élmény volt nézni. Egyedül J. Jonah Jameson hiányzott belõle, aki csak egy mogorva sms erejéig "tûnt" fel a színen. Nagy kár lenne, ha Garfield nem vállalná a további szereplést.
9/10
mro26 2015 márc. 22. - 19:33:15 9/10
(198/230)
Egyáltalán nem, Garfield a jelmezben tényleg olyan volt mint a képregényes Pókember, de mint Peter nagyon gáz volt, de még mindig jobb mint Maguire anno. Downey meg Tony Stark mindig, ha van rajta páncél ha nincs ugyanaz a karakter, míg Pókember jelmezben "éli ki magát" amit Peter-ként nem. Ugyanezt a jelmezes pókfomrát sok színés el tudja játszani a lényeg hogy Peter-t is jól hozzák.
9/10
mro26 2015 márc. 08. - 19:56:12 9/10
(197/230)
Ezt kár elõre kimondani, elvégre már a Marvel kezében a dolog.
9/10
mro26 2015 febr. 21. - 19:08:26 9/10
(196/230)
Semmi pánik emberek! El kell felejteni ezt a részt hogy létezik a következõ pók film nem igen lesz ilyen silány mert azt már a Marvel készíti, de még az is lehet ha szerencsénk lesz, hogy az új Pókembert már az Amerika Kapitány 3-ban is láthatjuk :)
3/10
Rahar 2015 febr. 21. - 18:41:09 3/10
(195/230)
Számomra egy nagyon látványos film, Elektro nagyon jól meg lett csinálva. A történet és a cselekményvezetés sajnos már nem ilyen jó, sõt ha nem akarom szépíteni a dolgokat, akkor egyszerûen primitív, egysíkú, sablonos, stb.
Gondolom azért készült ilyenre, mert napjainkban csak a külcsín számít, a többi nem árt ha minél értéktelenebb. Sajnálom a megtekintésére fordított idõt.
Kicsit furcsa volt, hogy Superman és Spiderman között a ruhán kívül már csak az a különbség, hogy a pókember még nem tud repülni, gondolom, majd orvosolják ezt a problémát a következõ részben. Csak mert számomra már annyira durva volt pókember teherbírása, tettei.
5/10
Larvitar 2015 febr. 18. - 18:55:48 5/10
(194/230)
Látványos, talán túlságosan is. Szeretem a Pókember filmeket, de ez nem jött be. Unalmas, és szerintem a 2002-es széria sokkal jobb. 10/5.
1/10
pppppppppppppp 2015 jan. 31. - 21:13:11 1/10 Előzmény insania16
(193/230)
Egyetértek. Az "eredeti" Pókember 1-2(volt 3. is?) sorozattal a legfõbb bajom, hogy annyit ismételték, hogy attól utáltam meg, mert a filmek egyébként jók voltak. De ez... minden kritikán aluli. Egyszerûen nem értem, hogy kaphatott itt 7+ pontot. :(
insania16 2015 jan. 03. - 22:47:19
(192/230)
Ez volt az elsõ Pókember film amit a megnézés után azonnal töröltem a vinyóról/ez a rész nem lesz meg/:), ha rágondolok már attól sokkos állapotban vagyok!
Valami elképesztõ gagyi az egész,a fõszereplõ srác meg valami igazi antitalentum,kinek a kije lehet? Számomra óriási csalódás a film!!
tomi487 2014 okt. 12. - 13:47:26
(191/230)
Lehet kicsit szõrszálhasogató leszek, tetszett a film meg minden, de...

!!!SPOILER!!!

-hogyan lehet az, hogy elektro (aki egy elektronikai zseni) annyira hülye, hogy megrázatja magát két egyszerû vezetékkel?
-pókember halhatatlan vagy mi? többször agyonvágta elektro a villámaival, pókembernek meg még a ruhája se sérült meg?