Muya 2014 máj. 19. - 10:35:08 Előzmény cardas
(150/230)
Na jó a logika nem keresése talán erõs volt :) de tényleg néha azt látom, hogy emberek itt úgy össze tudnak veszni, olyan véresen komolyan veszik ezt az egészet, miközben lássuk be: nem létezik olyan, hogy Pókember :) Egy kitalált személy kitalált történettel és kár azon lovagolni, hogy most azt ottan éppen úgy kell e csinálni vagy, hogy poros e a 20 évvel ezelõtt otthagyott számítógép stb. Remélem így érthetõ mit akartam írni lejjebb :)
Hú dejó a habos sütemény 2014 máj. 18. - 15:19:24 Előzmény timcsi055
(149/230)
igen, sajnos nagyon gyenge :(
pedig most látom, olyan nevek írták, akik ezeket írták:
A sziget, MissionImpossible 3, elsõ Star Trek, White House Down
ezek nagyon-nagyon jó referenciák,
de akkor ez miért lett ennyire szar??... :(
2/10
timcsi055 2014 máj. 17. - 09:59:54 2/10
(148/230)
Egyszerûen gagyi volt! kidobott pénz és sajnálom,hogy megnéztem.Én értem,hogy film meg stb de TÚL SOK volt benne a hülyeség.Teli volt túlkapásokkal és baromi nagy látványt akartak csinálni ezáltal mindent belegyúrni és nagyon gagyi lett az egész.
Remélem legalább a gyerekeket elszórakoztatta. Bár amikor mi néztük akkor nagyon sok gyerek inkább félt bizonyos jeleneteknél minthogy élvezte volna.
7/10
cardas 2014 máj. 16. - 22:33:33 7/10
(147/230)
Azért egy szuperhõs filmnek is meg kell legyen a maga logikája. Ha valaki azt mondja, hogy ne keressünk benne, az már az elvakult fanság vagy igénytelen alkotások befogadásának elsõ jele.
2/10
botta-melinda 2014 máj. 16. - 19:26:18 2/10
(146/230)
Ne keressek bakikat egy szuperhõsös filmben???
Hát nem attól szuperhõs, hogy logikátlan, már bocsi...
Az apa életének utolsó pillanataiban üzenetet küld az utókornak, amit merõ véletlenségbõl talál meg a fia, és nem következik belõle semmi, ezt a titkot nyugodtan magával vihette volna a sírba. Az elsõ epizód végén bezzeg még bõven élt akkor, amikor a mostani epizódban már rég meghalt - mi köze ennek a szuperhõs-séghez?
7/10
cardas 2014 máj. 16. - 14:16:35 7/10
(145/230)
Kár érte :/ sose szerettem, ha ilyen alig feltûnõ karaktereket tesznek be komoly szerepekbe a filmeknél. A Pléhsuszter szerintem jobb választás lett volna, dehát mindegy. Csak ezután ne szánjanak neki fontos szerepet a képregényekbe a film miatt, mert ezt az "adaptáció visszahat az eredeti mûre" dolog nagyon kezd elburjánzani.
4/10
Zolo10 2014 máj. 16. - 12:19:09 4/10 Előzmény cardas
(144/230)
SPOILER
************************************

A film végén megjelenõ karakter a Gentleman, azaz Gustav Fiers, aki összegyûjti a Sinister Six nevû csoportot. Õk viszont - a hírek szerint - nem biztos, hogy az eredeti karakterekbõl fognak összeállni...
http://amazingspiderman.wikia.com/wiki/Gustav_Fiers

************************************
SPOILER VÉGE
Muya 2014 máj. 16. - 12:05:51
(143/230)
Nekem tetszett a film. Pont azt adta, amit vártam tõle. Nem értettem ezt a nyálas szerelmi vívódást, de a végére kiderült, hogy miért is kellett bele. A vége fõcím utáni jelenettõl leesett az állam. Várom már nagyon a következõ epizódokat :)))
A negatív fõszereplõk annyira nem tudtak kibontakozni. Elég lett volna csak egy és azt teljes bedobással szerepeltetni. Vagy még hosszabbra csinálni a filmet :D
Élvezetes film volt. És kérek mindenkit, hogy ne keressen már logikát, bakikat senki egy szuperhõsös filmben!!!
9/10
h_vince 2014 máj. 16. - 00:10:19 9/10
(142/230)
Yoooo volt! A karakterek, és a szereplõk nagyon rendben vannak. Volt történet, akció, érzelem, poén (végre egy igazi Pókember karakter). 10/9 Nagyon jóóóóóóóó
2/10
botta-melinda 2014 máj. 15. - 20:47:34 2/10
(141/230)
Hát szerintem meg ritka pocsék epizód lett. Már több volt az effekt, mint a cselekmény, különösen 4D-ben. Nem is akkor rázkódott a szék, amikor valami rázkódhatott volna, nem is akkor spriccelt, stb. De maga a cselekmény volt a legnagyobb hibája, semmi nem fejezõdött be, ami elkezdõdött, semminek nem volt jelentõsége, ami jelentõségteljesnek ígérkezett, semmi nem derült ki, semmi nem végzõdött jól (illetve nem is zárult le), hülyén és következetlenül viselkedtek a szereplõk, és ha lehet egy cselekménynek még valami hibája és nem említettem, akkor csak elfelejtettem említeni.
Azért az már egy kicsit dedós poén, hogy egy egész filmet (több órán keresztül) csak azért nézzünk, mert talán majd a következõ részben valami a helyére kerül. Az igazat megvallva azonban még ez is kétséges, hiszen az elõzõ epizód lezáratlan részei is a feledés homályába vesztek, vagy netán ellentmondásban is vannak az új epizód történéseivel.
Felejtõs.
MUFAN YOUNG18 2014 máj. 15. - 19:08:02
(140/230)
Lehet, hogy kicsit elfogult vagyok, mert Póki a kedvenc szuperhôsöm, de sztem ez volt eddig a legjobb rész az összes közül (régieket is beleszámítva)!!! Nem értem miért húzzák le ennyire pedig jó lett, bár a végért kár ... miatt! Aki látta az tudja mirôl/kiröl beszélek, aki nem annak csak ajánlani tudom!!! Már alig várom a következô részt!!!!!!!

9/10
10/10
tomka97 2014 máj. 15. - 18:59:45 10/10 Előzmény cardas
(139/230)
''csinálj jobbat ha tudsz'' ott arra gondoltam ,hogy írjak ,hogy sz'r, nyálas, unalmas... de megnézném ,hogyha az a valaki lenne a rendezõ aki szerint nyálas, unalmas... õ hogyan tervezné meg ,hogy tökéletes legyen. Amúgy meg az összes pókemberes film közül Marc Webb féle a legjobb, sokkal jobb színészek is játszanak benne... 2016 június SOKAN várunk...
7/10
cardas 2014 máj. 15. - 17:26:23 7/10
(138/230)
*porosságát
7/10
cardas 2014 máj. 15. - 17:21:16 7/10 Előzmény Bigpapa
(137/230)
A vonaton elég pókhálós volt már például a számítógép, a többi tárgy poposságát már nem figyeltem. De amúgy minden felsorolt hibával egyetértek.

SPOILER
Viszont a Rinót örülök, hogy csak a végére hagyták, egy ilyen kis elõrepillantásként. Sikerült vele szerintem megragadniuk egy hangulatos, Pókemberes "befejezést".
SPOILER VÉGE
Bigpapa 2014 máj. 15. - 01:45:20
(136/230)
Most jöttünk a filmrõl, sajna 3D-ben láttuk, de szart sem ér a 3D, mondjuk kerülöm is, de ma benyaltuk.

Szerintem nagyon hullámzó volt a film és feleslegesen ilyen hosszú. Eltelik egy csomó idõ anélkül, hogy valami történne, néha azt vettem észre, hogy csak hallgatom a filmet és a szemem csukva :D :D Ez ritkán fordul elõ moziban.
DiCaprio pszichopata klónja elég jól hozza az õrültet. Foxx már kicsit gyengébb eresztést produkál. Az érzelmi vonal - szülõ - elég vegyes nekem, mert egyfelõl megértem, de még sem volt sok értelme.
SPOILER
Az állomáson senki sem jár,de a villany ég, a vonaton semmi sem poros :D :D és a tízen x éve bekapcsolt Windows nem omlott össze :D :D :D simán lejátssza a videót. De sok baromság van benne, de most qrva álmos vagyok, hogy kifejtsem.
Gwen halála nem tudom, mennyire szükséges, de végül is elkapta, csak hát pattant szegény egy picit elõtte :D
De a gyász rész nagyon megérintett.
SPOILER vége

Az a legnagyobb baj, hogy a film végén baccák oda az összes gonoszt, ráadásul egyszerre, így baromi idegesítõ, hogy a film közepén majdnem bealudtam. Erre mondom, hogy dinamikátlan a film.

Azzal meg ne jöjjön nekem egy okostojás sem, hogy csináljak jobbat, mert ez faszság. Ha nem tetszik egy csaj, csinálj jobbat. Ha nem teszik a farmerod, varrj jobbat és ha okádsz a kajától a menzán, állj be a konyhára és fõzz jobbat, ha pedig lassúnak találod a verdádat, csinálj egy jobb autót. Ja, hogy nem megy? Akkor mi a francért mered ezeket kritizálni? :D

A harmadik részt, ha lesz, már csak DVD-n nézem meg, mert valahogy nem ragadott magával ez a film. Pedig szeretem a szuperhõsös filmeket, de a pókember valahogy gyenge eresztés.

10/6
Bigpapa 2014 máj. 15. - 01:28:30
(135/230)
Azért egy SPOILERT kitehettél volna, ha már lelövöd a film végét! Jézusom! Nem gondolkozol?
7/10
cardas 2014 máj. 14. - 21:16:40 7/10
(134/230)
10/7,5-8,5 (ingadozik nálam)

Most néztem meg a filmet. Hát, az elején és a közepe táján némi gyengeség volt érezhetõ, de amúgy rendbe volt. a Szerelmi szál mûködik, és többi, azaz rengeteg szál is jól van összedolgozva egy átvezetõ részhez képest. Ami zavart, hogy Póki alig karcolódott meg, mintha sebezhetetlen lenne. A ruhája meg szintén. Elektró és a Manó motivációja számomra nagyon gyengére sikerült, bár Manónál be lehet tudni az õrültségnek az egészet, és letudva.

SPOILER
Gwen halála, és ahogy mutatják, hogyan gyászol Peer, nagyon megható volt, mégha elõre tudtam is hogy ez lesz. Végre egyszerûen meghal a hõsnõ, semmi hõstett vagy hasonló, egyszerû emberi halál. Nagyon bejött, és a késõbbi részek felvezetéseként szolgáló ellenség cameók is. A Rinót nem bántam hogy keveset szerepelt, hangulatos lett, és kevésbé zavart a páncélruhája, mint mikor csak elõítéletbõl mondtam, és nem láttam.
SPOILER VÉGE


Hallottam olyan pletykákat, amit nem tudom honnan szedtek egyesek, hogy szerintük Magnetó benne van a filmbe. Ez a stáblistás jelenet miatt terjedt el? (nem néztem meg azt)

SPOILER
Mert szerintem inkább a Pléhsuszter a kalapos illetõ. Õrá illik az eddigi tevékenységi stílus és megjelenés. 100%.
SPOIER VÉGE
7/10
offtopic
cardas 2014 máj. 14. - 21:07:38 7/10
(133/230)
Ez a "csinálj jobbat ha tudsz" szerintem nagyon rossz szöveg. Kb olyan, mintha nem ízlene az étterembe valami, és mikor ezt kijelented, rögtön rádugrik valaki, hogy "fõzzé jobbat". Szóval attól még hogy nem tud fõzni az ember, megmondhatja, hogy finom e a kaja számára. Ugyanígy van a filmekkel is. Attól még hogy nem rendezõ, megmondhatja hogy nem tetszik.
10/10
tomka97 2014 máj. 14. - 17:36:04 10/10
(132/230)
Az elõzõbõl lefelejtettem , aki nem szereti a fantasztikus-akciófilmeket Neki akár milyet csinál Marc Webb úgyse fog tetszeni... amúgy meg a sok negatív hozzászólót megnézném õk milyet csinálnának... ha már leszólják! Szerintem örüljünk hogy a régi trilógián túlléptünk egy kicsit, modernebb, élvezhetõbb és szimpatikusabb karakterek fordulnak benne elõ!
10/10
tomka97 2014 máj. 14. - 17:18:29 10/10
(131/230)
***SPOILER PÓTOLVA***

tuning7 ugyan ez a véleményem a filmrõl, úgy jó ahogy van. Az se lett volna jó ha csak ellenfelek,ellenfelek hátán vannak... amúgy meg szerintem Gwen tök jó játssza a szerepét, nagyon kár érte , hogy meghalt! :( A csodálatos pókember 2 bemutatja egyben a pókember világát ellenfelekkel és a SZERELEM-el. Nagyon kár , hogy ezt a szót már nagyon gáznak tartják a mai világban... szerelemmel küzd Peter és Gwen is!! 10/10 még mindig...