Hú dejó a habos sütemény 2014 máj. 13. - 00:54:47
(130/230)
az a kiscsávó a Leonardo diCaprio meg a David Bowie összegyúrásából lett

amúgy nagyon gyenge film :(
6/10
wildfire 2014 máj. 12. - 00:56:11 6/10
(129/230)
Mindent tud a film, amit vártam tõle. Mégis 6/10. 144 perc!!!!!!!!!!!!.

SPOILER.

Véleményem szerint (akit érdekel): MAXIMUM 90 percbe belefér a film, dög unalom az ömlengõs szerelmi trash szál, kiszámítható, idegelõ nõi szinkron hang, teljes negatív sz*r. Hamarabb megreccsenhetett volna a hölgy :) Ezt a vonalat leszámítva (akármilyen IRL indokra fogva is) rendben van az alkotás, látványos, sõt, amikor történik benne valami érdemleges: IZGALMAS! Aki tudja ignorálni a mainstream lovestory elemeket, ajánlom.:)
7/10
_Freddy_ 2014 máj. 08. - 23:45:07 7/10
(128/230)
Na én is megnéztem a filmet a több negatív kritika ellenére is, és amennyire páran leírták annyira nagyon nem volt rossz, de jónak sem mondanám.
Kiskoromtól kezdte ismertem,szerettem a Pókember rajzfilmsorozatokat,képregényeket+ a nem is oly régi filmtrilógiával sem volt bajom, míg utána nem jártam a dolgoknak, és rá nem jöttem, hogy Sam Raimi nem volt valamijó választás a trilógia mindhárom részére. Aztán jött évekkel késõbb ez az Amazing Spider-Man, találtak Peterre egy színészt aki sokkal kedvelhetõbben és jobban hozza a karaktert. Örültem is, hogy az elsõ rész véleményem szerint jobb volt mint a trilógia bármelyik részének összerakottsága, de azért az sem volt tökéletes film, viszont "új" gonoszt hoztak be. Arra a filmre reálisan 7 pontot adtam.
Nos, és akkor jött ez a film amit már 2 éve vártam, folyamatossan követtem a híreket,trailer-eket stb. Míg el nem jött a premier napja és jöttek a rossz kritikák. El kell mondanom részben igaza volt az embereknek, mert kb olyan filmet láttam ami az olvasott kritikák 95%-ban benne volt, és majdnem mindenki ugyanazt írta. Unalmas-vontatott volt, Electro nevetséges volt, kevés szerepet kaptak a gonoszok stb stb.Ebbõl minden igaz, csak sztem az nem, hogy unalmas volt, ugyanis sztem volt annyira érdekes, hogy ne nagyon unja magát az ember. Nem kevés akciót láttam, a 3D itt most kifejezetten hasznos volt és okat dobott a film látványán, a zenéket brutál jól eltalálták és néhány poén is a helyén volt. De, Electro tényleg kicsit fura lett, meg lehetett volna jobban is oldani, a Manó-t játszó színész perfekt választás volt, Gwen azaz Emma Stone nagyon bájos volt még mindig , és mivelt rendelkezek annyi pókemberes infóval, így tudtam vele mi fog történni.
Nekem az a bajom még, hogy túlságosan is sok karaktert tettek a filmbe, és nagyon azon voltak, hogy inkább a 3. részt meg az egyik spin-off-ot (Sinister Six) felvezessék, így nem jutott annyi idõ a boss harcokra amennyinek kellett volna lennie, a Gwen-es sulis szálat sem tartottam feleslegesnek mert kellett ide, ahogy a románc is, hogy a film vége megfelelõen drámai legyen. Hát vegyes érzéseim vannak mert voltak kisebb-nagyobb bakik is, de nem volt annyira nagyon rossz ez a film mint mondták páran, viszont olyan sokat sem kell várni tõle, mivel imádom pókembert ezért ez a film is ér nálam egy 7-est, és ez sztem reális is egy kicsit, mert túl sokat a storyban ugye nem is haladtak elõre, de a karakterfejlõdés azért látható volt. Másabb persze mint az elsõ rész, de kb egy szinten van a kettõ ha a tetszési index-et nézzük. Várom a 3. részt meg a spin-off filmeket, remélem azok már jobbak lesznek a már ennyire fel is vezették õket. :) Ja és még annyit, hogy Peter szüleinek a szála sem volt rossz ötlet, kiderült pár titok, hallottam új dolgokat amiket eddig nem tudtam.

10/7
7/10
mvf410 2014 máj. 08. - 18:45:22 7/10
(127/230)
Hát kellemes csalódás volt a film... nagyon is. Úgy gondoltam megvárom, míg ki nem adják DVD-n, mert elég sok negatív kritikát olvastam róla... de aztán csak elmentem rá, lévén, hogy mindig is nagyon szerettem a Marvelt és a DC-t is, rajzfilmekben is mái napig. Aki szereti Pókembert és a hasonló "szuperhõsös" filmeket, az ne hagyja ki. Személyes véleményem szerint ez jobban sikerült, mint az amerika kapitány, noha az is szintén jó volt és élveztem. Amit én kiemelnék a filmben, azok a hangeffektek és Hans Zimmer zenéi, amik legtöbbször nagyon jók szoktak lenni. A romantikus jelenetek nekem nem voltak zavaróak, végül is így barátnõvel is teljesen vállalható a film. Szóval nekem egy nagyon stabil lábakon álló 7est megér a 10bõl. A személyes top hármasomat még mindig nem sikerült megütni... :D (Batman kezdõdik, Bosszúállók, Vasember 1)
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 07. - 07:42:15 7/10
(126/230)
Mysterio-ban mint karakterben látok annyi lehetõséget hogy egy epic fimet s gonoszt ki lehessen hozni belõle. Plusz õ érdekel talán a legjobban, hogy ha vászonra viszik akkor azt hogy oldják meg pontosan, mert annyira nem lenne egyszerû.
7/10
_Freddy_ 2014 máj. 07. - 07:22:21 7/10
(125/230)
Én még nem láttam a filmet, majd a héten nézem, de a Venomos ötlet nekem is eszembe jutott, kár hogy ezek szerint õ nem volt. Én úgy fejeztem volna be a filmet, hogy lezuhan a szimbióta. :D
De lehet a 3. részre is vmi újat akarnak, oké tudom hogy beszélték Kraven-t de õ fõgonosznak ne menjen, inkább csak a spin-offba. :D Vérontó/mészárszék mondjuk jó "kis" fõellenség lehetne majd a 3. részben.
borkasztik 2014 máj. 07. - 07:03:45 Előzmény tomka97
(124/230)
Igen az olyanokat én se szeretem, ahol csak odalölik rossz volt, de semmi magyarázat nincs mellette :)
7/10
cardas 2014 máj. 06. - 19:44:49 7/10
(123/230)
Szérum?
10/10
Alexejevic 2014 máj. 06. - 17:22:45 10/10
(122/230)
*** SPOILER ***
Igen. Gwen halálával Peter és Póki karaktere is elsötétül majd, valószínûleg nehezen fogja feldolgozni (az utolsó jelenet ellenére is), ez által Venom könnyebben "magába szippantja".
*** SPOILER VÉGE***
7/10
cardas 2014 máj. 06. - 13:08:53 7/10
(121/230)
Szerintem arra gondol, ami a képregénybe akkor történt, mikor May néni halt meg majdnem. Hogy egy családtag elvesztésétõl elkomorul a karakter, és így könnyebben felölti a Venomot.
7/10
cardas 2014 máj. 06. - 13:05:26 7/10 Előzmény Alexejevic
(120/230)
Az erõs szerelmi szál annak köszönhetõ hogy õk ketten az a való életben is egy pár.
10/10
Alexejevic 2014 máj. 05. - 20:31:37 10/10
(119/230)
Sziasztok. Hát nem nagyon értem, hogy miért húzzák le sokan ezt a filmet. Szerintem kicsit komplexebben kéne gondolkoznotok. Jelenleg a Csodálatos Pókember franchise nem egy fõszereplõrõl szól elsõsorban, hanem egy teljesen új, KOMPLEX Pókember univerzumot akarnak kiépíteni Webb-ék. Kidolgozva, eredettörténetekkel, érzelmekkel. És ilyen szempontból bizony ez a film nálam 10/10.
Az elõzetesek alapján rendesen megetették a népet (ahogy engem is). Mindenki 3 fõgonoszról beszélt, Rhino-t megmutatták páncélban, sok harci jelenetet ellõttek. Ezzel szemben kaptunk 150 percben egy nagyon erõs szerelmi szálat (én sem szeretem ezt), ami köszönhetõ annak, hogy Emma Stone egy zseniális színésznõ, valamint Póki késõbbi jellemfejlõdését is elõsegíti majd.
**** SPOILER ****
Gwen halálával gyakorlatilag belevitték a drámát egy szuperhõs univerzumba, amit eddig azért a megfilmesített verziókban nem láttunk. Emma Stone parádésan játszott. És a halálával szerintem felvezették Venom-ot és a Sinister Six-et.
Electro is nagyon szuper volt. A mozgása, a beszéde, kinézete zseniális volt. Elég nehéz ma már CGI területen újat mutatni, de minden megoldás "ült". Nagyon tetszett.
A Zöld Manó is jól fel volt vezetve, bemutatták a barátságát Peter-rel, valamint több sötét titokra is fény derült a múltból.
**** SPOILER VÉGE ****
Szóval összességében szerintem ez egy nagyon erõs alkotás, teljesen új színt vitt a szuperhõsös filmekbe. Én ezt amolyan "lassabb", összekötõ filmnek nevezném, ami után felgyorsulnak a dolgok. Az elsõ 2 résszel tökéletes alapokat fektettek le egy ütõs univerzumnak. Csak el ne rontsák... Most már Póki érzéseit szerintem kivesézték. A legfõbb ellenség is megszületett. Már "csak" köréjük kell építeni a legjobb ellenségeket, karaktereket, a megfelelõ ötletekkel. Nagyon várom 2016-ot:) Mindenkinek ajánlom:)
10/10
tomka97 2014 máj. 05. - 11:59:18 10/10
(118/230)
Igen teljesen egyet értek veled... Én úgy gondolom ,hogy a többi pókemberes film is elég gyerekesek(mivel ez meg nem történt ''világ'') de nekem az összes közül ez a legjobb... és igen van mit javítani rajta! Csak egyesek odaírják ,hogy sz'r, béna stb stb... saját véleményük de egy nornális kritikát nem tudnak megfogalmazni, mint például béna film mert a Cinema City(fehérvár) nem játszotta le a stáblistán ,hogy Norman Osborn levágott fejét nem mutatták... errõl a mozi tehet nem a rendezõ és a színészek... És ha annyira nem tetszene az embereknek mint ahogy itt elõadják akkor nem lett volna második része... de lett csak vannak olyan emberkék akik megnézik végig vigyorognak, és akkor hát igen ez elég sz'r volt... kétszínûség de mire és minek???
borkasztik 2014 máj. 05. - 11:18:31
(117/230)
Azért van tele mert még új film és más filmet nem nagyon játszanak amit érdemes lenne megnézni és ez többé kevésbé izgalmas kategória a többi filmek mellet :)
De ha berakták volna olyan filmek mellé, mint a Bosszúállók vagy más hasonló filmek mellé, Nem biztos hogy már ilyen sokan nézték volna meg.
Nem akarom lehúzni a filmet, mert érezhetõ a rengeteg munka és tényleg kitettek magukért. Nekem csak egyszerûen nem jön be ez az új változat. A régi se nagyon :) De nekem ami ebben különösen szemet szúr az a hogy néha úgy érzem mintha kicsit bizonyos jelentek gyerekesre sikerülnének a jól sikerült jelentek mellett és számomra e 2 pont között ingadozik a film. Így az összkép számomra kicsit fura.
10/10
tomka97 2014 máj. 05. - 10:03:29 10/10
(116/230)
Ismét én... annyit szeretem volna még ,hogy sokan írják ,hogy ilyen sz'r a Marc Webb féle meg olyan sz'r.... még is tele volt a mint a három terem ahol éppen játszották, ha annyira rossz a története akkor minek ülnek be rá az emberek?? ha meg megnézi és esetleg nem tetszett neki akkor meg ne azt írja ,hogy béna és okot meg nem add rá, mert akkor nem is fognak tudni rajta változtatni... Véleménye mindenkinek lehet csak akkor fogalmazza meg normális körülmények között.... Remélem nem haragszotok amiért elmondtam véleményem...
10/10
tomka97 2014 máj. 05. - 09:48:42 10/10
(115/230)
Én megnéztem 05.04 (vasárnap) , szerintem baromi jó volt, nagyon jó színészeket szedtek össze, Andrew Garfield és Emma Stone nagyon jó páros, nem is baj ,hogy van benne ilyen romantikus rész is , legalább nem csak az a monoton dolog , hogy ide ugrik majd oda ugrik, szerintem nagyon jó volt. Annyit tudok mondani ,hogy aki megnézte és nem tetszett neki az nem tudja ,hogy mi az ,hogy szerelem... Inkább ilyen legyen egy film a fiatalok körében ,hogy lássák, érezzék ,hogy küzdeni kell egy emberért na Peter Parker és Gwen Stacy ezt meg is mutatják! Bár eléggé szíven ütött ,hogy Gwen meghal a végére :( nagyon kár érte... én 10/10 adok erre a filmre , ha már letudom tölteni valahonnan akkor letöltöm és megnézem még egyszer! Az összes pókemberes film közül a Marc Webb féle a legjobb, másik fajtákat meg se néztem... unalmasak. Egy baj van ,hogy 2016 júniusában lesz a következõ része, sok idõ... De megéri várni... az elsõ is jól sikerült, a második is jól sikerült akkor a harmadik is jól fog sikerülni remélem...
7/10
cardas 2014 máj. 04. - 18:35:28 7/10 Előzmény Kumpirka
(114/230)
bár abban igazat adok, hogy az X-et össze akarták vonni a Pókival, de ez még a Raimi korszak volt. Ott bele akarták tenni Rozsomákot, csak nem jött össze dolog.
7/10
cardas 2014 máj. 04. - 18:33:08 7/10 Előzmény Kumpirka
(113/230)
Ugye csak arról feledkeztél meg, hogy az Oscorp torony esetében a FILMBE lett volna benne az, és közölték volna, hogy egy realitásban lenne a CSP az A-val, míg az x-men jelenet a stáblistában volt, és a forgalmazó közölte, hogy NEM kapcsolódik a két film egymáshoz. A link, amit küldtél, annak a címében a Civil War esemény van. Csakhogy tisztázzam, az X-Men teljes mértékben elzárkózott a polgárháborútól a képregényben, illetve az egész MCU-nak is benne kéne lennie egy ilyen eseménybe, mivel ez nem Póki event volt, hanem Marvel univerzum nagyságú. Ha meg ezt meg akarnák valósítani, akkor az csak 2020 jöhetne össze. A póki film saját világot épít, spin offokat tervez, nem más világokkal összevonást.
6/10
Deeep90 2014 máj. 04. - 09:35:15 6/10
(112/230)
Ezt is megnéztük a hétvégén,kb erre számitottam,az elsö rész után,látványosnak látványosnak lehet nevezni,de néha ki lóg a lóláb,és nekem már a végén a tul sok harc sokra sikeredett,de ezt majd késöbb.
Erösen kezdett,legalábbis nekem bejöttek az elsö jelenetek szülök stb:)voltak benne drámai részek amik nekem kifejezetten tetszettek pl nekem Mai néni drámai jelenete kifejezetten tetszett.
Garfield gyerek szerintem sokkal jobb pókember,mint az elödje ,és Emma Stone ,is kevésbbé idegesitö,mint Kristen kisasszony,ö csak hisztizett ,és kiabált,Miss Stonenak legalább adtak némi sütnivalot,bár a film végéhez közeledve ,a vele lévö "csavar" számomra meglepõ volt.
Electro ,jo volt megjelenése tökéletes,hangja passzolt,és fülgyönyörködtetöen mély volt:))Dean DeHaan,tökéletesen hozta a rosszfiut:))mindent lehet látni a szemében:)
De ezek ellenére,a vége sok volt,tul sokat akart,túl látványosan,és ez már nem tetszett,nekem a zöld manó megjelenitése ,nem hozta kivánt szintet,a legeslegvégén Rinocérosz feltünése meg aztán kivágta a biztositékot,sok volt.

Nem volt rossz folytatás,de egyszer elég volt,és néha ugy érzem ez inkább a kisebbeknek szól,Pókember folytonos benyögései is idegesitettek amikor,akcio jelenetek voltak...néha azért egy-egy mosolyt csalt az arcomra,de ez akkor is eröltetett.
Egyszer elég,mély nyomott nem hagyott bennem.
10/6
8/10
Kolókapitány 2014 máj. 03. - 19:40:22 8/10
(111/230)
Nagyon kár a sok nyálas, bugyuta jelenetért, amikor vagy a May nénivel, vagy a Gwennel drámázott. Kb. az ilyenekbõl 20 percet ki lehet bõven vágni, mivel ezek nélkül se lenne lyukas a történet. Ezeken kívül szerintem nagyon jó film lenne. Csak pont az volt a baj, hogy az egész olyan volt , mint egy hullámvasút, egyszer behúz magával a film , utána hirtelen kapsz egy pofont és megint a csajjal agonizál. Ez a szerelmi szál nagyon erõltetett. A kevesebb néha több, ez itt is mûködött volna és akkor "csak" 2 órás a film, de minden benne van.

SPOILER Amikor Gwen lezuhan és meghal annak én nagyon tudtam örülni, de sajnos a következõ részekre majd kapunk egy másik hasonlót.
SPOILER VÉGE

A kis Di Caprio hasonmás nagyon karakteres volt. Jamie Foxx is hozta , amit kell.( a háttérzenéje(nem jut eszembe a pontos kifejezés)is nagyon jól sikerült. Kicsit olyan Samuel L. Jackson a sebezhetetlenben feeling volt a faszi. Én ajánlom ezt a filmet, mert sokkal sokkal jobb , mint a régi pókemberek és nekem az elõzõ résznél is jobban tetszett.

Nálam így olyan 7,5 , de adok neki egy 8-ast, mert szórakoztatóbb volt , mint amire számítottam.