7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 03. - 12:34:13 7/10
(110/230)
Te nekem beszélsz? xD

Most semmi újat nem mondtál, te vagy egy kicsit megkavarodva. Elöbb olvass utána a dolgoknak mégis mi hogyan van és utána próbálj kioktatni.
Kumpirka 2014 máj. 03. - 11:06:21
(109/230)
Gondolom az is az újdonság erejével hat, hogy már a Bosszúállókba is bele akarták rakni az Oscorp tornyot, csak mire Whedonék kiagyalták ezt, elkészültek a new york-i látványeffektek, így kimaradt.

Hát ez hogy lehet? Hiszen egyik Paramount, másik meg Sony!?! De lehet, hogy a Sony stúdió "egy rakat pénzt fizetett volna ezért" a Paramountnak.

Az a baj, hogy összekeveritek a szezont a fazonnal, a jogtulajdonost a forgalmazóval.

Jogtulajdonos: Marvel.

Forgalmazó: Fox, Universal, Paramount, Sony, stb.
Kumpirka 2014 máj. 03. - 10:46:41
(108/230)
Hihetetlen Hulk - Universal, Vasember - Paramount Pictures. Ez a dolog mond valamit?
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 03. - 09:29:09 7/10 Előzmény Kumpirka
(107/230)
Azért mert a jogok nem engedik a dolgot. Csak így promózták az X-Men-t, hogy a végére tették az elõzetest. Gondolom a Fox stúdió egy rakat pénzt fizetett ezért a Sony-nak.
borkasztik 2014 máj. 03. - 08:11:38
(106/230)
Benéztem mert kíváncsi voltam az elsõ fogadtatásra a filmmel kapcsolatban. De ahogy elnézem nem valami kiemelkedõ, olyasmi szintû mint az elsõ. Mivel nekem az újra feldolgozott elsõ rész se tetszett, nem is fogok beülni rá. Én az elsõ rész gyíkemberét is gagyinak tartottam (vagy valami ilyesmi volt a fõellenség abban, de nnyire fogott meg hogy még arra se emlékszem). Megértem ahogy egyesek leírták csalódtak, vagy pedig ha volt is benne ami jó volt még is sokan hiányolnak benne valami. Na ezért nem nézem meg ezt se. Majd ha egyszer megjelenik letölthetõ formában, akkor unalmamban megnézem.
10/10
zant 2014 máj. 03. - 01:10:30 10/10
(105/230)
Sorry, elõzõ hozzászólás SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!
(ha tudják pótolni, megköszönöm)
10/10
zant 2014 máj. 03. - 01:08:03 10/10
(104/230)
*** SPOILER PÓTOLVA***


Én biztos vagyok benne, hogy a folytatásban majd visszatérnek, s fõleg Zöldmanó elég fontos és több szerepet kap a késõbbiekben! Gondolom Rhinot sem csak egy újság címlapján említik majd, h juppi legyõzte pókember! Fõleg az elõbbi karakter sztorivonala tökéletesen meg lett alapozva szerintem(ugye itt az "eredet-történetén" volt a hangsúly, ami egész jól sikerült...fõleg Electro-hoz képest)!
Abban viszont teljesen igazad van, hogy az elõzetes beharangozáshoz képest nagy pofára esés ez a két karakter, ha csak ezt a filmet nézzük! Ezért viszont már a kedves marketing okolható! (lsd pl 47 Ronin tetovált csávó:))
8/10
DaraBoy 2014 máj. 02. - 23:44:31 8/10
(103/230)
Namost, ha ilyen filmre (Marvel / DC) ülök be, mindig tudatosítom magamban, h az elsõ és legfontosabb dolog, h örüljek annak, h ezeket filmre vitték. Pont ez az a dolog, ami miatt 5 pontnál semmiképp nem adok kevesebbet egy ilyen filmre, akármennyire is sz.r legyen.
Az éven több filmhez is volt szerencsém, köztük ez volt a 2. Marvel. Az Amerika kapitány 2 nekem egy átlagos produkciót nyújtott. Se nem rossz, se nem túl jó, egy 7es.
És itt van ez.... ez, ami kb hasonló pontszámot ér, és kb ugyanaz jellemzõ rá... se nem rossz, se nem túl jó. De mivel elfogult vagyok pókember iránt, ezért kap egy 8ast.

A filmrõl, ami SPOILERT is tartalmaz!!!! ***********

az egyik dolog, h nem gondoltam volna h ennyire hûek maradnak a képregényhez. Szegény Gwen... :( Pedig csipáztam volna ha a folytatásba is benne van. Ez nem minusz pont, mert most kellett megtörténnie, de bíztam benne, h hátha nem. Hát ez van.

A fõellenségekért viszont kritika!!!!! Egy f.s... már bocsánat... zöldmanó szerepel benne kb 3 percet. Ez most komoly??? Az egyik legnagyobb ellensége, és kemény 3 percet érdemel... kemény meló volt megcsinálni. Ilyen szempontból a régi Pókember jobb volt. Ott legalább ki tudtak bontakozni a dolgok.
Rhino... minek rakták bele??? Én trailer alapján azt hittem, h ezek majd 3an fogják püfölni pókicát a film során, erre a levezetésbe belerakják szintén 5 percben. Vicc!!! És ez van pókember legnagyobb csatájának reklámozva..
Egyedül magneto az, aki ér vmit a filmben. A 3 ellenségbõl õ az egyetlen, akinek jutott elég szerep, és volt is értelme. Na jó, a képregény hûség miatt zöldmanónak is volt--> Gwen halála miatt
A 3 ellenfélnek össze kellett volna fogni, nem pedig szétszedni õket. Meghalt az egyik, jön a másik. Annak is annyi, jön a 3... nem. Ez anno a Pókember 3ban volt jól megcsinálva, mikor venom meg homokember nyúzta pókit. Itt is úgy képzeltem el... bánom is, elég illúzió romboló volt. Fõleg h vártam Rhinot, feleslegesen!

*************************************

Összességében azért nem vagyok oda érte, pedig tényleg szeretem a Marvel filmeket. Amerika kapitány eddig se volt a kedvencem, így annak megbocsátom azt a fajta produkciót. De ebbõl sokkal, de sokkal többet lehetett volna kihozni.
Látványnak oké, látványos, de kb ez viszi el a hátán a filmet. Ettõl függetlenül örülök h csinálnak ilyen filmeket, van mit nézni :) Az elfogultságom miatt 8/10, egyébként egy 7est ér, abból se a legerõsebbet (szvsz)
Brosnan 2014 máj. 02. - 22:10:58 Előzmény Kumpirka
(102/230)
Nem õ volt...még a nevét is mondták a végén.
Kumpirka 2014 máj. 02. - 20:58:35
(101/230)
Nem teljesen értem, hogy miért tisztázta.
7/10
cardas 2014 máj. 02. - 20:17:48 7/10
(100/230)
Magneto semmiképp se, mert a stáblistás X-Men jelenetnek köszönhetõen tisztázták már azt, hogy az X-eknek semmi köze Póki világához.
1/10
Mozikritikus 2014 máj. 02. - 17:40:23 1/10
(99/230)
Nem tudja valaki ha voltam olyan marha és beültem erra a sz.a.rr.a a moziba akkor kinél kell kártíritést kérni...borzalom. 1/10
Mr. D 2014 máj. 01. - 20:37:14
(98/230)
Szeretem a Pókembert és tetszik ahogy Marc Webb újragondolta a sorozatot, de most úgy érzem, hogy nagyon rossz irányba tart ez az egész dolog. Tipikus esete annak, hogy ha egyszer valami mûködik, máris mindenki belõle akar egy falatot. A Bosszúállók okosan felépített franchise, de ahogyan ugyanezt a stratégiát akarják most használni a Sony-nál... ez így nem mûködik. Ez a film tulajdonképpen nem egy film, hanem egy katalizátor, ami bedobál egy csomó új karaktert, akikre mind külön filmeket lehet majd felhúzni. Ez a film mást se csinál csak a jövõbe tekint, a benne lezajló események fele annyi figyelmet sem kapnak, mint azok az elhintett rejtélymorzsák, amelyek majd a késõbbi filmekben állnak össze. A csodálatos Pókember 2. stílusa helyenként ráadásul Joel Schumacher ultragagyi Batman-filmjeit idézi meg.
Kumpirka 2014 máj. 01. - 19:06:01
(97/230)
*SPOILER*

Csak nem Magneto volt, aki bement Osbornhoz a zárt osztályra a film végén?
10/10
Andrea Egedi 2014 máj. 01. - 18:12:28 10/10
(96/230)
Hát ez ütött, mint a 220!!! Nem gondoltam volna, hogy Pókember film még meg tud hatni Sam Raimi gyerekeskedései után! Én csak ajánlani tudom mindenkinek!!!!
7/10
_Freddy_ 2014 máj. 01. - 10:00:57 7/10
(95/230)
offtopic
goettchen 2014 ápr. 30. - 15:07:27
(94/230)
Ha valaki szeretné megnézni ezt a filmet ma este 7-kor másodmagával premier elõtt 3D-ben Budapesten, az írjon nekem. Megegyezünk és adom a jegyeket. Premier-elõtti játékon nyertem.
goettchen@freemail.hu
Sally Sparrow 2014 ápr. 28. - 19:49:52
(93/230)
A múlt héten láttam a filmet Belgiumban. Nekem tetszett, végig lekötött, és remek összhangban van az elsõ résszel, de strukturálisan jobban sikerült felépíteni annál. Okosan kötötték össze az ellenfelek történetét, Dane DeHaan szerintem sokkal hitelesebb Harry Osbornként, mint annak idején Franco volt (noha a Raimi-trilógiából a második rész a kedvencem). Andrew Garfield még mindig remek a fõszerepben, nála jobb Pókembert nehéz volna találni, szinte a képregénybõl lépett elõ. Összességében szerintem azoknak fog tetszeni a film, akik az elsõt is élvezték. Engem egy kicsit zavart a sok CGI, de az utolsó akciójelenet grandiózusra sikerült, különösen, ami Gwen jelenetét illeti.

Izgalmas, jól felépített rész. A forgatókönyv lehetne ugyan jobb is, de ez már az elsõ filmre is igaz volt. Mindenesetre szerintem ez egy élvezetes reboot, sokan szükségtelennek tartották, pedig teljesen máshonnan közelíti meg a Pókember történetet, mint a régi trilógia. Kíváncsi vagyok a harmadik részre is, szerintem jó irányba haladnak.
10/10
offtopic
realman 2014 ápr. 22. - 14:25:43 10/10
(92/230)
Sziasztok! Nem tudtok egy kulfoldi oldalt, ahol mar mozisan fenn van a film, es meg lehet nezni?
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 16. - 22:56:36 7/10
(91/230)
http://screenrant.com/amazing-spider-man-2-post-credits-scene-x-men-days-of-future-past/

Ez nagyon rossz pletyka: A. Spider-Man 2 stáblista: X-Men DOFP-os felvezetés.
Én speciel nagyon örülnék neki, ha így lenne, de a jogok nem engedik...+ a Wolviban már volt stáblistás jelenet.
De olvassátok el ha tudtok angolul, érdekes. xD