6/10
pb69 2015 ápr. 19. - 01:27:18 6/10
(318/338)
Az eredeti Pókember filmet jól sikerültnek tartom, ami alapján nem éreztem indokoltnak egy reboot-ot. A folytatás viszont gyenge lett, a zárórész se hozta, amit az elsõ, így a teljes trilógia alapján már nem volt halva született ötlet az újraírás. Látva ezt a filmet viszont azt kell mondjam, hogy egyelõre nem érte meg.

Nyilván nehéz elvonatkoztatni az elõdtõl, talán nem is annyira érdemes. Itt sok dolog (szinte minden) másképp van, ami önmagában nem lenne gond. Fõképp akkor nem, ha sikerült volna kiküszöbölni a régebbi verzió hibáit, de sajnos nem jött össze. Mellette meg sikerült elcseszni pár jó dolgot.

SPOILER!
Az önmagában kevéssé izgat, hogy Peter-t hol csípi meg a pók, de a körülmények eléggé gyerekesek. Belóg az épületbe (ahol egy 17 éves csaj dolgozik és felel egy csoport körbevezetéséért...), aztán betör egy titkos laborba és epilepsziásan látványos parádé közben a nyakába szakad egy rakat pók...
A patronokból lövöldözött háló se különösebben nyeri el a tetszésem. Ha már falra mászni tud, akkor igazán lehetne a hálóvetés is képesség. Az is vicces, hogy a srác csak úgy berendel több doboznyi csodapatront. Azt se értem, hogy a keze-lába eleinte hozzáragad mindenhez, késõbb meg nem.

Peter karaktere nem lett túl jó és Garfield se illik a szerepbe. Egyszerûen hiteltelen az, hogy ez az amúgy tipikus bájgúnár srác olyan kirekesztett és népszerûtlen vagy akkora stréber zseni lenne. Tobey ebben anno nagyon jó volt, õ remekül hozta ezt a figurát. Ha már új színész és reboot, akkor kár volt megint ez az esetlen és bizonytalan geek vonalat erõltetni, pláne ezzel a színésszel.

A Pókemberré válás folyamatát és a hõsiesség lényegét pláne nem tálalták jól. Ezek voltak az eredeti film legerõsebb és legemlékezetesebb pontjai. Itt az a metrós jelenetsor egyenesen bántóan tré. A motiváció is elcsúszott, a hõsiességbõl inkább hõsködés lett. Az egész karakter felépítése (hétköznapi emberbõl hõs) elnagyolt és csapkodó.
Ben halála a 2 centes kakaóvásárlással megint csak komolytalan. Peter persze veszettül keresi az elkövetõt, majd ez a szál elsikkad és már nem is érdekli. Eleve a pókemberséggel járó nehézségek és felelõsség kérdésköre egyáltalán nem jelenik meg. A rejtõzködés se játszik már, mert hamar felfedi magát és folyton leveszi a maszkot. Pedig ez esszenciálisan hozzátartozott a karakterhez.

Az emberi kapcsolatok terén is vannak gondok. Most a szerelmi szál totálisan más (még csak nincs is MJ), de legalább ez nem múlja alul az elõdöt. Kár, hogy felül se. Pedig itt aztán lett volna min javítani, de most is bugyutára, összecsapottra és giccsesre sikeredett. Ugyan másképp volt ilyen, de ilyen volt. A párbeszédek itt is abszurdak és kínosak.
A rokonaival való viszonyát meg kifejezetten elszúrták. Anno elhittem, hogy ez egy összetartó család, ahol erõs a kötelék a nevelõk felé. Itt Peter mindkettejükkel rideg, sõt sokszor bunkó. Ben bá' a helyzethez nem illõ bullshit monológokkal jön elõ, May néni (akin valahogy nem fog az idõ...) meg egy hóbortos õrült benyomását kelti. Egyáltalán nem érzek köztük semmi mélyebb érzelmet vagy kötõdést.

A fõgonoszról pár szót. Az egy dolog, hogy elég hülyén néz ki, de úgy is viselkedik. Megint koppintani akarták a tudathasadásos tudóst, aki benéz vmilyen kísérletet. Nem értem, hogy ha a hiányzó karomat akarom pótolni, akkor miért jó nekem agresszív óriásgyíkká változni.
Még csak nem is egy egyszeri melléfogás (lásd Züld Manó vagy Dr. Oc), újra és újra be kellett lõnie magát, miközben nem lett jobb a helyzete. De ha már a kezem nem nõ vissza rendesen és látványosan bebuktam a nagy ötletemmel, akkor legalább változtassak gyíkká másokat is.

Tán az egyetlen pozitív hozadék Peter szüleinek sorsa és az ez irányú kutakodás. Ebben a filmben persze sehova nem vezetett ez a szál, de legalább van benne potenciál a késõbbiekre nézve. Meg az a könyvtáros zenehallgatós rész epic volt, de a darus se volt rossz.
Az már kevésbé tetszett, hogy a sérült lábbal csak vergõdõ fõhõs a nagy fináléra hirtelen újra a csúcson volt. Meg a csaj apjának is minek ígérget (amúgy logikátlan hülyeséget), ha aztán úgyse tartja be.
1/10
Steelman 2014 szept. 03. - 20:11:06 1/10
(317/338)
Csodálkozom, hogy készítettek belõle folytatást.
1/10
Steelman 2014 szept. 03. - 20:10:06 1/10
(316/338)
Az elõzõ sorozat jobban tetszett, ennél a filmnél igazából sok mindent gyerekesnek és giccsesnek találtam.
A fõszereplõ választás meg már-már egyenesen siralmas...
AvatáR Gil Maerth 2014 máj. 17. - 09:19:43
(315/338)
egy csomó mindent amit egy hardcore pókemberes tudott, egyszerûen felülírtak:
1, Parker szerelmét
2, a csípés helyét a kézen
3, a jelmondatát !
4, még May néni is fiatalabb lõn és fekete hajú.

:)
Mondjuk az egész az ultimate-világon alapul.
Ott pedig minden fiatalosabban megy.
10/10
tomka97 2014 máj. 15. - 19:04:06 10/10
(314/338)
Szerintem is nagyon jól választottak... pont beleillik a szerepébe! Az összes pókemberes film egy gagyi volt... de mikor ezt megnéztem,egybõl megfogott és szerintem többször is megnézhetõ! Fiataloknak nagyon is ajánlott, megismerjék mi is az a SZERELEM, bár második részben jobban kibontakozik szerelmük... Én nagyon várom a harmadik részt...
10/10
Ottofan1 2014 máj. 08. - 11:28:38 10/10
(313/338)
Az egyik legjobb képregény-film amit valaha láttam!!!
A második része pedig még jobb.
Ez messze-messze lehagyja a Nolan-féle Batman-t, pedig az sem rossz film.
k11zoltan 2014 ápr. 26. - 23:26:24
(312/338)
A szokásos szuperhõs katyvasz.
Még mindig Batman viszi a pálmát.
begamary 2014 ápr. 21. - 12:41:00
(311/338)
Én rászántam magam, de nem tudom megnézni. Egy olyan momentum sincs benne, amiért türelemmel végig tudnám ülni :)
begamary 2014 ápr. 21. - 10:56:48 Előzmény borkasztik
(310/338)
Hááááááááááááááát én alig pár percet néztem ebbõl a filmbõl (nem fogok kertelni, egy 0-nak tartom, Tobey Maquire volt való erre a szerepre és még nem találták meg számomra a méltó utódját) és most olvastam h a második része még ennél is rosszabb lett, úgyhogy Én most megtekintem a kicsi rosszat :) A csodálatos Pókember 2 már elõzetes alapján is valami katyvasz. Mindene van, csak hangulata nem.
10/10
Joci86 2014 ápr. 01. - 22:25:36 10/10
(309/338)
Megnéztem a filmet elõször magyarul majd angolul is, nyílván eredeti nyelven a jobb, de meg kell hagyni egész jó a magyar szinkron. Ami számomra egy komoly elõre lépés annak ellenére, hogy a film nem lett annyira jó, mint amilyen lehetett volna, az hogy végre találtak valakit akinek nagyon jól áll a Pókember szerep. Ennek a Garfield-gyereknek sikerült elérnie azt, amit Tobey Maguire-nek nem, meg tudta velem kedveltetni, nemcsak Pókembert, hanem Peter Parkert is. Úgy összességében nézve is erõsebbnek érzem ezt a színész csapatot mint az elõzõ filmben nagyon jól mûködik köztük a kémia és a csapatmunka is. Nagy kár, hogy nem adtak nekik több mindent amivel dolgozhattak volna, a történet lehetett volna kevésbé kiszámítható és mondanivalóját is hiányoltam. Jó pont viszont, hogy ezúttal már próbálkoztak poénkodni, egy csomó jelenetben egész jó kivitelezéssel, de azért nálam itt is itt van a feltételes mód, lehetett volna még mit bevállalni. Pókember számomra egyébként is a Marvel humorosabb karakterei közé tartozik, remélem ebben a vonalban mozog majd tovább a következõ rész is, csak egy kicsit erõsebben. Indulásnak viszont egész jó volt, a pont szám meg csak azért lett nálam ilyen magas mert ennél lejjebb nem szeretném ha esne.
7/10
borkasztik 2014 márc. 30. - 08:55:18 7/10 Előzmény zord01
(308/338)
Örülök hogy valakinek tetszett :) De nekem sajnos nem :/ Az eleje nagyon jól indult, de aztán nekem nagyon giccses és unalmas lett az egész. Mint mondtam lentebb is a családi kötelék a rokonaival számomra túl felszínes és bunkó volt, plusz a pókembert megformáló karakter egyre idegesítõbbé vált számomra. Meg az gyík szörny :O Egyes jelentek 10 év alatti korosztály :D
A 2. részre kíváncsi leszek, de azt biztos nem moziba fogom megnézni :)
zord01 2014 márc. 27. - 17:51:40 Előzmény zord01
(307/338)
Csak, hogy egy kis kritika is legyen, igaz nem a filmnek, a magyar forgalmazónak. Igazán nem értem, hogy Emma Stone-t (Gwen) miért egy félig pösze színésszel szinkronizáltatták. De azért így is baromi jó volt. :)
zord01 2014 márc. 26. - 16:27:19
(306/338)
Ez a film csak kb. ezermilliárd-hétszáznegyvenhétmillió-kétszáznegyvenötezer-kilencszázhatvankétszer jobb, mint az elõzõ trilógia. De minden fronton ám. Jobb a sztory, a színészek sokkal jobban illenek a szerepekhez, és a színészi játék is milliószor jobb. Emma Stone és Andrew Garfield sokkal jobban illik a karakterhez, és jobban is játszik, mint Kirsten "besavanyodott" Dunst és Tobey "világégés" Maguire.
Sokkal hitelesebb az egész.
Én a Batman, Superman, Spiderman szentháromságon nõttem fel (és persze SW) de az elõzõ, teljes egészében méltatlan, elbénázott trilógia annyira hazavágta a szememben a brandet, hogy ezt a filmet meg sem néztem mostanáig.
Most megnéztem, és imádom. Nagyon sajnálom, hogy anno nem mentem el moziban is megnézni. Nagyon várom a második részt. Szerencsére már nem kell sokat várni rá. :)

A Tobey Maguire-féle szánalmat ideje elfelejteni, ez egy jó film, jó színészekkel, jó történettel. Mindenkinek ajánlom (kivéve az arachnophobiásoknak).
Nálam 10-bõl 10-es.
7/10
borkasztik 2014 febr. 19. - 10:07:43 7/10
(305/338)
Pontosan, ezért is írtam hogy itt ebben az új részben nem is tudták velem elhitetni hogy ezek rokonságban állnak egymással.
Az eleje a film nagyon jól indult, de aztán nagyon fárasztó lett. El se hiszem hogy ebbõl még csinálnak 2. részt is :O Tutira nem fogom megnézni a moziban.
10/10
Ottofan1 2014 jan. 18. - 18:48:26 10/10
(304/338)
Minek leszek spin-offok?
Szerintem teljesen feleslegesek.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jan. 17. - 15:32:20 7/10
(303/338)
a két spin-off: Baljós Hatos (Sinister Six)--->õk a 2. részben mind jelen lesznek, de néhányuk csak civilben, szóval nem szupergonoszként
meg lesz egy Venom-ról szóló film :)
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jan. 16. - 17:44:52 7/10
(302/338)
2 éveként fognak jönni :D spin off-ok meg 2 film között jönnek, az elsõ várhatóan 2015-ben
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jan. 16. - 12:01:10 7/10
(301/338)
Amazing Spider-Man-bõl 4-et fognak csinálni + 2 spin-off-ot :D
7/10
borkasztik 2014 jan. 16. - 11:57:31 7/10
(300/338)
Remélem nem sokat :) Nekem ez az egy is bõven elég volt. Eléggé gyerekes lett. Az eleje nagyon jól indúlt, de aztán már untam az egészet. A színész játélka se volt szimpatikus :/ Bocsi Valamitn Peter Parker és a bácsikája közötti érzelmi kötelék az elõzõ verzióban sokkal meghitebb volt. Ott tényleg elhittem hogy rokonok itt elég felszínes volt, sõt idõnként elég bunkó volt Peter vele.
10/10
tomka97 2014 jan. 03. - 22:02:28 10/10
(299/338)
Nekem egyetlen egy pókemberes film nem tetszett! De ez annyira jól meglett csinálva ,hogy csak nahh! Összes részét elsõként fogom megnézni 3D-ben a mozikban, mert ennek van sztorija , nem össze-vissza varázscsodákkal hal meg ez az amaz... És nagyon is ari ahogy összejön Peter és Stacy! 10 pontból 1000-et adok....