6/10
Goodfella 2013 febr. 27. - 22:04:45 6/10
(394/434)
Logikátlan, értelmetlen, érthetetlen, feleslegesen túlbonyolított, fikcionális történelemóra thriller-horror-kaland ágyba fektetve. 6/10
7/10
Ateya 2012 nov. 24. - 19:35:12 7/10
(393/434)
Éppen ma néztem meg DVD-n, és arra jöttem rá, hogy nem szabad összehasonlítani a könyvvel. Külön-külön mindegyik jó, de ha összehasonlítom, akkor nálam a film veszített.
Gab98 2012 nov. 24. - 16:47:45 Előzmény zsoofisz
(392/434)
Én fordítva gondolom. Könyv uncsi, film marha jó. Az Angyalok és Démonokkal is ez a helyzet. A film 1000-szer jobb, mint a könyv. Pedig én könyvpárti vagyok.
zsoofisz 2012 okt. 17. - 13:03:48
(391/434)
"nem sokban marad el Dan Brown regényének színvonalától"?? a könyv nekem nagyon tetszett, nem kerestem mögötte semmilyen titkos tartalmat meg összeesküvés-elméletet, egyszerûen csak élveztem mert szerintem pörgõs és izgalmas krimi, de ez a film? hát ez valami borzalmas. nem a színészek tehetségét akarom vitatni, de Tom Hanks Robert Langdon szerepére pocsék választás volt, ugyanúgy ahogy Sophie Neveu-t se úgy képzeltem el mint Audrey Tautou-t, vagy Fache kapitányt mint Jean Reno-t.... egyikük sem volt jó választás. a film a könyv olvasása nélkül szerintem totál értelmetlen és zagyva lehet, így is a legjobb részeket hagyták ki belõle; és ezek az átírások, hogy Sauniére örökbe fogadta Sophie-t.... pfff, a létezõ legrosszabb könyvfeldolgozás. nem is az lenne a baj h átírták a sztorit, mert ha egy átírt sztori jó, az már egy jó pont, de ez érthetetlen és unalmas. nekem egyszer elég volt látni.
6/10
-greghouse- 2012 okt. 06. - 00:25:38 6/10
(390/434)
Most néztem utána, kicsit megnyugodtam, hogy a rendezõt jelölték Arany Málnára (golden razzie) is, meg is kaphatta volna, a forgatókönyvíróval (Akiva Goldsman) egyetemben. AZT megérdemelték volna.
6/10
-greghouse- 2012 okt. 06. - 00:08:17 6/10
(389/434)
Én most láttam elõször ezt a filmet, de rengeteget hallottam róla, sokan áradoznak, dicsérik. Maga a téma érdekel, olvasok róla, jó az alapötlet...de a film...kicsit zavaros, kicsit hullámzó, a vége meg már végtelenségbe nyúlóan, patetikusan unalmas (vagy unalmasan patetikus, kinek hogy tetszik.) Ez sem tudja eldönteni, hogy misztikus film akar lenni, összeesküvés film, kalandfilm, vagy mi.
Ezen is túl vagyok. Nem hiszem, hogy még egyszer megnézem.
Erõs közepes.
4/10
olahmiki1959 2012 okt. 05. - 23:29:33 4/10
(388/434)
A mostanában készült amerikai filmek keresztényellenessége - ha olyan a témája, - teljesen egyértelmû, és tetten érhetõ.
Ha jól megnézed az újabban készült filmeket, - én csak hirtelen tudok vagy egy tucatnyit mondani, amiket a tv-ben láttam az utóbbi hetekben, hónapokban, - kivétel nélkül negatív színben ábrázolják a vallásos embereket, akik közül mindenki sötét, bigott, maradi, szemellenzõs, rosszindulatú, a papok többsége rejtett alkoholista, mindegyiknél burkolt célzások történnek arra, hogy az illetõ esetleg pedofil, az apácák isznak, titokban verik és terrorizálják a rájuk bízott gyerekeket, satöbbi.
Miután az amerikai filmek rendezõi, producerei, forgatókönyvírói döntõ többségükben egy bizonyos, jól körülhatárolható identitású körbõl kerül ki, a keresztényellenesség talán nem is olyan meglepõ ezeknél az embereknél.
Aki figyelmesen elolvasta, amit eddig írtam, az pontosan érti, hogy mire gondolok. Aki nem érti, annak nem is kell...
agarik 2012 okt. 05. - 21:25:57
(387/434)
ennek a filmnek semmi köze holmi keresztényellenességhez (éppenséggel támogatja azt).

nemzetközi piacra, meg egyáltalán: usa gyártásban (bah, bármilyen gyártásban Agyarországon kívül) képtelenség hogy felmerülne olyan hülyeség mint az õsmagyar (amit manapság elõszeretettel mosnak össze a szkítával, ami szintén senkit nem érdekel) mondavilág.

Melkisédek papsága meg... Most komolyan, épp elég volt egy új ötlet, nem kell kettõ.
Bobby1 2012 okt. 05. - 21:05:48 Előzmény olahmiki1959
(386/434)
Elõször is figyelmesen végig olvastam a regényt, mert olyan nagy durranásnak állították be! Az eredeti történet sem más, mint különbözõ helyszíneken játszódó történeti bújócska, olyasmi, mint a számítógépfüggõknek szervezett kincskutató feladatok! Menj ide, ott majd lesz egy utalás, hogy merre kell menned..
Kiskamasz koromban - a Winnetus könyvek sorában biztosan élveztem volna, de õszintén szólva, felnõtt fejjel nagyon unalmas volt, mikor az író nyolcadszorra nekiugrott ugyan annak a kaptafának: „majd ezen a helyszínen aztán meglesz már végre (bármi is legyen AZ!) -> történeti adathalmaz, összefüggéstelen érdekességek -> na, itt se volt -> új helyszín, és az egész kezdõdik elölrõl..
A filmet is egyszer lenyomtam, nagy nehezen.. Ez még rosszabb, a mások által már ecsetelt pocsék színészi alakítások miatt..
A nyilvánvaló keresztényellenes propagandához, sokkal összefüggõbb nyersanyagot találhattak volna valamelyik modernkori, õsmagyar - szkíta - merkhizedek rendbõl levezetett történetben, ahol - ha a rögeszmés kiindulópontot kritikátlanul elfogadja valaki, kap egy tip-top, logikailag kikezdhetetlen történetet.
1/10
kagabi 2012 okt. 05. - 20:09:31 1/10
(385/434)
Osztom ezt a véleményt. Megszereztük a filmet anno DVD-n a lányommal, de úgy döntöttünk, hogy elõtte elolvassuk a könyvet. A könyv eszméletlen jó volt, jellemzõ volt rám, hogy egy-egy fejezet végén, amikor le akartam tenni, mindig tovább kellett olvasnom, mert annyira izgalmas volt. Elérkezett a pillanat, amikor odaültünk végre a film elé... Óriási csalódás volt, aztán mivel nem akartuk elrontani a könyv pozitívumát, nem is néztük meg. Kár rá idõt pocsékolni!
Killbox 2012 okt. 05. - 18:38:56
(384/434)
Itt följebb van két kritika az index és a Népszabadság tollnokaitól.
Hát,mit ne mondjak, telitalálat mind a kettõ, érdemes elolvasni.
Én is pontosan így voltam vele,miután láttam a filmet.Pedig nehezen szántam rá magam,s mint utóbb kiderült,
nemhiába óvakodtam megnézni.Ennél jobban sajnált idõtöltésem még nem volt.Gyermeteg sztori k.rva sz.rul filmre adoptálva.Ron Howard????Tom Hanks???? Még Jean Reno is??????????? Mind Arany-Málnát érdemelnek, de persze Paul Bettany viszi a prímet!!!!!!!A Világ Valaha Volt Legrosszabb Színészi(???) Alakítása az övé!!!!
Sokkal régebben, még mielõtt láttam volna a filmet, olvastam a regény egy paródiáját, hát azon szétröhögtem magamat!
4/10
olahmiki1959 2012 okt. 05. - 16:01:29 4/10
(383/434)
Egyébként a film alapötlete jó, izgalmas, érdekes, csak az a baj, hogy egy idõ után hihetetlenül bonyolulttá válik, annyi információt, történelmi és vallási vonatkozású adatot zúdítanak rád, amit képtelenség megjegyezni.
Egy játékfilmen belül egyszerûen egy ilyen szerteágazó cselekményt, ennyi történelmi utalással, nem lehet jól megcsinálni, vallástörténész végzettségû ember esetleg képes végig követni a történetet, átlagos nézõ azonban nem.
Szerintem a rendezõ túl sokat akart markolni, mindent bele akart zsúfolni a filmbe, talán azért is lett 2 és fél óra hosszú. Ezzel viszont csak azt érte el, hogy vannak kifejezetten vontatott, unalmas részek is benne.
Még tv sorozat formájában inkább el tudnám képzelni.
Azért csalódás a számomra a film, mert a hírverés sokkal nagyobb volt körülötte, és ennek megfelelõen a várakozás is.
4/10
olahmiki1959 2012 okt. 05. - 15:42:43 4/10 Előzmény buba66
(382/434)
"A Piroska és a farkas egy horror."

A Piroska és a Barkas meg egy fergeteges vígjáték.
3/10
Bogoj 2012 okt. 05. - 12:52:46 3/10
(381/434)
nekem nagyon tetszett a könyv, a filmbõl kb. 10 percet tudtam nézni.
szóval ha a film nem is jött be neked, a könyvet javaslom elolvasásra...
aricsys 2012 okt. 05. - 12:33:04
(380/434)
Bár nem olvastam a könyvet, viszont ismerõsöm full odáig volt érte. Gondoltam megnézem.
Filmen ennyit, még soha nem unatkoztam...
Tom Hanks, felûlmúlhatatlanúl alúlmúlta önmagát...
3/4/10
1/10
DrAgy 2012 okt. 05. - 11:50:16 1/10
(379/434)
hosszú,unalmas és egy ordító baromság
agarik 2012 jún. 15. - 12:38:22
(378/434)
Ha megfogott a rejtvények egymást követõ sora, akkor ez a kiadvány hozzásegíthet, hogy hasonló szintû feladványon magad is átmenj: http://www.amazon.com/The-Tasks-Tantalon-PuzzleQuest-Book/dp/0192797921
10/10
misslala97 2012 máj. 20. - 18:58:21 10/10
(377/434)
Nekem tetszett, izgalmas volt.
Én úgy gondolom nem kell mindent tudományos szempontból nézni ez csak egy film nem akarták vele megdönteni a történelmi véleményeket... pl. a Star Wars-t sem nézzük tudonyányos szempontokból.
brrrrrrrrr 2012 márc. 12. - 14:31:18
(376/434)
Tökéletesen egyetértek, én meg Audrey Tautou-tól vártam volna többet.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 12. - 14:30:22
(375/434)
Viszont autóról volt szó, nem figyeltél.