1/10
Zempy 2008 szept. 11. - 09:18:09 1/10
(254/434)
Mindent egybevetve, ez egy utolsó szemét. Ahogyan a könyv is, és pénzéhes, hazug, szenzációhajhász szerzõje
offtopic
Gabi'91 2008 aug. 25. - 11:10:02
(253/434)
Most nézem csak micsoda költõ lett belõlem...:D
Gabi'91 2008 aug. 25. - 11:05:40 Előzmény MsAnnie
(252/434)
Egyetértek a könyv nekem is sokkal jobban tetszett.
Valahogy maga Robert Langdon sem volt meggyõzõ, így Tom Hanksként, pedig alapon õt kedvelem. A film nekem is csak 7/10 valami hiányzott, nem tudnám megmondani, hogy mi és elõször azt sem értettem, hogy a kisgyerek hogy került a képbe... Viszont a zene isteni, Hans Zimmer egy zseni!
ver_krisz 2008 aug. 25. - 08:46:52
(251/434)
Szerintem is jobb könyvben, sokkal de sokkal!
És mivel több részletet kifejtenek aprólékosabban, jobban is érthetõ....
Boglarina 2008 aug. 25. - 08:26:28
(250/434)
Én olvastam a könyvet is, ott kevésbé sikerült megértenem, amit megkéne, a filmben jobban, benne volt a lényeg + Tom Hanks, + Audrey Tautou, + Hans Zimmer féle gyönyörû zene. :)
7/10
MsAnnie 2008 aug. 24. - 00:09:01 7/10
(249/434)
Jó film, de tul bonyolult és szövevényes.
Könyvben jobb!
10/7
9/10
Les 2008 aug. 11. - 22:43:25 9/10
(248/434)
9/10. ennyi.
Eper006 2008 aug. 11. - 22:28:27
(247/434)
A sztori frankón olyan,mint Szerb Antal Pendragon Legendája.Sõt,az még jobb is.
10/10
Geri23 2008 júl. 29. - 20:58:20 10/10
(246/434)
A koporsó Mária Magdolna szarkofágja! A benne lévõ csontokból kinyert DNS-sel lehetett volna bebizonyítani, hogy a lány Jézus Krisztus utolsó, élõ rokona!
10/10
Geri23 2008 júl. 29. - 20:53:38 10/10
(245/434)
Most láttam a filmet és nekem nagyon bejött! Izgalmas és talán van némi valóságalapja is! Tom Hanks is nagyot alakít benne! 10-es a skálán!
Natalie000 2008 júl. 27. - 17:41:20
(244/434)
Nekem a könyv sokkal izgalmabb volt mint a film.Valahogy jobban peregtek az események .Persze a film is izgi.(szerintem)
mandarinn08 2008 júl. 27. - 17:24:10
(243/434)
Annyit mondanék, hogy a könyv 100x jobb a filmnél, mint sok esetben is, de itt tényleg sokszorta übereli a filmet, úgyhogy inkább ajánlom, hogy olvassatok, mint hogy ezt megnézzétek .. bár lehet ha nem olvastam volna, tetszett volna a film ... (ugyanis az alapsztori elég jó)
kekcsillag 2008 jún. 12. - 14:59:05
(242/434)
Egyet kell értsek veled, a könyv 1000X jobb lett, a film nos elmegy....Ha ez ennyire tetszett neked, akkotr olvasd el az Angalok és Démonok cimû könyvét is az irónak, na az sokkal jobb.
marteeka 2008 jún. 04. - 20:47:06
(241/434)
Ez a Párizsos dolog az én csõrömet is piszkálta, csak lefelejtettem :))))

Igen sok dokumentumfilm bizonyította, hogy mennyire pontos és hiteles a leírása az épületeknek (pl. Frei az Opus Dei táblát is megmutatta - na jó, az nem tipikus dok.film volt, tudom..., most ez jutott eszembe).

Erre "valaki mondta", hogy nem hiteles... Nahát, micsoda megfigyelõ!
marteeka 2008 jún. 04. - 19:10:30 Előzmény Zempy
(240/434)
* az elõzõek Zempy-nek, lemaradt, sorry.
marteeka 2008 jún. 04. - 19:02:38
(239/434)
Itt pedig a "megfelel a valóságnak".
marteeka 2008 jún. 04. - 19:01:45
(238/434)
Egy szóval sem írtam, hogy mindenki fikciónak és nem készpénznek vette. Azt írtam, hogy aki ezt készpénznek veszi, vessen magára, meg is érdemli (mint ahogyan azok is, akik a választási kampánynak, filmeknek, stb. hisznek).

Mérgemben bescanneltem (mellékelve) a könyv borítóját. Igen egyértelmûen bele van írva többsoron: "thriller, mese, titokregény, bestseller" - hát ha ezek után valakinek ez azt jelenti, hogy IGAZ TÖRTÉNET, akkor már több szavam nincs is, csak mint elõbb is szóltam, hogy akkor az összes regény/film után pánikoljon, mert az ufók eljönnek, a kórházakban kísérletezni fognak vele, a takarítónõt elveszi a herceg, és még sorolhatnám.

Brown írói ereje abban van, hogy félelmetesen összefüggõnek tûnõ (itt a hangsúly, hogy tûnõ!) dolgokat állít valóságos alapokra, ezzel érdekesebbé téve a történetet. Ez a többi könyvében is így van, nem kizárólag a Da Vinci-kódban.

Az általad említett oldalt is bescanneltem, de idézve:

" A mûtárgyakról, épületekrõl, dokumentumokról és titkos szertartásokról szóló, a regényben szereplõ ismertetések megfelelnek a valóságnak"

A hangsúly:

mûtárgyak, épületek, dokumentumok, szertartások

- nem pedig a történet és az összefüggések! Szerintem igen komoly kutatás és tárgyi bizonyíték van amögött, hogy ilyet írásba fektet. Tehát, sehol nem szerepel az, hogy a szereplõk, kalandjaik, általuk megformált nagy felfedezések és összefüggések valósak.

A két idézetre nem emlékszem konkrétan, meglehet, hogy elõfordul a könyvben. Ezt én is mondhatnám bármelyik vallási csoportról, amelyiknek nem vagyok tagja, hiszen nincsen az sehol elõírva, hogy mindannyiunknak egy az Istenünk és kizárólagosan és feltételek nélkül csak abban hihetünk és el kell ismernünk. Nyilván akit ez sért és érint (és komolyan veszi), annak ez fáj, ezért is harcoltak ennyit a könyv ellen. Mint korábban is írtam, többek között Cook regényeiben az egészségügy van hasonlóképp "gyalázva", az is durva.

Végezetül nem "értékkel bíró, tanulságos irodalmi mûnek" tartom, hanem egy izgalmas kriminek, némi különbség van a kettõ között. Bár Da Vinci munkássága valódi értékkel bír, ezt azért Te sem cáfolhatod.
1/10
Zempy 2008 jún. 03. - 22:18:27 1/10 Előzmény marteeka
(237/434)
1. Elég sok emberrel beszélgettem errõl a dologról, és igen, azt mondták sokan, hogy õk ezt elhitték, meg vannak gyõzve. Mért, te azt gondolod, hogy ezt senki nem vette be? De igen, rengetegen "készpénznek vették". Olyan könnyû mindent elhitetni a néppel, legyen az film, választási kampány, szemfényvesztés. Én inkább azon csodálkozom, hogy szerinted mindenki CSAK fikciónak vette. Sajnos nem...

2. Ha te olvastad, akkor talán valóban jobban tudod, de én egyszer kézbe vettem. És határozottan emlékszem, hogy a könyv legelején vmit leír a szerzõ (talán ajánlás, nemtom) és ott van, hogy az adatok megfelelnek a valóságnak.

3. Hát sztem azért eléggé érezhetõ az egyházellenesség és gyalázkodás benne. Nemtom, más hogy van ezzel, de "az egyház megtanult hatást
gyakorolni azokra akik le akarják leplezni a hazugságait,
melyekkel sötétségben tartja a világot" duma azért... ne már, hogy nem durva egy csöppet. Vagy a "Jézus bámulatos történelmi figura, de ennyi" enyhén szólva is "követ dob" rá. Szerintem ez a két idézet bõven elég, én ezek mellett nem tudok elmenni. Fõleg, hogy jól tudják az amerikai producerek: egy ilyen filmnek többen hisznek, mint tudományos adatoknak, egyházi tanításoknak.

4. Az égetés meg valóban hülyeség, ezen a ponton már engem sem kell komolyan venni :) Persze a nagy liberalizmus korszakában élünk, így valóban joga van mindenkinek közölnie nézeteit. Csak az ne legyen sérelmes mások személyhez fûzõdõ jogaira, vallásszabadságára nézve. Ne csináljon már az egyházból és szerzetesekbõl gátlástalan gyilkosokat, akik le akarják hazugságokkal igázni a világot. Arról, hogy mi mindent tett a középkor óta a szerzetesség meg az egyház Európáért, arról valahogy nem akarnak a zsidó kõgazdag amerikaiak könyvet/filmet alkotni. Csak arról, hogy inkvizíció volt, meg terror, meg õk sem szentek, sõt...

De mindezt leszámítva aki ezt emlékezetes filmnek/értékekkel bíró, tanulságos irodalmi mûnek tartja, hát lelke rajta.
bree-gee 2008 jún. 03. - 16:06:05
(236/434)
Én sem ájultam el a könyvtõl, sõt a filmtõl sem.A könyvben szerintem is nagyon érezhetõ a szenzáció hajhászás.
Viszont: a könyvégetéses megjegyzésed finoman szólva butaság!Nem tehetek róla, erre mindig ugrom!
Mindenki maga dönti el, hogy mit olvas, mit hisz el.Te is eldönötted, én is, és azok is, akiknek tetszett a könyv/film.
Könyvégetés!Hah!Hol vagyunk?A középkorban?
(Akkoriban is milyen jól sült el...)

Bocs a kirohanásért, de erre nem tudtam nem reagálni...
marteeka 2008 jún. 03. - 13:46:55
(235/434)
Hûha, pereld má' be az egész bagázst!

Olvastam a könyvet is, láttam a filmet is, de érdekes mód elkerülte a figyelmemet, hogy bárhol is meg lenne említve, hogy ez valóság. Mondd, mirõl beszélsz?

Sok apró momentum egyezik a valósággal, de sehol senki nem állítja azt, hogy ez igaz. Ezzel az erõvel az összes hollywood-i mozira és amerikai könyvre szórhatnád az átkot, mert a k*csögök pénzt akarnak csinálni, és hazudnak. Legjobb tudomásom szerint ez a könyv szórakoztatásra íródott, nem tudományosan akarja az emberek szemét felnyitni. Egy kifejezetten izgalmas és érdekes regény, de akkor mondjuk az összes amerikai kórház perelje be Robin Cook-ot és a könyveibõl készült filmek rendezõit, mert azok lejáratják az amerikai egészségügyet???

Próbáld kicsit szétválasztani a dolgokat, senki nem dobott követ az egyházra. Ha van olyan hülye, aki ezt készpénznek veszi, hát tegye, annak már úgyis mindegy, az ilyenek azt is elhiszik, hogy atlantában emberi agyakat mosnak, és ártatlanokat szándékosan fertõznek halálos kórokkal, mint Cook regényeiben.

Én egy fél fokkal sem nézek azóta sem ferdébben az egyházra, mint korábban, holott imádom a könyvet és nagyon tetszett. És megkérlek, hogy ezért ne sajnálj, kiválóan érzem magamat, inkább én sajnállak, hogy egy félresikerült mozi miatt pálcát törsz még Brown felett is. Ha egyszer majd valamit elolvasol tõle, akkor nyilatkozz.