lacibaa 2006 máj. 23. - 10:25:30
(94/434)
Szia Lujzi!

"Most majd következik a mé dohányzol te bunkó, meg miért mész szórakozni, és a focidrukkerek dögöljenek meg stílus ? "

Szerintem Trotty egyáltalán nem errõl irt, hanem a filmrõl, és arról hogy az embereket mennyire lehet manipulálni. Ebben pedig kika adok igazat, - igaz nagyon "tömören !!" fogalmazott, ami talán nem jól sikerült.
De tartalmában - nem stílusában - TARTALMÁBAN!! igaza van.

"sok dologról fogalmad sincs , "
na, ezt ugye nem tudhatjuk, de mégis Õ volt az, aki tágabb nézõpontból világított rá a FILM-re/ könyvre. (nem rátok!,)
Persze, a stilusán csiszolni kellene, de megértem, amikor ilyen mérhetetlen manipulációknak vagyunk kitéve.

"ha gyûlölködni akarsz, és mások kultúrális ízlését fikázni, "
Hát, én azt mondom, hogy maga a film/könyv volt az, ami óriási fityiszt mutatott akár a Jézusban hívõk, akár a nem hívõk felé.

Itt a bizonyíték:
"Nyilvánosan égették el A Da Vinci-kódót.

Olaszországban két konzervatív politikus nyilvánosan égette el A Da Vinci-kód címû könyvet. Így kívánták felhívni a figyelmet arra, hogy szerintük a könyv megsértette Jézus Krisztus emlékét.
A Vatikán egyes fõpapjai a könyv alapján készült film bojkottjára szólítottak fel. Olaszországban általában mérsékeltebb reagálást váltott ki a mû, a film pedig az elmúlt évtized legnagyobb kasszasikere lett."

A Vatikán és fõpapjai éppen a te véleményeddel vannak ellenkezõ állásponton.

<a target="_blank" href="http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=182534&amp;rid=PVlqTQ==" title="www.radio.hu/index.php?cikk_id=182534&amp;rid=PVlqTQ==">www.radio.hu</a>

"olyat már nem is mondok hogy a könyvet se olvasd el, már ha tudsz olvasni, még megtérnél a végén."

Ennek fényében, akkor milyen megtérésrõl van szó, hiszen éppen Jézus mellett tette le a voksát.

üdv
lacibá
lalala 2006 máj. 22. - 20:34:45
(93/434)
A 93-as hozzászólás miatt kellene moderálni a fórumot. Az ilyen hozzászólásoknak itt nincs helye! Sõt, valójában az ilyesminek sehol sincs helye.
lujzi 2006 máj. 22. - 17:39:08
(92/434)
A többiektõl elnézést kérek a kirohanásomért:)
lujzi 2006 máj. 22. - 17:37:00
(91/434)
Most majd következik a mé dohányzol te bunkó, meg miért mész szórakozni, és a focidrukkerek dögöljenek meg stílus ? értelmes mondhatom, eddig asszem kultúráltan szóltam hozzá a témához, de most kivételt teszek.....

Kedves Trotty ( látod azé vót kölökszobám) sok dologról fogalmad sincs , ha valaha jártál suliba, amit kétlek, tanulhattál volna történelmet, és némi modort, de ha tõled csak ennyi telik, lelked rajta.

mindenesetre, ha gyûlölködni akarsz, és mások kultúrális ízlését fikázni, nem jó helyen jársz, menj máshová...mellesleg, ha dögunalmas volt a film, nem kellett volna megnézned:)))))))

olyat már nem is mondok hogy a könyvet se olvasd el, már ha tudsz olvasni, még megtérnél a végén.
lujzi 2006 máj. 22. - 17:29:33
(90/434)
No, sziasztok....
Hát túlestem az este rajta...megnéztem:)))

Ha nem olvastam volna a könyvet, nem tünt volna fel, mennyi mindent kihagytak belõle, és azt ami tényleg fontos volt. Pl: Aringorosa püspök és az Opus Dei, kiválására való kényszerítés az egyháztól, vagy hogy nem 1, hanem kettõ cryptex volt...vagy arról nem is szólva, hogy Rémy végig nem tudta hogy ki a Mester....jah, és Sophie testvérérõl nem is beszélve, aki ugye eredetikeg életben maradt, és a nagyanyja nevelte felszóval, ha nem lett volna a könyv, nehezen ugyan, de önállóan is érthetõ lett volna......zárójelben hozzáteszem, a párom azért néhány kimaradt részletet elmeséltetett velem:)))

Mr. Hanks hozta a formáját, sztem jól alakította a tanár figurát...Reno (eltekintve hogy a könyvben NEM! volt opus dei tag) a könyvben megformált figurát hozta.....Ms. Tatoo-ról annyit, vele annyira nem voltam megelégedve....tényleg túl nehezen értett meg mindent, pedig hát....végig róla szól a történet, kicsit több értelmet mutathatott volna...Rémy szerepére nem igazán éreztek rá, kicsit idõsebb szinésznek kellett volna játszania....nem az a tipikus komornyik tipus....Silas, eltekintve hogy illett volna piros kontaklencsét szerezni neki, sztem jó volt...aranyos, de a szõr felállt a hátamon amikor letépte magárol a ciliciumot:(egyszer beleestem egy kaktuszba, kb 10 centis tüskéi voltak....sejtem mit érezhetett az ártatlan) .Teabing-rõl annyit, Hopkins tényleg jobb lett volna.

Nos, összegezve, közepesen élvezhetõ film, feltélezésekre alapozva:))))

a könyv, részlegesen alátámasztott tényekkel és fantáziával teli regény:))

olvasta valaki közületek David Morell: a Rózsa szövetsége c. könyvet?
borisz007 2006 máj. 22. - 17:01:16
(89/434)
na várj, ezt azért nem kéne!!! a fórum a filmrõl szól, nem pedig a vallási hovatartozásról, szóval ne keverjük bele, és fõleg ne így, undorító rasszista agresszióval fûszerezve. ha pedig azt hiszed, hogy a szabadkõmûvesek irányítják a világot, akkor ott a helyed a rajongók között. amúgy bizonyára fantasztikusan mély és összetett lehet a lelki és intellektuális világod... csak gratulálni tudok a beszólásodhoz. szerintem mindenképpen érdemes azon elgondolkodnod, hogy mi szégyeníti meg jobban a vallást:
1. egy ilyen beszólás
2. vagy maga a film

Hitler is a keresztyénség (vagy ha ebben is különbséget teszel, akkor kereszténység) szégyene volt, az összes elõdjével egyetemben.
borisz007 2006 máj. 22. - 07:19:57
(88/434)
Benkewood, a kanonizációról én is tudok, és én nem azt értettem a hiteltelenség alatt, hanem a kulcsfontosságú legendák (lásd. a szénásszekér-Rosslin-szabadkõmûvesség összefüggést) és egyéb történelmi események kihagyását (a templomos rend felszámolásánál megemlíthettek volna egy-két nevet, nem csak azt, h "a pápa", de ez csak enyhébb, a Fibonacci-számsor meg végképp betett, az elején meg sztem a szimbólumos elõadás úgyszintén hülyeség, bár igazat mondd, sztem amúgy piszok unalmas lenne a horogkereszt meg az ötágú csillag történetérõl olyan közönségnek elõadást tartani, akik már rég tanulták ezt, ennek ellenére úgy látszott, fogalmuk sincsen a dologról)
teqla 2006 máj. 21. - 22:21:25
(87/434)
Nem tom sztem ez a film nem egyház ellenes hanem felvázol más lehetõségeket Jézussal kapcsolatba... nem tok a könyvhöz hasonlítani mivel nem olvastam... nekem a szereplõk is teccettek és egyáltalán nem volt bonyolult követni a dolgokat... a kamerák is jók voltak meg minden sztem ez egy jól elkészített film és csak a média akarja lehúzni...
fudosin 2006 máj. 21. - 22:06:46
(86/434)
Sziasztok. Elolvasva az itt írtakat egy kicsit félve néztem meg a filmet, de azt kell mondjam nekem tetszett. Egy dolog volt amit egy kicsit nehezményeztem, az pedig a püspök szerepének az átalakítása. Ezzel sokkal egyházellenesebb lett a film mint a regény.
benkewood 2006 máj. 21. - 18:49:54
(85/434)
Én angolul láttam, és arra emlékszek, hogy "I got shot", amit úgy is lehet érteni, hogy rámlõttek (de nem találták el). Amikor a furgon rakterében álltak, és a bankigazgató belelõtt egyet a furgonba, az tényleg veszélyes volt...

Más: a történelem meghamisítása??? Hiteltelen??? Nem hiszem. Az, hogy a Bibliában nincs szó Jézus magánéletérõl, az nem bizonyít semmit. A Bibliát EMBEREK állították össze azokból az evangéliumokból, amik az õ céljaikkal egybecsengtek. Szóval nekem nem kevésbé hiteles Dan Brown könyve, mint a Biblia.... sõt..... Ennek a nagy ellenkampánynak egyetlen oka van: az egyház nagyon beijedt!!!!

Egyébként vannak nagyon nevetséges és átlátszó ellen-kritikák is. A CKM-ben olvastam, hogy a cikkszerzõ egyik nap elment a csajával a Da Vinci-kódra, és hogy mekkora baromság volt... Csak az a baj, hogy a cikk jóval azelõtt íródott, mint ahogy a világpremiert megtartották!! :-)) Szerintem itt egy nagy összeesküvés zajlik a háttérben. Az egyház keze mindenhová elér. Még ide a fórumba is!!! ;-)
benkewood 2006 máj. 21. - 18:36:03
(84/434)
Amikor a mankós "Gandalfnak" aszonták, hogy kezeket fel, akkor beszólhatott volna: "Megfosztanál egy öregembert a támaszától?" Na az gyûrûkurás lett volna :-))))))

Amúgy én most végeztem el egy 3 hónapos forgatókönyvíró sulit, és gyakorlásképpen készíteni fogok egy forgatókönyvet a regénybõl. Bár senki nem fog vele semmit kezdeni, azért én meg szeretném mutatni, hogy sokkal jobb forgatókönyvet lehetett volna írni belõle!!!!!!!! :-))
alexa 2006 máj. 21. - 18:03:57
(83/434)
Sziasztok!
Nagyon jó film!!! Ajánlom mindenkinek!!! Mondjuk szerintem aki nem olvasta a könyvet annak sokkal izgalmassabb és megdöbbentõb bár már sokan már rájönnek a lényegre a felénél, de akkor is megéri megnézni!!! Ugyhogy menjetek el és jó mozizást!!! Nem fogjátok megbánni!!!!!
andris55 2006 máj. 21. - 17:33:32
(82/434)
Igen te vagy mert azt mondta h itt állok elõtted ,majdnem meglõttek stb
borisz007 2006 máj. 21. - 14:20:15
(81/434)
szerintem nem... akkor lenne az, ha az alkotók elviccelték volna az egészet
borisz007 2006 máj. 21. - 14:16:42
(80/434)
ja, van ilyen, de sztem nem hiba, csak hipochonder a csávó
mpy 2006 máj. 21. - 12:11:20
(79/434)
Halóka!
Nekem a könyv története nagyjából tetszett, a filmet nem láttam. Érdemes megnézni? Azt látom, hogy a többség lehúzza, de van annyira rossz, hogy az már jó? Ha értitek mire gondolok.
pumpesz 2006 máj. 21. - 10:59:24
(78/434)
Sziasztok!
Nem tudom, észrevettétek e (lehet hogy már valaki írta csak nem ovlastam), hogy Langdon professzor azt modnta:"itt állok elõtted meglõve" vagy valami ilyesmi, és a filmben nem is lõtték meg?! Vagy csak én vagyok hülye?:)
borisz007 2006 máj. 21. - 09:53:20
(77/434)
Szia, Lujzi! Én úgy tekintettem rá, hiszen izgalmas a téma (még annak ellenére is, hogy hívõ vagyok). Viszont a történelmi hiteltelenség az, ami megmaradt bennem. Rengeteg részletet hagytak ki, amely szerintem kulcsfontosságú lenne a rejtély feltérképezésében, illetve újabb kérdések kibontásában, s a legendák, amiket megemlítettek, úgyszintén piszkosul le lettek rövidítve. Ez a baj vele. Semmi újdonság, csak a már harminc éve is ismert okkultista rejtvényfejtés. Ezt már ismerjük, nem kell még mozifilmet is csinálni belõle. Amúgy van egy könyv, mindössze 100 oldal, Walter Jens: A Júdás-ügy. Júdás boldoggá avatásáról szól (igaz történet, ez pedig biztos), és a könyv megjelenése ellen még a Vatikánnak sem volt kifogása annak idején. Habár a hetvenes években íródott, ma is újdonságként hat, és kifejezetten érdekes, izgalmas, s mindenekelõtt értékes történet. A Da Vinci-kód egyértelmûen ponyva, ettõl pedig nem menti meg semmi (se a zene, se a fényképezés). Felõlem nyugodtan lehet ponyva (láttam és olvastam már eleget, amiket tényleg jónak tartottam), de azt már nem viselem, hogy ennyire kiszámítható és feszültségmentes legyen egy két és fél órás film (Silasban sincsen semmi sokkoló, de legalább rajta lehetett röhögni, ezért lett õ a kedvencem).
lujzi 2006 máj. 21. - 06:32:03
(76/434)
sziasztok.

tekintsetek ugy a filmre és a könyvre, hogy nem tényként hanem lehetséges alternatívaként tüntetik fel Jézus családfája létezését....higyjétek el, egészen másképp fogtok hozzáállni a dologhoz:)))
bár, ez a legjobb reklám a filmnek és a könyvnek, hisz mint tudjuk, a negatív reklám is reklám:))))

az ufókról se hisszük hogy tényleg léteznek...de mi van ha mégis?

a hit nem arról szól hogy elõírás szerüen kell hinni abban amit emberek alkottak(Biblia), hanem a hit az, amikor abban hiszel, hogy mit tudsz véghezvinni, hit önmagadban, és abban hogy mire vagy képes:)

ha önmagad megismered, már jó úton haladsz...és ehhez nem kell semmilyen dogma, vagy ember alkotta szabály.

"Isten nem templomokban, vagy szenthelyeken lakik, hanem önmagunkban, és szeretteink szeretetében" - Stigmata
ailcky 2006 máj. 20. - 22:07:49
(75/434)
Attól h a kritikusok lehúznak vm-t,még simán lehet jó vagy közönség siker;számos hozzáértõk által dicsõitett film egy kalap szar.Nekem tetszett!