benkewood 2006 máj. 16. - 18:15:48
(34/434)
"nem tudom, te hogyan követhetsz valakit, aki teljesn olyan, mint te? ennek nincs sok értelme ugye?"

Fizikai értelemben gondoltam, hogy ugyanolyan volt, mint mi. Ha nem lett volna ugyanolyan, akkor az olyan lenne mintha a 2 lábú egészséges ember mondaná a láb nélkülinek, hogy fuss utánam ha tudsz... Nem lennének egyenlõk az esélyek! Jézus megmutatta, hogy a fizikailag esendõ és halandó ember hogyan tud egy lelki és szellemi fejlõdési utat bejárni.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 16. - 18:08:37
(33/434)
"Hogyan is követhetnénk valakit, aki teljesen más volt mint mi??"

nem tudom, te hogyan követhetsz valakit, aki teljesn olyan, mint te? ennek nincs sok értelme ugye? csakis olyas vkit követ az ember (jó esetben, ha van egy kis esze) aki más, mint õ..nem? aki úgy mond elõtte jár valamiben....szerintem. De ebbe most ne menjünk jobban bele :D
Facing.the.Plastic 2006 máj. 16. - 18:05:40
(32/434)
jaja...sajnos én Mégcsak a Rózsa nevét olvastam, de már az lenyûgözött, az egyik barátom olvassa most a Foucault-ingát és állandóan áradozik róla, hogy mennyire jó és izgalmas. Amúgy õ kölcsönözte...
lujzi 2006 máj. 16. - 17:42:14
(31/434)
köszi x-tro:)
x-tro 2006 máj. 16. - 17:22:25
(30/434)
Bármelyik könyvtárban hozzáférhetõ a Foucault-inga, de szerintem jobb könyvesboltokban is kapható.
Umberto Eco amúgy jól ír. És fõleg nem hülyeséget, hiszen amelett, hogy professzora a középkori kultúrtörténetnek, filozófus is, meg mindenféle más, igazi reneszánsz ember. Viszont nem üzletember, mint Dan Brown.
lujzi 2006 máj. 16. - 16:53:36
(29/434)
jaj majd elfelejtettem:))
Jean Reno sztem azért is alkalmas Fache(fasé) szerepére mert ugy jellemzi, : dühös bikajárású , mogorva ember...nos, ha láttátok a Bíbor folyók elsõ és második részét, hasonló karaktert játszik benne. Ezért gondolom, hogy nem idegen tõle az effajta törekvõ és alapos karakter szerep:)
lujzi 2006 máj. 16. - 16:49:29
(28/434)
Szia Borisz007
Megirnád hogy az említett Umberto Eco könyvet hol tudnám beszerezni? olvastam már tõle, pl a Rózsa neve c. könyvet, és sztem jól ir és érdekes témákról, ha tudod ird meg nekem a beszerzés lehetõségét...elõre is köszi:))
benkewood 2006 máj. 16. - 11:28:32
(27/434)
A film - a könyvhöz hasonlóan - biztosan nagyot fog ütni. Én csak attól félek, hogy Fache nevét "Fos"-nak fogják ejteni, és mindenki röhögni fog... :-)))

Megnéztem "A Da Vinci kód titkai" c. dokumentumfilmet, ami láthatóan a katolikus egyház megbízásából készült ellen-propaganda film. Nagyon gyengén érvelnek, mert azt hiszik, hogy elég néhány szakmabeli tekintély szájából hallani, hogy "ez sem igaz, és az sem igaz". Elég megnézni az interjúalanyok tekintetét, látszik rajtuk a sunyiság és a kétségbeesés... :-))

A szex és a "megvilágosodás" kapcsolatát leginkább OSHO mûveibõl lehet megismerni, Dan Brown nagyon is jól írta amit írt! :-)))

Ami pedig Jézus nemi életét illeti: bár kétségkívül isteni lény volt, ugyanolyan anyagteste volt mint nekünk, és a testének ugyanolyan szükségletei. Egyáltalán nem szégyen, és nem szennyezi be a keresztény hitet, ha õ is élt szexuális életet. Hogyan is követhetnénk valakit, aki teljesen más volt mint mi?? De ebbe nem megyek bele jobban... :-)))

A szereplõk teljesítményérõl a film megtekintése után nyilatkozzunk!
x-tro 2006 máj. 16. - 08:25:08
(26/434)
Tombolnak az elõítéletek, hiszen szétszeditek az egész filmet, anélkül, hogy bárki látta volna, egyáltalán. Így viszont tényleg felesleges megnézni...
Timke 2006 máj. 16. - 07:37:10
(25/434)
Én azt azért még nem merném kijelenteni, hogy valaki jó v rossz választás, mert amíg ugye nem láttuk a filmet, addig nem lehet érdemben nyilatkozni. Persze vélemény lehet a színészekrõl, de majd meglátjuk, hogy mit hoznak ki a karakterekbõl.
A HP-rel nem tudom, hogy mi a bajod, szerintem a könyv és a film is nagyon jó, persze a szokásos sémát megtartva - film kb nem lehet jobb a könyvnél.
Norbériusz 2006 máj. 16. - 00:09:24
(24/434)
Függetlenûl, hogy a történetnek van e valóságalapja vagy nincs, számos igencsak érdekes infót közöl a kereszténységrõl, és más egyéb vallásról, úgyhogy mindenképpen érdemes elolvasni a történetet.
Ami a színészeket illeti szentem Hanks nem rossz választás de Tautou-t nagy marhaság volt belerakin a filombe
Pilica 2006 máj. 15. - 19:52:34
(23/434)
Nos,én olvastam a könyvet és nagyon tettszett.Miközben olvastam én tényleg Tomot képzeltem Robertnek.Bár ahogy elnézem a képeket biztos elég rég láttam már filmet tõle.Sztem nem õ lenne a megfelelõ színész,de ez egyéni vélemény.
Audrey Tautou sztem nagy baklövés.Sztem attól,hogy a könyvben francia nõrõl van szó nem muszály a színésznek is annak lennie.
De hogy Jean Reno!Én teljesen másképp képzeltem el Fachet.De mint mondtam,ez csak egyéni vélemény.Nem szabad sokat várni a filmtõl,mert nagy lesz a csalódás (lásd:Hp sorozat)
borisz007 2006 máj. 15. - 18:43:55
(22/434)
a helyzet az, hogy nem olvastam a könyvet és ezért ítélkezni sem akarok felette... azonban meglehetõsen sok elõítélettel fogok rá beülni a moziba, ugyanis a könyvrõl látott dokumentumfilmek semmilyen újdonsággal nem szolgáltak eddig az információk tekintetében. Nekem úgy tûnik, Dan Brown a már két évtizeddel ezelõtt is ismert kérdéseket, illetve alternatív válaszokat írta le. Jó példa erre az általam mintegy másfél-két éve elolvasott Umberto Eco-regény, A Foucault-inga (Il pendolo di Foucault, 1988!!!), amely ebben a kérdésben rengeteg információval szolgált (elõfordulhat, még többel is). Pl. a San Greal és a Sang Real összefüggése ugyanúgy fontos szerepet kap. Természetesen Dan Brownt nem akarom alábecsülni, ám Eco professzort nehéz intelligenciában felülmúlni, s emiatt egy kicsit úgy érzem, e miatt a magas szint miatt nem vált világsikerré a mester regénye, s Brown tulajdonképpen leegyszerûsítette mindazt, amit elõtte már ezerszer elmondtak.
Timke 2006 máj. 15. - 18:18:21
(21/434)
Én meg azon ámulok, hogy egy értelmes hozzászólás.:) Én sem vagyok hívõ, így nekem már mondhatni egy picit túl "sok" volt ez az információ dömping.
Tom Hanks nekem azért fura egy picit, mert én egy fiatalabb, sportosabb pasit képzeltem el a fõszereplõ helyére. De nem félek attól, hogy nagyon rosszul játszaná el a szerepet. De persze ezen a héten végre minden kiderül.
lujzi 2006 máj. 15. - 18:13:04
(20/434)
Sziasztok.
Csak álmélkodok, hogy ennyi értelmes ember igy vitatkozik:)))
Nagyon egyszerü a megoldás: aki kitalációnak és hülyeségnek tartja a DaVinci kódot NE NÉZZE MEG! és Ne olvassa el a könyvet:)))
Személy szerint nekem tetszett, függetlenül attól hogy kitaláció-e vagy sem, én mint megrögzött ateista nyitott aggyal olvastam a könyvet, és bizony elgondolkodtam....vajon miért ilyen az egyház hivatala, és mi okból utasítják el ilyen agresszívan a könyvet?

na de ne térjünk ki a vallástörténelem utvesztõire, csak annyit mondanék, jó ötlet lett volna Mr. Cage is a fõszerepre, de ha olvastátok a könyvet, nála komolyabb emberben kellett gondolkodniuk a rendezõknek, nem egy akció filmet akartak készíteni, hanem egy eseményekben és fordulatokban gazdag kalandfilmet...a könyvben egy szó nem esik Langdon fizikumáról, mármint hogy egy kigyurt ember lenne, inkább egy tanár jellegü ember, mint Mr. Hanks, és mint tudjuk, Mr. Hanks eleddig rengeteg féle filmben játszott, és sztem igazán neki való a szerep:)
de ez egyedül az én véleményem, és nem erõltetem senkire, ha nem értessz egyet, nem köcsögözlek le:))))))
köszi, sziasztok

Mellesleg Jean Reno tökéletes Fache felügyelõ szerepére
:))
x-tro 2006 máj. 15. - 09:24:44
(19/434)
Szerencsés vagy akkor, mert csupa-csupa kitûnõen megírt könyvet olvashattál eddig.

Dan brown egyébként, csakúgy, mint a többi mai bestseller-író, Stephen Kingtõl Robin Cookig, meg mit tudom én kiig, számítógépes programok segítségével (sõt, bedolgozó névtelen strómanok segítségével) írnak, nemcsak a rossz nyelvek szerint. Ennek köszönhetõ, hogy írástechnikailag gyakorlatilag nincs köztük különbség. A sztori meg az utcán hever, mint tudjuk. Csak észre kell venni...

Tehát ha nem tetszett a regény, akkor ne várj semmit a filmtõl se.
Én várok egy viszonylag izgalmas krimit, de semmi többet.
Anett 2006 máj. 14. - 16:06:59
(18/434)
Szerintem nincs igazad. Ez volt a legszörnyûbben megírt könyv amit valaha olvastam. Azonban a sztori az tényleg nagyon klassz volt. Úgyhogy ebbõl indulunk ki, akkor van esély rá hogy a film jó legyen. Reméljük a szövegkönyv jobb lesz mint maga a könyv.
nita15 2006 máj. 10. - 17:34:26
(17/434)
sztem ez nagyon jó könyv volt
lehet hogy a film is ilyen jó lesz?
Timke 2006 máj. 09. - 08:15:44
(16/434)
Arra én is kíváncsi vagyok, hogy miként keltik életre a színészek a karaktereket. Az igaz, hogy a francia színésznõt eddig csak "lightos" szerepekben láthattuk, de lehet, h ezt is jól el tudja játszani. Nekem az a szimpatikus, hogy egy igazi francia színésznõt találtak erre a szerepre. S ha jobban belegondolunk, nincs túl nagy választék, mert például én Juliette Binoche-ot nem tudnám elképzelni Sophieként. S persze mi hátrányban vagyunk úgymond, mert amikor olvastuk a könyvet, akkor elképzeltünk egy adott embert minden karakterhez, s most a rendezõ "ránk kényszeríti" az õ meglátását. De ugye errõl szól a film. Mindenképp utólag lesz érdemes nyilatkozni.
hannah 2006 máj. 08. - 19:45:37
(15/434)
Teljesen 1et értek Pound-dal!! ez így van!! attól föggetlenül, hogy több embernek nem tetszett, még nagyon-nagyon sok embre tetszett a könyv és meg is nézi a filmet. Nem feltétlenül azért olvasta el mert igaz, hanem mert kalandos, izgalmas, rejtéjes, mert történelmi és mûvészeti szempontból is több érdekes információt megtudhat belõle. de ugyanúgy mint más könyveknél ez sem mindenkiinek tetszik. Ízlések és pofonok.

A szereposztáshoz: elsõ alkalommal amikor megtudtam h Tom hanks játsza a férfi fõszerepet megdöbbentem és megijedtem( ÉN IS NAGYON KÍVÁNCSI VAGYOK MÁR A FILMRE), de miután láttam más filmjeiben, láttam a mozielõzetest megnyugodtam. Szerintem jó lesz, viszont a nõifõszereppel van 1 kis gondom:Audri Tatou jó színésznõ de sztem 1általán nem illik a vörös hajú, bátor, merész, erõs egyéniségû Sophihoz. De ez is csak az én véleményem, de ti is írjátok meg lécíí.

pusssz