1/10
Zempy 2009 ápr. 05. - 22:41:05 1/10
(274/434)
Szia,

köszönöm az újabb építõ észrevételeidet!
Valóban heves hangnemben íródtak, de vannak dolgok, amiket nem tudok elnézni. Ilyen a kereszténység ellen intézett buta és mocskos támadás (mert ez szinte az) mindez a pénz érdekében. Hát Dan Brown-nak ez összejött, vigye majd a sírba is magával az összehazudozott mocskos pénzét. Ezt szebben nem lehetett megfogalmazni. Aki meg elhiszi és ezért képes gyalázni az egyházat, aki rengeteget tett Európáért, annak is gratulálok.
Képtelen vagyok szebb kifejezést találni arra, hogy ez a sok idiótaság eszébe nem jutott volna az embereknek, de e szutyok elolvasása után már "kinyílt a szemük". Hát erre van ez a bizonyos birkás hasonlat, ami jelen esetben tökéletes.

Rád bízom, hogy meglátásod szerint mi volt a célom. Nem értem, ebbõl hogy derül ki az én nagyszerûségem, ez csak egy vélemény volt. De gondolj, ami csak tetszik!

Egyébként miért kellett volna bizonyítani, hgy Jézus Krisztus létezett? Ki vonja ezt kétségbe?! És épp ez a film/könyv bizonyította volna be, hogy élt?! Na ne, ez már túllép minden határon. Az emberi butaság és fantázia határtalanságát bizonyította be, mást nem! Ilyen "reklámra", hogy sárba tiporják és rágalmakkal illettik, ilyen reklámra azt hiszem nincs szüksége senkinek, az egyháznak sem!

De errõl ne nyissunk újabb vitát. Örülök hogy megszólítottál, de én fenntartom a véleményemet.
offtopic
*mya szösz* 2009 ápr. 05. - 22:11:38 Előzmény Zempy
(273/434)
Valaki, aki nagyon kedvelhet, felhívta a figyelmemet, hogyan szóltál hozzá ehhez a filmhez. Elolvastam; és ha már itt vagyok, írok róla pár mondatot.
Én is úgy jártam, mint te: a regényt nem olvastam (nem érdekelt), csak a filmet láttam. És mint neked, nekem sem tetszett. Ugyanúgy unalmasnak és kuszának találtam, mint te.
Ennek ellenére valóban mellbevágó az a hangnem, amivel fölényeskedsz. Pontosabban, ahogy az igazság egyetlen letéteményeseként ilyesmiket engedsz meg: "Dan Brown kösse fel magát!" "ez egy utolsó szemét" "nem akarnak a zsidó kõgazdag amerikaiak könyvet/filmet alkotni." "undorító támadás a hit ellen" "Szánlak titeket, megvezetett, hiszékeny birkacsorda" "Ez egy utolsó moslék, amit az összes könyvvel együtt égetni kellene." Komolyan rémisztõ. Ha elképzelem, hogy ezt hatalommal a kezedben mondhattad volna valamelyik keményebb korban…
Tulajdonképpen kinek szántad ezeket a brutális kijelentéseket? A hívõknek biztosan nem: õk röhögnek vagy bosszankodnak a filmen, de leginkább nem törõdnek vele. Vagy az ateistáknak? De ha így minõsíted õket: "megvezetett, hiszékeny birkacsorda" – akkor milyen hatást érsz el? Már ha egyáltalán célod bárkit is megszólítani. Szerintem csupán egyetlen vágy motiválhatott: a saját szellemi nagyszerûséged fitogtatása, mások megalázó semmibevétele. De nézzük sorban:
"Dan Brown kösse fel magát!" "Ez egy utolsó moslék, amit az összes könyvvel együtt égetni kellene." Ez a két mondat egy joghallgatótól elképesztõ.
"undorító támadás a hit ellen" – ha valamiképp védelmeznéd a hitet, pozitív képet festettél volna róla. (Vagy felsoroltál volna valamit azokból a "tudományos" érvekbõl, amik szerinted hatásos cáfolatai Brownnak). De az ilyen szöveg elriasztja azokat is, akiket érdekelne a téma. Csakúgy, mint ez a fennhéjázó mondat:
"Szánlak titeket, megvezetett, hiszékeny birkacsorda"
"nem akarnak a zsidó kõgazdag amerikaiak könyvet/filmet alkotni." hát szerintem rengetegen csinálnak filmet ahhoz, hogy ezt az ipart ne kössem egyetlen vallás híveihez. Ja és ha ezt netán zsidók alkották volna, akkor miért csináltak vele ekkora reklámot a kereszténységnek? Mert Jézust, mint történelmileg hiteles, létezõ személyt állítja be; azaz, ha a filmnek volt hatása a "megvezetett birkanyájra", az épp az volt, hogy elhitette: Jézus valóban létezett. Ez a reklám pedig semmilyen egyháznak nem jön rosszul.
(Egyébként nem célom folyton neked lökni az "agyatlan baromságokat"; tehát ezzel be is fejeztem. És különben is: amiket írtam, azokkal csakis "segíteni szeretnék neked" ;) "A lelked üdvéért teszem" :P)
Na mindegy, szóval ennyi. Senkinek sem esik jól, ha "agyatlan baromságnak" minõsítik, amit ír. De már úgyis túlspiláztam. Béke veled.
zsion 2009 márc. 26. - 21:44:13
(272/434)
Én elõször láttam a filmet, és csak utána olvastam a könyvet, ami szerintem jobb, mint a film, de a szereplõket azért jól megválogatták.
Nem rossz a film, és akinek nincs türelme a könyvhöz, annak elég, ha megnézi.
Planetarium 2009 febr. 13. - 18:57:59
(271/434)
ez többnyire így van.
Cullangka 2009 febr. 13. - 18:44:13
(270/434)
én nem olvastam könyvet, sztem épp ezért tetszik a film! könyv nélkül nekem 10/7, de gondolom mint mindig ha elolvasnám leértékelõdne!
Planetarium 2009 febr. 13. - 18:16:20
(269/434)
nekem se tetszett. a könyvet viszont többször olvastam, az nagyon jó :)
black_eagle 2009 jan. 25. - 13:40:08
(268/434)
többet vártam én is, de egyszer bõven elég volt "végigszenvedni" :S 3/10
1/10
Newcastle United 2009 jan. 25. - 12:18:32 1/10 Előzmény afcajax
(267/434)
En nem olvastam a konyvet, es szerintem nagyon rossz film volt.:)
wiliwonka 2009 jan. 19. - 15:35:10
(266/434)
Olyan mint az összes többi könyvbõl készült film: felét kihagyták. Mondjuk érthetõ, mert akkor 4 órás lett volna a mozi, de így kimarad egy csomó, szerintem fontos, dolog. A könyv baromi izgalmas, a film meg egyszer nézhetõ.
8/10
afcajax 2009 jan. 17. - 14:10:37 8/10
(265/434)
Nem volt ez olyan rossz film. Legalábbis annak, aki nem olvasta a könyet.
1/10
yippikaya 2009 jan. 09. - 22:38:21 1/10 Előzmény Uby
(264/434)
Hiteles? ajjajjaj.
delamico 2008 dec. 15. - 20:47:14
(263/434)
Szar, szar, szar! A könyv százszor jobb. Tom Hanks béna. Audrey meg Amelin kívül semmit nem tud eljátszani rendesen. Ja és Sophie VÖRÖS. Mint ahogy Angelica de Alquezar meg SZÕKE. Miért kellett mindkettõbõl sötétbarnát csinálni???
10/10
tyler94 2008 dec. 10. - 19:26:27 10/10
(262/434)
U.I:
boccs, ha elírtam vmit, szar a billem..
:S
10/10
tyler94 2008 dec. 10. - 19:24:56 10/10
(261/434)
Nem tudom elhinni, hogy egy ilyen fantasztikus film 6.6 pontotkap, míg egy unalmas united 93 megkapja a 9-et is.
Tedd félre 1-2 óra azt a gondolatot, h lehetetlenség , és élvezd a filmet
Baromira letud kötni, és elgondolkodtat
aztán , ha vége a filmnek hihetsz továbba, abban amiben eddig hittélk, csupán arra a 2 órára kell ezt elhinned/átélned
sztem non jó film, jó a történet
ha vmi nem tetszik akkor a könyvet pontozd le vele
SZUPER FILM, MKI NÉZZE +
NÁLLAM 10ES
1/10
Zempy 2008 nov. 18. - 23:21:30 1/10 Előzmény Uby
(260/434)
Hiteles? Ne röhögtess, ezt nem gondolhatod komolyan. Ja, talán hiteles az 1/5-e, a többi meg kitaláció és hazugság. Még a város-és tájleírások sem stimmelnek, úgy hallom, abszolút pontatlanok. Dan Brown kösse fel magát!
pozsizsuzsi 2008 okt. 24. - 12:03:35
(259/434)
:)))
Uby 2008 okt. 24. - 11:42:22
(258/434)
Most olvasom a könyvet és...woww. :D Asszem gyorsan ki fogom végezni, nagyon tetszik a történet, habár van benne pár olyan rész, ami nem annyira érdekfeszítõ, de összességében nekem tetszik. Nagyon csodálom az írót, hogy hogyan tudott ennyi hiteles információt összegyûjteni, biztos sokáig tarthatott, mire megírta a könyvet. Remélem, lesz alkalmam megnézni a filmet is, miután kiolvastam!
antika4 2008 okt. 22. - 17:04:43
(257/434)
Bocsányat. Ez az üzenet zempinek szólt
antika4 2008 okt. 22. - 17:03:57 Előzmény Zempy
(256/434)
Olvastad a könyvet? Mert nem úgy látszik.
könnycseppek 2008 szept. 11. - 09:26:28
(255/434)
Nekem itt a könyv azért tetszett jobban, emrt egyáltalán nem épít a véletlenre, mindennek pontosan megvan az oka és indoka, logikusan vezeti le az egészet.

*SPOILER*
Pl. amikor a bankban a kódot kell kitalálniuk, a könyvben megmagyarázzák, hogy miért az, ami, míg a filmben a véletlenre hagyatkoznak - szerintem ez kifejezetten hiba!
*SPOILER*vége

A tartalmáról pedig lehet vitatkozni (bevallom, nem olvastam utána, de ha ezt nem 'dokumentum-kötetnek' reklámozták -mert szerintem nem is az- akkor mirõl beszélünk?!:-O), de ettõl eltekintve, mint történet, mint regény (!) szerintem zseniális, mert izgalmas, ahogy fokozatosan hozza elõ a megoldást.