Téma: A Dal

offtopic
blacknet 2015 febr. 21. - 23:21:22
(1482/1642)
Szerintem õket kellene kiküldeni, csak, hogy hallgassatok már valami zenét is:
https://www.youtube.com/watch?v=Vi9jXJrWl04

Amúgy a tavalyi transzvesztita-show után ez a fos eurovízió még egyáltalán tényezõ? Na nem mintha valaha is az lett volna...
10/10
sanderson 2015 febr. 21. - 23:05:08 10/10
(1481/1642)
Teljes a döntõ mezõnye, már csak az a kérdés, hogy a zsûri döntése alapján mely dalok kerülnek végül a legjobb négybe. Én Csemer Bogit, Szabó Ádámot és a Spoont szeretném látni a végsõ szavazáson. Ki legyen a negyedik? Az nekem teljesen mindegy.
olahmiki1959 2015 febr. 21. - 23:01:04
(1480/1642)
Két jó, és két katasztrofálisan gyenge produkció jutott tovább, gratula a zsûrinek, úgy látszik, nem tudnak a korlátaikon túllépni.
Wolf Kati és Gájer Bálint száma - ebben a mezõnyben! - elég jó volt, bár Kati száma stílusába, dallamában Shakira egyik dalára hajaz, - ezt régebben talán meg is írtam, - Gájer Bálint száma pedig inkább egy Las Vegas-i revü színpadára lenne való, nem pedig az EU-s dalfesztiválra.
A Passed száma egy rossz vicc, szinte értékelhetetlen, az énekescsaj olyan hamis, mint a bûn, Iv dala pedig szintén a halállal egyenlõ, nulla a dallam, a refrén 2 hangból áll, Iv pedig nem véletlenül volt eddig az alternatív mûfaj egyik "üdvöskéje", ezekkel a gyengécske képességekkel ott is marad - mindenkit megnyugtatok...:)

Oláh Gergõ dalát kicsit sajnáltam, - a szöveg prozódiája ugyanolyan gyengécske maradt, a belenyúlás ellenére, - a többiekre nem érdemes szót vesztegetni.
Ennyi...:)
Szissssz 2015 febr. 21. - 22:56:56
(1479/1642)
Nem tudom mi lett Harsányi Leventével. Úgy néz ki mint a saját nagypapája. Nem akartam hinni a szememnek. Egyébként nem as elôzôekben említett miatt, de Gundel Takács Gabor szerintem job volt ebben a mûsorban. (is)
rina10 2015 febr. 21. - 22:38:24
(1478/1642)
Azt kell modjam én elégedett vagyok a továbbjutókkal. Wolf Katival legalább egy magyar nyelvû dal lesz a döntõben. A Passednek van a legeredetibb dala. Iv dala se rossz, jobban is adta most elõ. Igaz annyira nem örülök Gájer Bálintnak, én Boginak szurkoltam, de úgy érzem, hogy egy meglehetõsen erös döntõnek nézünk elébe.
pneklara 2015 febr. 21. - 22:04:40
(1477/1642)
A zsûri az ország ellen dolgozik? Nem igaz, hogy majdnem max. pontszámot adnak egy ilyen hamis, idétlen éneklésre/Passed/? Egy pont a különbség Wolf Kati javára? Bár ha A DALt keresi a zsûri, akkor ez nem annyira rossz, de az elõadásmód sokat ront rajta. Így volt az elmúlt éveben az ikrek esetén is.
Remélhetõen nem ezt juttatja tovább a nép fiatal szavazó százaléka, mert azt viccnek, vagy gúnynak venné Európa.
mushi 2015 febr. 21. - 21:59:33
(1476/1642)
viszont gájer bálint dala meglepõen jó (megjegyzem, eddig nem néztem a mûsort, ezért a sok újdonság), hangulatos, jól is énekel, viszont az lehet a hátulütõje, hogy sajnos egytucat a hangzása a hasonló dalokkal... na szóval érthetõ nem?
mushi 2015 febr. 21. - 21:52:13
(1475/1642)
utánanéztem, valami passed a formáció neve
mushi 2015 febr. 21. - 21:48:31
(1474/1642)
ki ez a szédületesen hamisan "éneklõ" vernyogó p*csa????? ez valami szörnyû!!! maga a dal alapja nem lenne rossz annyira (azt leszámítva hogy k*rva unalmas így), de BORZALMAS hamis a csaj!!!! így hogy lehet kiállni???
Cordelia 2015 febr. 21. - 15:07:34 Előzmény Ezüstliliom
(1473/1642)
Pontosan a profizmust hiányolom belõle (T Veránál). Õ egy befolyásolható, kis önbizalommal rendelkezõ énekes. Nagyon szép hangja van, de valahogy mindent sablonosan old meg. Sajnos nincs jó ízlése sem. És ha nem talál magának egy támogató csapatot (ne az apukája legyen az ügynöke, például), akkor lassan elfogynak azok a fórumok, ahol megmutathatja magát.
Egy ilyen esemény, mint például ez a dal címû mûsor nem jelenthet semmit egy komoly énekes szakmai életében. Õ mégis sértett. Ha profi lenne, már rég továbblapozott volna.
10/10
sanderson 2015 febr. 20. - 22:28:32 10/10
(1472/1642)
Az elõzõ hozzászólásomat még azzal egészítem ki, hogy a Pankastic dala is nagyon tetszett, de nem az Euróvízióra való. Úgy gondolom, hogy jó helyezést nem értek volna el ezzel a dallal.
10/10
sanderson 2015 febr. 20. - 22:16:18 10/10
(1471/1642)
A második középdöntõben fellépõk dalait újra meghallgattam, és közzéteszem a kívánságlistámat. Oláh Gergõ, Gájer Bálint, Wolf Kati....és Ív döntõbe jutásának örülnék. Az utolsóként említett énekesnõ esetében teszek egy nagy kérdõjelet. Sokkal jobb elõadással kellene elõrukkolnia, mint az elõdöntõben. Az elsõ középdöntõben több jó dal volt, mint a holnap estiben. Ez az oka annak, hogy Antal Timi dala nem jutott be a döntõbe, pedig ott lenne a helye. Viszont a négy továbbjutóval teljes mértékben egyetértek.
olahmiki1959 2015 febr. 19. - 21:57:56
(1470/1642)
Kár, hogy Keresztes idõ elõtt kiesett.:D
Lehet, hogy kellett volna neki adni még egy lehetõséget, hogy itt-ott írják át a dalát, esetleg a szöveget kicsit fésüljék át, - mert a kisebb javítások megengedettek, - és akkor lehet, hogy akár még a Bécsbe való kijutásra is esélye lett volna.:D

A velem kapcsolatos - meg az általános - gondolataiddal egyetértek, a megvalósítás reménye - sajnos - a nullához közelít.:D
Ezüstliliom 2015 febr. 19. - 08:40:51 Előzmény olahmiki1959
(1469/1642)
Nem. Ez az, amit ki kellene gyomlálni. Nem csak itt, de a politikában is. Kellenek bátor, elsõ fecskék! Ha csak egy adás erejéig, akkor addig! Ha élõ az adás, akkor legalább egyszer az igazságot hallanánk valakitõl.


Más. Tegnap este meghallgattam újra Keresztes Ildi dalát, és azóta is az szól a fejemben.:)
Ezüstliliom 2015 febr. 19. - 08:34:12 Előzmény olahmiki1959
(1468/1642)
Szerintem meg direkt erre a szójátékra épül a nevük.:)
Ezüstliliom 2015 febr. 19. - 08:26:47 Előzmény Cordelia
(1467/1642)
Azt azért nem mondanám, hogy nem tud bánni a hangjával.:) A dalról lehet vitázni. Kinek tetszik, kinek nem. De azt nem lehet elvitatni tõle, hogy profi énekes.
Cordelia 2015 febr. 16. - 16:19:02
(1466/1642)
ezt írja Tóth Vera:
„(…) nem bírom a kritikát. De, bírom, csak nem A Dal zsûrijétõl, akik közül az egyiknek a bántás a legmegfelelõbb bánásmódja, és az, hogy lelkes elõadómûvészeket arrogánsnak és a dalukat eurocikinek nevezze bármelyik zsûritag egyenes, élõ adásban, szerintem etikátlan”

Mi az etikátlan? Az, hogy próbálták szépítgetni, hogy meg ne sértsék, tovább juttatták ezzel a zavaros dallal és még csak nem is dolgozta át, pedig lett volna rá lehetõsége. Csak akkor lett volna a zsúri hibája Vera kiesése, ha mindenki 4 pontot ad, a közönség meg 10-et. Tóth Vera nem tud bánni a szép hangjával, csinálja ezt a Cserháti most meg Adele vonalat. Várjunk még 12 évet, míg Vera nem lesz belõle?
olahmiki1959 2015 febr. 16. - 15:33:08
(1465/1642)
Ezzel semmi gond, sõt, az egyforma hangzás miatt teljesen logikus is, amit írsz, de engem érdekelne, hogy õk mit gondolnak a saját nevükrõl, egyáltalán, hogy jutott eszükbe pont ezt a nevet választani.
Mert lehet, hogy õk is ebben a kedves tévedésben élnek...:)
Cordelia 2015 febr. 16. - 14:51:50
(1464/1642)
beolvassák ezeket a bugyuta sms vagy nem tudom milyen egysíkú üzeneteket a résztvevõknek
tesztelik a nézettséget, ha meg is akarják tartani, akkor épp ezért lennél jó zsûritag, mert mi tudjuk, hogy nem egy vaskos pénzköteg miatt írod, amit írsz és nem is azért, mert Pierrot mondjuk belecsípett a fenekedbe, csak úgy pajkosan.

A letölthetõ applikáció egy dolog, de egy valódi ember véleménye, vágatlanul, az élõ mûsor alatt, az már valami. Nagyon támogatnám a részvételedet, ha az MTV vagy egyéb faktor olvas itt.
olahmiki1959 2015 febr. 16. - 14:14:04
(1463/1642)
Most jutott eszembe egy olyan dolog, amit mindenképpen meg akartam osztani veletek, mert egy nagyon kedves tévedés.

A Fool Moon-t valaki - talán Tiberio - "teliholdas fiúknak" nevezte!

Kérem tisztelettel, a telihold, az Full Moon!

A Fool Moon - ahogy a zenekar nevezi magát, - az õrült, bolond, bolondos holdat jelent!

Lehet, hogy ezt a zenekar tagjai nem tudják, és abban a hiszemben lépnek fel és énekelnek, hogy az õ nevük Telihold???

Ha igen, ez az évszázad poénja, és tökéletesen kifejezi a megmosolyogtatóan bénázó, szerethetõen csetlõ-botló mivoltunkat...:)))
Nem hiszem el...