Téma: A Dal

magicvoice 2015 febr. 28. - 22:16:32
(1542/1642)
A Spoon-ról még az jutott eszembe, hogy akinek ez nagyon tetszik, az hasonlítsa már össze az olasz indulóval: http://www.youtube.com/watch?v=w1f6o1HQBvg
olahmiki1959 2015 febr. 28. - 22:08:45
(1541/1642)
A vendég Leander Rising-nak ez egy nagyon gyenge száma volt. Az énekes meg jó hamisan énekelt.
Egyszerûen hihetetlen, hogy mennyire tombol a középszerûség minden szinten...:)
magicvoice 2015 febr. 28. - 22:08:11
(1540/1642)
Hihetetlen, hogy kiszórta a zsûri a legjobbakat. Biztosra akartak menni, hogy Csemer Boggie-nak ne legyen komoly ellenfele, de elkövették azt a hibát, hogy véletlenül bevitték a Spoon-t is. Majd meglátjuk mi lesz ebbõl, de hogy most a tinilányok nyomják az sms-eket ezerrel, az biztos.
olahmiki1959 2015 febr. 28. - 22:07:26
(1539/1642)
Egy az egyben Shakira egyik száma. Abból lett lenyúlva.
Kati nagyon jól énekel, de örülök, hogy ezzel a felejthetõ dallal nem került be a 4-be.
breeder 2015 febr. 28. - 21:13:16
(1538/1642)
Wolf Kati jó hang, de ez a dal, amit most elénekelt, szerintem elég kaptafa szám.
Semmilyen szinten nem fogott meg. :S
breeder 2015 febr. 28. - 21:04:52
(1537/1642)
Szegény Tatár Csilla úgy néz ki "A Dal"-ban, mintha egyenesen a zuhanyzóból sétált volna be a mûsor színpadára! :D
És azok a frizurák, amiket a fodrász(ok) kreál(nak) neki, nagyon nem passzolnak az imidzséhez! :S
2/10
Dolphus Lundgrennus 2015 febr. 28. - 20:50:21 2/10 Előzmény blacknet
(1536/1642)
De jó, hogy ilyen hosszan fejtegetted, így már igencsak meggyõzike! Csak egy kicsit túlzottan rákkatantál a puncsos kolbira...easy, boy!

A mûsor jelentõs részében - Übü papa nyomán, szahar. A zsüri egy része - dettó. A mûsorvezetõnõ...na de hagyjuk, nem az õ hibája, hanem a szelekció kontra Kramer. Van 1-2 jó énekes és próbálkozás...csak sajnálni tudom õket, mikor a Rákfejû Fülöp (2nd right after God), vagy Pózcsiszár Eugén (3rd after God) megmonnya nekik a frankót!
Edmond Dantes 2015 febr. 28. - 10:21:36
(1535/1642)
Passed nálam is dobogós ld 1701 (lényeg a hsz végén). Sztem a szving-szám (Gájer) is friss, pörgõs, csak állítólag a szving (most) nem trendi. Boggie dala a könnyes-érzelmes fajta, Rúzsa M pár éve egy olyasmivel szerepelt elég jól. Nem tudom, számít-e különösebben az énektechnika ott és akkor = szavazásnál.
breeder 2015 febr. 28. - 00:45:39
(1534/1642)
Egyértelmûen ez a legszínvonalasabb dal a gálán. :)
A kislány hangján szerintem is van még mit finomítani, mert egyelõre élõben nagyon érzõdik, hogy bizonyos szövegrészeknél el-elbicsaklik az ének. De remélem egy kis gyakorlással sikerül kiküszöbölni ezt a hibát, és akkor perfekt dal lesz a "Mesmerize"-bõl!

Passed - Mesmerize (Akusztik):
https://www.youtube.com/watch?v=20BU2ftI-m4
10/10
sanderson 2015 febr. 27. - 20:12:32 10/10
(1533/1642)
Az idei Eurovíziós Dalfesztiválon 40 ország vesz részt. Érdekesség, hogy Ausztrália is indul, méghozzá selejtezõ nélkül, de nem vesz el helyet európai országoktól, mert most eggyel több, 27 elõadó dalát hallhatjuk a döntõben. Néhány ország esetében már lehet tudni az elõadó személyét, és ezek a dalok már elérhetõk itt a neten. Az is érdekes, hogy a máltai és a grúz énekesnõ is Warrior címû dallal lép fel. Ukrajna nem indul a dalversenyen idén, Oroszország viszont jelezte részvételi szándékát.
Cordelia 2015 febr. 27. - 19:15:44 Előzmény Ezüstliliom
(1532/1642)
igen, egyetértek veled Tóth Verával kapcsolatban. Sajnálom õt, mert jó anyag, valahogy nincs szerencséje a pártfogókkal: õ is énekelhetne az operett színházban, õ is zsûrizhetne valahol (van humora és ahogy ma divatosan mondják öniróniája is). A Pély Barna-féle számok jók is voltak, az idehozott gyémántra valakik rábeszélhették.
Ruzsa Magdi annak idején nem egyezett bele, hogy divatos zeneszerzõk írjanak neki gyõztes dalt az euróvízióra és milyen jól tette.
olahmiki1959 2015 febr. 27. - 18:14:32
(1531/1642)
Elnézést, hogy rád kattintottam az elõzõekben, - gyorsan megírtam, amit szerettem volna, el is küldtem, - aztán elmentem vásárolni, és amikor visszajõve újból elolvastam a hsz.-emet, akkor jöttem rá, hogy ez inkább általános észrevételeket, ötleteket tartalmazott.
Veled nincs vitám - legalábbis most nincs, - ezúttal a "dalok versenye" kitétel álságos, mellébeszélõ voltára akartam rámutatni - a tõlem megszokott, magas színvonalú, ugyanakkor humoros formában...:)) LOL
Üdv.
blacknet 2015 febr. 27. - 17:40:12
(1530/1642)
Ha nem válaszolsz, hát nem, de te komolyan gondolod, hogy ez p*ncikolbász tavaly azért nyert, mert földrészünk ilyen toleráns, és végérvényesen gyõzött a liberális eszme? Nem is feltételezed, hogy mindenféle rejtett szexuális tartalmat mellõzve, de valakik megtolták hátulról?
(Ha meghallgatjuk, valami borzasztóan rossz dallal, borzasztóan rossz elõadásmódban, és ezt minden elõítéletemet félretéve mondom. Még a közízlés bûzlõen trágya mivolta sem magyarázza az aranyérmet).
Mint ahogy már volt példa - nem is egy - az eurovízió történetében, hogy direkt politikai üzenetet fogalmaznak meg ennek a shownak a keretében? Már csak ezen a vonalon maradva, valami Dana International, ha jól emlékszem.
Merthogy ez faktum, ez nyilván nem is kérdés, és el nem tudom képzelni, hogy egy egyébként nyitott szemmel járó ember, mégha bandzsítva-kancsalul is, de azért egy kicsit barázdáltabbb elmével rendelkezõ valaki, mint te vagy, ezt ne vegye észre. Vagy ennyire görcsösen ragaszkodsz a szûk elviségedhez, a szent eszme szelleméhez, hogy hajlandó vagy elmenni emellett, tudomásul sem veszed, ennyire megengedõ vagy egy nyilvánvaló hazugsággal szemben?
Engem nem is maga a hazugság ténye, hanem az áttételessége, a manipulációvá fokozódása pöccent be igazán. Hogy hülyének nézik (na jó, ebben mondjuk van némi igazuk) a törzsközönségüket, és ilyen átlátszó módon ejtik õket át a palánkon, hogy igen-igen, csak a szavazatok számítanak, nyomjátok! Jó, mûködik, az emberi társadalom általános értemi színvonalában sosem kell pozitívan csalódniuk, na de aki kicsivel kvalifikáltabb, az miért nem hányja el magát ettõl?

Ja, és egyébként hogyne érdekelné, pont õt érdekli a legjobban, pont õ van rápörögve leginkább, hogy az emberek mit szólnak, nem a felvállalt, hanem a beteg módon eltorzított egyéniségéhez. Nem véletlenül neveztem puncikolbásznak, nem véletlenül adott magának ilyen áthallásos nevet, nem véletlenül sokkol szakállal...egy rossz provokátor, a storygálán pont megtalálta a rangjának megfelelõ helyet gyõzike meg fásyádám karjaiban.
Edmond Dantes 2015 febr. 27. - 16:13:10
(1529/1642)
Nincs köztünk különösebb ellentmondás. Ezt írtam legutóbb:

1) "...ennek a versenynek/közönségnek (zsûrinek?) elvárásaihoz kell/ajánlatos igazodni, legyen az dal stílusa, elõadó stílusa-külseje, látványelemek stbstb,..."

2) "...ne a magunk kis v nagy házi kedvencét küldjük ki, hanem azt a dalt/elõadót, ami-aki ezen a versenyen, ENNEK a közönségnek (zsûrinek?) tetszhet."

Azaz: dal plusz elõadó (és a produkció dizájnja) tetsszen...a célközönségnek. Azoknak, akik döntenek. Azok viszont, az érvényes szabályok szt NEM mi vagyunk. (Minden elvárásnak, amit felsoroltál, természetesen nem lehet megfelelni.)

"Kedvenc", mert létezõ példámnál maradva: biztos h az osztrákoknak tavaly Conchita illetve a dala tetszett a legjobban? Nem biztos, sõt. Õt küldték? Õt küldték. Láttak benne fantáziát? Valszeg igen. Nyert? Nyert. Pont, pont, vesszõcske :)

Ja és uez KSA esete. Sokan utálták-utálják "ezért-azért"? Igen. Jól szerepelt? Igen. Pont, pont, vesszõcske :)
olahmiki1959 2015 febr. 27. - 15:29:12
(1528/1642)
Elnézést, hogy hívatlanul megszólalok, de van, amikor - akaratomtól talán függetlenül - megszólal bennem a szakmai énem, amivel egyébként megpróbálok (több-kevesebb sikerrel), minél ritkábban elõhozakodni, legalábbis nyíltan és tolakodóan semmiképp.
Szerintem magának a Dalnak a hitvallása, meghirdetett koncepciója, kihangsúlyozott lényege hibás, hazug, átgondolatlan, és egyébként abszolút nem mûködik.

"Az Eurovíziós Dalfesztivál a dalok versenye"

Szép, nemes gondolat, csak a fesztivál több évtizedes történetében még soha nem mûködött, senki nem vette-veszi figyelembe ezt a jelmondatot.
Nem is lehet!
Mindannyian szubjektív, gondolatokkal, érzésekkel, neveltetéssel, ízléssel megáldott-megvert emberek vagyunk, - nagyobb léptékben pedig történelemmel, jó és rossz szomszédsággal, földrajzi elhelyezkedéssel, szokásokkal, mentalitással felruházott népek, országok, embercsoportok.
Egy dal elõadásánál és meghallgatásánál nem tudunk elvonatkoztatni a dal elõadójától, az énekes vagy a zenekar nemzetiségétõl, külsejétõl, a színpadképtõl, a hozzájuk fûzõdõ, zenén kívül esõ viszonyunktól, történelmi kapcsolódásainktól, - háború, elnyomás, évszázados barátság, viszályok, feszültségek, másrészt akár személyes szimpátia, vagy ellenérzés az elõadó homoszexualitásával, transzvesztita mivoltával, külsõ megjelenésével, származásával, akár bõrszínével kapcsolatban.

A zene, a dal, - mint az egész fesztiválnak a lényege, - eddig fel sem merült abban, amit leírtam. Ezek mind-mind más, jelentéktelenebbnek tûnõ, vagy akár fontosabbá elõlépõ szempontok.

Tehát.
Ha igazán, ha valóban komolyan venné(n)k a fenti jelmondatot, akkor - és ez lehet, hogy a jövõben, mint valami sci-fi novellában, akár meg is valósulhatna, - a dalokat egyenként be kellene táplálni egy számítógépbe, ahol tökéletesen tiszta lenne a mesterséges énekes hangja, elképesztõen gazdag hangszerelést lehetne alákeverni, mindegyik produkció hibátlan lenne a maga nemében, - ÉS AKKOR VALÓBAN CSAK A DALOK VERSENYEZNÉNEK - amelyek közül a legjobbnak ítéltet, a közönségnek legjobban tetszõt lehetne kiküldeni a fesztivál színhelyére, - hozzátéve, hogy az összes ország ugyanígy küldhetné ki a saját dalait, - és akkor megszûnne mindenféle kifogás az elõadó hamiskás mivoltával, külsõ hiányosságaival kapcsolatban, minden dal ugyanolyan színvonalú lenne, - és szerintem 5 perc alatt meg is szûnne az egész fesztivál, annyira nem érdekelne senkit a színesség, a változatosság, és az egyéniségek hiánya miatt...

"B" változat - ha egyszer beindulok, nincs az az Edmond Dantes, aki megállíthatna, hihihi!!!

Ha nem a jövõ futurisztikus megoldásaiban gondolkodunk, akkor még mindig van egy emberközelibb, bár ugyanolyan groteszk ötletem.
Az összes dalt a selejtezõkben sorban, egymás után EGY ÉNEKES ADJA ELÕ, - A ZENEKARI SZÁMOKAT PEDIG UGYANAZ AZ EGYÜTTES!
Akkor ugyanis valóban csak a dalok versenyeznek, nem kell különbözõ elõadók váltakozó színvonalú produkciói miatt bosszankodni, és összevetni õket egymással.
Egy hátránya van, hogy az énekesre nagyon nagy fizikai teher nehezedne, hiszen a hangjára nézve olyan megterhelõ lenne, mintha egy 2 órás koncertet adna elõ - bár, aki rutinosabb elõadó, az meg tudná oldani ezt is.

A dolog lényege, - és fordítsuk komolyabbra a szót - nem lehet elvonatkoztatni az elõadó személyétõl, tehát NEM IGAZ az az állítás, - és soha nem is volt az!, - miszerint az Eurovíziós Dalfesztivál a dalok versenye - szerintem ezt el kellene felejteni, sok idõt és energiát megtakarítanánk vele...:)))
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 27. - 14:44:52
(1527/1642)
Valszeg a n a p t á r állása dönti el, hogy egy és ugyanazon (!) nóta elõadását ki mikor szereti/nem-szereti...nem? :)
Edmond Dantes 2015 febr. 27. - 14:42:34 Előzmény Ezüstliliom
(1526/1642)
Igen, olvastam én is h "hamiskás" :) Kérdés h ez jelentõsen befolyásolná-e a szavazást. Mert mint írtam (talán tavaly is), ez a song contest adott (szavazó) közönségnek szól, lehet h szakmai zsûri is beleszól vmennyire? nem emlékszem az aktuális szabályokra. Ha jól akarunk (jól akarunk?) szerepelni ezen a versenyen, akkor ennek a versenynek/közönségnek (zsûrinek?) elvárásaihoz kell/ajánlatos igazodni, legyen az dal stílusa, elõadó stílusa-külseje, látványelemek stbstb, NEM pedig a saját ízlésünkhöz. Lehet ezt a szemléletet nem-szeretni, de akkor az eredményen ne/se csodálkozzunk. Kurz: ne a magunk kis v nagy házi kedvencét küldjük ki, hanem azt a dalt/elõadót, ami-aki ezen a versenyen, ENNEK a közönségnek (zsûrinek?) tetszhet. Rossz ötlet? Tavaly nem tudom, kit NEM küldtünk ki, de KSA elég jól szerepelt, nem? Pedig õt se kerülte el a gyûlöletbeszéd, ahogyan a gyõztes Conchitát sem, bár alig hiszem h ez utóbbit különösebben érdekelte:
http://index.hu/kultur/2014/05/18/conchita_wurstot_fogadta_az_osztrak_kormanyfo/
http://index.hu/kultur/zene/2014/05/16/a_becsi_ersek_is_orult_conchita_wurst_sikerenek/
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 12:42:44 Előzmény olahmiki1959
(1525/1642)
Nekem Zorán dalválasztásával nem volt gondom, de az új hangszereléssel annál inkább. Valahogy nem valóak ehhez a dalhoz a vonósok.

Amúgy a Ne gondold...-nál nekem a "politikus dalok" kategóriában még jobban tetszik a Sárga rózsa. És Zorán "megmondós" dalait is nagyon szeretem. Szerintem ütnek. Hiába no! Az idõsebb zenész korosztályból még többnek voltak/vannak súlyos, mondanivalóval rendelkezõ dalai!
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 12:35:15 Előzmény blacknet
(1524/1642)
Az nagy poén lenne, azt biztos.:D De valószínûleg nagy botrány is.:)
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 12:32:39 Előzmény magicvoice
(1523/1642)
Nekem úgy tûnik, Szabó Ádám mindig görcsösen énekel. Valószínûleg ezért nem tudott megfogni a dalával most sem, mint ahogy máskor sem. Hiányzik belõle az a lazaság, könnyedség, ami akkor jellemzi, mikor harmónikázik.
Bogi a "gyászhuszárjaival" viszont tetszett. Nekem õ a favoritom, és úgy tûnik, elég sokunknak itt. A dala sajnos aktuális nagyon, és nem erõltetett. Gájer Bálint dalának a stílusa nagyon klassz, ahogy Bálint hangja és elõadásmódja is, de ez a dal sajnos nem elég jó szerintem.