Téma: A Dal

Cordelia 2015 márc. 10. - 15:16:58
(1622/1642)
a Táncos a sötétben címû filmje után meg is bolondult, annyira azonosult a karakterrel. Furcsa lány ez a Björk. Mondjuk nekem Lajkó Félix is furcsa.
olahmiki1959 2015 márc. 10. - 10:31:05
(1621/1642)
Valahányszor Björköt hallom - és fõleg, látom! - énekelni, nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy a csaj nem teljesen komplett.:D
Gondolom, ez egy tudatosan felépített imázs, valószínûleg úgy gondolhatták annak idején, akik segítettek neki kialakítani az elõadói személyiségét, - vagy saját magától lett ilyen - hogy akkor lesz egyéni, megjegyezhetõ, ha egy félbolond, idiotikus arckifejezéseket vágó, ugrabugráló lány képzete kapcsolódik össze a nevével, - ez mondjuk, bejött, az biztos, hogy ha egyszer látod, többet nem felejted el.
Ez is valami a mai világban...:)
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 14:25:27
(1620/1642)
Bocs! Ez Neked szólt volna:
"Ja! Ez egy "csináld magad"-díj?:D"
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 14:24:12
(1619/1642)
Ja! Ez egy "csináld magad"-díj?:D
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 14:20:41
(1618/1642)
Bejátszás? Nem vettem észre. Nem írtam, hogy nem tetszett. Pont ezért. De most megnéztem. Elég primitív.
breeder 2015 márc. 09. - 13:51:59 Előzmény Ezüstliliom
(1617/1642)
A díj mellé természetesen jár még egy kalapács is meg egy vésõ is! XD
breeder 2015 márc. 09. - 13:40:26
(1616/1642)
Persze hogy az eredeti dal, csak egy apró kis bejátszás van benne, ami leginkább azoknak szól(t), akik már (anno) nagyon unták a Rise Like a Phoenix-et. De ha a videó nem tetszett, hát nem tetszett! Van ilyen!. Én azért jót derültem rajta! :o)
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 10:50:51 Előzmény olahmiki1959
(1615/1642)
"Személyes véleményem szerint - ha bárki komolyan venné ezt az egész médiacirkuszt, és valóban kíváncsi lenne Európa könnyûzenei életére, - MINDEN RÉSZTVEVÕT KÖTELEZNI KELLENE ARRA, HOGY A SAJÁT ORSZÁGA NYELVÉN ÉNEKELJEN!!!
Tudom, hogy ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen..."

Már miért lenne az? Régen is így volt. Karel Gott dalai is csak elsõre nevetségesek, ahogy sok más is, aztán megszokja az ember. És szerintem nincs olyan, hogy éneklésre alkalmatlan nyelv, csak a megfelelõ stílust kell hozzá megtalálni.

Nem mondod!? Komolyan? Az angolok is az anyanyelvükön szoktak énekelni???:OOO :D

Nekem nagyon hiányoznak az olasz és a francia nyelvû dalok a mai zenében.:(((
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 10:42:13 Előzmény olahmiki1959
(1614/1642)
Khm... Nem nagyítottad feeeel?:OOO Nekem az volt az elsõ dolgom!:))


"A kussolás, a sumákolás, a szemhunyás országa vagyunk-lettünk, - és ez nagyon elszomorító...:)"

Hozzátenném még, hogy a húzás-halasztás, az utolsó percre hagyás és kapkodás országa is, mert szerintem ez is benne volt a dologban. (Sajnos ebbe a bûnbe én is sokszor beleesem.:((( )
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 10:19:32
(1613/1642)
" "A skandinávok meg nem jó példa. Ott szinte mindenki perfekt angolból. Náluk ez nem gond."

Szép jövõkép lenne, ha ez már nálunk sem lenne gond. Egyébként, de bizony jó példa. Björk, izlandi nyelven? :)
Hány embert lett volna képes megszólítani?"

Nem, még mindig tartom, hogy nem jó példa. Pont azért, amit írtam: mert ott nem nagy cucc, hogy valaki angolul énekel, mert azt ugyanúgy értik, mint az anyanyelvüket (vagy már lassan azzá is válik az angol), nem úgy, mint nálunk. Björköt én is szeretem, pedig egy kukkot sem értek abból, amit énekel. Tõlem akár énekelhetne izlandiul is. Akkor...?:)


"Egyébként a lemezeket Magyarországon nem veszik, hanem ingyenes oldalakról letöltik...:D"

Legyen, bár én még mindig megveszem, amit arra érdemesnek tartok, pont azért, hogy támogassam vele a kedvencemet. De akkor úgy fogalmazok, hogy a koncertjére sem megyek el az angolul halandzsázóknak. Békéscsabára pl. a héten jön Koncz Zsuzsa, a jövõ héten meg a Quimby, és én feltétlen ott leszek a koncertjükön!:))) Valószínûleg Koncz Zsuzsa új CD-jét is meg fogom venni. Na azok pl. szövegek!


Oké, aki dance-et gyárt, az tõlem énekelhet angolul! Az magyarul sem érdekelne.:D


" "Semmi. De Te találtál ilyet a felhozatalban?"

Igen, ki is fejtettem errõl a véleményem. Passed, ugye..."

Azt hittem, már túl vagyunk ezen. A Passed dala tényleg jó, csak az elõadók nem elég felkészültek még, tehát veszett fejsze nyele.



"A Liliomok elnézõek..., remélem.:))"

A Liliomok alapból nem elnézõek, de jelen esetben nincs mit elnézni, mert nem követtél el semmit.;))
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 09:57:16 Előzmény olahmiki1959
(1612/1642)
Nem értem, miért mentegetõzöl. A virág szép, tetszett.:)

Szerintem észrevették, csak már nem volt idõ kijavítani.
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 09:54:36 Előzmény breeder
(1611/1642)
Nem is írtam érvnek, hogy velük nem gyõzhetnénk, ugyanis, mint már többször írtam, nem hiszem, hogy a dalon múlna, hogy ki nyer. De attól még leszerepelnénk egy hamisan éneklõ elõadóval.

A linken nem találtam semmi nevetnivalót. Ez az eredeti dal. Mit szerettél volna mutatni?
olahmiki1959 2015 márc. 07. - 13:47:11
(1610/1642)
"Miki..., észrevettük, rosszalóan összevontuk a szemöldökünket, megcsóváltuk a fejünket"

Úgy látszik, ezúttal - tõlem szokatlan módon - nem fogalmaztam elég világosan (ez több, mint bûn, hiba!...:)

MI - Te, meg én, és még jó néhányan itt a porton - naná, hogy észrevettük, (mondjuk, igazság szerint pont én nem vettem észre, amikor belinkeltem a képet, annyira megörültem, hogy kedveskedhetek vele Lilinek, hogy nem nagyítottam fel, és nem láttam pontosan a feliratot, úgyhogy én is ludas vagyok a dologban), viszont arról írtam, hogy hogyan létezik az, hogy akik készítették, felvésték erre a szép, nagy, aranyozott lemezre a feliratot, nem vették észre, hogy hibás a szó, és mások sem, - a szervezõk, munkatársak, a díj átadói, az emléktárgy elkészítésére a megbízást kiadók, és késõbb a kész mûtárgy átvevõi - nem vettek észre semmit, lapítottak, nem szóltak, arra gondoltak, hogy "miért pont én szóljak, még bajom lehet belõle" ez az igazi probléma.

A kussolás, a sumákolás, a szemhunyás országa vagyunk-lettünk, - és ez nagyon elszomorító...:)

u.i.
(A rosszallóan-t két l-lel kell írni, de ezt csak azért jegyzem meg, nehogy én is a szemhunyás hibájába essek...:)))
olahmiki1959 2015 márc. 07. - 13:33:50
(1609/1642)
Elém dobtad a kesztyût, én meg felvettem - nem videóra, csak úgy virtuálisan...:)

A mostani megszólalásom oka az énekelt nyelv problematikája. (Nem megijedni, nem tudományos értekezés következik, azt meghagyom másoknak...:)
Az Eurovíziós Dalfesztiválon SZINTE MINDENKI angolul énekel - szerintem ez lehet egy kiindulási alap, innen mehetünk tovább.
"Björk, izlandi nyelven? :) Hány embert lett volna képes megszólítani?" - kérdezed.
Hát ez az!

Személyes véleményem szerint - ha bárki komolyan venné ezt az egész médiacirkuszt, és valóban kíváncsi lenne Európa könnyûzenei életére, - MINDEN RÉSZTVEVÕT KÖTELEZNI KELLENE ARRA, HOGY A SAJÁT ORSZÁGA NYELVÉN ÉNEKELJEN!!!
Tudom, hogy ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen, - vannak olyan nyelvek, amelyek valószínûleg teljesen alkalmatlanok énekelt szövegek elõadására, mert köznevetségbe fullad a dolog, (hogy mást ne mondjak, a kitûnõ énekes, Karel Gott cseh nyelven elõadott dalai évtizedek óta a parodisták kedvenc alapanyagai), mégis, ahhoz, hogy kapjunk egy képet, egy széles palettát a pillanatnyi európai zenei életrõl, ez lehetne az egyik alapfeltétel - soha nem fog megvalósulni, én tudom a legjobban.:D

Az, hogy a kisebb országok elõadói szinte kivétel nélkül mindnyájan angolul énekelnek, az azt IS jelenti, hogy önként behódolnak a trendnek, és elfogadják a kimondatlan elvet, alkalmazkodnak a divathoz, beletörõdnek abba, hogy ha elõrébb akarnak jutni, akkor angolul kell, hogy énekeljenek.
Én ennek nem örülök, de ez van.:D
Viszont érdekes módon, a NAGY nyugat-európai országok, - az Egyesült Királyság, Németország, Franciaország, Olaszország, Spanyolország elõadói - talán, mert nagyobb súlyuk van, vagy jobb az érdekérvényesítõ képességük, - tudnak a saját nyelvükön énekelni...:)
Arról nem is beszélve, hogy az öt NAGY mindig, elõkvalifikáció nélkül bent van a versenyben, nehogy a grúz, a moldáv, az azeri, vagy a ciprusi elõadók kiszorítsák õket - ez a gyakorlat azóta él, amióta a rendszerváltással Európára zúdult a rengeteg kelet-európai kis ország, akik mindenféle okokból egymásra szavazgatnak, teljesen komolytalanná téve az egész versenyt - de errõl már sokan és sokszor írtunk régebben...:)

Konklúzió:
A könnyûzene elfogadott nyelve az angol, - lehetnek persze kivételek, olasz, francia vagy spanyol dalok esetében, - ennek örülhetünk, vagy bánkódhatunk miatta, de "ez a realitás", - ahogy Te is írtad.:DDD
olahmiki1959 2015 márc. 07. - 00:07:18
(1608/1642)
Te jó ég!
Látod, Lili, ezt észre sem vettem! (Ne haragudj, hogy figyelmetlen voltam! Így akarjon az ember jót...:)
Annyira örültem, hogy találtam Neked egy ilyet, kedves poénnak szántam, - egyébként, valami nagy jelentõségû díj, ahogy utána olvastam, szép céllal, szép elvekkel, - és, ha nagyon demagóg, meg teátrális akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy íme, egy ilyen egyszerû dolognak, hogy jószándékú emberek alapítanak egy szép díjat, gyönyörûen meg is alkotja valaki, még ennek sem tudhatunk feltétel nélkül örülni, mert figyelmetlen, közepes tehetségû "szakemberek" akik a táblát készítették, egy hibás felirattal elrontják az örömünket, és ebben benne van az évezredes magyar balsors, a rossz döntéseink, a szánalomra méltó mivoltunk, a pitiánerségünk, a félmûveltségünk, az angolul nem tudásunk, és még annyi minden más...

Utóirat, - mert ilyenkor mindig továbbgondolom a dolgokat, és a kérdéseket, amik felmerülnek bennem:
- Tessék mondani, SENKI NEM VETTE ÉSZRE, HOGY HIBÁS A FELIRAT, VAGY - ami még rosszabb - ÉSZREVETTÉK, DE NEM MERTEK SZÓLNI, INKÁBB ÚGY HAGYTÁK, ÉS ABBAN REMÉNYKEDTEK, HOGY NEM LESZ BELÕLE BAJ???

Teljesen paff lettem, el is köszönök...:)
breeder 2015 márc. 06. - 23:59:06 Előzmény Ezüstliliom
(1607/1642)
Így sincsen sok esély rá, hogy a magyar dal gyõzzön, pedig nem egy rosszul sikerült szerzemény.
A Passeddel kapcsolatosan: Én már azt is beépítettem a világképembe, hogy a Passed énekese rém hamisan fogja elénekelni a Mesmerize-ot az Eurovizió 2015-ön! De láss csodát, annyira (idehaza) a döntõn sem szerepeltek rosszul, sõt! :) Csak az a fránya zsûri nem adott nekik egyetlen egy pontot sem. Jelezve, hogy ti még kicsik vagytok, majd ha megnõtök, akkor talán lehet még esélyetek. :D

És hogy egy kis bohóckodás is legyen!

Conchita Wurst - Rise Like a Phoenix kicsit másképp:
https://www.youtube.com/watch?v=Pt1No-b6tyE :)))
Ezüstliliom 2015 márc. 06. - 22:49:02
(1606/1642)
Végül még szeretném leírni, hogy mindent elmondott a zsûritagokról az, hogy kinek adtak 10 pontot a döntõben. Én valamennyin ledöbbentem, annyira kilógott a lóláb. Nyíltan érdekpontoztak.
Ezüstliliom 2015 márc. 06. - 22:28:42
(1605/1642)
"Tudom persze, hogy az Eu-vízió bamba európai nézõinek szájba rágósan nyilvánvaló üzenet kell, nehogy már néhány agysejtjüket élénkebb mozgásra ingerelje valami rejtettebb mondandó.Esetleg minden különösebb mondandó nélküli innovatív zene? Azzal mi a baj? :)"

Semmi. De Te találtál ilyet a felhozatalban? Szerintem nem a polkorrektség volt a meghatározó szempont, mikor ezt a dalt választották, csak ebben a mezõnyben szimplán ez volt az egyik legjobb. És azért én örülök neki, hogy még mindig vagyok olyan naiv, hogy tessen egy ilyen dal.


"Különösen mulatságos ebben a zsûriben Rákay Philip szerepe, aki szegény most elég skizofrén állapotban lehet, a fõnöke ugyanis épp nemrég nyalt be annak a patkánynak, akinek nagyrészt azt köszönhetjük, hogy egy globális európai háborús konfliktus réme fenyeget.
Most ezt, akkor hogy?
Komolyan, vicc ez az ország."

Szerintem Rákay-nak sajnos ez nem okozott komoly fejfájást. Az õ köreikben az ilyesmi mindennapos gyakorlat.
Igen, tényleg egy vicc.:(
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 06. - 22:13:43 Előzmény olahmiki1959
(1604/1642)
Rákerestem: tényleg elírták.:D
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 06. - 22:11:35 Előzmény olahmiki1959
(1603/1642)
Ó, de szép!:))) Csak az a baj, hogy a felirat szerint ez Siver Lily Award, "l" nélkül. Vagy elírták volna? Az elég ciki lenne.:D