Téma: A Dal

blacknet 2015 febr. 27. - 11:41:43
(1522/1642)
Avantgárd paródia. Grimasznak pont jó lenne egy eurovízióra, ezzel is jelezve, át lehet látni a szitán. És ha kicsi kis humorérzékük lenne a rendezõknek, kihoznák õket gyõztesnek.
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 11:39:52 Előzmény Cordelia
(1521/1642)
"Oláh Mikit név szerint megemlítették már a mûsor elején: a két mûsorvezetõ belenézett a kamerába és mondták, hogy "és az ötödik zsûritag is bekapcsolódott". Tisztán hallottam :)"

Ott a pont!:DDD
offtopic
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 11:38:13
(1520/1642)
Nekem is jöhet priviben.;)
blacknet 2015 febr. 27. - 11:37:30
(1519/1642)
Amúgy, akik nézik, tesznek Bécsre, meg hogy hol rendezik épp aktuálisan. Egy-két perces imázsfilm bejátszásának a hatásfoka meg ma már elhanyagolható, ellenben ki lehet dobni pár millió eurót az ablakon a megrendezésért. Forma 1 nálunk dettó, sokkal kevesebbõl is fel lehetne helyezni Budapest nevét a világtérképre.
Ha meg politikai eszméket, azoknak az üzeneteit kell exportálni, hát tényleg a legagyafúrtabb ilyen látszatversenyek formájában belemászni az emberek fejébe. Na meg a legaljasabb is.
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 11:36:33 Előzmény blacknet
(1518/1642)
Hát ez tényleg igazi underground.:D Kíváncsi voltam, vajon van-e a szövegírónak annyi önkritikája, hogy a végén magát is a pokolba küldi. Volt. Ott a pont!:) De zenének azért erõs túlzás ezt nevezni.
offtopic
blacknet 2015 febr. 27. - 11:31:52
(1517/1642)
Edmond, Edmond, már megint félreértelmezel engem, nem megy ez neked. Nem vagyunk egy hullámhosszon. Ami mondjuk nagy-nagy szerencse.
Edmond Dantes 2015 febr. 27. - 11:17:58
(1516/1642)
Ááá, már el is felejtettem. Egy blogból volt, a blogger csokorba szedett pár "elkötelezett" elõadó- és más életmûvészt és kérdéseket tett fel nekik. Mivel nem kötõdik A Dal topikhoz és politikai tartalommal bír (amit itt ugye kerülünk), inkább nem tenném közzé. Mint látom, egy másik "tematikus" toposz máris és úgyis felütötte itt a fejét, hasonlóan (és vissza is idézve) a tavalyi versenyt és gyõztesét...aki "mellesleg" a konzervatív osztrák társadalom, a szövetségi kancellár (!), a bécsi bíboros érsek (!!) és mások gratulációját és elismerését is kivívta és akinek köszönhetõen pár száz millió ember figyelme májusban Bécsre irányul majd, a verseny anyagi hasznáról (turizmus-imázs, sugárzási díjak és egyéb kapcsolódó bevételek stb) nem is beszélve.
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 11:14:14
(1515/1642)
Egyet is értenék Veled a sorrendben, csak Te nem hallottad a Passed-ot élõben. Sajnos az a lány még nagyon képzetlenül, hamisan énekel. Pedig a dal tényleg jó lenne...

Itt jegyzem meg, hogy abban is egyetértettem Pierrot-val, hogy Antal Timi dala is egész jó, de talán valaki más többet tudott volna kihozni belõle, vagyis bizonyos szempontból a fentivel hasonló a helyzete.
blacknet 2015 febr. 27. - 11:09:06
(1514/1642)
Ha most odaírom, hogy egy dal a Büdösöktõl, akkor az meg hatásvadásznak tûnt volna.

Egy olyan országban, ahol egy bulizenekar Hooligans a rock, nincs nagyon mirõl beszélni. Pedig van a mainstreamben is értékes, kvalitásos zenekar, Unique, A kutya vacsorája, Palya Bea, Intim Torna Illegál, akikbõl persze sokan az undergroundból törtek fel, de eszük ágában sincs ilyen eurovíziós hülyeségekkel égetni magukat (bár talán a Uniquenak volt ilyen próbálkozása egyszer). Eléggé le lett butítva az igényszintünk, nyilván ez nemzetközileg is igaz, meg egyáltalán nem most kezdõdött, meg nem is a popipartól vár el az ember magaskultúrát, de ami egy ilyen eurovíziós közegben, a zenei mainstreamben manapság zajlik, az valójában még paródiának sem menne el.
offtopic
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 11:05:33
(1513/1642)
Én tudjam?:) Amit Mikinek ígértél. (Lásd még: elõzmény.)
offtopic
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 11:04:29 Előzmény Edmond Dantes
(1512/1642)
"Most viszont ugyebár, nincs se diktatúra, se idegen elnyomás. Érdekes."

Momentán van diktatúra. Mert ez nem demokrácia, ami van, az biztos. Ezt nem tudtam szó nélkül hagyni, de vitába nem fogok szállni miatta. Fõleg, mert ez is off, ahogy Miki is írta.:)
Edmond Dantes 2015 febr. 27. - 10:59:46
(1511/1642)
Melyik lenne az?
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 10:50:23
(1510/1642)
Nem szabály, csak némi elõzékenység. Sosem kattintok olyan linkre, amirõl nem írják oda, mi az, így ezt sem néztem meg. Így aztán a gyomrom sem tudta megfeküdni.:P Bár talán akkor sem feküdné meg, ha megnézném. Szóval mi is az?:)

Amit az Eurovízióról írtál: így már más. Azt hittem, Te is a homofóbok közé tartozol, mint Meklód fia, akik nem a produkciókat nézik, hanem a vélt vagy valós másságot. Speciel Concita dala szerintem elég grandiózus, akárki is énekli.:) Még ha voltak is jobbak nála.
Ebben a megvilágításban, ahogy most írtad, teljesen egyet kell értenem Veled sajnos. Kevés minõségi dalt találni az elõadottak között, talán egyre kevesebbet.:( Mégis nézem, mert mindig reménykedem.:D
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 10:37:11 Előzmény Edmond Dantes
(1509/1642)
A "tematikus linket" kérhetném én is?:)
blacknet 2015 febr. 27. - 10:18:52
(1508/1642)
Nem ismerem ezt a szabályt, valószínûleg azért, mert nincs is.
Megfeküdte a gyomrod? Ja, hát ez az igazi undergrond, nem a bájalex.

Nem a transzvesztita mivolta (bár azzal kapcsolatban is lennének kifogásaim, ahogy õ ezt képviseli, ahogy ehhez viszonyul), hanem az átpolitizáltság a probléma. Igaz egyébként az is, hogy az euróvízió története során sohasem volt tisztán minõségi verseny, politikai szempontok érvényesültek, ilyen értelemben egy ennyire nyilvánvalóan hazug, és nem a valóságosan propagált versenyfeltételek mentén mûködõ rendszert beszopni nem kis teljesítmény a mûsorért rajongóktól, az erre pénzt küldõ, szavazó hülyéktõl meg pláne.
Ugyanakkor az a kijelentésem, hogy sosem volt tényezõ, inkább arra utal, hogy az itt felbukkanó zenei produkcióknak talán 5-10%-a üti meg a minimális minõségi elvárásokat, nagyjából a mainstreamnek is a legalja a felhozatal. Elég csak a honi vonulatra gondolni, ahol a legundorítóbb zenei közhelyekkel dolgozó Rakonczai-testvérek telepedtek rá még évekkel ezelõtt, produceri tevékenységük minden egyes másodperce közelebb viszi a világot egy kataklizmatikus nagy okádáshoz. Na nem mintha a többi vállalkozó átvinné a húsz centire se rakott lécet...
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 10:08:33 Előzmény tompika74
(1507/1642)
Abban igazad van, hogy hamisan éneklõ elõadót semmiképp sem szabadna továbbjuttatni. Viszont úgy érzem, összekevered a dolgokat. Ez nem az elõadók, hanem a dalok versenye. Az Általad említett elõadók valóban jók, csak a daluk nem volt annyira jó... szerintem. De úgy tûnik, mások szerint is.
Pierrot-t, úgy tûnik, kicsit "megdolgozhatták".:) :/ Én is éreztem, hogy sajnos lejjebb adta a szigorát.
Szerintem a jó helyezés elérése az Eurovízión - ahogy eddig - ezentúl sem a dalokon fog múlni, hanem a nemzetek egymás iránti szimpátiáján. Így nem hiszem, hogy eszerint kellene választanunk a dalok közül. Inkább azt tartom fontosnak, hogy ne valljunk szégyent az indulónkkal. Most lehet, hogy utálni fogsz, de nekem ByeAlex dala elég szégyen.:) De abban egyetértünk, hogy a szokásostól eltérõ, de egyben színvonalas dal lenne a legjobb választás. A mostani felhozatalban ilyet nem találtam sajnos.
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 09:56:51 Előzmény blacknet
(1506/1642)
Ha linket teszel be, azért illik pár szóban leírni (jelen esetben legalább dalcím), hogy mi az.

Az Eurovíziós Dalfesztivál pedig attól volt számodra színvonaltalan, hogy egy transzvesztita nyerte? Mert akkor ez sokat elmond Rólad.
Ezüstliliom 2015 febr. 27. - 09:40:42 Előzmény Cordelia
(1505/1642)
Akkor nem ugyanazt értjük a "profi" alatt.:) Nekem õ attól profi, hogy képzett, csodálatos hangja van, jól "bánik" vele, jó elõadó. A körítés, hogy hol jelenik meg, mit nyilatkozik, stb., nekem nem szempont. Amúgy vagyunk egy páran rajta kívül, akiknek az önbizalma annak a bizonyos kétéltûnek a feneke alatt van.:) Sajnos.:(
Edmond Dantes 2015 febr. 26. - 17:00:08
(1504/1642)
Ezen az esõs nem-vasárnap :) délután rábukkantam a nyolcas csokorra, gyûjtve, meghallgattam...de nézni csak bele-bele.
Mindegyiket most hallottam elõször=nálam "tabula rasa".És eddig csak Wolf Katit ismertem, õt is csak elõzõ dalfeszt.óta.
Mûsorvezetõket, zsûrit, kiesett dalokat/énekeseket mellõzöm, felsoroltak ui tutira nem játszanak/nem lesznek Bécsben.
Hogy is konferálják fel a pontozást? Here are the votes from...ED :)
Spoon: zéró, bocs.
Szabó Ádám: tucatszám és untam.
Mujahid Zoli: dettó, tucatszám...de, ha jól olvastam a gyûjtõcikkben, egyes hozzászólóknak..khm..csemege (lenne) õ.
Wolf Kati: tucatszám, csak másképp. Képzett hang, de ez nem énekverseny. Magyarul dalol, de ez (kint) nem elõny.
Ív: õ ill a szám már megkülönböztethetõbb cucc, de kevésnek érzem. És valahogy olyan nem-nyerõ típus, lehet h csak nekem.
Passed: hangulatos szám és elárulok egy titkot, másodszor hallgatom, mialatt ezt írom. Valahogy megfogott. Bécsben? Ki tudja?
Gájer Bálint: na, itt táncra fel! Sztem mint "szám", ez az "igazi", ahol nem kell magyaráz(kod)ni, miért. Bécsben? Hááát...
Boggie: na jóóó, ezt az egyet kicsit puskáztam, Mikitõl!! meg a házi szavazásból, ezért hagytam a végére. És kap tõlem +2 sort itt: szép szám, A2/B-kateg. amerikai filmek kísérõzene-stíl, szép arc, szép hang, szép szem, hit, remény, szeretet és béke. Kicsit a bõröndös-szerény Rúzsa Magdi (szám) reinkarnációja. Anno az bejött kint. Lehet h ez is piacképes?

Kurz:
Passed - Gájer - Boggie, emelkedõ sorrendben. De könyörgök: ne (csak) azt figyeljük h nekünk mi tetszik! A "legeurovíziósabb" szám/dizájn/elõadó nyerjen szombaton!
2/10
fél X 2015 febr. 25. - 20:51:48 2/10 Előzmény blacknet
(1503/1642)
Sajnos egyetértek veled, és ide (MTVA) még Simicska friss levegõt hozó tavaszi nagytakaritása sem ér el.