Téma: A Dal

Ezüstliliom 2012 jan. 29. - 14:46:43
(122/1642)
Ha a pénzrõl szólna, akkor emeltdíjasak lennének az SMS-ek, mint más csatornákon.
punpun 2012 jan. 29. - 14:34:22
(121/1642)
Minek ez a mûsor? ja, persze! kell a pénz a sok szavazótól. Egy telefonszámról 10 szavazatot is el lehet küldeni. Ez vagy 20szor elhangzott. :D Mert az egyértelmûen látszik, hogy már el van döntve kit akarnak az Eurovisio-n látni. Nevetséges, hogy mégis össze hoztak e köré egy mûsort.
A zsûritagokat hagyjuk is, ez az egész szóra se méltó.
Ezüstliliom 2012 jan. 29. - 14:28:49
(120/1642)
Tóth Gabi érzelemkitörésével kapcsolatban: gondolom, ugyanazok kritizálják, akik Oláh Ibolyát és Keresztes Ildit is. Tudomásul kellene venni, hogy csak azok tudnak a színpadon ezer fokon égni, és ott megélni és átadni az érzelmeket, akik alapból is ilyenek. Mindent intenzíven élnek meg és éreznek. Kállay-Saunders pl. biztos sosem fog így viselkedni, de a dalai is csak olyan egysíkúak érzelmileg, mint õ maga.
Ezüstliliom 2012 jan. 29. - 14:03:46 Előzmény southwind
(119/1642)
"Mondjuk Wolf azutan a nagy pofara eses utan, hogy elso helyre varta magar es lett huszonotbol a szazadik, most zsuriz.. vicc."

Naná, hogy az elsõ helyet szerette volna! Aki úgy megy el egy versenyre, hogy nem az elsõ helyet célozza meg, az ne is menjen! És ugyebár tudjuk, hogy nem a dalok színvonala dönti el kint a helyezést...
Ezüstliliom 2012 jan. 29. - 14:00:21 Előzmény barbi_112
(118/1642)
Senkit sem a mûsor készítõi szedtek elõ, hanem neveztek a versenyre. Mit lehet ezen nem érteni?

Amúgy a hangosítás tényleg kritikán aluli volt. Így nem lehet élõ, zenés mûsort készíteni!
1/10
bumpee 2012 jan. 29. - 13:45:40 1/10
(117/1642)
Te jó ég... És milyenek voltak azok amik nem jutottak be??? :)
9/10
sjmagdi 2012 jan. 29. - 13:01:07 9/10
(116/1642)
Néztem a mûsort.....Teljesen laikus vagyok ....csak egy nézõ...de véleményem van.....mégpedig az, hogy elõször mutatják be a nézõknek a dalokat amik közül lehet választani...azonkívül szerintem tegnap az a 4 jutott tovább, ami a legjobb volt.....
Az nem tetszett, hogy a többit kicsit lepontozták,...vagy "uram bocsáss" leszólták..azok közül.akik nem jutottak tovább ( pl Kökény Attiláék), hiszen õk is jók voltak, de ez egy verseny... és most voltak náluk "jobbak"....
"Szumma szummárom".....a zsûritagok pontozzanak, de ne gyalogoljanak bele a versenyzõkbe , ha nem tetszik nekik....legyen már végre egyszer egy olyan mûsor, amikor mindenki emelt fõvel távozhat!!!!!
Alasseo 2012 jan. 29. - 12:06:13
(115/1642)
Nem néztem a mûsort, de olvasva az itten kommenteket az MTV szokás szerint, változatlanul magasra helyezte a mércét: a bányászbéka hátsója alá kilométerekkel. :D Na meg a fantasztikus, kultúrnyaloncoknak kedvezõ kiválasztási rendszerrõl nem is szólva, amirõl max. értelmi fogyatékosok hiszik, hogy a közönség dönt. Régen Eurovízió rajongó voltam, de a show az utóbbi 1-2 évben meredeken süllyed egy kommunizmus korát idézõ vidéki kultúrházi ki mit tud színvonala alá. Örömünkre szolgálva idén a helyszín is passzol, valahol a pokol és az isten háta mögötti barbár földszeleten.
1/10
bioberta 2012 jan. 29. - 11:57:55 1/10
(114/1642)
Wolf Kati zenész.Nem is akármilyen.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Wolf_Kati
Csiszár mi???
Rákayról lehet vitatkozni, de legalább nem buta.
Rakonczai is jó zenész. Szerintem.
pegyor 2012 jan. 29. - 11:15:51
(113/1642)
Rákay egy senki, Wolf nem zenész, Csiszár és Rakonczai abszolút korrekt módon pontoztak.
pegyor 2012 jan. 29. - 11:11:52
(112/1642)
Egyetértek a technikai kifogásokkal. A dalok nagyonnagyonnagyon gyengék voltak. 1-2 kivétellel hamisan énekelt mindenki. Az egyetlen szimpatikus dolog az volt, hogy a zsûri rendesen lepontozta a sok kutyaütõ sztárocskát. Nem baj, hogy nem a közönség szavaz, mert akkor biztosan az "Óperettes" nagyon okos hölgy nyert volna, vagy a roppantul vonzó rémtótgabi.
Mint kiderült számomra, Wolf Kati tényleg olyan buta, mint amilyennek látszik, Filip meg még mindig oltári seggfej.
()Erika() 2012 jan. 29. - 10:10:14
(111/1642)
Teljesen igazad van. Minden szavaddal egyetértek! Ja, és én is a Compact Disconak és Biga Gabinak drukkolok!!! :)
feeco 2012 jan. 29. - 09:58:48
(110/1642)
A mûsor technikai kivitelezése kritikán aluli volt. Az ott dolgozó "hangmérnököket" azonnal ki kellene rúgni; nevetséges és egyszerre szomorú is volt, ahogy rendre nem szólaltak meg a mikrofonok, a dalok közben gerjedtek, besípoltak, elhalkultak, stb..
Csiszár az egyik produkciónál hivatkozott arra, hogy gyakorlatilag le is vehetnénk az m1 logóját és bármely más külföldi logót odatehetnénk helyette, annyira profi volt a dal és az elõadás.
Nekem inkább az jutott eszembe, mit szólnak az eurovízíósok, ha meglátják, hogy az Eurovision logo mögött micsoda bakiparádés dilettáns "blunder-show" folyik.
Egyébként Biga és a Compact Disco remek volt, hajrá srácok!
alessandro53 2012 jan. 29. - 09:56:08
(109/1642)
Végigszenvedtem az elsõ elõdöntõt, és nem tudom szó nélkül megállni: dilettáns, kb egy falusi helyi TV színvonalán (bár nem akarom sértegetni a helyi TV-ket)megszervezett mûsort láttam.
Jó lenne átgondolni, hogy a mûszakot végzõ, irányító embereket tán el kéne küldeni a fõnökükkel együtt.
A kereskedelmi TV csatornáknál takarítóként sem alkalmazzák ezeket az " urakat ".
A másik dolog : ha az eurovíziós dalfesztivál sorrendje a közönség szavazatain múlik, akkor a válogató miért nem így mûködik?
Talán szeretnénk a sorrendet a saját szempontjaink szerint alakítani?
Nem tudom, de nem tûnik lehetetlennek.
Nem kívánok kritizálni személy szerint senkit, de ami a szakmai zsûrit illeti meg kell nézni mondjuk a TV 2 Megasztár elõzõ és következõ zsûrijét, és lehet következtetéseket levonni.
Lehet hogy a TV intendáns inkább a mûszakot kellene hogy irányítsa, felügyelje? Nem tudom, csak felmerült a kérdés.
Ha meggondolom, hogy a fellépõ mûvészek mennyi munkát fektettek a produkciókba, és ezt kapták érte, ez elszomorít.
Még akkor is így van, ha tudom hogy sok megkomponált, és elõadott dal közül csak nagyon kevés lesz sláger.
Javasolnám ,hogy a továbbiakban sokkal nagyobb szakmai hozzáértéssel dolgozzon a mûszak.
Továbbá meg kéne gondolni, hogy talán a nézõ döntse el hogy mi legyen a sorrend!
1/10
Pillango22 2012 jan. 29. - 09:52:11 1/10
(108/1642)
Egyik dal szörnyûbb volt, mint a másik. Minek akkor az a sok tehetségkutató mûsor, ha ilyen Krisz Rudikat ásnak elõ?????? És akiket a Megasztárból, meg az X-faktorból kiválasztottak, szörnyû!!! Hol van Tarány, Muri, Kocsis??? Direkt ilyen minõsithetetlen dalokat választottak ki? Elõször hallottam a dalokat, és biztam benne, hogy csak jön jobb, legalább egyetlen egy, de NEM!!! Egyik dal sem olyan, amelyet szivesen visszahallgatnék!
makailaci25 2012 jan. 29. - 08:47:00
(107/1642)
Ez az egész miben különbözött az X fasztortól? Számomra semmiben se, mindkettõt társaságban kellett végigszenvednem, mert 11 emberbõl 10 erre volt kihegyezve. Ezért a széklet mûsorért kúrták el a köztv-ken a képernyõ sarkát, ami rohadtul zavaró és figyelemelterelõ hatással bír, akárcsak tavaly a holland meccsek elõtt 8 nappal nem tudtam köztv-t nézni.Ki az, akinek ez megéri, hogy napokra tönkretenni a többi mûsort néhány giccses énekért?
tompika74 2012 jan. 29. - 07:03:12
(106/1642)
A mikrofonok és a zsûri bénázása a pontmutogatással (igen, fõleg a Wolf Kati) olyan volt, mint a szilveszteri bakiparádé.
A zsûri beszólásai, lepontozásai kemények és kegyetlenek voltak. DE mégis az a 4 produkció jutott tovább, ami szerintem is a legjobb volt. :) Reggel úgy ébredtem, hogy a Caramel dala csengett a fülemben, ezért nálam az õ száma nyert.
A mûsor a többi dalversenytõl eltérõen nem húzta az idõt. Elég gyorsan jöttek egymás után a számok, pörgõs volt, ez tetszett. A kereskedelni tv-k kötelezõ "feszültségkeltése" és "önreklámozása" egyáltalán nem hiányzott.
Egészében véve pozitívan csalódtam a mûsorban. Nem gondoltam volna, hogy a megasztárosok össze tudnak hozni egészen hallgatható zenéket is :) A Megasztár és X-faktor mûsoroktól eltérõen itt sokkal kevesebb volt a hamis hang, és tegyük a kezünket a szívünkre: egy dalverseny színvonalát ez határozza meg :)
10/10
mango 2012 jan. 29. - 02:57:44 10/10
(105/1642)
Jo estet Mindenkinek! Amerikabol kovetem nyomon az esemenyeket, es itt most este 9 van. Most neztem vissza az elso elodontot. Nem lehetne h Toth Gabinak adjunk egy rendes dalt? :D En meg mindig Kiralyekat kuldenem ki, Gabinak meg uzenem, h fel a fejjel, ne "pazaroljuk" iden el, hanem jovore kuldjuk ki egy normalis es utos dallal, mert az idei nem nyerheti meg a dalfesztivalt, sorry. De Gabi a szinpadon ketsegkivul NR 1.
Es ha iden O menne, jovore mar egy nagyon jo dallal se nyerhetne. Lasd Nemetorszag: most komolyan Lenat kuldik ki megint? Jol enekel a lany, jo a dal is, de ketszer egy evtizeden belul senki nem fogja nyertesnek kihozni...

HAJRA KIRALYEK!!! :)))

Es jo szorakozast Mindenkinek!
1/10
southwind 2012 jan. 28. - 22:28:45 1/10
(104/1642)
csiszarnak spec sose volt velemenye :)
wolf kati megerositette az elotte szolot es benazott hogy ugyanazt a szamot is mutassa fel... meg szerencse hogy euvizion leszerepelt ember volt a zsuritag, aki tuti biztos befutora szamitott es msot eldonti hogy meg mivel se lehet nyerni.
-Babi24- 2012 jan. 28. - 22:26:38
(103/1642)
Kérdem én: Hogy jön egy Wolf Kati ahhoz, hogy minõsítse olyan elõadók munkáját, akiknek mondjuk ez is a szakmájuk és egész életükben erre a pályára készültek, abban élnek, dolgoznak? Nem csupán egy X Factor-t nyertek meg. Ez elképesztõ és egyben felháborító! Nevetséges volt, amikor egy Pély Barnát és egy Gallusz Nikit zsûriztek. Értem én, hogy felkérték erre, de szerintem tudni kell néha nemet mondani. A másik 3 zsûritagról nem is beszélve, akik számomra érthetetlen okokból ülnek ott, ahol ülnek. Lehet, hogy ha ez a Rakonczai gyerek nem sertepertélne állandóan az Euróvízió körül, talán több esélyünk lenne. Csiszár és Rákay: ?????????????