Téma: A dán lány

offtopic
Edmond Dantes 2016 febr. 05. - 09:56:29
(23/83)
Maradj a középkorban. Megegyeztünk.
offtopic
Ezüstliliom 2016 febr. 05. - 09:02:12
(22/83)
Hû! Te aztán... Na, nem írom le, mert kimoderálnak.:D
Mindenesetre kevered a szezont a fazonnal. Egyrészt bocs, de egy meleget vagy transzvesztitát összemosni egy pedofillal! Hékás! Az elõbbiek normál esetben nem ártanak másoknak (az, hogy Te látni sem szereted õket, az nem ide tartozik), míg egy pedofil bizony a másik ember (gyerek) beleegyezése nélkül, akarata ellenére teszi, amit tesz, és nem mellesleg büntetendõt. Aztán ráadásul gyilkosokkal is egy napon emlegeted õket. Én nem neveznélek normális, ép elméjû embernek.
Másrészt nem kell melegnek, transzvesztitának stb. (de nem pedofilnak!) lenni ahhoz, hogy valaki tolerálni tudja õket és megnézzen egy filmet, amelyben szerepel ilyen beállítottságú szereplõ.
Ha a középkor nem is, de a sötét stimmel...
fmaci38 2016 febr. 04. - 18:03:33 Előzmény jbaj
(21/83)
ha attól modern valaki hogy buzi, pedofil transzvesztita perverz akkor én inkább maradok a középkorban amikor égették az elõbbieket. ez a film az elõbb felsoroltaknak szól, élvezkõdjenek nyugodtan rajta, nekik biztosan nagyon tetszik. Normális ép elméjû ember ezt ugyanúgy nem nézi meg, mint a Szögi család tragédiáját szegény ártatlan roma szemszögbõl feldolgozó színdarabot a Radnóti színházban (szegény Radnóti forog a sírjában).
Szomorú hogy erkölcsileg itt tart a világ, itt tart az ország. Bezzeg az téged sem érdekel hogy csak az idei télen több mint százan fagytak és haltak meg a nagy demokráciában (amikor a liberálisok voltak hatalmon akkor több százan fagytak halálra). szurkolok hogy kapjon oszkárt, legalább szart sem fog érni a díj (most sem sokat ér ).
Ezüstliliom 2016 febr. 02. - 17:55:16 Előzmény CrazySpice
(20/83)
Bíztató, hogy ilyen közönség is van néhol.:) Szeretném én is megnézni a filmet, de a békéscsabaiaktól (mint közönségtõl) nem sok jót várok.
lipgloss 2016 febr. 01. - 08:45:54
(19/83)
Nem rossz film ez, csak sokkal többet is ki lehetett volna hozni belõle szerintem. Pl. én nagyon hiányoltam a ”szenvedést” belõle. Eddie-n gondolom az a fojtott sírás a kórházban az akart lenni – (nekem ez kevés volt), de hogy a feleségnek nem volt 1 ilyen brutál kikadása az kifejezetten zavart. Ettõl függetlenül nekem Alicia vitte a filmet, Eddie Redmayne bájos vigyorgása édeskevés az Oscarhoz. De nézzétek meg mert érdekes film…de ahogy sokan írták rétegfilm és engem pl. az is baromira zavart, hogy a sok értelmes folyamatosan röhögött a kényes részeknél, meg megjegyzéseket tettek hangosan. Aki abszolút elítél minden másságot az ne menjen már ilyen filmre, csak elcseszi más szórakozását.
offtopic
perry 2016 jan. 31. - 15:32:40
(18/83)
Kérés teljesítve:)
eIemes 2016 jan. 31. - 14:47:05
(17/83)
Ez azért túlzás, hogy semmitmondó lenne. Inkább csak rétegfilm. Egy elég vékony rétegnek szól (transzszexuálisok, illetve ezek rokonai barátai és üzletfelei). De engem több szemöldökfelvonásra késztetett a Joy, a felmosórongyfeltalálójának sikertörténete.
Edmond Dantes 2016 jan. 31. - 14:23:43 Előzmény perry
(16/83)
Kedves perry, amint tudok, érdemben is beírok-reagálok, mert perry megérdemli és perrynek érdemes :) most csak annyit javasolnék: spoilereztesd be a hszodat, mert...mert spoileres. Üdv ED
mushi 2016 jan. 29. - 21:03:05 Előzmény jbaj
(15/83)
baromság. nem attól lesz valaki nem-középkori, hogy természetesnek tekinti azt, hogy egy nõ férfi, vagy egy férfi nõ akar lenni, és úgy is akar kinézni. és -ugyan nehéz lesz elhinni, de- mondom én ezt úgy, hogy különösebb bajom nincs velük, sõt a filmet is meg fogom nézni. ugyanakkor szerintem se természetes, és nem szeretem, ha bármi ilyesmit úgy nyomnak le valaki torkán. (és vagyok így pl a rasszizmus elleni, a zsidós, a feminizmussal foglalkozó, stb filmekkel.) amikor már csak azért (is) dühíthet valakit, mert már a too much kategória lesz. nem attól fog valaki elfogadóvá válni, hogy lépten-nyomon az arcába dörgölik a témát.
de mondom, a filmet megnézem, és undokoskodni vagy gyûlölködni se fogok. van leszbikus barátnõm, meleg barátom, és szeretem õket, amíg nem próbálnak gyõzködni, vagy az arcomba nyomni a másságukat. amit egyébként nem is akarnak, és így lesznek õk is természetesek. ez a dolog titka.
Sonicated 2016 jan. 29. - 20:48:29
(14/83)
Annyira semmitmondó egy film, hogy kijöttem az elsõ 50 perc után.... pedig tényleg ritkán jövök ki filmekrõl, de olyan szinten kiszámítható, hogy mondod elõre a következõ mondatokat... Ez mellé még vontatott is, nézhetetlen. 2/10, de csak a díszlet miatt a 2-es. A legrosszabb, mikor hollywoodi produkció akar mûvészfilmeskedni, ilyenkor sosem sül el jó.
10/10
offtopic
jbaj 2016 jan. 29. - 13:32:36 10/10
(13/83)
Nem fog senki. Maradj csak abban a világban, amiben élsz. Soha sem leszel boldog, kiegyensúlyozott, rendes EMBER, ha nem jössz ki a középkorból.
eIemes 2016 jan. 29. - 13:03:33
(12/83)
csak mindig a tolókocsi jut eszembe
perry 2016 jan. 29. - 12:52:41
(11/83)
:))
10/10
jbaj 2016 jan. 29. - 12:49:44 10/10
(10/83)
Ilyen sokszor egy filmen belül nagyon régen rázott ki a hideg. Az új filmek közül (1990-2016) rettentõ kevés van ilyen nagy hatással rám.

A filmzene, a képi világ, a kor, a helyszínek, az épületek, a festmények, Eddie Redmayne alakítása és PÁRIZS... Hmm... ;)

Ajánlom e filmet azoknak az embereknek, akik szeretik a SZÉPET és azoknak is, akik nem értik meg, ha valakik "másképpen" látják a világot, "másképp" gondolkodnak. Ez a film lehet, hogy egy kicsit majd felnyitja a leragadt szemüket, hogy igenis sokszínûek vagyunk, mindnyájan, kik éltünk, élünk.

Elgondolkoztató. Menjetek el, megéri megnézni!
eIemes 2016 jan. 29. - 08:53:43
(9/83)
te magad okés vagy?
pikemen 2016 jan. 29. - 08:43:25
(8/83)
Na, ez az a téma, amirõl ne is próbáljanak meggyõzni engem, hogy mennyire okés...
eIemes 2016 jan. 29. - 07:54:03
(7/83)
Az orrán át menstruáló férfi története Matalin Dóra interpretációjában

http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/01/28/a_dan_lany_kritika/

"Hollywoodban már a remake-ek remake-einek a remake-ei készülnek, annyira híján vannak az erõs, eredeti ötleteknek. Van egy csomó szuper színészük, egy rakás kiváló rendezõjük, operatõrük, vágójuk, pompás látvány-, díszlet-, és jelmeztervezõjük, akik kénytelenek unalmasabbnál unalmasabb, közhelyesebbnél közhelyesebb sztorikra vesztegetni a tehetségüket... Hatalmas kincs az érdekes, filmre vihetõ sztori. A dán lány, vagyis Einar Wegener élettörténete ilyen, mégis sikerült egy közepes filmet készíteni belõle."
10/10
scsipo 2016 jan. 29. - 02:55:02 10/10
(6/83)
Megindító, megható, csodálatos film. Végig a könnyeimmel küszködtem.
9/10
CrazySpice 2016 jan. 29. - 02:32:49 9/10
(5/83)
Premier láttuk A Dán Lány The Danish Girl c. filmet. Nagyon szép és magával ragadó. Nem akarom hosszan kritizálni, vagy ömlengeni róla, de azt biztosan mondhatom, hogy mostantól sokkal jobban megértem a transzszexuális barátnõim életét. Nem mintha ha eddig nem lett volna számomra tök alap az, hogy õk azok, akik, azt hiszem ezzel sosem volt problémám, de ez a film kicsit közelebb hozott hozzájuk. ÉS AMI A LEGJOBBAN TETSZETT: A FILMBEN VAN EGY FÉRFI-FÉRFI CSÓKJELENET. ENNÉL A RÉSZNÉL A TELTHÁZAS MOZITEREMBEN CSAK EGY GYÖKÉR HORKANTOTT FEL VALAMI ALPÁRISÁGOT (GONDOLOM HOMOFÓBOT) DE RÖGTÖN JÖTT RÁ A JÓ HANGOS VÁLASZ EGY MÁSIK NÉZÕTÕL: "MIT KERESEL ITT? MIÉRT ERRE A FILMRE ÜLTÉL BE?!?" El is hallgatott a primitív bunkója, szégyellhette is magát. Ez nagyon tetszett. A nézõtéren kulturált, 2016 világában élõ, mindent és mindenkit elfogadó, rendes emberek ültek. Örülök, hogy jó irányba halad a világszemlélet végre itthon is.
perry 2016 jan. 26. - 19:46:18
(4/83)
Szívesen.