Téma: A diadal

8/10
Beyonce 7 2009 ápr. 29. - 11:53:03 8/10
(8/28)
Szerintem jó film,nekem tetszett.:)
Lehet,hogy egy kicsit elcsépelt,viszont azt ne felejtsük el,hogy ez egy igaz történet.
Ezek szerint elcsépelt frázisok is ("merjetek nagyokat álmodni ...") mûködnek a való életben.
Ennek a filmnek ez volt a lényege.
Perry jól játszott,volt humor és érzelem is.
10/8
1/10
tetro 2008 nov. 28. - 10:45:06 1/10 Előzmény Panni:)
(7/28)
borzalmas, elcsépelt, gondolom a szinkron még ront rajta. nézhetetlen. kliséket halmoz egymásra azokat is csak a legprimérebb módon. inkább nézzetek mást.
DRusza 2008 aug. 21. - 11:56:33
(6/28)
Matthew Perry iránt érzett minden tiszteletem ellenére azt kell mondanom, hogy ez a film egyszerûen pocsék... A témában sajnos mindössze az az újdonság, hogy eddig 6. osztályos korú gyerekekkel nem készült hasonló amerikai "Merjetek nagyot álmodni srácok és fellelkesítelek benneteket!" stílusú film. Eddig a középiskolában merültek ki a hasonló témák (Dangerous Minds, The Substitute, Freedom Writers, Take the Lead hogy csak az ismertebbeket említsem). Nem Perry-n múlott a film az bizonyos, habár ebben a filmben az összes Jóbarátokból ismert arcát bemutatja, ami nem nagy teljesítmény persze (Ha nem láttam volna a szenzációs Numb címû újabb filmjét, akkor azt mondanám , hogy a fiú csak ennyit tud...)A film az elõdök valamennyi sablonját magán hordja (morcos igazgató, kezdetben ellenálló mérges szülõ, bûnözõ tanuló, tehetséges, de nemtörõdöm gyerek, bosszúból összepiszkolt osztályterem, megértõ barátnõ stb.) Egyedül a figyelemfelkeltõ trükkökbe kellett alacsonyabbra tenni a lécet, hiszen egy 12 éves gyereknek valóban inkább a kakaóivászat, mint az önvédelmi sport tudja felkelteni az érdeklõdését.) Mindezekkel együtt persze van benne néhány jópofa pillanat is (rapper Perry), de összességében egy elég felszines munka, amin a magyar cím csak tovább ront, a címadó az egyébként is jó elõre sejtett katarzist temette el vele 10 emeltnyi mélyre...
Panni:) 2008 júl. 05. - 19:09:07
(5/28)
Egyetértek az elõttem szólóval, én tegnap láttam ezt a filmet de nagyon megtetszett, jó volt látni Perry-t nem idétlenkedni, habár imádom a Jóbarátokat.
10/10
zzoe 2008 jún. 09. - 16:03:40 10/10
(4/28)
Igazi élmény a film, jó ütemû, pergõ....jó a vágás, M. Perryt pedig ezért a filmért nem véletlenül jelölték Goldenre és Emmyre, kár hogy csak jelölték...sokoldalú, intelligens, remek karakter színész, igazi ÁSZ...nagyon sokban hozzájárul, hogy az amúgy is kitûnõ forgatókönyvbõl értékes és hiteles film legyen!!!!
1899 2008 máj. 24. - 15:41:20
(3/28)
Egy remek film, "Chandler" teljes mértékben kilép a szokásos karakterébõl, ebbõl is látszik, hogy egy nagyon jó, sokoldalú színész.
Mondjuk itthon is lehetne alkalmazni ilyen tanárokat, fõleg a roma kisebbség "iskoláiban". :)
10/10
bree-gee 2008 ápr. 24. - 23:13:27 10/10
(2/28)
Nekem nagyon tetszett.Persze a hasonló filmek közül nálam abszolút a Veszélyes kölykök a nyerõ, de szerintem ez is szuper volt!!
Több ilyen tanár kellene az iskolákba...
10/10
bree-gee 2008 ápr. 24. - 23:11:12 10/10
(1/28)
Ron Clark nyugodt életet él, miközben egy kisvárosban dolgozik tanárként. Clark azonban ennél nagyobb kihívásokra vágyik, ezért úgy dönt, tanári munkáját a Harlemben folytatja, ahol a gyerekek köztudottan nem az alapmûveltség elsajátításával vannak leginkább elfoglalva. Sokkal inkább érdekli õket a gengszterkedés, a drogozás meg a bulizás. Szülei, kollégái hiába próbálják lebeszélni, õ hajthatatlan. Meg sem áll New Yorkig, ahol elvállalja azt az osztályt, amelyiknek a diákjai a legtöbb tanárt üldözték el az elõzõ tanévben. Clark azonban be akarja bizonyítani, hogy odafigyeléssel és sok-sok türelemmel a legelvadultabb gyerekekbõl is jó tanulókat lehet faragni.
Az igaz történeten alapuló filmben a Jóbarátok sorozat sztárja, Matthew "Chandler" Perry bebizonyítja, hogy komoly szerepben is megállja a helyét. Nem véletlen, hogy ezért az alakításáért még Emmy és Golden Globe díjra is jelölték.