Téma: A diktátor

11messi87 2012 jún. 03. - 14:02:19
(74/174)
Eszméletlen nagy film, a helikopteres jeleneten besírtam. Csak ajánlani tudom!
10/10
MasterAxis 2012 jún. 02. - 21:05:25 10/10
(73/174)
Valóban a legjobb tõle...
offtopic
somersby 2012 jún. 02. - 09:33:10
(72/174)
A Brüno-t jobban is tetted, hogy nem nézted, iszonyat gusztustalan film, engem speciel meghányatott. Ha ilyen homofób vagy mint én, és jót akarsz magadnak, akkor ezután se nézd meg.
10/10
Bigpapa 2012 jún. 02. - 08:04:58 10/10
(71/174)
Megan Fox-ot tenyleg ki kell ide irni, raadasul masodiknak a stablistaban. Hiszen jatszik legalabb 45 mp-et a filmben. Idiota port.
10/10
Bigpapa 2012 jún. 02. - 00:28:29 10/10 Előzmény zimzum1111
(70/174)
En nem vagyok vele elfogult, mert nem csipem a faszit (nem csiptem, inkabb igy helyes) , de a kritikad tetszett es egyetertek vele :))) azt hiszem, ugyan azt a filmet lattuk.
10/10
Bigpapa 2012 jún. 02. - 00:22:40 10/10
(69/174)
Hát, a fanyalgóknak elég sajátságos a humorérzékük. Innen androidos billentyuzet jon :)

Az Ali G-t nem lattam. A Boratot felig tudtam csak megnezni, mert idegbajt kaptam. A brunot mar el se kezdtem. Innen kiderul, hogy nem a kedvencem a csoka.
Ennek egy honapja lattam a bemutatojat es tudtam, ezt latnom kell. Es azt is, hogy felirattal, mert a szinkron szerintem az osszes jo poent elcseszi. Ahogy latom, mindenki szinkronnal nezte es fanyalognak is. Konyorgom, mit vartok egy olyan filmtol, ami felig a nyelvi helyzetkomikumra es poenokra epul?
Mi sirtunk a rohogestol, de a Mom mozi meg ma is fullon volt es mindenki szakadt a rohogestol. Egy poen volt benne? Akkor nem egy filmet lattunk, mert ez vegig tele van jol kitalalt es remekul elhelyezett poenokkal.
Az kulonosen jo, hogy kifigurazza a teljes nyugati es arab vilagot. Aki kicsit is a dolgok es a nepbutitas moge lat -magyarorszagon ez ismeretlen fogalom a 2/3-nak ugye?-,azok ertettek a poenok mogotti mondanivalot.

Aki imad jokat rohogni es kepes elmenni a mom-ba hogy ezt ne szinkronnal nezze (en a magyar szinkron, mellett vagyok, de van, ami tenyleg csak eredeti nyelven, feliratosan mukodik), az biztos jol fog szorakozni es annak melegen ajanlom. A sotlan janik inkabb uljenek be valami masra, mert csak lepontozzak ezt a valoban jo filmet. Ebben az evben eddig ez volt a legjobb vigjatek amit lattam. Talan a Trancsirak kozeliti meg, bar mas mufaj. :)))

10/10
2/10
_Freddy_ 2012 jún. 01. - 12:47:19 2/10
(68/174)
hát nem tudom...igen nagyra van megával ez a csávó, pedig nem egy nagy színész...
ez a filmje se tetszett nekem, 1-szer tudtam röhögni de már azt is elfelejtettem hogy mi volt az...
annyira hülyeség az egész film hogy már fáj, olyan mint a Borat, csak ez valamivel jobb mert van egy története legalább...de az is milyen...ráadásul a film is nagyon rövid...nem értem miért, de nekem ez mind1 mert úgy sem tetszett...
7/10
Voldemort 2012 máj. 31. - 20:00:37 7/10
(67/174)
Számomra 10/7 a film. Egyszer nézhetõ, jó film. Néhol poénokkal tûzdelve. Egy mozi jegyet megér. Bár az elõzetesek alapján..., becsapós a film...
2/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 30. - 18:59:34 2/10
(66/174)
ezek a Sasha Baron Cohen fõszereplõs filmek miért ilyen rövidek??? am én holnap nézem meg a filmet..sok jót hallottam meg olvastam róla...:D
Dexter082 2012 máj. 27. - 19:30:46
(65/174)
Az akcentusok miatt jobban kell figyelni a beszédre :) végül is jó "laza" film volt.

SPOILER

"Van egy rossz hírem: sajnos lány lett... hol van a kuka? :D
Sampibikeco 2012 máj. 27. - 11:54:04
(64/174)
Nagyon tetszett a film, profi munka. A Revizor kritikájának elsõ sora egy marhaság, látszik, hogy nõ.
Idézem:

,,Sacha Baron Cohen új filmjét nem a politikai korrektség ihlette. Ám pont emiatt röhögjük betegre magunkat rajta."

Pontosan kifigurázta a nyugati országok rendszerét(is), az egész világot gyakorlatilag, így "politikai korrektség" érvényesült. Mikor az alkotmány széttépõs résznél a demokrácia(USA) "lehetõségét vizsgálta". Gondolom nem sok embernek esett le a mélyebb mondanivalója, hogy gyakorlatilag ez az egész így mûködik.
Sok tehetsége van a filmekhez Hungler Tímeának, gratulálok.
10/10
Sonic8 2012 máj. 26. - 21:28:54 10/10
(63/174)
Ez olyan volt mint amilyenre számítottam!!!:D ÁLLLAT!:D
zimzum1111 2012 máj. 25. - 19:45:38
(62/174)
elfogult vagyok szólok elõre, mert nagyon szeretem, amit ez a fickó csinál. Mindent megkajálok tõle.

*** Spoiler ***

Aladeen diktátor megtanul egy két héber kifejezést, mert a szavak értelme olyan meggyõzõ…

Ez a lényeg. Az értelemre hatás. Lássuk be végre: a világnak van egy olyan része – amilyen ez a Cohen gyerek is, és hadd soroljam magamat is ide -, amelyik helyén kezel – azaz szól, hogy "nem jó amit csinálsz" - minden olyan törekvést, tettet, amely szélsõség. Értsd: gyûlöl, pusztít, habzsol, és arrogáns. Amely idegen az értelemtõl, az ember szellemétõl, a közösségtõl, amelyben élnünk kell(ene).

Objektív és mulatságos.

Kap itt mindenki, akinek kapnia kell és soha nem kaphat eleget: a habzsolós arab sejkek, a békétlen zsidó politikai "elit", az amerikai semmi sem elég pénzügyi kaszt, a kínai parvenü mindentkifosztok újgazdag…
Oly kedvesen és alázattal tartja a tükröt, amelyeket a legnagyobbak tudnak csak megcsinálni.

Öröm és vigalom nézni. Csodálatos látni, hogy van ilyen. Hogy a Bolond (22) létezik és kinyithatja a száját, és nem lehet elhallgattatni. Sõt. Onnan közelít, ahonnan csak Õ tud – (ahonnan például a politika képtelen, a pénz üressége miatt esélytelen, és a hatalom ostobasága miatt eleve elbukik) – a nevetés, a humor irányából. A kontraszt egyértelmû és magas színvonalú.

Zseniális, ahogyan középen tartja a nézõ gondolkozását és nem engedi semelyik szélsõség irányába viszonyulni. A közép, az arany közép. Ott van ez az alkotás, de nagyon. Ez a tehetség csak áldásból születik. A film kódja az értelme, értelmessége. Ha az abszurd és ironikus rendkívül vicces mázt lehántjuk ott marad egy hermetikus szellemiség (1), amelyrõl a Cohen fiú valszeg' hallott. Ezt ilyen mennyiségû humorba ágyazni és "átdobni" más emberekbe kivételes képesség…
Másodszorra, harmadszorra és évek múlva is biztosan nagyon jó lesz…
Csodakapitány 2012 máj. 25. - 14:40:53
(61/174)
"Kapcsolodó ajánlatok:
Véres mancsú dzsungelmacskaszörny
Shopaholic abroad
The life of python
"
Down to Hell 2012 máj. 25. - 10:30:20
(60/174)
Jól látod Haspook...
haspook 2012 máj. 24. - 09:09:14
(59/174)
Érdekes az emberek mennyire eltérõen ítélik meg ezt a filmet.
Lehet ezt az ürgét szeretni és nem szeretni, de számomra tény, hogy sajátos humorával és stílusával újat alkotott. Nekem ez a film egy társadalmi kritika. Vannak benne jó poénok, néha el is mosolyodtam, de a film lényege a végén van. Mikor elmondja a nagy közönségnek, hogy Õ miért szereti a diktatúrát. Minden egyes mondata a jelen kor Amerikáját írja le. Vagy akár az egész nyugati 'demokratikus' világot. És még hozzá is teszi, hogy ezt ti amerikaiak nem érthetikek meg. :) (és valszeg tényleg nem értik)
Ez a film nem az arabokat figurázza ki, sem a zsidókat. Hanem a buta amerikai embereket. És minket is. Tessék ezt észre venni. Hogy hogy jön ahhoz egy zsidó mûvész, hogy így kritizálja a /mondhatni/ saját világukat, azt nem nagyon fogom föl. Minden esetre nagyra értékelem. Cyrano híres idézetének a vége jut eszembe errõl a filmrõl. "...Mert magamat kigúnyolom ha kell. De hogy más tegye, azt nem viselem el."
Én ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg a filmet. És gondolkozzon el rajt.
10/10
Kendy 2012 máj. 23. - 23:08:18 10/10
(58/174)
Most néztem meg a filmet!
:)
Nekem nagyon tetszett!
:)

Szerintem a Borat után a 2.legjobb filmje ez Sacha Baron Cohen-nek.

Valami ilyen agyahagyott baromságra számítottam!
:D
Még a szinkron is jó volt szerintem.
tom991 2012 máj. 23. - 22:33:25
(57/174)
nem terveztem, hogy moziban nézem. :)
akkor már elmentem volna a sajtóvetítésre.
5/10
KP01 2012 máj. 23. - 21:26:51 5/10
(56/174)
Én szerintem rettentõen rossz film,nem is tudom honnan szedtek ennyi hülyeséget,de némelyik "poén" annyira nem poén hogy már azon nevetek!A mozijegy árát inkább tedd el valami más filmre!! Max 1x nézhetõ Talán!
sheepworld 2012 máj. 23. - 19:36:18
(55/174)
nagyon állat :D