Téma: A diótörõ

9/10
Zsitvai Zsolt 2019 dec. 14. - 16:14:54 9/10
(6/6)
Kitűnő előadás. A zenekar nagyszerűen játszotta, a táncok fergetegesek. A szólók és a duettek főleg, az ösztánc kicsit gyengébb. A díszlet, a kösztümök csodálatosak.
siren8 2017 dec. 26. - 17:11:30
(5/6)
A órakor kezdõdõ Diótörõ elõadásnak kb mikor van vége?
szookedorina 2017 nov. 25. - 06:12:21
(4/6)
Nagycsaládosok
Adomány számlaszám: 11705008-20477639
szookedorina 2017 nov. 25. - 05:32:52 Előzmény Viharlány
(3/6)
Ez nem a szegény családosok mûsora!
Viharlány 2016 dec. 13. - 08:37:00
(2/6)
Last minute Diótörõ jegyek! Eladó 2 db jegy a december 14-ei elõadásra.
Földszint, közép, 5. sor.
Eredeti áron, kezelési költség nélkül. A 2 jegy ára együtt 36.000 forint.
Érdeklõdni: kicsivihar@gmail.com
10/10
ambrosius 2015 nov. 27. - 01:16:50 10/10
(1/6)
BRAVO! BRAVO! BRAVO!
Végre úgy állt össze a fõpróbára az elõadás, ahogy az az Operaházhoz illik.
Laikus nézõként nem tudom, hogy Wayne Eagling koreográfiáját Solymosi Tamás, a Magyar Nemzeti Balett igazgatója tudta-e a magyar viszonyokra úgy adaptálni, kiegészíteni, megértetni vele azt, hogy mit vár el a magyar közönség, aki kemény pénzeket fizet a gyermekei ülõhelyeiért Karácsonykor.
Amúgy befektethetne az Opera, székmagasító párnákat a kicsiny, gyermeknézõk kedvéért. 
Drosselmeier /ma Komarov Alexander/ kiemelt szerepe újdonság volt a számomra, de még a nagy duettekben sem tûnt feleslegesnek.
Mindenesetre a Hattyúk tava zagyvasága után, helyén voltak a bál táncai, a közönséggel együtt én is élveztem a spanyol, kínai vagy orosz, török betéteket, kitûnõ epizódok voltak, ragyogó betanulásban/betanításban. Jó színpadi jelenésekkel/eltûnésekkel. Mert ezt is látja, vagy nem kell lássa a nézõ!
Külön ki kell emelni az elsõ felvonás záró képének 24 - 26 balerináját, szerintem még a lélegzetüket is együtt vették, kecses sorhajlásaik és emelkedésük szinkronja lenyûgözõ volt. Hihetetlen jó passzban van fõleg a nõi kar, nyílván kemény munka után a kitûnõ és válogatott próbavezetõ balettmesterek hatására. Persze a 12 páros báli tánckarral sincs semmi baj, együtt élnek, mozognak, keresztezik egymás útját, még ha le is marad egy – egy férfi beugrás magassága a sokadiknál.
Az Opera balett szólistáival soha nem volt gond, technikailag magasan képzett, a sokadik piruett és ugrás után is magabiztos emberek, ma Tanykpayeva Aliya és Leblanc Gergely gyõzött meg errõl, de bizonytalan szólistát még egyetlen balett elõadáson sem láttam a négyszeres-hatszoros szereposztások ismeretében sem. Kemény versenyben tartják õket, a mi kedvünkért. Biztos vagyok benne, hogy egyetlen egy, decemberi elõadás közönsége sem fog csalódni, amikor beül a karácsonyi ajándékba vett jegyével az Opera impozáns nézõterébe.
Elsõ, 6-7 éves operai, gyermeki élményem volt a Diótörõ. A harmadik emeleten majdnem összecsináltam magam, az egérkirállyal folytatott harc ágyú dörrenésére. Nagyon jótékonyan finomult ez a hanghatás mára. Ez szerencsés, nagyon sok kis, 6-10 évest láttam ma is.
A kritika, csak akkor kritika, ha megemlíti a negatívumot is. Ma még az impozáns díszlet /Oláh Gusztáv nyomán Vavrinecz Beáta/ zsinórpadlási mozgatása ment csak gördülékenyen. Az emberi tényezõ, a színpadi munkások oldalán van még mit javítani, hangtalanságban, biztonságban egyaránt.
Szóval, ebbõl dübörgõ premier és siker széria lesz, mindenkinek merem ajánlani, 6-99 között.