Téma: A dolog

7/10
wercsy 2012 júl. 28. - 22:29:44 7/10
(184/244)
Izé, SPOILER
7/10
wercsy 2012 júl. 28. - 22:28:15 7/10 Előzmény debut27
(183/244)
A végén üldözték a kutyát. Vagy mire gondoltál?
3/10
hulk84 2012 júl. 22. - 18:10:16 3/10
(182/244)
Nem vagyok képben a film elõzményeit illetõen, nem vágom ezt a "dolog témát", bevallom, Winstead kisasszony cuki pofája miatt vágtam bele a megnézésbe, meg különben is nagyon bírtam a Death Proof-ban, de amíg az egy oltári film, ez egyszerûen...nem mûködik. Pedig adott a Winstead-féle cuki pofi, norvég antarktisz-kutatók, akik szeretik a sört, "jópofa" alien ésatöbbi. Mégis...kiszámítható, érdektelen, senkinek sem tudtam szurkolni, hogy életben maradjon és, amikor Winstead néni kb. harmadszor mondta el, hogy "háde, lemásol minket" és akkor a projektmenáger ránéz bamba pofával...nos akkor tényleg lefõtt a kávé. Eleve szakszerûtlenül balfasz módra kezelték az egész helyzetet...bennhagyni egy teste telicsáppal földönkívülit egy jégkockában olvadozni a garázsban és elmenni beúgni...szóval az elején el lett baszarintva az egész. Ha mondjuk a party-ra beugrik az alien haláltáncolni a tökrészeg norvégok közzé és ilyen "B kategóriás" aprítós poénhorror kerekedik belõle, talán még jó is lett volna, de akkor valószínûleg nem lett volna még ennyire sem méltó az elõdhöz, amit meg nem vágok :)
így viszont a felénél kikapcsoltam és 3 pont...Mary nehezen tud nem cuki lenni.
cometzjeah 2012 júl. 18. - 00:14:46 Előzmény somersby
(181/244)
Tudom mirõl beszélsz,ez egy okádás...
Ilyenekre van igény,fel nem fogom mik zajlanak itt....
3/10
somersby 2012 júl. 17. - 21:50:38 3/10 Előzmény cometzjeah
(180/244)
Megnéztem ezt a gusztustalan akármit, de kár volt.
cometzjeah 2012 júl. 17. - 21:06:40
(179/244)
Volt már ilyen más filmeknél , A halál temetés nevû filmnél ,amit lekoppintottak az Amcsik, 2010-ben az angoloktól, bár hozzá kell tennem, hogy ez jobban sikerült szerintem, de most is vannak gyönyörû dolgok a franciák csináltak egy hatalmas filmet az Életrevalókat,amit úgy tudok már készül is az amerikai változata, bár sorolhatnám órákig a sok kopizást , pl: A francia mestermú Taxi-t mi értelme volt Amerikában is megcsinálni...Egyszerûen nonszensz,itt semmi nem mûködik...
ReignMan 2012 júl. 17. - 19:12:12
(178/244)
Az õszintét megmondva nem néztem a filmet, de jót röhögtem a traileren, hogy szóról szóra ugyanazok a mondatok hangzanak el, mint a Carpenter féle elõdben. Ennek így mi értelme van? Jobb animációt tudtak a film alá tolni?
cometzjeah 2012 jún. 24. - 19:42:25
(177/244)
nah menj a PÓK-olba :)
OFF :D
cometzjeah 2012 jún. 24. - 17:46:45
(176/244)
A képek még istenesek , a filmet nézd meg! 10 perc kell még,hogy észhez térj , nem vicc !!:)
cometzjeah 2012 jún. 24. - 17:39:20
(175/244)
Ezt miért kaptam csillagom ? :):) ":D"
OFF :))))))))))
cometzjeah 2012 jún. 24. - 17:16:43 Előzmény cometzjeah
(174/244)
Végig néztem , Youtubon ...
De fájdalom volt nézni ,annyit elárulok!
cometzjeah 2012 jún. 24. - 13:55:33
(173/244)
pillangókisasszony 2012 jún. 17. - 01:01:24
(172/244)
Ilyen egy gagyi valamit,te jó ég!!!Szenvedések árán tudtam csak végignézni.Lehet,hogy 30 éve ez a szörnyes-ûrlényes hülyeség,ütõs,félelmetes sztori volt,de mai szemmel nézve irtó gyenge.Komolyan nem értem,miért volt ez a nagy felhajtás körülötte.Rengeteg embertõl hallottam hogy milyen jó...
1 pont.
debut27 2012 jún. 05. - 14:21:44
(171/244)
Nekem a 82-es film jobban tetszett.Ebbe is voltak rémisztõ dolgok például, a dologba benne volt a férfi akit az elején elpusztított, undorító látvány volt.Viszont kimaradt az új dologból egy rész ami a régi dologba nem volt benne.Elején a régibe a kutyát a lemásolta a dolog,mutálódott benne,na ez a 2011-es változatba nem volt benne.Elejétõl a film jó két harmadáig izgalmas,de utána fárasztó szerintem.
6/10
matany001 2012 máj. 23. - 18:50:25 6/10
(170/244)
Nos hát ez a film is megnézésre került. Neeem volt olyan rossz, de nem is a legjobb. Egyszer se tudott megborzongatni viszont kíváncsian vártam ki, mikor, hogyan fog meghalni, és ki éli túl. Szóval azért csak lekötött a film. Igaz még az eredetit nem láttam de, befogom pótolni. Nos mivel nálam ha ûrlényes horror filmek akkor, gyerekkorom kedvencei az Alienek jutnak egybõl eszembe, és valamelyest hasonló kis hangulatot adott is vissza, de kár összehasonlítani ezt és az Alien filmeket. Mindent összevetve a vizualitás tetszett, szereplõk kevésbé, és a helyszín az meg tökéletes. 10/6.
10/10
HUNDanee 2012 ápr. 29. - 16:24:46 10/10
(169/244)
Egyszer meglehet nézni.
7/10
Goodfella 2012 ápr. 10. - 19:59:35 7/10
(168/244)
Az 1982 - es filmhez hasonlítani butaság, mivel a Kurt Russell - féle verzió alapmû, mérföldkõ a horrorfilmek terén. Azon szerencsés helyzetben vagyok, hogy 14 - 15 évesen láthattam a Carpenter változatot és bizony félelmetesnek tûnt, a mai napig sokkol. Valószínûleg aki a Fûrészeken nõtt fel, nevet az eredeti filmen, ezzel nincs is semmi baj. A véleményem a filmrõl annyi, hogy apró hibáktól eltekintve jó. Sõt, véleményem szerint ez egy tisztelgés a 82 - es film elõtt, és annak bizony tökéletes. Látszik rajt, hogy nem akartak sem jobbat, sem ugyanolyat csinálni, mint az eredeti. A készítõk valószínûleg hozzám hasonlóan nagy rajongói Carpenter filmjének. Próbálták kihozni belõle a legtöbbet, ennél többet nem is nagyon lehetett volna. Tetszik, hogy a logikus befejezés, tetszik, hogy valóban elõzményt csináltak a legendás filmhez mindenféle trükközés nélkül. Részemrõl 10/7. Ami nálam már nem rossz.
tomecs 2012 ápr. 06. - 18:17:09 Előzmény nyenye
(167/244)
A dolog :D vicces cím. Nyenye, egyetértek azzal amit írtál, ahogy néztem a filmet bennem is felmerültek kb ugyanezek a dolgok, na meg az, hogy miért nézem. Viszont igaza van az utánad szólónak is miszerint nem jó szemszögbõl néztük(pl te meg én) a filmet, én arra jutottam végül is, hogy ez egy HORROR, én szinte úgy tekintek erre a kategóriára mint egy nagy katlanra, szóval felesleges is bosszankodni azon, hogy mennyire logikátlan az egész, mert amúgy tényleg az. Meglepõ számomra az imdb-s 6.3-as értékelés is, ettõl függetlenül talán egy 5-6-ot adnék neki.
A '82-es verziót nem láttam, de ahogy olvastam lehet érdemes lenne megnézni egyszer.
7/10
Tamás22 2012 márc. 30. - 15:25:02 7/10
(166/244)
Nem rossz film, nyugodtan nézzétek meg! Én nem untam magam közben, mindig volt vmi történés. 10/7,5.
csibu 2012 márc. 29. - 15:01:44 Előzmény nikoXXX
(165/244)
Kedves nikoXXX. A válaszok: SPOILER
1. kérdés válaszlehetõségei: Odamegy a következõ csapat és kihúzzák õket. Van náluk felszerelés (ez látszódik is) és fel/lemásznak. Kérnek rádión segítséget és jön egy helikopter. Kiderül, hogy a fal nem fog tovább húzódni, ezért tökéletesen biztonságos lesz a terep és kimászhatnak, stb. Szerintem nem gond, hogy a fantáziára bízták, mert nem errõl szól a film. Felõlem akár le is zuhanhatnak és meghalhatnak, mert úgyis vannak akik tudnak róla, hova mentek és utánuk mennek, megtalálják a repedést, meg az ûrhajót és beindul a sztori. Ha ezzel a résszel elkezdtek volna foglalkozni, legalább 15 perc elment volna a filmbõl unalmasan és kalandfilmnek érezted volna...
2. kérdés: talán mert lezuhant, talán mert a Föld légkörébe lépve szétfagyott jármûve irányíthatatlanná vált, talán mert ide akart jönni, hogy ne okozzon feltûnést. Ez mint említettem, nem egy kalandfilm, hogy ezekre választ kapj. Pont attól lesz rémisztõbb, hogy gõzünk sincs mit keres itt. Viszont itt térek ki késõbbi kérdésedre, minek gyilkolászik a szörny, miért nem megy el. HÁT MERT NEM AKAR ELMENNI ÉS MERT GYILKOLÁSZNI AKAR!!! Ez el is hangzik az 82-es filmben: bolygóról bolygóra jár, kiírtva az ott élõket azáltal, hogy bizonytalanságot szül közöttük és felveszi alakjukat. (ez nagyjából választ ad arra miért egyedül ment - õ nem szórakozni ment. És te talán a WC-re is többedmagaddal mész??? ....)
3. kérdés: Ha találnál egy aranyrögöt, vagy valami nagyon értékes leletet a pusztában egy szántóföldben, akkor mit tennél? Rohannál a rendõrségre, hívnád a kommandósokat, vagy úgy nekiesnél, hogy gõzöd nincs róla mi az, de nem akarod otthagyni, vagy hívnál szakértõket, akikkel viszont megbeszéled, hogy ne mondják el senkinek, mert magadénak akarod a felfedezést??? Hidd el, 100ból 99 ember a maga érdekét lesné a dologban! Pláne akkor, ha ilyen óriási a felfedezés. Ráadásul tudósok. Márpedig minden törvényünknek ellentmond, hogy többszáz-többezer év után a jég alól feléledjen a szörnyi... (egyébként én azt nem értettem miért nem lefagyasztással próbálkoztak ellen, hiszen az már bejött egyszer...)
4. Ha jártál volna az Antarktiszon, vagy legalább figyeltél volna, tudnád, hogyha vihar van, akkor 100 méterre sem ér el a rádió...