Téma: A dolog

10/10
Bruce1496 2020 máj. 02. - 16:06:23 10/10 Előzmény Dörflinger
(244/244)
Ez egyáltalán nem az, mint az 1982-es, ez EGY ELŐZMÉNYFILM az 1982-eshez, én le szoktam tölteni mind a kettőt, először megnézem ezt a 2011-est, aztán az 1982-est, mert az UTÓBBI (az 1982-es) ENNEK A FOLYTATÁSA A TÖRTÉNETBEN!!!!!!!!!
KeNorbi 2020 ápr. 17. - 16:59:47
(243/244)
:-)
Midnight67 2020 márc. 28. - 16:48:03
(242/244)
Részemről maradok az eredetinél, az úgyis felülmúlhatatlan.
5/10
sawyerx 2020 febr. 22. - 16:26:12 5/10
(241/244)
Totál ugyanaz, amint az eredeti, ctrl+c - ctrl+v, gratulálok, sikerült annyi módosítást beletenni pluszban, hogy a fémet az organizmus kidobja magából.
Az utolsó 1 perc hozott egy kis hangulatot, de ezek az átélés nélküli színészek nagyon hiteltelenek voltak.
Illetve ebben a lény magasról leszarta, hogy ki hol merre hány óra, bárki előtt készen át gyilkolni, de a végén pont a szakállas faszit nem meri megölni, hanem kutyaként elkezd inkább futni a hóban, hogy aztán a másik bázison is lapuljon?

4/10
7/10
Dörflinger 2020 jan. 23. - 22:15:19 7/10
(240/244)
Ez ugyanaz mint az 1982-es A valami (A dolog) című film, csak ez silányabb. A 82-es rémisztőbb volt. 7/10
7/10
Richard Kovács 2019 szept. 13. - 09:09:14 7/10
(239/244)
Szó mi szó, nem rossz! A 82-es viszont felülmúlhatatlan. Számomra legalábbis, mert nagy kedvenc.
Blindmouse 2018 okt. 20. - 22:26:37 Előzmény Midnight67
(238/244)
Hát igen, (SPOILER)meglehetősen akkurátusan rakták össze hogy amit az 1982-es dologban találtak visszamenve a "svédek" táborába, az hogyan és miként került oda, ahol, és ahogyan Kurt Russelék megtalálták.. egészen a befejezésig amikor a kutya menekül.. úgyhogy az 1982-es a "folytatás" :)
Midnight67 2018 okt. 20. - 17:19:01 Előzmény kazinczy zoltán
(237/244)
Értem. Ha előzmény, akkor talán megnézem újra, utána meg előkotrom a régit, folytatásnak (már ha tényleg az a folytatás).
alexbudai 2018 szept. 07. - 23:09:57
(236/244)
Előzményfilm. és annak pont tökéletes. nem csak a vége miatt hanem közben is van több olyan jelenet ami benne van a 80-as Kurt Russelesben is amikot kimennek megnézni, hogy honnan is jött as helikopter.
kazinczy zoltán 2018 szept. 02. - 20:16:16
(235/244)
mert ez az előzmény
9/10
nikato 2018 ápr. 09. - 10:19:02 9/10
(234/244)
Nagyon jó!!! SPOILER: Most a csaj túlélte vagy mi lett vele? Lehet, hogy megijedt , hogy benne is van, ezért végzett magával.
abisztriczky 2018 jan. 26. - 11:55:42 Előzmény István Pityu Herczeg
(233/244)
Ez bizony elõzményfilm! Amikor elõször néztem meg, még meg is vártam a stáblista lefutását is, hogy belerakták-e azt az ominózus jelenetet, amivel az "eredeti" film kezdõik. És belerakták, a rohanó kutyát helikopterrel üldözik, és közben lövöldöznek rá.
Egyébként az sem az "eredeti" film, amit a legtöbben annak tartanak. Készül már sok évvel korábban (a pontos dátumra nem emlékszem) egy fekete-fehér film "hasonló" témával, azt dolgozza fel a Kurt R.-es film.
Azt továbbra sem értem, hogy mi lett a norvég táboros filmben a végén a fõszereplõ csajjal (meghalt, lemásolták, vagy megmenekült?).
10/10
Bruce2000 2018 jan. 26. - 09:43:40 10/10 Előzmény István Pityu Herczeg
(232/244)
Pont fordítva!!!!!!!! Ez inkább egy elõzményfilm mint remake. Sõt, EGYÁLTALÁN NEM REMAKE!! Simán ELÕZMÉNYFILM!!
István Pityu Herczeg 2018 jan. 14. - 09:23:22
(231/244)
Nem olyan rossz film, de ez inkább egy remake mint elõzményfilm. Az eredetihez képest nem nagy durranás.
5/10
sawyerx 2017 szept. 09. - 16:28:35 5/10
(230/244)
Nem vártam sokat tõle, a végével is tisztában voltam, hogy majd becsatlakozik a klasszikus mûbe, és egy kérdés van, ami tényleg zavar: ha elõzményfilm, mégis mi a retkes fasznak kell teljesen lemásolni az eredetit?

Az eleje egy pöppöt más, mikor megtalálják az ûrhajót (bár itt én nem tudtam kivenni a képrõl, hogy ez hogyan egy ûrhajó, ahogy a lény körvonala is zavaros volt a jégtömbben, de utóbbi a homálytól), de a bázisos jelenetek richtig koppintások. Persze, ez is egy fagyos helyen lévõ bázis, de könyörgöm, valamit újítsanak már rajta. Logikátlanság akad bõven, ahogy a karakterek gondolkodása is kiakasztó, még az elsõ fele kellemes, de a második felében sok a CGI. 84-ben nem volt ennyi mûeffekt, mégis lekötött végig, itt meg folyton a képünkbe tolják a sok perzselést és a polipszerû visítógépet, aminek ráadásul a látványa nem valami remekmû, nekem a Resident Evil 4 szörnyeinek és A múmia visszatér Skorpiókirályának akkor nagyon béna kinézete jutott eszembe.

A fémes dolog (mármint dolog) elég zagyvalék, néhány szereplõ hol volt-mit csinált dolga (mármint dolga) sem, és ennek a dolognak (mármint DOLOGNAK) a "mûködése sem". Ezek szerint teljesen be kell kebeleznie az áldozatot, és úgy alakul csak át? Vagy ha a lénybõl egy kis vér vagy sejt az emberbe jutott, már az is elég? És ezek szerint az emlékeket is megszerzi? A nyelvet is, az akcentust, a viselkedésmódot?

A vége tetszett, mert felcsendült a régi nóta, és jött az a bizonyos jelenet, de ezen kívül nem nagy szám, tipikusan a "kevesebb néha több"-dolog (mármint dolog). Kevesebb CGI, jobb karakterkidolgozás és sztori, aztán máris egy jobb film lett vóna'. Nem botrányos, láttam már rosszabbat, de ez csak egy középszintû horror.

5/10
8/10
pikigeri 2017 jan. 28. - 04:11:54 8/10
(229/244)
Jó elõzményfilm. 10/7 Méltó az eredeti A dolog (1982) címû filmhez, ami ennek a filmnek a közvetlen folytatása és, ami még ennél is jobb film.
Stewen Pery 2016 okt. 20. - 19:31:30 Előzmény boom47
(228/244)
Üdv.
Elõször is a filmrõl. Nem rossz, a dögtõl behánysz, a karakterek átváltozásnál ha földönkívüliek, miért néznek ki úgy mintha szenvednének? Ha asszimiláció van az azt jelenti hogy átveszi a helyét egy idegen entitás/személy. Van Paradoxon annyi benne mint tengerben molekula. Viszont az elsõ lény, az ûrutas, az jól nézett ki. Nekem bejött. Jobban mint a régi filmben hörgõ és meg se moccanó tentacle hentai akármik. De mondjuk azoknak mozogni nem kellett nagyon, megoldották nélküle. Bár ezt kétszer kellett megnézni mert számomra olyan izgalmas volt hogy elaludtam elsõnek. De az olyan horror film ami nem tudja a szememet kinyitni az alig mondható szuperhiper isteni állatnak mint ahogy itt páran agyon dicsérik. Nézd meg a csajoddal és röhögj azon mit reagál rá. Erre jó. :D

Nem szoktam kommentelni, kommentekre, de olvastam itt egy vágtázó ökörséget, és gondoltam lelövöm.
"boom47"
" - a Predátor egyáltalán nem "az evolúció kezdetleges fokán lévõ primitív õshüllõszerûség", hanem hót-humanoid, azaz gyakorlatilag az emberrel megegyezõ külsejû lény (amúgy rovar-eredettel, amik meglehetõsen fejlett felépítésûek, csak a földiekben túlbuzognak az automatizmusok).
- az Alien NEM értelmes létforma, önálló ûrutazásra NEM képes.
- A Dolog (jelen két filmnek a lénye) igazából hihetetlenül fejlett létforma, annak ellenére hogy alapvetõen erõsen protoplazmikus felépítésû.
- A Függõség Napja: õk annyira emberszerûek (= humanoidok), hogy még nagy karmokkal sem kell veszõdniük mint egy Predátornak. "

A Predator Nem á-val íródik ugyanis angol, magyar megfelelõje a Ragadozó, és ha olyan sokat tudsz róla akkor nem "Predátor"-nak írod hanem a faj eredeti nevét az az Yautja. Köze sincs a rovarokhoz ugyanis Hidegvérû Hüllõ emlõs, az az Reptiloid/Reptilian faj, mely nem csak hogy magasan fejlett, de még biológiájában nézve is sokkal túlfejlett. Egyébként eltaláltad, az ilyen Reptiliannak nevezzük, és külalakra Humanoid csak.

Az "Alien" azaz Xenomorph vagy más néven Linguafoeda Acheronsis vagy 121-es Idegen organizmus meg nem hogy egyáltalán nem "Nem Értelmes", de ráadásul a Yautjánál is intelligensebb, és összetettebb faj. Az hogy kaptártudat és részben egyéntudat jellemzi, képes önálló döntésekre, vagy parancsok végrehajtására, telepátiára és a legjobb hogy tökéletesen alkalmazkodik bármiféle környezeti tulajdonságokhoz. Amihez nem kis biológiai képesség kell hogy a komplett sejtállományod akár egy perc alatt lecseréld, vagy módosítsd a DNS szerkezeted. Az hogy ismerik a fegyvereket, gépeket, terminálokat, tökéletesen észre veszik a hibákat és réseket a védelmen és összetett stratégiát is képesek kidolgozni, vagy akár halálba menni csak pusztán a kaptár megvédéséért, az egyik legtökéletesebb és legjobban kidolgozott idegen organizmussá teszi. Arról már nem is beszélek hogy a rejtett szexualitás és egyéb más dolgok amik benne vannak mikkel spékelik még meg.

A Dolog címû filmben azt mondják hogy mennyire értelmes és intelligens, ügyes és fejlett meg ... sok baromság. Igen, én meg multimilliárdos vagyok ennyi erõvel. Attól hogy azt mondod a feketére hogy lila, még fekete marad. Ez a lény is lehet hogy igazából ezek igazak rá a filmben mégis egytõl egyig az összes lény gyakorlatilag rekord tempóval ölette meg magát, minden a legrosszabb pillanatokban változtak át, arról nem is beszélve hogy marhaságot marhaságra halmozva cselekedtek. Ha már lángolok, és elõttem van az ellenség, 1 tetves MÉTERRE! Legalább közéjük vetem magam. Ott álltak majdnem 6-an egy 1 méteres folyosón, mire a lény lángolva kisétál el mellettük!!!!!!! és bemegy a konyhába kávét fõzni... "anyád!" Itt kiakadtam kicsit...

A Nyomorultak Napjáról ne beszéljünk, mert elment a poénok miatt, de semmi más lényeges nem volt benne. A folytatás meg olyan rakás sz.r lett hogy ha pontozni kéne akkor a -100 se lenne elég.

Köszönöm a szót, Kellemes napot. Befejeztem!
BBali06 2016 aug. 26. - 14:02:08
(227/244)
Ez a film gyakorlatilag a Valami elé készült. A film végén óriási a jelenet, hogy Lars elkezdi üldözni a kutyát, akirõl mindenki tudja, aki látta A valamit, hogy nem kutya.
Jó film, a csaj miatt is, csak egy két helye követhetetlen, hogy most hány része is van a Dolognak. Ja, meg a vége túl sötét.
8/10
9/10
Petyka Komac 2015 jún. 14. - 14:36:09 9/10
(226/244)
nekem nagyon tetszett a film, csak azt nem értem hogy miért kellett az a sablon jelenet mikor kitört a jégkockából a lény, annyira egyértelmû volt, hogy mi fog történni, mellesleg ha akkor ki tudott törni akkor elõtte miért nem? inkább olvadt volna ki, vagy valami és csak azután vették volna észre, hogy nincs ott, úgy nyomasztóbb lett volna........
!% 2015 máj. 31. - 11:14:02
(225/244)
Teljesen igazad van.