Téma: A dolog

_Freddy_ 2011 nov. 24. - 07:05:25 Előzmény Kumpirka
(104/244)
"az 1982-es Carpenter-féle verziót vezeti fel jó pár vissza-, illetve elõreutalással, mégis kezelhetõ nyugodtan remake-ként is, hiszen papíron ugyanaz történik benne, mint annak idején. Ezúttal is egy antarktiszi kutatóbázison találnak egy furcsa, élõlénynek tûnõ "dolgot" a (nem amerikai, hanem norvég) kutatók, majd pedig furcsa események veszik kezdetüket a zárt közösségben, miknek hatására a paranoia egyre csak nõ, a munkások létszáma viszont rohamosan csökken."
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 24. - 07:02:14 Előzmény laszloagi35
(103/244)
az imdb szerint az eredeti a legjobb horror film
10/10
LCsajszi 2011 nov. 24. - 00:26:42 10/10
(102/244)
Nagyon is vártam a filmet meg féltem is attól, hogy rosszul sikeredik. Hála istennek jó lett :) :) :).
Olyan lett, amelyet vártam. Persze lehetett volna félelmetesebb is. Tetszett, hogy ügyeltek minden egyes részletre.

Abban igazat adok néhány elõzõ hozzászólóhoz, hogy az emberek egyik részének az a baja, hogy a 82-es film bábokkal készült, míg a másik részének az a baja, hogy az új film meg cgi-vel készült.

Én meg azt mondom, hogy úgy jó megnézni a filmet, hogy elõször ezt a 2011-est és utána az 1982-est folytatásnak, amikor már megvan mind2 film otthon.

SPOILER
A vége nagyon-nagyon eltalált. Már kezdtem a film végén megijedni, hogy nem lesz jó a befejezés, de megnyugodtam :).
Ja, a fõszereplõnõ sorsa ugyanúgy rejtély marad, mint a 82-es film két fõszereplõnek sorsa, hogy életben maradnak vagy megfagynak.
8/10
King Diamond 2011 nov. 14. - 00:11:31 8/10
(101/244)
KIS SPOILER LEHET!!!
Az eredetileg tegnapra tervezett mozizást ma sikerült végrehajtani, aminek nagyon örültem, hogy megnéztem ezt a filmet moziban. Fõleg úgy, hogy elõtte 2 nappal néztem meg az eredeti, 1982-es 'folytatást'. Mert valóban, ez annak az elõzménye. És még milyen jó elõzménye. Mindenképp moziba érdemes megnézni, mert eléggé rémisztgetõs, egyszer-kétszer felugorhat az ember a székébõl. Az is igaz, hogy telepakolták számítógépes effektekkel, de ha ugyanúgy csinálták volna meg, mint a Kurt Russellest, akkor meg azért lennénk elégedetlenek. A szereplõk jók voltak, valamelyik linkelt kritikában írják, hogy amerikaiakkal kellett betanultatni a norvég dialógusokat, hát, a szereplõk egy része nekem nagyon norvég nemzetiségûnek tûnik. Jó volt, hogy nem szinkronnal ment, a szereplõk hangját hallani mindig jó. A tájak most is gyönyörûek voltak, erre sem lehet panasz.

Ami nem tetszett: sajnos nem tudta visszaadni azt a feszültséget, klausztrofób érzést, amit a '82-es adott. Talán ezt emelték ki a legtöbben a hozzászólók közül, ez engem is zavart kicsit. A film zenéje sem lett olyan jó, pedig Marco Beltrami sem egy kutyaütõ.

A film vége egyszerûen zseniális volt. Az egész. Ahogy a záró képsorok jönnek, a zene is átvált az eredeti zenéjére, ami olyan szinten ütõs lett...na és a végén a kutya...meg a helikopter. Zseniális.

Örülök, hogy nem voltunk sokan a moziban. Egyedüli negatívum, hogy minden filmnél reklámozzák az új Alkonyat részt, és kurva unalmas századjára is újranézni a trailerjét. Na meg a Nestea-s vénasszonyos reklámtól is herótom van már. De ez nem a filmhez kapcsolódik.

Az eredetitõl nem sokkal marad ez sem el: 8/10.
5/10
888 2011 nov. 09. - 22:38:40 5/10
(100/244)
Nem remake, hanem elõzmény. Ez az 1. rész, a 82-es pedig a 2. rész, amiben szerintem nagyobb volt a feszültség, annak ellenére, hogy akkor "bábjátékot" láttunk cgi helyett.
8/10
kalad 2011 nov. 06. - 22:23:21 8/10
(99/244)
Mindenkinek azt javasolnám, hogy mindenképpen nézze meg az 1982.-es Carpenter rendezte filmet, és csak úgy üljön be a moziba, megnézni ezt a filmet. Aki esetleg régebben látta, az is elevenítse fel, ha más nem, legalább jól szórakozik.
Ugyanis igazán akkor szól nagyot ez a mozi, ha látja majd a két film közötti összefüggéseket, utalásokat, különös tekintettel eme film záróképsorai, ami értelemszerûen az 1982.-es film kezdõ képsorai.
Ha ez hiányzik, akkor nagyon sok mindent nem értünk, hogy miért így, miért ezért, miért nem az, és miért nem azért.
Bocs, de spoiler mentesen csak így fogalmazhatok.
Jó film!
10/8.
Kumpirka 2011 nov. 06. - 17:33:19 Előzmény laszloagi35
(98/244)
Mikor érti már meg az összes csökött agyú, hogy ez nem remake???
10/10
kompikotró 2011 nov. 05. - 11:04:32 10/10 Előzmény PivarnyikKrisz
(96/244)
Ez is eredeti XD!!! Viccet félretéve szerintem ennek a filmnek az értékelésén sokat segít a 82'-es elsõ film megnézése!!!
6/10
Horcsogg 2011 nov. 05. - 09:35:34 6/10
(95/244)
Gyenguska :( 10/6
8/10
PivarnyikKrisz 2011 nov. 04. - 20:21:02 8/10 Előzmény skynet18
(94/244)
Egyetértek. Én nem láttam az eredetit,de ez tetszett.
10/10
RMB 2011 nov. 04. - 02:42:12 10/10 Előzmény ocergle
(93/244)
ocergle, lehet, hogy meg kellene nézned a Carpenter-féle, 1982-es filmet...
sylviebaby 2011 nov. 03. - 22:19:53
(92/244)
valaki, aki már látta, csak arra lennék kíváncsi, hogy horrornak jó e...ijesztõ? :D
Black Adam 2011 nov. 03. - 00:35:13
(91/244)
Nem olyan régen láttam a Carpenterest és kíváncsi voltam mit hoznak össze.
Nekem nagyon tetszett, szép és kerek lett így a történet, izgalmas! Semmi szégyenli valója nincsen, persze nem olyan mint az elõdje, mert ott volt a hirtelen meglepi, itt szépen kibontakozik (igen az elõzõhöz, ebben a filmben szépen kibontakozik).
7/10
JOHNNY-BOY 2011 nov. 02. - 20:44:20 7/10
(90/244)
Ma a géprajz elõadás és ZH között volt kicsit több mint 4 óra szünetünk, úgyhogy én és néhány csoporttársam úgy gondoltuk mozizunk egyet:) nem a legjobb filmet választottunk:(

Nem indult rosszul de csalódás volt számunkra a film. Ez is egy tipikus "jó is LEHETETT VOLNA" alkotás, amiben az egyetlen kellemes színfolt Mary Elizabeth Winstead volt. Szerintem õ fantasztikus volt benne. Lehet, hogy csak miatta és a lángszórók miatt de nekem néhol kissé Alien feeling volt a film:D

Végülis 1x meg lehet vele próbálkozni de nem egy nagy durranás. Ha egy kis borzongás kell akkor tökéletes:D

Maximális jóindulattal 7/10
domo.robi 2011 nov. 02. - 14:21:55 Előzmény Kach
(89/244)
Olvastam könyvben az eredetit, hát attól be lehetett tojni eléggé. Van neki hangulata. Ebben a kötetben elérhetõ: Analógia 1. - SF és Fantasy antológia. Ráguglizva kidob néhány találatot, ahonnan meg lehet venni antikvár jelleggel.

Senkit ne tévesszen meg a címlap, a "Dolgot" Don. A Stuart álnéven írta John W. Campbell - ld. wikipedia.
ocergle 2011 nov. 02. - 07:37:30
(88/244)
Sikerült a most futó filmek közül a legrosszabbat kiválasztanunk. Még szerencse, hogy csak ennyi szereplõvel kellett végezni, most is ott ülnénk a moziban, mert a mondanivaló nélküli "történet" csak a "lakomáról" szólt. Tulajdonképpen nem is kellett volna oda az ûrhajó.... egyáltalán miért is volt ott?, sem az az Antarktisz, /bár így legalább pár gyönyörû felvételt láthattunk a tájról/. Ha egy fiókból ugrik ki a Blahán a dolog, és nekiáll a munkának:), ugyanide jutottunk volna. :) Benéztük az elõzetest , azt hittem egy valamirevaló tudományos-fantasztikus filmet nézünk meg. Nem figyeltünk a horror besorolásra. Így jártunk. Nem szólok le senkit, akinek ez tetszik, ha jól szórakozott rajta, jó neki, volt egy jó délutánja.
babrafax 2011 nov. 01. - 15:46:59 Előzmény zsotti_ecsem
(87/244)
Szerintem meg el vagy tévedve hogy a dolog új változata ha figyeltél volna rájössz hogy a 82-es film elõzményeirõl szól.Én meg voltam vele elégedve és a végén kis bakikkal de próbálták egybe fûzni a filmet.És persze ügyesen hagytak egy csomó talányt.A nõ vajon túlélte?És a folytatásban az amik?Az ûrhajós idegen maga volt az elfajzott dolog vagy csak elkapta valahol?Szóval akár még lehet ebbõl egy jól összerakott harmadik rész is.Nekem a 10-ea skálán 8-as volt.Kicsit lehetett vona félelmetesebb is.Az elsón majd frászt kaptam.
skynet18 2011 nov. 01. - 09:12:02
(86/244)
Szerintem teljesen jó volt!
Azt kaptam amit vártam!Nem egy James Cameron film, de élvezhetõ!:)
Jankaou 2011 okt. 31. - 21:18:57 Előzmény Meklód fia
(85/244)
"inkább dolgozzák újra mert katasztrófálisan gyengék benne a speciális effektek"

Nem tudod mit beszélsz ember. Nézd inkább a wanted-et, abban tökéletesek az effektek, 13 éves korosztálynak készült alkotás, tehát pont neked való.