Téma: A dolog

10/10
RBx 2012 jan. 11. - 18:40:46 10/10
(144/244)
Féltem tõle, hogy trendi tini szarságot csinálnak belõle, vasággyal 40 kilós, bárkit/bármit egy ütéssel 10 méterrel odébbrepítõ bombanõ szuperhõsökkel, de szerencsére nem!
Igen hû maradt a 82-es filmhez (ennek a folytatásához). Egyedül a csaj életben maradása nem logikus a folytatást figyelembe véve. És az én ízlésemnek jobban megfelelt volna, ha egy kicsit vontatottabb, úgy, mint a régi horror filmek, ahol húzzák az ember idegeit a felszín alatt..
Azért mert stílusban jó példával jár a trendiség/gagyiság ellen, és hûséges a 82-es filmhez, meg nincsenek benne szuperhõsök, hanem "csak" húsvér emberek, meg amúgy is sok pö.cs, aki meg sem nézte és lehúzta, nálam 10/10-es!
8/10
Hansz 2012 jan. 09. - 20:09:28 8/10
(143/244)
Nekem tetszett...10/8!
10/10
RMB 2012 jan. 09. - 01:20:14 10/10 Előzmény whitehill
(142/244)
Whitehill, szerintem újra meg kellene nézned a filmet, ezúttal figyelmesebben - a csaj visszahívta a helikoptert és készültek leszállni.
3/10
whitehill 2012 jan. 05. - 17:23:04 3/10 Előzmény bunndda
(141/244)
ez elképzelhetõ, de ettõl függetlenül sem pontoznám feljebb a filmet :D
3/10
whitehill 2012 jan. 05. - 17:21:56 3/10 Előzmény RMB
(140/244)
csakhogy nem szálltak le a kopival, hanem tovább mentek. honnan tudta volna bárki is a gépen, hogy rajta van??? simán kivárhatta volna a következõ telepet, de nem... mert akkor túl hamar vége lett volna a filmnek.
7/10
bunndda 2012 jan. 03. - 12:54:31 7/10 Előzmény whitehill
(139/244)
Nem hinném hogy "a dolog" az az intelligens faj amelyik azt az ûrhajót építette. Akik építették azok megfertõzõdtek és lezuhantak. Mint ahogy az Alien-ben is történt.
9/10
k11zoltan 2011 dec. 22. - 18:34:27 9/10
(138/244)
Jó lett.
Jól passzol a 82-eshez.
Kár, hogy így le van pontozva.
10/10
RMB 2011 dec. 22. - 03:16:29 10/10 Előzmény whitehill
(137/244)
Whitehill,

SPOILER!!!

mikor a helikopter felszállt, a csaj megtalálta a fogtöméseket meg a vértócsát. Ebben a pillanatban a lény "lebukott", csak percek kérdése volt, hogy mikor leplezõdik le. Inkább úgy döntött, hogy csinál még egyet. Nem jött össze.
Százezer év után lehet, hogy nagyon éhesen ébredt. Ahogy Kurt Russell is mondta a '82-esben, hogy "kiolvadt és nem volt épp a legjobb kedvében..."

SPOILER VÉGE!!!
3/10
whitehill 2011 dec. 20. - 15:45:10 3/10
(136/244)
Nekem ez a film több sebbõl is vérzett. Ez az ûrlény faj megépít egy fejlett jármûvet (ami mondjuk igaz, hogy lezuhan, de hát semmi sem tökéletes), de az alkotók úgy döntöttek, hogy ne tudjon logikusan gondolkodni. Meglát valakit és egybõl beindul benne az ölj funkció. Semmi olyat nem tesz, hogy titokban tartsa a képességeit, a kilétét, a gyilkolási módját, hogy kit ölt meg stb. Amikor a paleontológus csaj (aki számomra roppantul idegesítõ karakter volt a lassú észjárása miatt és mert csak az uccsó pillanatban mondja el a többieknek, amit a mikroszkópban tapasztalt, ahelyett, hogy hanyatt-homlok rohanna a többiekhez) visszahívta a helikoptert, a lény miért leplezte le magát és alakult át??? Maradhatott volna emberi formában és puhatolózhatott volna.

Summa summára, ha sokfogú, csápos szomszédaink ilyen hülyék, debilek és egyebek lennének, akkor asszem semmitõl sem kell tartanunk.

3/10, csupán a vicces norvégok miatt :)
10/10
RMB 2011 dec. 15. - 18:31:39 10/10
(135/244)
Kár, hogy nem sikerült a pár soros ismertetõt pontosan leírni. A lényt nem a csaj fedezi fel és nem az ûrhajó belsejében.
10/10
RMB 2011 dec. 14. - 01:42:09 10/10
(134/244)
A twilightok meg a harrypotterek korában már nem mennek divatszámba a klasszikus (márpedig a Carpenter-féle klasszikus és klasszis is) filmek, sõt megkockáztatom, vércikinek számítanak. Ráadásul bevett szokás egy remake-et vagy prequel-t lehúzni, puszta sznobizmusból. Értetlenül állok a 2011-es Dolog 6.6 pontja elõtt - adok neki egy 10-est, nem csak azért, mert nagy rajongója vagyok a '82-esnek, hanem mert szerintem nagyon jól sikerült ez is!! Minden a helyén, érzõdött a tisztelet a '82-es iránt, örültem a norvég színészeknek, a vége pedig - na, az már 11 pontos!
kneo 2011 dec. 12. - 02:20:45
(133/244)
üdv.
kedves "nyenye" te nagyon rossz szögbõl láttad ezt a filmet, a hozzászólásod (regényed) alapján.

nekem ugyan úgy bejött mint az eredeti...!!?? vagy is az újabb alkotásnak folytatása a régi (eredeti) 10/9
Panzer87 2011 dec. 11. - 14:15:35 Előzmény Segítõ Béka
(132/244)
Nem a vírusok miatt rakjuk az ételt a hûtõbe, hanem a baktériumok miatt :)
Két különbözõ dolog.

A film meg szerintem nagyon jó lett, hû utódja és egyben elõzménye a régi változatnak.
8/10
Fruty 2011 dec. 10. - 19:15:13 8/10 Előzmény Segítõ Béka
(131/244)
Nem akarok trollkodni, de a vírusok képesek életben maradni akár -200 fokon is. A HIV vírus speciel egy évet elvisel -70 fokon, és idõtlen idõket -200 fokon megfelelõ tárolás mellett. Persze lehet vitázni, hogy sima jég nem tekinthetõ megfelelõ tárolásnak, de nem is a HIV vírusról beszélünk ügyebár :)

Amúgy a film tetszett. A régi nagy kedvencem, az új pedig csak követte a trendet, de nem rugaszkodott el a sztoritól nagyon. Számomra logikus volt mind az elsõ, mind a mostani, nagy logikai hibákat nem találtam benne. A nyomott hangulat kicsit hiányzott, de összességében 8/10.
Segítõ Béka 2011 dec. 09. - 20:55:55 Előzmény nyenye
(130/244)
.ráadásul a halottakat szerinted miért kel elégetni mondjuk egy csata után."

nem kéne elégetni, ha jégbe fagyasztanák õket.
tudod, azért rakjuk fagyasztóba is az ételt, mert akkor nem romlik meg, a vírusok nem bírják a nagyon hideget és a nagyon meleget. az Antarktiszon barátom nem -20 fok van maximálisan, hanem - 70, tehát ezt kéne túlélnie egy vírusnak.
kicsit nagy az arcod, de mire?
lippije 2011 dec. 08. - 17:41:37 Előzmény GreenBay
(129/244)
Ha másért nem is, azért jó, hogy aztán elõvedd a régi verziót is, és jól megnézd. Egyébként meg annyira nem lett rossz szerintem. http://www.filmkocka.hu/2011/12/the-thing-a-dolog-2011/
10/10
kompikotró 2011 dec. 08. - 13:05:47 10/10 Előzmény nyenye
(128/244)
Tisztelem a véleményedet még ha negatív is,de ennyi erõvel a 82'-es film is tele van "bugyutaságokkal" és ott is lehetne kötekedni,de minek?

Spoiler!
A film elején látható bevezetõ képsorokból hiányoltad a hójáróból való megmenekülést!
Vajon tartalmasabb lett volna a film,ha jégcsákánnyal idétlenkedõ,csúszómászó embereket látunk szenvedni a jégen felfelé? Esetleg kötélen húzgálják ki õket? Szerintem nem!
Említed Dr.Sandert...a világ tele van idióta emberekkel diploma ide,vagy oda (nézz végig egy parlamenti közvetítést)...nem tudom voltál e katona,mert pl. ott is vannak olyanok akik értelmetlen parancsokat osztogatnak,még ha hülyeség akkor is,csak hogy fitogtassák pozíciójuk fontosságát! Az egó is jó dolog tud lenni ha a hülyeségrõl van szó...ilyen karaktert már millió filmben láthattunk!
Otthagyják olvadni a lényt és elmennek bulizni! A helység egésze fagyott volt nem egy meleg környezetben vizsgálgatták a "tömböt" szerinted ki gondolta volna,hogy az fagypont alatt elkezd intenzíven olvadni??? Miért ne bulizhattak volna? Semmi jele nem volt veszélynek,ráadásul ki tudja mióta lehetnek mindentõl távol és ki kell ereszteni a fáradt gõzt,pláne egy ilyen nap után!
Az ûrhajót igen is kutatták,de nem lehet kis költségvetésbõl éjjel-nappal ott tréningezni,mert egy részt költséges,másrészt meg kúvahidegvanazééé!!! Lehet hogy ha ez a lelet dél-californiában van, akkor felfújnak egy gumimedencét és váltómûszakban flexelik a vasat bikiniben mert mindenki happy! Sajna a hideg nagy úr...sokunknak van hobby-a,de -30°C-ban?!
A "lény" honnan veszed,hogy intelligens? Ha így lenne akkor a ruha alatt növesztene annyi csápot amennyien a bázison vannak,aztán összehívná egy helységben a jónépet,mert mondjuk szülinapja van és akkor lecsapna egyszerre mindenkire...szerencsére ilyet a 82-es filmben sem láttunk,mert akkor csak 10perc lett volna az egész!
Spoiler off!

Én 10pontot adtam a filmre,mert javítani akartam az akkori átlagán...szerintem sem ér 10pontot,de egy erõs 7-est igen! Persze ez csak az én véleményem és tiszteletben tartom ha a másoké pozitív,vagy negatív értelemben eltér!
Nehéz jó filmet rendezni,mert minden igényt kielégíteni nem lehet!
Úgyhogy ez a film nem sz.r,csak kár hogy sokan a 82-es dologhoz viszonyítják,pedig nem kellene...ez így történt,az meg úgy és fenntartom a véleményem,hogy a két film jól kapcsolódik egymásba!

Peace!
GreenBay 2011 dec. 07. - 02:49:29
(127/244)
A 82-es verzió jobb,az tény!Még egy idõs is velem!Abban az idõben báb mozgatás és stop motion animation volt a kulcsszereplõ.Ma már a CGI technika.Úgy vélem egyszer nézhetõ a 2011-es Thing!
3/10
nyenye 2011 dec. 07. - 00:32:32 3/10 Előzmény Segítõ Béka
(126/244)
Szerintem nézz egy kicsivel több national geographic-ot,hogy ne égesd itt magad a hozzá nem értéseddel!
"szerinted egy halott mamutban milyen vírusok vannak?"...Bármilyen,de itt nem is mamutról volt szó hanem egy idegen létformáról.szerinted a vírusok/baktériumok elpusztulnak -20C fokon...ráadásul a halottakat szerinted miért kel elégetni mondjuk egy csata után...ja mert millió fertõzés melegágya lehet?
De tök mindegy mert bármilyen lelet feltáráskor az alapkövetelmény az,hogy a leletet az eredeti állapotában kel megõrizni akármilyen lelet is legyen az,több olyan lelet is van amit még oxigén sem érhet.Mondom barátom kicsivel több Dokfilm és akkor talán okosabb leszel! :D
Segítõ Béka 2011 dec. 05. - 17:04:02 Előzmény nyenye
(125/244)
"Aztán elmennek bulizni és a jégtömböt meg otthagyják csak úgy olvadozni"

úgy emlékszem, valaki addig a mintát vizsgálta nem?

"hagyják,hogy a kiolvadás kárt tegyen benne és az idegen vírusok csak úgy oldódjanak a levegõben...vicc!"

kiolvadás az Antarktiszon? idegen vírusok terjedjenek? mikor egy befagyott, halott testnek hitték, szó nem volt itt vírusokról még, szerinted egy halott mamutban milyen vírusok vannak?

"Az ûrhajóval nem is foglalkoznak,nem mennek oda vizsgálni"

nem látjuk, tény, mert nyilván már nincs rá idejük. az lény pedig nem volt olyan mélységben, mint az úrhajú, a lény a felszínen volt. csak ki kellett vágni.

"így cselekszik egy galaxist átszelõ intelligens lény."

szerintem nem volt túl intelligens. és nem is tudjuk, hogy ez tényleg az a lény volt-e, aki benne volt a jégben, vagy azt a lényt is elkapta ez a vírus.