Téma: A falu

Cordelia 2010 jan. 04. - 19:04:46
(263/383)
Sok igazság van abban, amit mondasz, de mégis, egyszer, ha adódik, nézd meg még egyszer, mert garantáltan meg fog változni a véleményed. (De ha nem is, akkor is élvezni fogod az utolsó félórát.)
offtopic
gondil 2010 jan. 04. - 17:01:26
(262/383)
Pontosan az utolsó félórában aludtam el, egyesek szerint emiatt ítélem meg rosszul a filmet. Lehetséges, de szerintem az, hogy elaludtam rajta, már minõsíti az alkotást.

Lényegét tekintve semmi nem történt. Feszültségteremtésként sajnálatosan megcsonkított állatokat mutogattak.
Az erkölcsi mondanivaló izzadságszagú, a vak lány negédesen idegesítõ volt.

Az egyetlen pozitívum Adrien Brody játéka. Szerintem :)
Cordelia 2009 dec. 30. - 14:12:49 Előzmény Igna
(261/383)
én is így voltam vele, az utolsó félóráért megbocsátottam mindent!
offtopic
gondil 2009 dec. 30. - 10:27:14
(260/383)
Elaludtam rajta.
9/10
Igna 2009 dec. 29. - 22:01:00 9/10
(259/383)
Nagyon tetszett a film, de ha a végét nem láttam volna, most lepontoznám. Fantasztikus, nem értem miért szólják le sokan. :)
stomper 2009 dec. 26. - 11:56:11
(258/383)
Tök jó volt ez a film!
Nem értem miért húzta le a kritika itt-ott.
Shyalaman utolsó jó filmje amúgy. A jelek is gyenge volt, de ami a Falu után jött (Lány, Esemény)
A Léghajlítóban azért még bízom!
5/10
aa194545 2009 dec. 25. - 21:07:43 5/10
(257/383)
Úhhh ... jó nagy vihart kavarhatott belõletek a film. Nekem nem ért annyit a film, hogy végigmazsolázzak a szirupos ütés-váltásaitokon :) Én nem láttam a TV-ben, késõbb, más ajánlására néztem meg. A mondanivalót értem, szép is, jó is, de bennem nem hagyott maradandót. Kissé mûvészfilmnek tûnt számomra, attól pedig a hideg ráz. Én szórakozni szeretek, ha már ráveszem magam a filmnézésre, nem az élet viharain meditálni. Biztos bunkó dolog ez részemrõl, de legalább nem vagyok sznob :)
Nekem ez unalmas volt, nem kellett a körmöm rágni az izgalomtól, félidõben sejthetõ volt, kik állnak azok mögött, akikrõl nem beszélünk ;)
Nálam 5/10.
moderator2 2009 dec. 25. - 15:07:52
(256/383)
Kedves Felhasználók!

A moderátor természetesen mindkét oldalról töröl, felesleges egymást hergelni azzal, hogy kitõl töröltünk többet. Sõt, a moderátor tevékenységét sem muszáj kommentálni.
A szabályzat be nem tartása pedig szankciókat von maga után.

Köszönöm a megértést.
moderator2 2009 dec. 25. - 13:08:16
(255/383)
Kedves Fórumozók!

Felhívom a figyelmeteket, hogy a topic A falu címû film értékelésére és az errõl való eszmecserére lett létrehozva, nem pedig az egymásra szabott ingek és a másik értelmi és érzelmi világának megtárgyalására.
Minden, nem a témához kapcsolódó, sértegetõ hangvételû hozzászólást törlünk. Megkérlek titeket, hogy ennek szellemében folytassátok a társalgást.

Köszönöm.
4/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 dec. 25. - 09:23:03 4/10
(254/383)
Meglep, hogy megleptelek. Általában az õszinte filmeket kedvelem, akár még ha zs is;)
Különben ennyire azért nem útáltam volna, ha elõzõ napon nem sétáltam volna bele egy hasonló filmes csapdába. De jó véleményem semmiképp nem lett volna.
7/10
offtopic
idõjós1010 2009 dec. 25. - 00:03:40 7/10
(253/383)
Ami azt illeti valóban sok film halála ha már közben jó elõre megpróbáljuk kitalálni mi hogyan fog folytatódni.
Legjobb nem gondolkodni, mindig csak épp annyit kell érteni belõle amennyit a film enged, továbbképzelni nem szabad (ha végül bejön a dolog azért, ha nem jön be akkor meg azért, hisz akár csalódásnak is vehetjük ha végeredményül nem saját ízlés szerint elképzelt végeredményt kapjuk). De vannak filmek melyekben nem is igazán a téma a vonzó, nekem pl a környezet tetszett. rengeteg hasonló film készült ilyen környezetben, ez mégis különbözött a többitõl.
7/10
zee944 2009 dec. 24. - 23:37:32 7/10 Előzmény pozsizsuzsi
(252/383)
Igazad van, de ne feledkezzünk meg arról, hogy az egész a vuvuvu nevû szerencsétlen hozzászólásából indult ki, ami sokkal bunkóbb volt, mint Endina szinte kedélyesen feddõ válasza. Egyébként csodálkozom, hogy neked ennyire nem tetszett.
10/10
Ateesz 2009 dec. 24. - 22:29:18 10/10
(251/383)
Nemrég néztem meg, a tévében vetítették. Sokan szidták, de én kellemesen csalódtam. Az igazság az, hogy általában azok csalódnak, akik prekoncepció alapján ülnek be a moziba, vagy le a fotelba és már magukban kitalálják a filmek alakulását. Én úgy ültem le - ismerve Shyamalan filmjeit -, hogy nem gondolkodtam elõre, csak "sodródtam az árral". Nagyon élvezetes film kerekedett belõle és nem baj, ha nem kapunk mindenre választ, mert így lesz izgalmas a film, ugyanis nem elõtte, hanem utána kell továbbgondolni a film mondanivalóját, és mindenkinek saját magában kell választ adnia a film által felvetett kérdésekre!

10/10
10/10
HP93 2009 dec. 24. - 00:08:31 10/10
(250/383)
Azoknak akik azt gondolják, hogy levágták a végét : http://www.youtube.com/watch?v=lFqHhE4NiLY
offtopic
Charles Foster Kane 2009 dec. 23. - 18:36:36
(249/383)
Ez kellett már.
4/10
pozsizsuzsi 2009 dec. 23. - 18:31:54 4/10
(248/383)
Na most kezd egy kicsit elegem lenni a kedves rajongókból. Akinek nem tetszett a film, az egy lélektelen gyökér, nem érti meg azokat a marha komplikált összefüggéseket és mögöttes tartalmat, ami különben olyan harsányan üvöltözött mint a "rossz" színû piros hacukák?! Agyilag zokni, lelkileg mint a sivatag?! Valóban? Ez biztos? Miért érzi e film jópár rajongója szükségét, hogy magát fényezze, mint látót és értõt, azáltal, hogy szembeállítja a maga (vélt) kvalitásait a kritizálók (vélt) emberi minõségével? Hogy is van ez?
A másik. Vagy huszadszor olvasom itt, hogy azért nem tetszett "nekik", mert horrort vártak, és csalódtak, hogy nem a szokott zs filmecskéjüket kapták. Hát visszaolvasgattam, elég kevesen írták, hogy horrort vártak volna, azok is nagyrészt kellemes csalódásról számoltak be.
Szóval tessenek egy kicsit felelõsebben és okosabban vagdalkozni, senkinek nem kopik meg a széplelke attól, ha mások valami miatt nem istenítik a Falut, és ez messze nem jelenti azt, hogy "vakon botorkálnának a sötétségben".
Komolyan röhögnöm kéne, de most már inkább ideges vagyok, mert fórumszerte egyre többször találkozom ezzel a meglehetõsen együgyû érveléssel. Ami, még egyszer írom, tulajdonképpen önfényezés. Máshogy tessenek az önbizalmukat erõsíteni.
Cordelia 2009 dec. 23. - 17:42:37
(247/383)
na ez az, hogy azelõtt nem halottam errõl a filmrõl, de láttam a trailer-t és valami hátborzongató horrortól tartottam, amit viszont nem néznék meg soha. De itt még a trailer-nek is volt hangulata, ezért mertem belevágni. Na most az utolsó félóra elõtt átkapcsoltam, mert elegem volt a furcsa hangokból meg a fák susogásából, meg egy kicsit féltem is. Aztán mégsem bírtam ki, visszakapcsoltam és akkor jött az, ami miatt muszáj megnézni ezt a filmet, mert az viszont zseniális volt. És igen, igazad van, a szinek, a zene, no annak volt ereje.
Naphinel 2009 dec. 23. - 10:44:30 Előzmény Cordelia
(246/383)
Pontosan! Max. a szmájlik vannak, de az iróniát, viccet nagyon könnyû félreértelmezni :(
Cordelia 2009 dec. 22. - 13:08:50
(245/383)
Értem már. Tényleg viccnek szántam. Ez a bajom a fórumozással nekem is, hogy az írott szöveg félreértelmezhetõ.
Naphinel 2009 dec. 22. - 10:57:42 Előzmény Cordelia
(244/383)
Van humorom, csak néha nem vagyok vevõ az ilyesfajta humorra, és párszor megszívtam, mert poénra vettem valami hasonló "beszólást"... nem kellett volna.
Szóval azóta vigyázok.

:)