Téma: A falu

tyrichie 2010 aug. 15. - 16:04:39
(283/383)
Így van, ez a film egy nagy nulla.
1/10
Ochoa 2010 aug. 15. - 15:15:52 1/10
(282/383)
Egy nagyon nagy 1-es. Talán megértem énis egy kicsit hogy elzárva felnevelni embereket minden szennytõl jó. Na de a színészek, a rendezés és a forgatókönyv egy nagy nulla. Idõpazarlás megnézni.
serpentfly 2010 aug. 13. - 22:20:00
(281/383)
Meg tudom érteni a falu véneit kérem szépen, nagyon meg tudom érteni!
Commodus 2010 aug. 13. - 16:36:14 Előzmény Wilde
(280/383)
Én sem értem, mi a baj a filmmel.

Valami nagy durranást, "csiri-biri, hû, de meglepõdtem, apám, majd holnap elmesélem a munkahelyen, mindenki elvágódik tõle" filmet vártak talán tõle, nem tudom.

Szerintem a film mondanivalója 2 témekör köré csoportosítható, az egyik az izoláció, a másik a becsapás, megvezetés, átverés, nevezzük, ahogy akarjuk!És igazad van, mindegy, hogy, milyen szándék vezet!

Spongyabob írta, hogy a világ vezetõi ezt teszi az emberek nagy részével, vezeti õket, meghatározza gondolkodásukat, eldönti, mit tartsanak jónak, rossznak, ízlésesnek, bünnek,erkölcsösnek, erkölcstelennek, mi az érték, és mi nem az!

Ha hagyjuk, és az emberek jelentõs része hagyja, mert az emberek nagy része szereti, ha megmondják neki a tutit, hiába élünk a Falun kivül, ugyanez lesz a sorsunk, mint azoknak, akik a falak mögött élnek!

Saját tudatlanságunk börtönébe zárjuk magunkat, és kiszolgáljuk, a felettünk, gazdaságilag, politikailag, ideológialig uralkodó elit érdekeit.Pontosan, így müködnek a választások, azt akarjuk, hogy megmondják nekünk, hogy mit akarjunk, és utána, persze önigazolásképp egyet is értünk vele.

Az izoláció, soha nem lehet és nem is lesz mükõdõképes model, mert az emberi elme kutakodik, kiváncsiskodik, mindig lesz valaki, aki ki akar kukucskálni a falba fúrt lyukon.

A való világ minden fal mögé behatol elöbb vagy útobb, és végkép sokkoló lesz, ha ez nagy társadalmi csoportokat ér felkészületlenül.

A világnak ma is megvan a maga óriási faluja, úgy hívják hogy Koreai Népi Demokratikus Köztársaság, csak ott aztán a jó szándék csíráját sem nagyon lehet felfedezni!

Az elv azonban ugyanaz, megvédem a népemet a kinti világ, bûnös pénzhajhász, csúnya kapitalista társadalmi berendezkedésû modeljétõl, és közben a végõ határokig megtartom a saját hatalmam.

Ha pedig valaki azt kéri számon a filmtõl, hogy nem elég félelmetesek "azok, akikrõl nem beszélünk", akkor az egészbõl egy hangot sem értett.
offtopic
musicclown 2010 júl. 14. - 17:46:36
(279/383)
Nem láttam még ezt a filmet.A horrorra akadva egyik részébe viszont jó volt a kiparodizálása:)
Wilde 2010 júl. 14. - 17:12:42
(278/383)
Ez a film tökéletes! Miért utálják mégis oly sokan? Mert a trailere mást sejtetetett. Mert mindenki az várja Shyamalantól, hogy néha ijessze meg, és a végén adjon valami csavart, amitõl az egész történet a fejére áll. Megadja most is jelentem! Persze, nem úgy, ahogy várja a nézõ......A történetet nem vázolnám, ismeri az is ki köpköd rá, de az is, aki szereti. A film igazi erénye, és ezt kénytelen vagyok a thrillernél mindig megjegyezni, hogy otthon, jó házi mozin jön le. Bizony, bármilyen fura, ezek a filmek hangulatot árasztanak, egyénit, és ahhoz hozzátartoznak a hang effektek. Akinek jó házi mozija van, tudja, hogy mirõl beszélek. Ha jól besötétítesz, és mögötted elkezd ropogni az erdõ.....A lény, ami ugye nem azt támadják kinézete miatt: nem félelmetes. Szándékosan nem! Lévén a falusiak annyira félnek, hogy úgysem látják, nekünk nézõknek meg támpontot ad, hogy itt más van minden mögött......Ezért is meglepõ elsõ megnézésre, mikor mi már tudjuk, hogy a lények a falu vezetõi: aztán a vak lány elõtt tornyosul egy....A színészvezetés mesteri, mondjuk ennyi jó színész, nehezen hibázik játékával. Külön dicséret házi zeneszerzõjének James Newton Howardnak, a remek score-ért. És végén nem az a csattanó szerintem, mikor megáll egy autó, és felveszi a vak lányt: szerintem ekkor már többé kevésbé sejtettük, hogy ez a megoldás. Nem, hanem az, hogy a vak lány nem látja, hogy az egész egy átverés, egy jóindulatú csalás a falu vezetõitõl azért, hogy a világ rútsága ne gyûrûzzön be hozzájuk. A felnõttek, pedig egy emberként döntenek arról, hogy minden marad a régiben. De gondolj bele, olvasó: FÉLELEMBEN tartják saját gyermekeiket! Mindegy, milyen céllal, milyen szándékkal, és hogy egy idõ után feloldják majd bennük a kétséget: ám mennyivel különböznek így azoktól, akiktõl a külsõ világban féltek? Mert ez a film igazi drámája......Te megtennéd gyerekeddel?
dlynch1973 2010 jún. 23. - 21:05:17
(277/383)
Már nagyon várom a Léghajlitót. Találkozunk.
dlynch1973 2010 jún. 23. - 20:34:57
(276/383)
A forradalom ideje a koporsóban ér véget.
dlynch1973 2010 jún. 23. - 20:33:08 Előzmény spongyabob77
(275/383)
Ta vagy az én emberem. Köszönöm a hozzászólást. Talán még van valami remény az emberiségnek. Bár lehet ilyen az ilyen filmet kár is vetiteni. Disznók elé minek a gyöngy. Retardáltaké a világ. Várom a Last Airbendert. Üdv
evenstarsy 2010 jún. 09. - 12:29:46
(274/383)
Szerintem, meg nem volt szar, de tény, hogy megosztja a közönséget. Szerintem a rendezõ oltári nagy hibát követett el. Ez egy dráma, nem pedig thriller. drámának tökéletes, és vannak benne ijesztõ jelenetek is, de közel sem horrorisztikusak. Ezért mindenki csalódott a moziban. Túl sokat vártak a filmtõl. vagyis mást. Pedig, azt hozta, amit kellett. Illetve hozhatta volna, ha simán FILM-ként vagy DRÁMA-ként kategorizálják.
spongyabob77 2010 máj. 15. - 09:29:24
(273/383)
Olvasva a hozzászólókat tényleg elgondolkodtató,hogy milyen értelmi szinten is élnek emberek kis hazánkban ,ez a film azon embereknek készül akik megelõzik korukat tudnak és mernek gondolkodni,tovább tudnak lépni ezen a degenerált ,és elfojtott világból.Ahol most élünk a FÖldön uyanez történik csak nagyban pár ember dogmái alapján vagyunk képesek csak élni pedig az /erdõn/túl lehet hogy egy új, szebb,elõrehaladottabb csak vezetõink által nem jónak titulált világ vár ránk ,nem veszzük észre h,hogy elnyomott rabszolgák vagyunk kik mindenre csak bologatnak mert meg vagyunk félemlitve!!!!!!!!!!!!!!és bárhogy probáljuk is elfojtani mint látjuk a filmben az erõszak emberi tulajdonság és zárt berkeken belül is kialakul ,ohatalanul is kialakul .EMBEREK NÉZZÉTEK GONDOLKODJATOK A VILÁG LEGNAGYOBB ALKOTÁSA AHOL RÁVILÁGITANAK .HOGY MENNYIRE ÁT VAGYUNK VERVE EGY DEMAGOG NÉPÁMITÁS AMIBEN ÉLÜNK ÁT KELL TÖRNI A GÁTAKAT NEM MONDHATJA MEG NEKÜNK PÁR JOLSZITUÁLT FÕISKOLÁT VÉGZETT ÖLTÖNYÖS ÚRIEMBER MIT IS TEGYÜNK EZ A MI VILÁGUK ÉLJÜNK ÚGY AHOGY NEKÜNK TETSZIK
evenstarsy 2010 máj. 14. - 19:34:52
(272/383)
Szerintem egyáltalán nem unalmas. Shyamalan ott cseszte el, thrillernek minõsítette, hogy nagy kasszasikere legyen. A sok bepisilni vágyó emberke meg csalódott. Szerintem az egyik legszebb zenéjû, hangulatú alkotás, a színészek jók, bár Phoenix itt nem nagy ász, de hozza a kívánt karaktert, ennyi. Akik bepisilni vágynak rajta, azok tényleg ne nézzék meg. Aki nem tud értékelni egy ilyen filmet, csak csimm bummra, effektekre és hörgésre vágyik, az ne ezt nézze, aztán kész.
1/10
xy1000 2010 ápr. 05. - 15:05:50 1/10
(271/383)
unalmas, zagyva sz*r, semmi értelme nincs, kár a ráfordított idõért
10/10
Goody 2010 márc. 21. - 10:45:36 10/10 Előzmény kroa
(270/383)
teljesen egyetértek, csodálatos alkotás :)
kroa 2010 márc. 10. - 12:27:56
(269/383)
Kedvenc filmem! Nem vagyok õrült de szerintem gyönyörû film. És nem thriller hanem dráma. Kedvenc rendezõm M.Night S. sajnos ebbe a hibába esett, hogy thrillernek állította be ezt a filmjét, pár izgalmas jelenet miatt, és sok tini elment a moziba, hogy jól össze kakilja magát és valami teljesen mást kapott... Ezért nem futott be úgy ez a film, mint ahogy kellett volna. De egy rememkmû a mestertõl :)
10/10
Goody 2010 febr. 14. - 16:29:26 10/10
(268/383)
Bár a vélemények megoszlanak, ismerõseim körében mindenkinek tetszett ez a film, nekem is, szerintem csodálatos a történet, és az ötletek. :)
De igen, többféle ember van, és pontosan ezen múlik, hogy teszik-e neked ez a film. Engem teljesen megfogott benne, mennyire titokzatos, misztikus, és szeritnem egyáltalán nem volt unalmas,ponthogy izgalmasnak találtam.
James Newton Howard elõtt meg le a kalappal, a filmzene elragadó =)
Bryce Dallas Howard is remekül eljátszotta egy vak lány szerepét, semmi gond nincs a színészekkel, én úgy gondolom...
abszolút megfogott a film, 10/10
1/10
ghost86 2010 febr. 06. - 15:31:25 1/10
(267/383)
Elõször is kezdeném azzal ,hogy elég sok filmet láttam már életemben ugyanis filmrajongó vagyok, én ugyan elsõre végigszenvedtem ezt a filmet ,és sztem ez a film egy hulladék ,egy sz*r ,hányás, trágya egyszerûen nincsenek emberi szavak arra amivel jellemezni lehetne ,hogy mennyire rossz. Komolyan mondom hogy láttam már sok rossz filmet ,de azok legalább vmilyen szinten szórakoztatóak voltak némelyik talán pont azért mert gagyi, de ez... iszonyatosan unalmas, és egy idõ után még nagyon dühítõ is ,hogy a józzan ésszel mennyire ellent mondásos cselekmények történnek benne, de ezt nem is részletezném, aki látta ugyis tudja mirõl beszélek aki meg nem annak meg csak ajánlani tudom ,hogy ha kicsit is vannak elvárásai egy filmel szemben akkor ne is tegye meg, én személy szerint fizikai fájdalmat és dühöt éreztem nézése közben, tudom hogy nem kérte senki hogy megnézzem ,de teljesen odatapasztott a székhez az hogy soha nem hittem volna ,hogy egy film aminek szórakoztatás lenne a célja ilyen érzéseket válthat ki belõlem. Mondták itt sokan hogy a vége az jó, hát higyjétek el ,hogy nem az. Számomra ez a film teljesen értékelhetetlen így szivem szerint nem is szavaztam volna rá 10/1-et sem ,mert még azt az 1 pontot is sajnálom tõle csak azért tettem meg ,hogy valamit ronthassak az egyébként nagyon nem megérdemelt jó átlagán.
Cserno Béla 2010 jan. 19. - 20:00:21
(266/383)
Ez a film röviden tömören egy unalmas sz.r! Kár is lenne többet írni róla.
2/10
jaggertibi 2010 jan. 19. - 04:09:33
(265/383)
Csak hogy mi a kritika?

A film fõhõsei a világtól elzárva élik mindennapjaikat egy faluban, amely az erdõ szélén néhány házból és egy templomból áll. A századfordulós ruhában feszítõ lakosok egy homályos egyezség értelmében nem mehetnek ki a falu kerítésén túl található erdõbe, mert ott laknak azok „akikrõl nem beszélünk”, és õk halállal büntetik a szófogadatlanokat. Éjszakánként furcsa hangok tartják rettegésben a lakosokat, néhányan látni is vélnek valamit (az Idegleléshez hasonlóan a fakopácsolás mellett a szubjektív kamera viszi fel az emberben az adrenalint), ám hogy kitõl és miért félnek a lakosok, nem világos. Titokzatos temetés, furcsa szabályok, tiltott színek és zárt dobozok rejtik magukban a nagy igazságot, amitõl hátast kellene dobnia az embernek, és legalább úgy ledöbbennie, mint annak idején a szellem Bruce Willis és a halottlátó kisfiú esetében. A nagy meglepetés azonban ezúttal (is?) elmarad. Kettõ csavar hivatott a filmben a nagy leleplezést magában foglalni, ám ebbõl az egyik kikövetkeztethetõ, és a másik sem írja át a zsáner definícióját. Shyamalan jól idõzít, okosan terel, jól vág, ám a nézõ számára csak utólag derül ki, hogy a rendezõ – puskapor hiányában – idõt húz. A fõbb szerepekre kiválasztott színészek jól csengõ nevek, némelyikük karaktere tisztességesen kidolgozott és eltalált, ám jellemábrázolásról ennek ellenére sem igazán beszélhetünk, de a film egyik legnagyobb baja nem is a fõszereplõ sztár hiánya, hanem egyszerûen a fõszereplõ hiánya. E nélkül a film afféle állatorvosi lóként botladozik a vásznon, és bár a történetnek van valamiféle íve (bár néhány titok nem kerül feloldásra) és lezárása sokak számára a meglepetés erejével hat, de a többség azzal a furcsa érzéssel távozik a moziból, melyet egy szóval lehet leginkább kifejezni. Csalódottság. Újra – teszem hozzá halkan.
(Karpati Gyorgy Kritikus)
jaggertibi 2010 jan. 19. - 03:45:53
(264/383)
4x kezdem el nezni, eloszor moziban, hat a bemutatoban benne volt az osszes izgalmas resz, es kb a felenel eljottunk a filmrol, annyira semmi sem tortent es unalmas volt, nem szolt semmirol csak par tanyasirol ahogy a 19szazadban unatkoznak egy faluban... Majd DVDn kezdtuk el egy barati tarsasagban nezni, de kb 20 perc utan kikapcdoltak mert 99% ban nem erdekelt senkit. Utanna TVben adtak mindenkepp meg akartam nezni mert erdekelt a vege, hallottam h az jo. De nem birtam szuflaval es bealudtam.... Nemreg adtak a TVben es kb ott jart amit mar epphogy lattam 3x es tovabbneztem. Hmm rakas semmi, ha jol ertem a faluban az idosebb emberek tudjak hogy ez csak egy bekeritett birtok es csak mint egy rezervatumban elnek egymassal elmaradott modon, hogy a modern de zord jelen vilag ne banthassa oket mert ok csalodtak a kinti vilagban. Hat nem ragadott el. 2/10