Téma: A falu

Chily 2008 szept. 29. - 18:39:09
(83/383)
Hát nekem úgy monták h addig jó amíg le nem leplezik a szörnyeket! És az az eleje!
monnci 2008 szept. 29. - 18:37:57
(82/383)
Az eleje (sztem) picit unalmas, de az egész film alatt nagy feszültség van... Tényleg nagyon jó zenét szereztek hozzá...:)
Chily 2008 szept. 29. - 18:34:52
(81/383)
De mi van az elején? Én nem láttam csak mesélték!
monnci 2008 szept. 29. - 18:33:39
(80/383)
Sztem is jó film, de az eleje nekem nem tûnik félelmetesnek... Legalábbis én másra számítottam...:P
Chily 2008 szept. 29. - 18:20:00
(79/383)
Állítólag jó film! Bár azt mondták h csak az eleje félelmetes!
reila 2008 aug. 18. - 21:00:13
(78/383)
Az egyik kedvenc filmem! Akárhányszor megtudnám nézni! Szerintem elgondolkoztató, iszonyat jó film zenével végig feszültségben tart. Romantikus , de nem nyálas, hatalmas bravurral a végén. A legjobb az hogy miután megtudtuk a titok lényegét, még utána is végig izgalomban tart, míg átvergödik az erdõn a lány. Szerintem nagyszerû film, ami nem horror, majdhogy nem mûvészfilm a csodálatos zeneibetétekkel, színészi alakítással, és az emberi lélekre tett hatásával.
bourne 2008 aug. 18. - 20:39:18
(77/383)
nekem nagyon tetszett a film és miután kint kanadában megnéztem a Happening -et végre rájöttem, h ez a kedves rendezõ pontosan mibõl is indul ki ... mert mindenki azt követelni tõle, h legyen csavar a végén meg legyen olyan, mint a 6. érzék volt ...
nos, ha valaki megnézi a Happening -et akkor kérem, h csak néha tegye fel magában azt a kérdést, h vajon, ez a rendezõ mennyire rühelli az amcsikat ..???!!! ... mert lehet h nem a legjobb film, de ha az ember egy kicsit odafigyel, akkor a film nem egy elrontott horrorrfilm, hanem egy bõdületes szatíra ... lehidaltam azon a részen, amikor a fûnyíró alá fekszenek ... és amikor elkezdték a felmelegedést meg minden hülyeséget magyarázni ... nem Shyamalan lett ennyire rossz, hanem ennyire kezdik félreérteni a munkáit ...
a Falu is pontosan errõl szól ... eltávolodni attól a büdös és rothadó rendszerbõl, ami annyi fájdalmat okoz ... és h egy kicsit félelmetes a dolog ... nem csoda ... hiszen mással nem tudták volna ott tartani az embereket ... nem tudták volna fenntartani hermetikusan ezt az állapotot ... csak akkor h megfélemlítik a következõ generációt ...
ez nem thriller ... ez egy kõkemény kritika ... csak sajnos sokan vannak, akik nem értik meg ...
én várom a következõ filmjét ... kiváncsi vagyok, h akkor kit fog szétszedni ... mert megteszi ... és jó is lesz :)))
10/10
Gabriella54 2008 aug. 16. - 21:51:10 10/10
(76/383)
Nem is gondoltam volna, hogy ennyi idõvel a bemutató után még él a topic! Nagyon elgondolkodtató és izgalmas, azzal együtt, hogy vannak benne részek, amikor csak "csordogál" a történet - ez persze nagyon jó, hiszen fenntartja a feszültséget, valóságos frászban vagy, hogy mikor történik valami rettenet!
Nagyon jók a színészek, a zene, minden: nekem 10/10!
Az extrákat végignézve egy ilyen közösséget nekem se lett volna kedvem otthagyni!
stalone 2008 aug. 16. - 21:29:28
(75/383)
Tipikus " legyen a végén egy jó nagy csavar " tipusú film.De a gagyibb fajtából.Alapból jó lenne az ötlet , a gond az hogy ,ha már megvan a befejezõ csavar ötlete, mit tegyünk elé kb.90 percig? tehették fel a kérdést a forgatókönyv írói.Tegyünk bele egy kis misztikumot,teremtsünk feszültséget(szörny,vak lány stb.)Húzzuk ki valahogy azt a másfélórát ijesztgetéssel aztán jöhet a várva várt csavar.Csak pörgetve tudtam megnézni kölcsön DVD-én,de utólag igazam lett.
Kattrin 2008 aug. 16. - 19:30:12
(74/383)
Én szeretem az elgondolkodtatós filmeket, fõleg akkor, ha azok még egy kicsit félelmetesek is. Mostanában semmi jó nincs a moziba, ez nem lehet igaz.
NemoNight 2008 aug. 16. - 19:24:38 Előzmény Petrucc
(73/383)
épp ez.egy csomóan nem is fogják föl h mi a film lényege,és mondanivalója csak megnézik,áh szar ennyi.sokan át se látják h mit van a hangsúj.
Petrucc 2008 aug. 16. - 12:17:21
(72/383)
Ez a film igenis jó, csak gondoljatok bele, egy egész könyvet lehetne írni belõle. Az emberek azt hiszik, hogy egy kis közösségben nem lesz rosszindulat, bûnözés, és ha felépítik és betartják a határokat, az mindenkinek jó lesz. Sztem a filmben világosan kiderül, hogy ezt a világot mi emberek tesszük olyanná, amilyen, és amit akarunk, egy jobb világot, addig nem fog összejönni, amíg létezik az emberi gonoszság. Márpedig az létezik...
Csak nézzen mindenki kicsit a sztori mögé, hogy mit akar elmondani!
NemoNight 2008 aug. 14. - 19:33:29
(71/383)
végre vki akinek szintén nagyon tetszik
NemoNight 2008 aug. 14. - 19:33:05
(70/383)
sztem 10/10
Kattrin 2008 aug. 14. - 18:29:28
(69/383)
9/10
Nagyon jó film.
Egyáltalán nincs igazatok, nagyon izgalmas film, félelmetes, izgulós, lehet félni az elejétõl a végéig. Szerintem jó volt a beharangozás.
monnci 2008 aug. 14. - 17:03:52
(68/383)
Szerintem elég elvont és fura film volt, de egyszer meg lehet nézni. A vége elég meglepõ volt, da am az egész film naon vontatott volt. Én többre számítottam...:(
Gabi'91 2008 aug. 13. - 13:09:54
(67/383)
Furcsa egy film volt, egyszer nézhetõ, de nem az az "atyaúristenmifogmosttörténni" thriller, csak csordogál az egész...
Nem volt valami nagy dobás...
NemoNight 2008 aug. 13. - 12:50:19
(66/383)
Én is meglepõdtem amikor megtudtam hogy nem is léteznek a lények,de nem gondoltam volta hogy 21.-dik század van akkor éppen...
NemoNight 2008 aug. 13. - 12:47:33
(65/383)
Nekem nagyon tetszik a film.Vmi nagyon megragadott,mert ha magamalatt vok,csak megnézem és jó kedve,m lesz.A haverom,meg a családom mindig akadnak h hogy birom megnézni ennyiszer ezt a filmert,mert szerintük ez egyszerzézõs.Hát nem tom hogy de nagyon tetszik.Nagyon jó story,és a zene is nagyon tetszi.Élnék ott az biztos.Am a színészek is azt mondták hogy nagyon jó volt,és szivesen ottmaradnának.Ivy apja(nem tom hogy hívják)amikor már nem volt dolga akkor is ott maradt a faluba.Meg tom érteni h miért,és Bryce is szomorú volt mikor menniük kellet.Fantasztikus hangulatú film.
Humpy 2008 aug. 10. - 23:04:14 Előzmény leopard26
(64/383)
Tényleg, de azért megpróbálom elmagyarázni. Van egy túlnépesedett falu, ahol szinte senki nem végez kétkezi munkát. Helyette van rettegés, misztikum a javából. A legszebb az egészben, hogy a szomszédos erdõbe tilos a belépés. Ilyen falu természetesen csak M. Night rendezõ fejében létezik. A nagyvárosi nézõk bizonyára élvezik az ilyen thrillert és boldogan fizetnek is érte.
Pedig egy ilyen borzongós-sejtetõs film helyett, akár el is mehetne a kedves nézõ egy hazai hegység erdejébe, térkép nélkül(!), aztán kedvére barangolhatna egy jót. Aki igazán szereti a borzongást, az várja meg a sötétedést az erdõben. Garantálom, hogy nem fog úgy csalódni, mint én ezzel a filmmel.