Téma: A falu

8/10
Zajac 2007 nov. 10. - 14:43:21 8/10
(43/383)
Igen mint a nagytöbbség én is horrort vártam és vmi szörnyfélét:)
De nagyon kellemesen csalódtam,jó kis film:)
10/10
Hárfalyra 2007 szept. 03. - 21:02:16 10/10
(42/383)
Ez a film számomra olyan, mint egy költemény. Egyetlen alkotásnak sem róható fel hibaként, ha nem olyan formát ölt, amilyennek a befogadó várja. Sõt a meglepetés teszi emlékezetessé, a kanyarok, amik addig tekerõznek, ameddig fel nem adj az ember, hogy kövesse. Hiszen ennyi lenne a célja: ne akarjuk kategorizálni, egyszerûen adjuk át magunkat neki, elvárások nélkül és fogadjuk el olyannak, amilyennek született.
Rám hasonló hatással van, mint egy hanglemez, ami mindig megtölt élettel. Sosem fogom elégszer megnézni, minden alkalommal ad valami újat, akár egy vers.
A filmzene pedig önmagában is egy univerzum, James Newton Howard leggyönyörûbb mûve (számomra).
9/10
Semprini 2007 aug. 26. - 14:29:55 9/10
(41/383)
Mivel ez nem horror, hanem mint írtam, kosztümös dráma (melyben két, de ha jobban megnézzük, inkáb három nagy csavar van), nem hinném, hogy hibaként kellene neki felróni, ha a végeztével úgy állunk fel a székbõl, hogy nem kell pelust cserélni...:-P
ciccus92 2007 aug. 26. - 12:10:59 Előzmény Semprini
(40/383)
érdekes film..
én végig arra vártam,hogy mikor kell majd beszarni.. hát egyszer sem került sor rá.
9/10
Semprini 2007 aug. 19. - 14:07:17 9/10
(39/383)
Én is csatlakoznék a pozitív véleményekhez: Shyamalan ismét kitett magáért, a film tényleg zseniális. Mûfaja nem horror, sokkal inkább kosztümos dráma, viszont mind a forgatókönyv, mind pediga szereplõgárda kiváló! Mindenki tökéletes alakítást nyújt, de muszáj kiemelni az Ivy-t játszó Bryce Dallas Howardot, mert nagyon régóta nem bukkant fel hozzá hasonló kisugárzású színésznõ. (Nem véletlen, hogy a rendezõ a következõ filmjéhez -Lány a vízben - is õt kérte fel fõszereplõnek).
A film atmoszférája lélegzetelállító, a történet csavaros, fordulatos, pedig akció vagy különösebb látványelem szinte nincs is benne, mégis végig leköti a figyelmet. Annyi sablonos, tucatfilm készül manapság, hogy egy ilyen film az üdítõ kivételek közé tartozik! Eddig háromszor néztem meg, és még biztosan meg fogom ugyanennyiszer nézni, mert az utóbbi évek egyik legjobb, legelgondolkodtatóbb és legszebb filmje. Szerintem.

Naná, hogy 100%
szisz 2007 aug. 06. - 20:16:36
(38/383)
Huh, valóságos idegropit kaptam a film nézése közben :-) Nagyon tetszett, és még most is ezen töprengek.
zizik 2007 aug. 06. - 13:57:03
(37/383)
szerintem jó film volt szeretem m.night shyamalan filmjeit
a falu nekem is jobban tetszett a jeleknél, de annak a filmnek is voltak jó jelenetei
én úgy ültem le megnézni, hogy tudtam hogy nem lesz ilyesztõ film így nem ért csalódás
szerintem a színészek játéka, a sztori,a hangulat,az egész film atmoszférája jó volt de elég megnézni 1szer max 2szer
Black Adam 2007 júl. 01. - 23:12:55
(36/383)
Engem teljesen meglepett, hogy miért csinálták azt, hogy elmenekültek a szörnyû való világból ahol csak öldöklés a pénzért események vannak, remekül megcsinálták. Remek Sztori lenne ez az életben is.
Vikke 2007 jún. 20. - 21:28:30
(35/383)
Én teljesen mást vártam tõle. Egy Álmosvölgy legendája szintû és történetû filmre számítottam. De végülis tetszett a titokzatossága és az, hogy végig nagyon izgalmas. Vége mikor a csaj kimegy a "mai világba" kifejezetten jó volt. Nem bántam meg, hogy befüzettem rá.
StJust 2007 máj. 14. - 00:30:18
(34/383)
Akkor én megpróbálok egy közvetítõi álláspontot fölvenni. Az,hogy horrornak lett beállítva egyértelmûen elhibázott lépés volt,és engem is megtévesztett,ezért valamelyest csalódtam is. Viszont kaptam helyette egy érdekes történetet,ami szerintem minimum elgondolkodtatásra méltó. Egyébként átlagos filmnek tartom,kicsit már túlzottan a csavarra vannak kihegyezve ezek a mai amcsi mozik,ez is ilyen volt,így szerintem elég hatásvadász,ha nem is olcsó. Ja és emlékeztetett az amishok világára,ami viszont foglalkoztat. Így a végére k.b. ugyanannyi érvem van mellette,mint ellene,de mindenképpen érdemes megnézni.
8/10
King Diamond 2007 ápr. 09. - 17:41:14 8/10
(33/383)
Mikor adták a moziban, elmentem megnézni, és nagyot csalódtam, mert nem azt vártam, amit adott a film. Sokkal pörgõsebbre számítottam, ez még kb. a 40-45-ik percig úgy is volt, de utána már nem. Utána rá vagy 2 nappal megnéztem megint a moziban és rendkívül bejött. Az elsõ 40-45 perc az valami nagyon jó kis kalandfilmet tár elénk, igaz, utána kicsit laposodik a történet, a végén meg a csavar mindent felborít. Nekem tetszett a film, igaz, azóta nem láttam, de mindenképp meg akarom nézni valamikor a közeljövõben. 8/10
cicamacs 2007 ápr. 06. - 22:26:08
(32/383)
ezer bocsi meg a macisajt, de nekem nem tetszett a film. elgondolkodtam: nem élünk szörnyû világot, csak az szörnyû amit látunk a médiában. ennek van hírértéke na de mindegy. szóval nem szeretnék csak azért megtévesztve élni, hja persze nem is tudnám, de ha rájönnék akor aztán lenne nemulass:), szóval mert az akárkimnek valamikor rossz volt. Viszont: Joaquin Phoenix zseniális ugyanúgy mint Adrien Brody. a karakterek teszik jó? érdekes filmmé. na látjátok már meg is gyõztem magam:). ennek ellenére már vagy 5x megnéztem
chew 2007 ápr. 05. - 21:54:34
(31/383)
top3 filmjeim egyike ! ha újra adnák moziban 100 hogy megnézném megint. M.N. Shyamalan + J.N. Howard = nyerõ páros
Noncsa 2007 febr. 26. - 11:40:06
(30/383)
Szerintem ez egy nagyon-nagyon jó film, kicsit félelmetes, romanikus, drámai
Alternat 2007 febr. 26. - 11:01:33
(29/383)
Hát elég speciális film. Az volt a baj, hogy én is úgy ültem le elé, hogy akkor most megnézek egy ijesztgetõs-harapdálós-szörnyeteges filmet, aztán a film végén jöttem rá, hogy a környékén sincs ennek az elképzelésnek.
Szerintem az nem volt egy túl jó húzás, hogy a film elejét éppen erre a "szörnyek vannak az erdõben" dologra építették, mert így könnyen azt hiszi a nézõ, hogy errõl fog szólni a film, holott mint utólag kiderül ennek csak teljesen harmadrangú szerepe van.
Az idõzavar viszont tetszett, hogy nem igazán lehetett eldönteni a filmben, hogy milyen korban vagyunk.
Mindenesetre ha még egyszer megnézhetném, akkor tutira nem tenném. :-) Viszont amirõl szólni akart az jó volt, csak hát nem így.
Hasys 2006 dec. 31. - 14:03:27
(28/383)
pedagóg mûvészfilm-et akartam.....
Hasys 2006 dec. 31. - 14:00:51
(27/383)
Hát nem átlagembereknek való film az tuti.Valamelyik marha említette hogy szar a sztori és gyengék az effektek.Drága barátom ha megnézted a filmet rá kellett volna jönnöd h a szörnyeknek semmi lényeges köze nincs a film mondanivalójához.Mert szörnyek helyett lehetett volna egy nagy szakadék is ami nem engedi ki a faluból a népet.A lényeg a végén,van az h az emberek mennyire távol akarják tartani magukat a mai világ mocskától,ezért távol mindentõl létrehoztak egy elszigetelt közösséget.És a szörnyek meséjével akarták távoltartani az utódaikat a külvilágtól.EZ nem horrofilm,sokkal inkább egy pedóg mûvészfilm.És igen jó film,az egyik legjobb mai rendezõtõl....
huba1 2006 nov. 30. - 18:32:57
(26/383)
Ilyen film is kell, hogy készüljön.
Egyedi.
Én például egyszer sem állítottam meg a filmet, és tartottam szünetet.
Ha ez megtörtént, akkor már érhet valamit ez a film.
Figool 2006 nov. 30. - 11:56:04 Előzmény drienn
(25/383)
Ez a film szerintem nagyon érdekes, és elgondolkodtató. Mindenképpen érdemes megnézni. Nagyon megoszthatja a nézõt. mi 10-en néztük, abból 5 embernek tetszett, 5-nek nem.
drienn 2006 nov. 05. - 20:19:17 Előzmény Newcastle United
(24/383)
sztem arra utal, hogy a trailer horror-szagúnak tûnik, a film maga pedig nem ebbe a mûfajba sorolandó.