Sz. Péter 2020 nov. 10. - 18:58:27 Előzmény nikato
(54/114)
Na igen, csak az a kár, hogy itt is ugyanazt a kattant karaktert hozták ki belőle az évad végére.
6/10
nikato 2020 nov. 10. - 10:13:43 6/10
(53/114)
Van benne valami ami jó, de a 3. résztől annyira unalmas... remélem a legvégén az android nőt szétszedik darabokra!
SPOILER: Akit "Eminenciás uramnak" szólítanak érthetetlen, hogy lett vezető, ember akart küldeni az android ellen, mikor egy sikítással szétrobbant mindenkit. SPOLER VÉGE
Annak örülök, hogy Travis Fimmel a Vikingek után ismét főszereplő egy sorozatban! (Legalábbis olyanban, amit leadnak nálunk.)
2/10
kaposznyak 2020 nov. 10. - 09:32:19 2/10
(52/114)
Elég nehéz úgy a tudomány felé irányítani bárkit a vallással szemben, hogy nincs tudomány...
Alapjaiban rossz a koncepciója ennek a filmnek.
1/10
Pappszabi22 2020 nov. 07. - 22:00:51 1/10
(51/114)
Az első pár rèsz mèg elment. De a 6. rèsztől nagyon vontatott lett. Nagyon hosszú snittek. Èrdektelen lassú párbeszèdek. Èrtelmetlen karakrerfejlődèsek. Pedig ebben a hìvő ateista dologban annyi lehetőség lett volna.
5/10
Tiberio 2020 nov. 07. - 04:04:41 5/10
(50/114)
Az indiai bollywoodi futószalag-szerű filmgyártásról szóló dokumentumfilmben láttam, hogy a sztárral előre fölvesznek vágóképeket, amiket a következő filmben valahol beillesztenek; ez a költséghatékony filmgyártás ott, ahol naponta három film készül.

Ezt a gazdaságos hozzáállást éreztem itt is: az előre fölvett anyagból majd otthon összehegesztünk tíz részt; ez volt a benyomásom. A sorozat, ahogy haladt előre, egyre inkább elgyengült és kiderült, hogy nem is volt rendesen megírva, mert ha meg lett volna írva, akkor és csak akkor lett volna története, amit érdemes elmesélni.

A filmgyártás tragédiája, hogy akkor is baromi drága, ha kiállításában, kihangzásában olcsó. És ez az.
4/10
Markoo 2020 nov. 03. - 20:07:33 4/10
(49/114)
Vártam ezt a sorozatot, az első pár rész jó is volt, de aztán elkezdett baromi unalmas lenni, 1-1 részt 2-3 részletben néztünk meg, annyira "lekötött"...
5/10
Tiberio 2020 nov. 02. - 23:44:03 5/10
(48/114)
A felénél: a lenyűgöző intró, Ridley Scott neve, a zene és az általános hype többet nyom a mérlegen, mint maga a sorozat... -eddig.
10/10
offtopic
postata 2020 okt. 31. - 21:50:16 10/10 Előzmény tesz-vesz
(47/114)
Gyengeelméjűeknek? :-) Hehhe. Tényleg nagy csalódás lehetett. Jó, hogy vannak köztünk olyan géniuszok, akik helyére tudják tenni a dolgokat a különböző fórumokon.
10/10
offtopic
postata 2020 okt. 28. - 18:39:35 10/10 Előzmény tesz-vesz
(46/114)
Amennyiben mindenkiből csak ezeket az érzéseket valtotta ki, akkor igen. Persze nyilván nem így van.
Lerontja a végére? Szerintem nincs még vége, de lehet rosszul tudom.
Egyébként meg nem kell örülj neki, ez a sorozat nem neked szól, ennyi. Keress másikat, vagy próbálj meg lazítani és nézd újra. :-)
2/10
offtopic
tesz-vesz 2020 okt. 28. - 13:07:34 2/10 Előzmény postata
(45/114)
mármint a gyűlöletre, undorra és csalódásra gondolsz? végre egy ilyen sorozat, ami egész jól elkezd felépíteni valamit és óvodás igénytelen butaságokkal lerontja a színvonalat a végére? végre egy ilyen, hurrá, csak akkor nem tudom a trónok harca, meg a star wars miért nem volt elég, hogy infantilis, szétdrogozott minőséget kapjunk egészében
1/10
kinguci18k 2020 okt. 26. - 07:00:44 1/10
(44/114)
Zs kategóriás baromság.Pedig nagyon szerettem volna hogy jó legyen.
No de ez sem rajtam múlott. 4/10
Sz. Péter 2020 okt. 14. - 17:44:34 Előzmény tesz-vesz
(43/114)
Nekem az jutott az eszembe, hogy az utolsó részt Guzikowski az ötéves kisfia és annak óvodástársainak ötletei alapján írta.
2/10
tesz-vesz 2020 okt. 14. - 15:31:07 2/10 Előzmény Robzombi
(42/114)
itt azt írják hogy :

"Guzikowski (vezető producer) megerősítette, hogy az Anyából kinövő lény felépítése nem véletlenül hasonlít arra a csontvázra, amire az évad elején bukkannak a gyerekek."

nem igazán hasonlít, ugyanis a hatalmas koponyának VAN ALSÓ ÁLLKAPCSA! míg a szopórollernek NAGYON NINCSEN!:

https://cdn.collider.com/wp-content/uploads/2020/10/raised-by-wolves-snake-baby.jpg

https://static2.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/10/Raised-by-Wolves-Amanda-Collin-as-Mother-Season-1-Finale.jpg?q=50&fit=crop&w=960&h=500

https://cdn.collider.com/wp-content/uploads/2020/10/raised-by-wolves-episode-7-600x400.jpg



ingola:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6f/Diversas_lampreas.1_-_Aquarium_Finisterrae.JPG/800px-Diversas_lampreas.1_-_Aquarium_Finisterrae.JPG

Főosztály: állkapocs nélküliek
10/10
postata 2020 okt. 09. - 06:22:23 10/10
(41/114)
Végre egy sorozat, ami ilyen érzelmeket vált ki :-) . Szerintem egyenlőre 10/10. Várom a második évadot. A hibáival együtt. Remélem nem lesz tökéletes! :-)
3/10
kobax 2020 okt. 08. - 22:26:17 3/10
(40/114)
Az első pár rész kifejezetten érdekes volt számomra is (8-10 pont körül), aztán elkezdett hihetetlenül zagyvává, követhetetlenné, teljesen szürreálissá, és végül konkrétan gagyivá válni. A készítők tolhattak valamit, ami az utolsó részekre (konkrétan és leginkább a legutolsó részre) érte el a hatását. Nem tudom, mit toltak, de én nem kérek! Az utolsó pár részt már csak becsületből néztem meg, a 10. rész konkrétan kínszenvedés.
Robzombi 2020 okt. 05. - 15:18:33
(39/114)
A lény nagyon hasonlít az Álomcsapda-ban szereplő lényre. https://i.ytimg.com/vi/yQcL8afxowo/maxresdefault.jpg
2/10
tesz-vesz 2020 okt. 04. - 19:38:01 2/10
(38/114)
ja és mielőtt azt írná valaki hogy ennek a bolygónak nem hasonló a maghőmérséklete és a nyomása, mint a Földnek, az téved! ha nem elég a forró láva látványa, akkor azt mindenképpen láthatja, hogy a gyerekek és felnőttek is csupasz bőrrel mászkálnak napközben, tehát védve vannak a kozmikus sugárzástól. ahhoz pedig mágneses mező kell, amihez a Föld magja és a köpenye közötti hőmérsékletkülönbségnek legalább 1500 Celsius-foknak kell lennie, hogy meglehessen magyarázni, miért van a Földnek vagy más bolygónak mágneses mezője.
2/10
tesz-vesz 2020 okt. 04. - 19:14:28 2/10
(37/114)
itt azt írják HOGY


ÁTMENTEK A BOLYGÓN!
édes istenem, mennyire kell agyalágyultnak lenni ehhez? átmenni egy bolygó magján, szinte olyan mint átmenni a NAPON (a Nap felszínének hőmérséklete 5600-5800 Celsius-fok), azzal a különbséggel, hogy egy bolygó magjában vannak szilárd részek is a folyékony fémek mellett, aminek nekiütközhetnek! az űrhajó miből van, hogy mégcsak meg se olvadt?! ez az űrhajó olyan anyagból épült fel elméletileg földi technikával, ami NEM TALÁLHATÓ MEG A Föld nevű bolygón, de még az univerzumban se! és mi van a nyomással? ugyanúgy járnak, ugyanolyan gravitáció van mint a Földön, tehát a bolygó és a nyomás is kb ugyanakkora lehet! még a Marinna-árokba se tudunk lemerülni a nyomás miatt, nemhogy a bolygó középpontján átmenni! A mi Földünk magjának külső mag hőmérséklete kb. 4000–6000°C közötti, míg a belső magban kb. 5000–7000°C lehetséges! Ilyen magas hőmérsékletek mellett óriási nyomással kell számolni, ami elérheti a 330–360 GPa-t. ráadásul mennyi az esély rá, hogy nem nekiütköznek valaminek, hanem kifelé is lesz egy ugyanolyan járat? az androidok megolvadt homlokáról úgy látszik megfeledkeztek a csodás elméjű készítők! azért egy jó 10-14 EZER km-t utaztak 5 perc alatt.

"a showrunner Aaron Guzikowski magyarázata: Apával (Abubakar Salim) együtt úgy döntenek, hogy megpróbálják elpusztítani, méghozzá úgy, hogy járművükkel a bolygó közepébe hajtanak. Ám a kivitelezésbe hiba csúszik, amikor a túlvilág helyett a bolygó másik oldalán kötnek ki, abban a trópusi zónában, amelyről az évad során mindenki beszélt."
https://hu.ign.com/a-farkas-gyermekei-1-evad/61998/news/igy-magyarazta-a-vezeto-producer-a-farkas-gyermeki-elso-evadanak-veget

ha keresztben áthaladsz egy bolygón (a gravitáció szerint függőlegesen lefelé zuhantak), akkor ahova érkezel, ott kb ugyanolyan lesz az átlaghőmérséklet, csak épp éjszaka lesz! a trópusi zóna nem valószínű hogy ott van. mivel a bolygó forog, vannak éjszakák és nappalok!

"Guzikowski a Collidernek azt nem árulta el, hogy pontosan ki és hogy ejtette teherbe Anyát"

még nem tudja.

"A planétával kapcsolatban azt is megszellőztette, hogy távolról sem olyan lakatlan, mint gondolnánk, sőt, elképzelhető, hogy itt vette kezdetét az evolúció, nem pedig a Földön. "

egy elcseszett prometheus remade. persze elképzelhető, ahogy az is elképzelhető hogy autista vagy.
sőt, még analfabéta is. már várom hogy jöjjön a space jockey, és a vallásos csaj a prométheusból, akit olyan nagy gonddal írtak ki a Covenantból. még véletlenül se adjon válaszokat, hátha itt majd előkerül. de nyugi, válaszok itt se lesznek, csak még több kérdés.


"Valamiért az emberek mégis elkezdtek minden értelemben elállatiasodni; hiszen, mint az utolsó epizód is rámutat, a kígyószerű lények eredetileg emberek voltak."
https://hu.ign.com/a-farkas-gyermekei-1-evad/61998/news/igy-magyarazta-a-vezeto-producer-a-farkas-gyermeki-elso-evadanak-veget

igen? ez kiderült az utolsó részből? hol is? azért mert találnak EGY db koponyát, még nem jelent semmiféle folyamatot, vagy meghatározták a korát is, meg a DNS-t a kígyónak? miféle evolúció lehet az, amiben csökevényesednek a végtagok úgy, hogy az már kialakult, és hogy azokat folyamatosan használják pl?
visszafejlődni semmi se tud, mert az nem fejlődés, hanem elkorcsosulás esetleg. a visszafejlődés ugyanaz a szakasz lenne, mint amin a fejlődésen már átmentek.

"A showrunner kitért azokra a flashbackekre is, amiket akkor láthattunk, mikor Anya életet ad a hüllőszerű lénynek. Szerinte a jelenet egyfajta felvezetése annak, ami vele is történni fog, mert a vízióban látható dobozban is egy android van, aki egyfajta “szülési börtön” rabja. Végül a belevezetett csövön keresztül egy áramkört “szül (...) ”

nem áramkört szül, hanem a biztosítékot veri ki, te tudománytalan debil senkiházi.



egyáltalán hogy dobták ezek össze a kezdeti pár jó részt ennyi ésszel? az egy másik műszak volt? vagy még nem nyúltak drogokhoz?
2/10
tesz-vesz 2020 okt. 04. - 18:09:02 2/10 Előzmény maxhell
(36/114)

nem érted az időutazásos felvetést ?


írtam hogy meghaltak a lávában, szétolvadtak, ócska szentimentalizmussal még a robot élete is lepörög a halála előtt, micsoda eredetiség!
de ami a lényeg: a fehér genya mindkét andorid fején lecsorog a hőhatás miatt. apa homloka meg is olvadt már, amikor a kígyó kihozza őket a lávából, akkor nincs fehér genya az arcukon, tehát most a kígyó vagy letörölgette a homlokulről gyengéden, vagy a filmkészítők duplán gyengeelméjűek és elfelejtették a sminket a sérülésekről, vagy pedig időutazással hozta ki őket a kígyó a lávából. vagy a repülő kígyó , esetleg a bolygó gazdái nemcsak hallucinációt tudnak kiváltani, meg telepatikusan üzenetet küldeni, de még a gravitációt is tudják uralni? végülis repül a kígyó, uralja teljesen a gravitációt a csöppnyi agyával, nem baj, hogy több a foga mint az agysejte, attól még repül!

miért kellett az a jelenet, amikor az androidok utána kiugranak a zuhanó űrhajóból? és a kígyó megint lezuhan a géppel. vagy a második évad elején megint visszaugranak az időben, és megint túlélnek mindent az androidok a kígyóval? k-ra nem érdekel már ez az elmebeteg sz*rság, tényleg nincs senki az HBO-nál, aki elvette volna a forgatókönyvírók kokainját? vagy csak mondta volna hogy "fiúk ez k gáz, találjatok ki mást", csak adják a pénzt és a síkhülyék azt forgatnak amit akarnak?! adjatok már nekem is ennyi pénzt, valamelyik Stanislav Lem scifi könyvet akkor megfilmesítem, millioszor jobb lesz mint ez az ötlettelen szemét!

igen, elég gagyi, hogy három ateista, (mert az fenn egy ateista hajó akar lenni), fegyvert szegez a megőrültre, hárman egyre, az meg szépen kicselezi őket és egymás után lövi le mind a hármat. csodás. mint egy c-kategóriás akciófilm. agy sehol.

mitől lesz vallásos az ateista harcos? beszélnek a fejében? a kígyó, meg az ukmukkfukk előkerült emberi lény? a barlangrajzok is mozogtak, ez a bolygó egészen pezsgő kulturális életet rejt, milyen kár, hogy alig látunk belőle bármint is. olyan sután van felvázolva a történet, olyan amatőr, mintha baltával faragták volna a forgatókönyvet az agyalágyultak.


önmagában, hogy egy ateista hajó is megjelenik, nem lenne probléma, igaz hogy azt mondták eddig hogy kihaltak, dehát a fő probléma, hogy annyira hiteltelenítik az idiótábbnál idiótább momentumokkal a történetet, hogy senkit nem fog ez az értelmetlen szemét bárkit is érdekelni. akárhogy csavarják már a nemlétező történetet.

Ridley már a prometheusszal megőrült. ez a sorozat egy újabb állomás a logikátlan, összecsapott tébolyban.
go84 2020 okt. 04. - 16:49:06
(35/114)
sajnos nekem is csalodas. jol indult de kb az 5-6. resz utan mar csak becsuletbol neztem vegig.