10/10
Csodálatos Pukkandúr 2023 jan. 07. - 20:54:25 10/10
(114/114)
Az első évad nagyon, a második már kevésbé fogott meg, ebben már kicsit zagyvára sikerült a történetvezetés, a magával ragadó, borzongató és bizonytalan hangulat is sokat kopott. Jóval több potenciál volt a sorozatban az első évad után, igen, sok a kérdőjel és a ki nem bontott szál. Ugyanakkor még mindig messze a legjobb a mai sci-fi szériák közt, én nagyon örültem volna a harmadik évadnak. Nyilván a készítők is, hisz nincs lezárva a történet, de hát a jó sci-fik kötelezően mindig így járnak.

Nem a kötözködés szándékával, de azon kattogni, hogy miként repülhet a kígyó, hisz nincs is szárnya, meg ugye a gravitáció... egy fikciós történetben meglehetősen értelmetlen és nevetséges dolog :). Ennyi erővel azon is lehetne rugózni, hogy egyáltalán miképp jutott el az ember a Keplerre, hisz az a 493 fényév leküzdhetetlen távolság a mai fizika számára.
10/10.
2/10
tesz-vesz 2022 máj. 15. - 07:27:52 2/10
(113/114)
- Es Sajókám, mit csinalt a feleseged, amikor ufonauta anyaggal erintkezett? Kövé dermedt?
- Nem Hacsek, favá változott.

Pure cocain. Azert latszik, hogy az USA ba tisztabb kokain erkezik. Ilyen meg az urgammak alkotoinak a fejeben se fordult meg soha.
2/10
JonathanSeagull 2022 máj. 13. - 10:22:17 2/10
(112/114)
Basszus! A 8. volt az utolsó rész a második évadban? Hát ez borzalmasabb, mint eddig gondoltam, csak azért szenvedtem végig az utolsó részeket, mert azt hittem még van két rész, és lesz valami értelmes befejezés. De ez rosszabb, mint a Twin Peaks + Trónok Harca együtt :-(((
5/10
smh 2022 ápr. 23. - 18:19:28 5/10
(111/114)
Sok jó ötletet behoztak a 2. évadban - és hagyták elsikkadni. (Egyelőre?) Plusz, sajnos van pár téma (alább is elhangzott néhány, mint a fátyol), ami szerintem már gáz. Továbbá, nem eléggé intellektuális, hovatovább, kiszámítható a történet. (Nekem az volt.) Ennek ellenére várom a 3. évadot, ennél vannak jóval vállalhatatlanabb sorozatok manapság - de azért ideje lenne, ha magára találna ez a story, mert alapvetően van benne potenciál, bőven. ;-)
4/10
rajdi 2022 ápr. 14. - 20:56:18 4/10
(110/114)
A második évad meggyőzött hogy a harmadikat már ne nézzem meg. Az első évad még adott valamit, de ez olyan volt mint annak idején a SLIDERS (1995) Még a vizuális effektek szintjén is...
3/10
bpeti72 2022 márc. 26. - 12:21:48 3/10 Előzmény Fallom
(109/114)
De minek, itt senkinek sem az a dolga hogy forgató könyvet írjon. Akinek meg ez a szakmája, kiadta ezt a szart.
3/10
bpeti72 2022 márc. 26. - 12:15:12 3/10
(108/114)
Már az első részt is szenvedés volt végignézni....
2/10
tesz-vesz 2022 márc. 25. - 15:36:44 2/10 Előzmény JonathanSeagull
(107/114)
ne legyen reményed, nincs értelem, és nincs mondanibaló. én már a 2. évadban a nagymama fátyláról beszéltem. egy software, aminek a hardvere egy fátyol. király. hogy mi köze a szem által látott képnek az érzelmi szűréshez? nem tudjuk!
9/10
B4lukapit4ny 2022 márc. 17. - 19:12:53 9/10
(106/114)
Kegyetlen volt ez az évad.
2/10
JonathanSeagull 2022 márc. 14. - 08:37:19 2/10 Előzmény tesz-vesz
(105/114)
Engem még a logikai ellentmondások sem zavarnának, ha a végén kapnék valami tanulságot, értelmet, éreznék valamilyen katarzist, vagy az egésznek lenne egy olyan hangulata, ami inspirál, új gondolatokat, érzelmeket kelt bennem, de SEMMI. Katarzis helyett csak azt éreztem, hogy tökéletesen elpocsékoltam 10 órát az életemből, és amennyire makacs vagyok, valószínűleg a második évadot is megnézem majd, újra elpocsékolva az időmet, mert bennem van a makacs remény, hogy mégis csak van ennek az egésznek valami értelme, mondanivalója, de hát nem lesz...
2/10
tesz-vesz 2022 márc. 13. - 21:01:06 2/10 Előzmény JonathanSeagull
(104/114)
Es az milyen hogy a robot - android tulajdonsagat orokli a BIOLOGIAI leny utodja? Konkretan a kigyo a sikito fegyveret a robotnak.
Az osregi android modernebb. Ok. Az erzelmi szuroje EGY FATYOL! Amit megkaphat az uj nekromanta robot. Logikus.
Nem eleg ehhez a sorozathoz a drog. Az iskolak kihagyasa is kell hozza.
2/10
JonathanSeagull 2022 márc. 12. - 16:44:09 2/10
(103/114)
Amúgy kiváló orvos lehet, aki egy terhes android magzatáról nem tudja megmondani, hogy az egy kígyó. B+, magzatvizet tud venni, de megtapogatni nem tudja, hogy érezze, valami nem stimmel.
2/10
JonathanSeagull 2022 márc. 12. - 09:34:05 2/10
(102/114)
Vártam valamit a 10. résztől, de feleslegesen, borzalmas csalódás volt, ilyet legutóbb a "The Nevers" utolsó részénél éreztem. Elpocsékoltam 10 órát az életemből, miért? Hogy a végén kiderüljön, az egész cécó egy repülő kígyóról szólt. A film olyan volt, mintha tucatnyi író írta volna, anélkül, hogy tudtak volna arról, mit ír a másik. Ráadásul (valószínűleg a karbon lábnyomot szerették volna nagyon alacsony értéken tartani :-))) takarékoskodtak a színekkel, a fénnyel, a hanggal, az idő nagy részében nem láttam semmit, nem hallottam, mit beszélnek, sötétben rohangáltak fekete csuklyás valamik, szerették volna nagyon mélyre, nagyon misztikusra csinálni az egészet, de aztán csak azt lett belőle, mint a Twin Peaks harmadik évadából, a Trónok Harcából, a The Nevers-ből, a Westworld-ből: egy rakás érthetetlen fos. És nem tudom, hogy ebből a zagyvalékból, mit lehet egy második évadra kihozni mást, mint még több zagyvalékot és fost...
2/10
tesz-vesz 2022 márc. 09. - 23:06:51 2/10 Előzmény delejork
(101/114)
hol van édesvíz? láttál te olyat? csak sivatag, meg savas tenger. ha gáz van repülő kígyó belsejében, pl hélium, ami totál biológiai képtelenség, de legyen, ok, és akkor elmondod hogyan tud úszni irányban a levegőben? elárulod? hogy siklik akkor, amerre akar?
mi az a beepitett antigravitació? nem sol szülte meg. ki az a Sol? a szereplők beszélnek róla, ok, de nem tudjuk hogy valójában ki beszél hozzájuk.
2/10
Andriska07 2022 márc. 08. - 22:52:50 2/10
(100/114)
Ez a sorozat a média általi túlértékeltség mintapéldánya.
9/10
delejork 2022 márc. 07. - 07:29:49 9/10 Előzmény tesz-vesz
(99/114)
Ja csupa baromsagot. Attol hogy az ocean savas, meg van edesviz. A kigyo meg emberi fizikaval is repulhet, ha levegonel konnyebb gaz van a belsejeben, de valoszinuleg mar beepitett antigravitacioval szulte meg Sol.
2/10
offtopic
tesz-vesz 2022 márc. 06. - 12:34:25 2/10 Előzmény delejork
(98/114)
Azert eleg sok konkretumot mondtam meg emelle kisbaratom. Az nincs meg?
2/10
tesz-vesz 2022 márc. 06. - 12:32:46 2/10
(97/114)
A 1. evad a feletol. A 2. Evad pedig egeszeben total zagyvasag. Sok volt a kokain. LSD az alkotoknal. Meg az alapmuveltseguk se tul magas mar.bocsanat csak oszinte vagyok a tenyekkel. Meg mindig nem latom hogy mitol repul az a hatalmas novenyevo, de korabban azert verszivo kigyo. A szereplok termeszetesnek veszik hogy repul. Meg se kerdik egymastol. Mint egy japan anime RAJZFILM szereploi. A repulo sarkanyoknal. Csak ez egy scifi. Lenne. Vizet tovabbra sem latunk a sorozatban. Pedig abbol kell a legtobb az embernek. A savas oceanok tovabbra sem teremtenek baratsagos kornyezetet az.emberi elet szamarara. Oke. Nem latjuk hogy isznak. De azert egy repulo tobbszaz kilos kigyo azert fel kene h tunjon h itt valami kra ellentmond a gravitacionak hello. De a szereploknek es az alkotoknak ez tok oke. Legalabb egy fel mondat kene ERROL nem? H ne legyunk teljesen imbecilisnek nezve. Mert ezekszerint akkor a keszitok azok. A tobbi keptelensegbe bele se megyek. Hatalmas lehetoseg volt a sorozatban pedig. Kar erte. Mar az elso evad vegen temetni lehetett.
Vestergaard XXL 2022 jan. 30. - 22:31:34
(96/114)
Borzalom, de pár nap múlva itt a folytatás!!
1/10
Zimka 2022 jan. 07. - 00:00:09 1/10
(95/114)
Ridley Scott ide......vagy ...oda.......ez egy rettenetesen sz@rul sikeredett film!! Igazán már akkor abba kellett volna hagyni, amikor egy űrhajó, vagy repülőgép.... siklótalpakkal száll le egy homokos, köves talajon ..technikai blődség!!! ....na ne technikázzunk...... de a legócskább szituációban, éppen egy feneketlen lyuk szélén!!!!..szokás szerint félig imbolyogva!!! Csak a fékezőernyő tartja........kis fizika csak....sy......ezt a soktonnás tömeget, a fékezőernyő abban a szélben......soha büdös kutya életben sem tudja megtartani!!! A legősibb, legócskább, legbutább és legidiótább rendezői fogás a feszültség fokozására!!
Na majd ezután hőseink nagy nyugodtan kikászálódnak a székeikből és lazán haláli nyugalommal kiszedik az összes cuccot, ami egy új élet magalapozásához szükséges.......négy dobozban.......miközben a kabin borotvaélen imbolyog mert a fékezőernyő már nem tudja tartani......de a karcsú neoprén ruhás kékszemű, svéd néger...... Apa kilép...... és minden ereje megfeszítésével megtartja a kabint, pedig még a lába is meg-megcsúszik a homokban.......a kamera még rá is svenkel, hogy jól lehessen látni, amint poros lesz a gumicipője......majd mutter is kiszáll........és láss csodát.......a kabin , simán lezuhan......mit tehetne mást?? Ő már eljátszotta a szerepét ebben a jelenetben!! Ami már előtte megütötte a szememet, a két szereplő divatos kis sapkácskája.....ezt a fajta űrruha kiegészítőt még az 1200-as évek scifi rajongói is divatjamúltnak tekintették......igaz, erre a satyakra szükség volt, hogy a kabinban a nagy szél ne kócolja össze őket, vagy azért, hogy a sima leszállásnál a ne üssék be a fejüket. Na jó abbahagyom, mert annyi ciki volt az első 5 percben......hogy felsorolni sem lehet..........ez utána csak fokozódott!! Elnézést kérek a fanoktól..........mert én nagyon bunkó vagyok a scifihez, ......Vernén, Jókain nőttem fel......majd ahogy a 60-as évektől, mindent!! azaz minden scifi könyvet és novellát, amihez sikerült hozzájutni elolvastam és megvettem.....az 1. számú Galaktika is a könyvtáramban van, ha ez mond valamit és emellett olyan gyenge írókat olvastam, mint...nem a teljesség igényével, csak a legnagyobbakat említem...... Ray Bradbury.....Stanislaw Lem.... és úgye a robotika 3 alaptörvényét megalkotó Asimov,....nagy kedvenc!!!! .....nem sorolom tovább!!! A filmek???.....hát amikor az első scifi filmemre beülhettem egy zártkörű vetítésen 1968-ban ......... hát nekem nem kis csalódás volt!! 2010 Űrodüssze ia .A.C. Clark..a könyv zseni a film.....hát nem egyszerű!! Azután az I Robot sem, a 200 éves ember még elment....a Düne sem!! De ez film......... katasztrófa!! Nem hiszem, hogy a további kilenc rész olyan lázba hozna....mint egyeseket itt.