10/10
nikato 2022 aug. 21. - 13:27:45 10/10
(391/411)
Akárhányszor újranézem mindig előjön még valami érdekesség. Az igazi Mary egyébként nem a skarlát szövődményei miatt vesztette el a látását, utána lehet olvasni ezeknek a dolgoknak, most nem írnám le. De nekem az is fura, hogy SPOILER SPOILER SPOILER
SPOILER: Mikor betörnek a vakiskolába Mary nem aggódik a fia miatt, mikor tűz üt ki az iskolában a saját gyereküket nem viszik magukkal, Adam elrángatja Maryt a bölcső mellől, majd mikor már kint ülnek az udvaron akkor kérdik meg Hester-Sue-t hol a kicsi? Ha tűz ütne ki, elsőnek a saját gyerekem tudnám biztonságban. Aztán mikor kiderül, hogy Albert volt az egyik vétkes, Charles meg sem bünteti, pedig az unokája meghalt. Az is igaz, hogy a másik srác tette le a pipát, tehát Ő még inkább vétkes, mégis csak Alberttel foglalkoznak, mint fő-vétkes. Gyerekcsíny, meg véletlen, de akkor is közvetve hibás volt. Egyébként "Charles Ingalls legnagyobb hibájának" nevezik a sorozat történetében ezt a dolgot.
Michael Landon több részbe is beletette az apa bántalmazza a fiát történetet és még külön filmeket is csinált róla, saját gyerekkori traumája miatt. De a Landon gyerekek azt nyilatkozták, hogy Ő maga sem volt éppen mintaapa, nem volt olyan, mint filmbéli karaktere. Ráadásul Karen Grassle most megjelent könyvében is írja, hogy az egész stáb tudott viszonyáról Cindyvel, az egyik stábtaggal, aki sokkal fiatalabb is volt nála, és akivel feleségét csalta. Melissa Gilbert sokáig nem is beszélt vele e miatt.
Mary haja a végére bebarnul, más filmekhez is változtatták nyilván, mert tini korában még sok filmbe hívták, lehet, hogy az idő múlását akarták ezzel szimbolizálni. Jól elváltoztatták a külsejüket, a sorozatban idősebbnek tűntek, mint a valóságban.
Jack kutya az életben még nem volt öreg, Landon ötlete volt, hogy elpusztuljon, én nagyon sajnáltam, főleg, mert úgy csinálták meg, hogy Laura a halála előtt csúnyán beszélt vele, és szerintem az a kutya jobban illlett a sorozatba, mint Bandita, és egyébként Jack maradhatott volna mind a 9 évadra, mert még tovább is él egy kutya.
SPOILER VÉGE
Helena25 2021 okt. 10. - 13:32:17
(390/411)
Ismételjék meg, plíz. Régebben nyakra-főre adták, most meg évek óta nem, pedig nagyon szép sorozat. Egy-két epizódot nem tettem volna bele, amik erőszakosak, nem illenek bele ebbe a gyönyörű sorozatba.
Hochreinmarci 2021 okt. 07. - 20:18:07
(389/411)
Megismételhetnék igy a koraesti idöpontokban
a.dani0227@gmail.com 2020 szept. 30. - 08:44:33
(388/411)
Másik érdekes történet, hogy mikor tanult meg olvasni Edwards. A sorozat elején nem tud olvasni, ebből lesz félreértés is mikor Johnnal mennek vadászni és rátámad egy medve. Később viszont már olvas mikor meggyilkolják Johnt Chicagoban.
a.dani0227@gmail.com 2020 szept. 30. - 08:32:11 Előzmény borzi84
(387/411)
Igen ,ez igaz Mary nem ment férjhez és nem is tanított. Valóban megvakult skarlát szövődmény miatt, és tényleg Iowába ment vakiskolába.
10/10
borzi84 2020 szept. 28. - 18:05:03 10/10 Előzmény a.dani0227@gmail.com
(386/411)
Szia!

Egy kis korrigálás: Nem fikció, hogy Laurának a lánya, Rose mellett született egy fiúgyermeke is!
Valóban így történt, de a csecsemő csupán néhány napot élt.
(Még elnevezni sem volt idejük.)
Laura öccse pedig néhány hónapot élt, de ő sem érte meg az egyéves kort. (9 hónapot élt)

(Talán valami genetikai rendellenesség lehetett a családban, amely öröklődött, hisz a fiúgyermekek valamiért nem voltak életképesek, bár ez csak elmélkedés a részemről.)
Az viszont tény, hogy Laura két gyermeknek adott életet.

Ami fikció: Mary férjhezmenetele és a gyermekének születése, hisz a valóságban soha nem ment férjhez.
a.dani0227@gmail.com 2020 szept. 28. - 10:07:43
(385/411)

Igen Grace sokszor magyarázat nélkül eltűnik tisztára mint Matyi 1.0 és Flóra a Szomszédokban. Ahogy ottani fórumokban írják, kiveszik belőle az elemet ilyenkor és beakasztják a szekrénybe. :) Tipikus jelent Feri Góliáttal a nappaliban gyerek sehol, hazajön Jutka nála sincs, ne legyen láb alatt bezárták a szekrénybe.

A suliban és a templomban is mindig mások vannak statisztaként az állandó szereplőkön kívül, a bio díszletek cserélődnek folyamatosan.

Albert vak színészkedése tényleg érdekes, nemsok esze van az igazi apjának, ha ilyen simán átverte vele.

Alden atya felesége meg olyan mint Colomboé, de őt legalább egyszer láttuk, igaz később nem is emlegetik, Colombo pedig mindig említi, csak sosem mutatják. :)

Bántalmazásból azért sok így nem rémlik, első évadban pl. egy alkoholista apa, aki ha iszik mindig megveri a gyerekét. Charles egymaga vezényli le a falusi elvonókúrát, ami érdekes orvosi segítség nélkül Baker doki nem tűnik fel akkor, pedig a derilium tremens nem játék.
Látszik is ,hogy denevérekről halucinál, és verejtékezik folyton, még orvosi felügyelet mellett manapság is pár % eséllyel bele lehet halni, anélkül még nagyobb a kockázat.

Az első pár évad után már a könyvtől is jelentősen eltértek, később pedig mivel különböző írók írták a forgatókönyvet és nem nézték a másik csapat mit írt jönnek olyan bakik, hogy pl. egy valós szereplő kétszer is megjelenik más élettörténettel. Vagy pl. fikció az is ,hogy Laurának kisfia születik Rose után ( Rose valós személy, ő biztatta, hogy írja meg a családjuk történetét), holott nem is volt terhes a sorozatban. Viszont az valós szál, hogy Ingallséknek született egy fiúgyereke, aki 1 éves korában meghalt.

Idővonal baki is megvan, de az sok másik sorozatban is megvan pl. a Barátok Köztben is gyorsan nőnek a gyerekek, 3 éves korban pl. Timi már 10 éves volt, és a többi szereplő nem öregszik gyorsabban sőt a sorozat elején született Bandika is valós korban van. Tehát nem csak kiesett pár év. Lásd. 5 évadban kezdi Adam a jogi egyetemet, és még abban az évadban be is fejezi, de 4-5 év nem telt el közben. Caroline meg a 4. évadban egy részen belül megszül a rész elején derül ki, hogy terhes.

Charles pedig mint mindenhez értő ezermester 9 évadon át képtelen volt a házat kibővíteni, akkor sem mikor már öten laktak egy szobában, dehogy épített még egy szobát, pedig pl. egyik karácsonyi részben kereket is gyártott Olesonnak, amiért szépen meg is fizették, de aztán soha többé nem csinálta, akkor sem mikor el volt adósodva és istállókat takarított potom pénzért. Sőt hagyta éhezni és szenvedni a családot, mert ő nem fog alamizsnáért könyörögni Olesonnak, hogy adjon hitelt. Sőt meg is mondja, hogy mostantól semmit se vesznek hitelre, aztán mikor azt hiszik, nagy vagyont örököltek ész nélkül szórják a pénzt, mindenre ami csak van. Egyik se felelősségteljes családra valló dolog.


10/10
nikato 2020 júl. 07. - 14:50:59 10/10
(384/411)
SPOILERT TARTALMAZ: Érdekes, hogy több rész is arról szól, hogy egy gyereket bántalmaz az apja. Ez annak köszönhető, hogy Michael Landon-nal is ez történt gyerekként, a bepisilést is említi az egyik részben, az is megtörtént vele. Charles-t általában, ha baleset érte, mindig olyan, hogy utána ing nélkül volt, ez azért volt, mert a felsőtestére nagyon büszke volt. Megmagyarázatlan pontok: 1. Alden tiszteletes megnősül, azonban a feleségét többet nem látja a néző és meg sem említik. 2. Grace baba sokszor nincs a családdal a városban, sem a templomban, hol van? Ki vigyáz rá? 3. Albert az igazi apjának eljátssza, hogy vak. Ezt a tényt nyilván előre közölték volna vele, rá sem kérdez a bírónál.
Most nézem újra a sorozatot, minden részhez olvasok triviát, bakikat, érdekes nagyon. Illetve az igazi Ingalls család élettörténetét is éredemes végig olvasni.
Majd' minden szereplő szerepelt a Szerelem hajó c. sorozatban, mikor Melissa Gilbert szerepelt 1978-ban fiús ruhában, baseball sapkában, furcsa volt látni modern öltözékben, de tényleg annyira kislány volt még 14 évesen, a Kis házban 2 év múlva házasodott és tanár lett. A 19. században tudom így ment, előbb mentek férjhez és lett gyerek, de akkor is annyira hihetetlen. SPOILERES TARTALOM VÉGE
Hochreinmarci 2020 febr. 13. - 21:10:54
(383/411)
Mikor lessz látható ujra
10/10
Johny0051 2019 ápr. 14. - 12:28:36 10/10 Előzmény HJani57916062
(382/411)
https://www.farmaholelunk.net/ ez a sorozat oldala, itt beszerezhető a teljes sorozat könyvben , illetve a TV sorozat DVD-n de mégcsak az első évad....
10/10
surildi 2019 ápr. 06. - 13:01:10 10/10 Előzmény surildi
(381/411)
Vartam ma szombaton de ahogy latom hajnalban adjak akkor ki nezi? Elmentek otthonrol?
10/10
surildi 2018 júl. 09. - 14:34:41 10/10
(380/411)
Vartam ma, hogy nezzem kiderult, hogy nem adjak ugyahogy szoktak du. Pedig szamitottam ra - erre csak szombaton lesz! :(
10/10
nikato 2018 jún. 20. - 16:54:58 10/10
(379/411)
Mindig öröm nézni. 1997 óta már nem is tudom hányszor láttam. De inkább csak addig szeretem amíg gyerekek, mikor már csak a felnőtt Lauráékról szól onnantól már nem igen tetszett. Aranyos, szép sorozat, kiváló, tökéletes szereplőkkel és szinkronnal! Viszont a felnőtt Mary-nek maradhatott volna Molnár Ilona a hangja, Ő vele idősödött kb.
HJani57916062 2018 ápr. 30. - 09:53:13
(378/411)
Ez a legjobb sorozat a világon. Nagyon szeretném megvenni dvdn az összes évad minden részét. Miért nem árulják? Annyi sorozat annyi évada kapható. Ez miért nem?
10/10
nikato 2018 ápr. 04. - 19:52:31 10/10 Előzmény surildi
(377/411)
Miért ezt is leszinkronizálták újra vagy mi???!!!! Végén minden sorozatot, filmet sürgősen be kell szerezni, winchesterekre lementeni, mert mindent átszinkronizálnak! :(
10/10
surildi 2018 ápr. 03. - 17:29:26 10/10
(376/411)
Remelem ez a szinkron nem lesz vegig - borzalmas! Mr. Edwards es nem Edwörds ahogy mondjak meg Caroline nem Carolin. Szornyu! Megszoktam a regit ami jo volt!
10/10
surildi 2018 febr. 16. - 16:31:05 10/10
(375/411)
Mr. Okostojas - jo ez a resz!
10/10
nikato 2016 dec. 26. - 12:24:04 10/10
(374/411)
Régi rajongók biztos tudják, hogy Etta Plum (Leslie Landon), Michael Landon lánya.
10/10
nikato 2016 dec. 26. - 11:53:53 10/10
(373/411)
Na, régen volt itt egy kis vita Albert-rõl. SPOILER LEHET: Nos a Farm, ahol élünk: Emlékek (1983), címû filmben, valóban leukémiás lesz és meg fog halni. SPOILER VÉGE /Bár kicsit vicces, hogy spoiler egy 42 éves sorozatnál.XD/
10/10
Boriska1 2016 szept. 07. - 01:48:57 10/10 Előzmény ceia
(372/411)
Nagyon szeretném végre megnézni, de nekem késõi a kezdés-23:55-, pontosabb ÜTKÖZIK másik kedvelt sorozattal. :( Enélkül kell meghalnom??????!!! :( :( :(