talpfaszamlalo 2016 máj. 30. - 15:10:14 Előzmény Petterson
(371/411)
Anno az RTL Klub nem adta le, de a netre kikerült feliratosan, ahogy a pilot epizód is.
Petterson 2016 máj. 25. - 22:04:01
(370/411)
Elnézést, csak a 05x18. rész és csak egy részes, bocsi elnéztem. De a linkrõl le tudod húzni.
Petterson 2016 máj. 25. - 22:01:43 Előzmény luci87
(369/411)
Szia! "A gyermekek hangja" az két részes volt és az 05x18-19 részek. Van egy oldal, innen próbáld letölteni: http://online-sorozatok.tv/search.php?keywords=A%20farm,%20ahol%20%C3%A9l%C3%BCnk&page=2
10/10
luci87 2016 máj. 18. - 11:52:10 10/10
(368/411)
Köszi,ismerem az oldalt,lehet hogy írok is nekik, hogy tudnák e honnan lehet leszedni azt az említett részt...( a gyermekek hangja)
10/10
grazsa 2016 máj. 17. - 21:12:22 10/10 Előzmény malacka571@gmail.com
(367/411)
Ez egy tündéri sorozat, megúnhatatlan, már negyedszer nézem legalább. Inkáb, mint a gennyklub.
10/10
luci87 2016 máj. 16. - 14:54:35 10/10
(366/411)
http://port.hu/a_farm,_ahol_elunk_a_little_house_on_the_prairie/pls/fi/films.film_page?i_film_id=7770&i_where=1&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_episode_id=301796

Nem tudom miért, nekem ez a rész kimaradt a letöltéseimbõl.Az 5. évadban a vége felé kellett volna lenni az epizódlista szerint.ebben a részben lesz Mary terhes,és Adam apja is felbukkan a leírás szerint.

Tud valaki egy jó,biztos helyet, ahonnan ezt a részt le tudnám szedni?

A másik.abban a részben, amikor Albertet örökbe akarják fogadni, és elõkerül az igazi apja...hát nem semmi, hogy vágott az esze.
Vaknak tetette magát, és így persze már nem kellett az "édesapának"...
Attól tartottam, kiderül, hogy csak úgy tett...
malacka571@gmail.com 2016 máj. 13. - 12:04:05
(365/411)
Rettenetesen unalmas már ez a sorozat, de a többi évek óta ismételt sorozat is!!!!!!Ha nem tudnak újitani akkor nincs szükség a Story 4 mûsoraira!
Petterson 2016 máj. 07. - 19:44:22
(364/411)
Nekem viszont az jutott eszembe, hogy Laura apjának a hegedûje még mindig megvan és ki van állítva. Gondoljatok bele, mekkora érték. Egy kétszáz éves hegedû. Ha ki lehetne deríteni, hogy ki készítette és mikor, az lenne az igazi.
talpfaszamlalo 2016 máj. 06. - 12:21:48 Előzmény Tilda36
(363/411)
Igen, erre én is gondoltam már, hogy ennyi év alatt hogy nem tudott még egy szobát legalább építeni a házhoz, hogy ne egymás hegyén-hátán legyenek még akkor sem mikor már öt gyerek is volt a házban. Pláne, hogy fûrészmalomban dolgozott ahonnan faanyagot tudott szerezni. Almanzo pl. egyszer mikor a testvére jön hozzájuk pár nap alatt megépít egy újabb szobát.

Charles-t mindig felelõségteljes családapának festik le, de ennek ellentmond az a rész mikor csõdbe jutnak és istállókat kell takarítania aprópénzért és még mondja is ,hogy hitelt akkor se kérnek Olesonéktól mert õ nem fog könyörögni mert csak, inkább éhenhalnak. Ez pedig nem vall egy felelõsséggel gondolkodó családapára. A gyerekeiért az ember mindent megtesz, ha kell akár térden csúszva is könyörög alamizsnáért, hogy legalább nekik tudjon enni adni.

Késõbb egy másik részben meg ugye azt hiszik hatalmas vagyont örökölnek és rögtön nyakló nélkül nekiállnak vásárolgatni minden szir szart, ami csak akad aztán lesz nagy koppanás mikor kiderül, hogy nincs vagyon. Ez se arra utal.
talpfaszamlalo 2016 máj. 06. - 12:15:10 Előzmény Petterson
(362/411)
Valóban bár nem egyértelmû, hogy tényleg valós személy volt-e vagy több valós emberbõl gyúrta össze a könyvében Laura, akikkel gyerekként rivalizált.

Sõt a valóságban Walnut Grove-ban is jóval kevesebb ideig éltek mint a sorozatban.
1/10
E-gon 2016 márc. 24. - 12:55:57 1/10
(361/411)
Korábban azért néztem, mert könnyen elaludtam rajta. Elég bugyuta sorozat, semmitmondó történetek. Legalábbis felnõtt fejjel. Kislányoknak lehet kalandos, mint a Váratlan utazás. Amolyan pöttyös könyv filmen.

Érdekes, hogy az http://www.imdb.com/title/tt0071007/ sokkal nagyobb közönség (több, mint 11 ezren) csak 7,3-ra értékelték. Itt meg 9,2??? Mire?:)
Petterson 2016 febr. 28. - 17:57:33 Előzmény talpfaszamlalo
(360/411)
Nellie Oleson létezett, csak nem Oleson, hanem Owens volt a családneve. Nézd meg az elõzõ hsz-emben írt elsõ videót, abból sok minden kiderül.
Petterson 2016 febr. 28. - 17:49:18 Előzmény Tilda36
(359/411)
Ja és nem Laura Ingalls Wilder tért el a könyvtõl, hisz õ már rég meghalt, hanem Landon tért el tõle, aki a producer, forgatókönyvíró, fõszereplõ és rendezõ volt egy személyben.
Petterson 2016 febr. 28. - 17:47:22 Előzmény Tilda36
(358/411)
Nos lehet, hogy nem tudsz róla, de a filmsorozat nem ugyanaz, mint a könyvsorozat. A film a könyvsorozat alapján készült, de jelentõsen eltér tõle. Az eredeti könyvsorozatban Laura a saját életrajzát írta le, de gyereknyelven megfogalmazva. Amúgy a sorozat elõtt készült egy pilot film is Little House on the Prairie (Kis ház a prérin) címmel, de ezt nem szinkronizálták, csak feliratosan tudtam én is letölteni a nCore-ról. Érdemes megnézni, ugyanis ez a film viszont teljes egészében a könyvsorozat második kötetével megegyezik, itt még nincsenek kitalált személyek és történetek, hanem teljes egészében azt láthatod, amit Laura leírt. A sorozatnál viszont eltért Landon a könyvtõl, hogy több cselekmény legyen benne és kitalált új szereplõket is, akik eredetileg nem, szerepelnek a könyvekben. Ha érdekel, a youtube-on viszont van néhány képgyûjtemény, ahol megnézheted az eredeti élõ emberek képeit, akikrõl a sorozat szól:
https://www.youtube.com/watch?v=_9EfiGzjz34
https://www.youtube.com/watch?v=pnbG6-2f_jY

Mindkettõben feliratok vannak a képekhez, de az elsõben többen szerepelnek.
Tilda36 2016 febr. 10. - 13:09:36
(357/411)
Mikor bakfis voltam én is néztem a sorozatot, de ennyi sületlenségre nem emlékszem.
A farm az 1870-es évek falusi eseményeit dolgozza fel nagyszerû karakterekkel, de ott a bibi, hogy egy 8-9 éves kislány (Laura) ebben a korban, de még a mostani idõben sem kér fel egy nála kisebb pisist (Willy), hogy féltékenység bõl egy másik kisrác miatt udvaroljon neki üveggolyókért cserébe. Ez a kislány meglehetõsen koravén, kihallgatja a felnõttek beszédeit és vonzódik egy általa érdekes öregemberhez. Nem játszik a hasonló korúakkal, hanem az öreghez császkál, a mellére öleli felnõttesen a film végén. Úgy látszik a szülõk hagyják õt "kibontakozni"!

Más téma: Charles Ingalls a falu legtehetségesebb munkása, akit mindenki nagyrabecsül a mûvelt feleségével együtt, hívják is a házakhoz ha kell valamit javítani, vagy bõvíteni, fúrni-faragni, ezért érthetetlen, hogy õvék a legkisebb putrija, mert ott a családfõ elfogadja otthonukat olyannak amilyen. A konyhát is más férfi bõvíti ki. Egy szobában élnek öten, amihez tartozik egy pajtaféle galéria, de ruhásszekrény nincs a házban, fûtés is csak egy karácsonyi ajándék formájában érkezik a viskóhoz. Hogy lehet, hogy még szerencsétlenebb, jóval primitívebb embereknek-asszonyoknak is különb a portája mint az övék??? Caroline sincs rajta a szépítésen, mert a farmon egyetlen virág sincs ültetve, abrosz az asztalon?...nehogymár!

Azt írják itt sokan, hogy a sorozat a szeretetrõl szól, hát nem mindig éppen. Rettentõ sok benne a naivítás ami már idegesítõ! Laura Ingalls Wilder sok esetben eltért az eredeti regénytõl, több szereplõt igénytelennek, bugyutának állított be nem beszélve a gyerekházasságokról! Albert is 11-12 éves korában szerelmes lett és házasodni akart, ez életszerû? Szóval vannak olyan részek, amelyek szórakoztatóak pld. az Olson család, de hogy valakik attól boldogok, hogy annyira szegények (lásd: Caroline tehetõs családban nõtt fel) hiteltelen és abszurd és most nem a gazdagságra céloztam hanem az igénytelenségre! Egyébként nem mindig a csöpögõs, pátoszos ömlengés jelzi a szeretetet, mert ha erre várnék már rég elváltunk volna a férjemmel.
robicsek2 2016 febr. 04. - 21:09:34
(356/411)
Az M3-mon régi dolgokat ismételnek. És itt még igen fiatal volt. És falun élt.
robicsek2 2016 febr. 04. - 13:59:26
(355/411)
Épp az elõbb mutatták be az M3-mon lakáskultúrában Karoline házát belûrõl.
Mármint Peremartoni Krisztina házát :)
katimama10 2016 febr. 02. - 23:34:03
(354/411)
Akkor a film szerint még nem volt villany és mégis volt boldogság. Ezt saját tapasztalatomból írom hogy azok akik így éltek,úgy szerették egymást hogy egy héten belül mentek el egymás után.Sokáig még nem volt áramuk de remek gyermekeket neveltek de a szeretet éltette õket és amikor az egyik elment a másik már nem akart élni.Ez az egész sorozat a szeretetrõl szól és az összetartozásról. Szerintem ezért is szeretik nézni az emberek a sorozatot mert a mai világban ez már kihalóban van. Inkább elcsúsztunk az anyagiak felé,azt nézik sokan mennyi pénz van milyen kocsi,lakás meg egyebek,de ez közel sem biztos hogy boldogságot hoz.
katimama10 2016 febr. 02. - 23:16:22
(353/411)
Szeretem ezt a sorozatot ahol a szeretet lakozik minden ember lelkében,illetve majdnem mindegyikben. Legalább a filmekben tapasztaljunk ilyet,mert ma csak az irigység munkálkodik az emberekben.
romantika5 2016 jan. 13. - 19:06:53
(352/411)
Ez nagyon szép és igaz, jó hogy megosztottad velünk.:)) Nekem még Váratlan utazás is hasonlóan kedves, és mindig nézhetõ.