10/10
Picasso™ 2019 febr. 22. - 22:05:25 10/10 Előzmény Jenõ bácsi
(405/425)
Kegyetlen. Ez jutott eszembe először.
Sötét film, akár a valóság része, akár a tündérvilágé.
Nekem tetszett, a látvány-világa kifejezetten.
1/10
Jenõ bácsi 2019 febr. 22. - 21:19:12 1/10
(404/425)
Semmi sem menti, ha egy filmben brutális erőszak, kínzás látható. Az ilyen film nem lehet jó. Milyen ember az, aki végignézi, hogy valakinek szétverik a fejét?
1/10
vegso 2018 dec. 28. - 19:24:43 1/10
(403/425)
Borzasztóan elfogult filmpropaganda, szép köntösbe bújtatva.
A spanyol polgárháború egyik előzménye, hogy a "köztársaságiak" erőszakos egyházüldözésbe kezdtek. 1934-ben fölgyújtottak 58 templomot és megöltek 37 papot, kispapot és szerzetest. 1936-1939 között 6832 egyházi személyt öltek meg (13 püspököt., 4171 papot, 2365 szerzetest, 283 apácát).
sexykex 2018 dec. 26. - 14:20:48
(402/425)
Ha kritikák olvasásába kezdek, gyakran érzek kisebb-nagyobb gyomortáji fájdalmat. Elképesztő, hogy mi mindent látnak a műítészek, amit a jámbor műélvező viszont nem. Megtudtam például, hogy a kereszténység alapvetésének paraboláját láttam az imént, ahol Ofélia a mitikus gyermek-megváltó toposz megtestesítője.
Ezzel szemben úgy vélem, hogy Del Toro mindent belepakolt ebbe a filmbe, amit szeret, ami érdekli. Trükkök, maszkok, jelmezek, mesevilág az egyik oldalon. Horror, gonoszság, kegyetlenség a másikon. Nyilvánvalóan tehetséges fickó, hiszen sikerült egy precíziós keveréket vegyíteni, ami működik. El lehet kezdeni a párhuzamok felkutatását, belemagyarázhatunk ezt is, meg azt is.
Én nem tudok és nem is akarok egy ilyen filmet megfejteni. A felnőttek szörnyű világa érdekel, a gyermekek mesevilága nem. Ez a film tehát nem szép, legfeljebb különleges. Amit látunk: mocskos emberek, mocskos világa nyakon öntve egy kis mese-mese mátkával, hogy ne legyen annyira tömény.
9/10
sadrok 2018 szept. 08. - 16:50:33 9/10
(401/425)
A kegyetlen részeket leszámítva a film nagyon jó, érdemes megnézni, végig izgulni :-) A történet misztikus, és a kislány tényleg nagyon jól játszik benne.
nuiii 2018 szept. 07. - 21:20:07 Előzmény Torolt Felhasználo
(400/425)
De nagy marha vagy. Tessék már megnézni azt a k**va filmet, mielőtt ökörségeket kommentelünk vagy legalább elolvasni a tartalmát. Hát bizony a spanyol polgárháborúról készült horror-dark fantasy filmekkel valóban Dunát lehetne rekeszteni, pl... mondj egyet.
szookedorina 2018 máj. 06. - 13:50:17
(399/425)
Az alagútban szépen sorban egymás után haladnak, a kijáratnál egyszerre.
9/10
pandesz83 2018 márc. 18. - 21:49:09 9/10
(398/425)
Nekem ez a fim nagyon tetszett. Kétszer láttam. Érdemes megnézni. Jó a rendezés. A mesés elemek különlegessé tették az egészet. Mondanivalója van a filmnek.
vikoca.79 2018 jan. 11. - 16:18:10
(397/425)
Egyik legjobb film amit valaha láttam, izgalmas és felkavaró, de szerintem kiváló!!!!!
Viharsziget 2017 jún. 19. - 16:29:42
(396/425)
Ez inkább egy katonai kínzós film, mint misztikus, pár perc ami különleges, a többiben meg a rossz, az öldöklés és a kínzás. Megbántam ezt a filmet, erõsen túlértékelt.
Liam Brady 2017 ápr. 07. - 12:44:13 Előzmény serpentfly
(395/425)
Pontosan fogalmaztál.
10/10
killthenoise 2017 febr. 13. - 16:11:00 10/10
(394/425)
Egy felnotteknek szolo mese/fantasy tortenet vegyitese a spanyol polgarhaboruval.. Van ebben a filmben minden:brutalitas,hihetetlen latvany,kidolgozott karakterek, az erzeseket rendkivul jol abrazolja a film na es tanulsag. Szamomra 10es
Torolt Felhasználo 2016 aug. 22. - 18:49:00
(393/425)
Mi érderkes van még egy filoszemita filmben?
horipapa. 2016 aug. 22. - 16:18:20
(392/425)
Látványos és érdekes film. Jó a téma, megvan a misztikum, a feszültség.
Nézzétek bátran, kategóriájában 8-as.
10/10
LilyDawnson 2015 dec. 10. - 00:16:38 10/10
(391/425)
Eszméletlenül jó film!!!
Jó bõ lére eresztettem ezt a kritikát, a lényeg: ezt LÁTNI KELL, 10/10! =)
Akik klasszikus értelemben vett mesére, csak fantasyra, esetleg csak történelmi korképre várnak, azoknak szólnék, hogy ez nem ilyen. Hangsúlyoznám, hogy ez NEM gyerekeknek való! Agressziót és minden egyéb emberi mocskot tartalmaz, a képzelt világ és a fantázia lenyûgözõ, ámde nem mindig barátságos, szép, vagy pláne nem cukormázas elemeivel. Emellett pedig ott az önfeláldozás, a szeretet, a jó szándék, a segítõkészség; a kétely, a félelem, a féltés és még sok minden más. A filmben tökéletesen vannak ábrázolva az érzések, a színészi játék kiváló, én a magyar szinkronra sem panaszkodnék.
Képi világa igyekszik korhû lenni, az erdõ hangulata és a szörnyek maszkírozása tökéletes-itt jegyezném meg, hogy mikor elõször láttam az elõzetest, nagyon megijedtem a Fauntól. Persze ez idõvel mérséklõdött, de az utolsó percekig sem tudtam bízni benne; nem tudhatod, hogy az-e, és azok-e a szándékai, amit mond...
2006 óta rengeteget fejlõdött az animációs és minden egyéb, képi világot szépítõ, finomító technika; ez a mû már akkor olyan magas színvonalt hozott, amit sok mai film megirigyelhetne. A vágások, a két dimenzió váltakozása is jól lett idõzítve.
A karakterek közül talán csak a két szélsõséges oldal fekete-fehér. A csúnya, gonosz kapitány és a hõsies, jó, hibátlan partizánok... Mondjuk egy mesékben pont ilyenek a szereplõk.
Sosem értettem Ofelia bátorságát. Hogy mert belekezdeni, hogy mert végrehajtani bármit is? Mindig, mikor elindult valamelyik kalandra, mikor görgette tovább a mese szálát, fogtam a fejem: "hova mész, butus, felelõtlen kislány!! Fordulj vissza, de azonnal!!!"
***SPoILER***
Elég hihetetlen volt, hogy Mercedes nem ölte meg "rendesen" a kapitányt. Miért nem halt meg, ha egyszer a mellkasába is kapott egy szúrást?!
Nagyon-nagyon meglepett, hogy a Faun végül is a "jó" szolgálatában állt. Vagy ha Ofelia esetleg feláldozta volna az öccsét, és elkárhozik úgymond, akkor meg a "pokolban" találkozott volna a faunnal, mert az nem áll tulajdonképpen semelyik oldalra, mert nem jó vagy rossz, hanem ennél sokkal több és bonyolultabb? Meglehet, mivel saját bevallása szerint olyan öreg, mint a fák, az erdõ és a szél...
Az anyuka elsõ pillantásra cseppet sem volt szimpatikus, de ha belegondol az ember, õ csak egy rendes, szépen felöltözött kislányt akart, nem volt konkrétan gonosz.. csak vak. És ez a kulcsszó; õt nem az érdekelte, hogy milyen is a kislánya valójában, hanem elképzelt magának egy porcelánbabát kb., és akkor menjen úgy minden, ahogy elõ van írva. Hát nem. Nem így mûködnek a gyerekek; sõt a felnõttek, õ maga sem. Talán az árnyalja egy kicsit, mikor mondja, hogy majd megérti Ofelia a helyzetét, hogy miért ment újra férjhez, ha kicsit idõsebb lesz...
Nagyon tetszett, hogy magukhoz vették a kisbabát, és mondta Mercedes, hogy még azt se fogja tudni, hogy az igazi apja létezett. Tökéletes befejezés Ofelia szálán is.
***SPOILER VÉGE***
5/10
gimbiikeeh 2015 júl. 03. - 17:46:28 5/10
(390/425)
Én most néztem meg. Látványos az biztos, de szerintem unalmas. Egyszer végig lehetett nézni ugyan, de többször biztos nem nézem meg. Iszonyatosan túlértékeltnek tartom.

4-5/10
9/10
Prophet 2015 máj. 24. - 22:54:01 9/10
(389/425)
Remek-remek... Sõt. Természetesen sok benne az egyesek által talán elvontnak ítélt rész, de ez csak hozzátesz a film egyedi hangulatához, amitõl ilyen jó lett. Ha nincs gyomrod hozzá, és tündérmesére vágysz, akkor értelemszerûen neked nem ajánlom ezt filmet, de ha valami többféleképpen is értelmezhetõ, maradandó dolgot szeretnél, akkor feltétlen adj neki egy esélyt. Maga a film alapja nekem valahogy a Viharszigetet juttatta eszembe.




!!!/SPOILER/!!!

A film, illetve a befejezés értelmezése szerintem egyén/jellemfüggõ, szóval értelemszerûen nem egyezhet meg mindenki véleménye, de pont ez volt a céljuk vele. Mindenesetre szerintem Ofelia az apja halála, na meg a kapitány által nyújtott lelki terror következményeképp esett át a ló túloldalára, s találta ki magának az egész kis történetet, minden szereplõjével, s történésével. Persze érdekesek az egybeesések, hogy pont akkor kezd el az anyjánál megindulni a szülés, amikor bedobja a tûzbe a gyökeret, no meg persze azok a megmagyarázhatatlan dolgok, hogy hogyan jutott ki/be a zárt ajtókon, de szerintem mindent meg lehet magyarázni észérvekkel/véletlenekkel. S azon történéseket is érdemes megfigyelni, amikor más szemszögébõl látjuk Ofeliat, pl. az utolsó pár percben, amikor Ofelia beszélget a Faunnal, s a kapitány rajta kapja Õket, de csak Ofeliát látja. Természetesen ilyen értelmezésben a film nagyon sötét, s bizarr, de ha azt vesszük, hogy Ofeliának mennyi mesekönyve volt, s hogy mennyit olvasta Õket, akkor az rögtön más megvilágításba helyezi a dolgokat.

/SPOILER OFF/
Edmond Dantes 2014 okt. 15. - 10:22:52
(388/425)
Üdv és kösz :o)
Megtekintésre betervezve.
10/10
frenchbullie 2014 okt. 14. - 11:23:33 10/10
(387/425)
Üdv, kedves Edmond Dantes! Szeretem Toro ezen filmjét, de egy hajszállal jobban az Ördöggerinc-et. Szerintem érdemes azzal kezdeni, ha az ember kedvet kap fantasy és dráma elegyéhez. Off Ha éppen nem Poirot-t nézek, vagy Christie hangoskönyvet hallgatok:-), (mert jó elõadótól azok is megérnek egy misét), akkor annak az az oka, hogy éppen Guillermo del Toro valamelyik "meséjénél" vagyok leragadva.
Edmond Dantes 2014 okt. 14. - 10:08:54 Előzmény dralizs78
(386/425)
Ha eldöntötted, lécci értesíts, mert felvettem és még nem döntöttem el, meg is nézem-e. A misztikus-fantasztikus thriller mûfaj az, amitõl egyik legtávolabb áll az érdeklõdésem, de bevallom, a sok hozzászólás, díj meg jelölés felkeltette az érdeklõdésemet (sznob lennék? lehet) és nyitni is kell tudni az új felé...csak nem tudom, ezzel a filmmel nyissak-e. Nyissak?